Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Mojego Przytulnego"


kropkq

Recommended Posts

Nasz basen już drugi sezon zimuje na dworze, jak lód się roztopi to mąż go odczyści i naleje czystą wodę :)

Wcześniej też nie było problemu , podłoże oczyszczał z kamyczków, które po zimie pojawiły sie w piasku, rozkładał na piach folię a na nią basen. To wszystko. Ostatnio stał się leniwy ( mąż) i nie chce mu się jesienią składać więc zimą mamy lodowisko;)

 

jak mymamy teraz trawę to ać tylko piasek i już? potem podkład i basen?

a jak na zimę zostawiacie to pokrowiec z czego dajecie?

 

 

 

dzięki za odp.:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Olu, witaj....... Olu, prawdopodobnie będę wymieniała. I jeszcze jedno, co to są za kamyczki, te siwe, którymi otaczasz swoje piękne skalniaki. U nas takich nie mają! Pozdrawiam cię serdecznie, Jola

 

Witam Cię Jolu:)

Ja również ubolewam, że nie ma jeszcze wiosny, już marzy mi się sadzenie kwiatków:)

Drzwi zewnętrzne kupowałam w Łodzi na ulicy Wydawniczej (chyba 3 , nie pamiętam dokładnie) a kamyki są podobne od "białej marianny" grys , tylko kolor szary lub grafitowy .

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mymamy teraz trawę to ać tylko piasek i już? potem podkład i basen?

a jak na zimę zostawiacie to pokrowiec z czego dajecie?dzięki za odp.:wiggle:

 

Możecie położyć styropian lub jeśli jest równiutko to można na trawę położyć folię która jest w zestawie z basenem, my od początku nie sialiśmy trawy w tym miejscu gdyż już z góry basen był tam planowany, posypaliśmy piach żeby nie leżał na ciemnej ziemi i żeby było miękkie podłoże. Jak zostawiamy na zimę to spuszczamy wodę 3/4 i zostawiamy niczym nie przykryty.

Pa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Serdeczne życzenia
Wesołego Alleluja

 

oraz dużo zdrowia pogody ducha.

 

Niech radość Wielkanocy napełni serca nadzieją i obfitością łask

 

od Chrystusa Zmartwychwstałego.

 

 

 

http://topkartki.pl/kartki/3894/original/16.png?1363961181

 

 

 

 

 

 

 

WESOŁYCH ŚWIĄT życzy Bogusia z Rodziną

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaśpiewajmy dziś Alleluja, Alleluja!

Dzisiaj mamy Wielkanoc,

dzień Zmartwychwstania, dzień cudów,

Bogu oddajmy należytą chwałę.

Jest to nasz Zbawiciel, tego świata Odkupiciel.

Udanych Świąt Wielkanocnych,

bez zmartwień, bez trosk.

 

http://www.malanowicz.eu/mm/pasje/silesiana/Wielkanoc/kroszonki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie położyć styropian lub jeśli jest równiutko to można na trawę położyć folię która jest w zestawie z basenem, my od początku nie sialiśmy trawy w tym miejscu gdyż już z góry basen był tam planowany, posypaliśmy piach żeby nie leżał na ciemnej ziemi i żeby było miękkie podłoże. Jak zostawiamy na zimę to spuszczamy wodę 3/4 i zostawiamy niczym nie przykryty.

Pa:)

 

 

dziękuję bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pani Olu,

na wstępie chciałam powiedzieć ze czytając Pani dziennik czułam się jak bym czytała jakaś powieść:) Bardzo fajnie opisywała Pani poszczególne etapy Pani budowy oraz w ogóle jak przede wszystkim do tego doszło. Obecnie jestem na etapie tak jak i Pani przekonywania męża do wybudowania własnego domku:hug: znalazłam już nawet projekt domku który bardzo mi się podoba i mam nadzieje ze w krotce i ja będę mogla założyć swój własny dziennik związany z budowa mojego wymarzonego domku:yes: Chciałam również Pani pogratulować ogrodu jestem pod wielkim wrażeniem aranżacji ogrodu jest przepiękny i nie ukrywam ze bedzie inspiracja do założenia własnego ogrodu który puki co jest w sferze marzeń:) a tak na marginesie to jest Pani projektantka ogrodów czy to takie hobby?:) Pani Olu kończąc jeszcze raz gratuluje domku i otoczenia:) i będę z przyjemnością odwiedzać Pani dziennik i szukać nowych inspiracji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam Pani Olu.

Zacznę od tego że już od dłuższego czasu przeglądam pani dziennik i jestem zauroczona pani domkiem i ogrodem :) Mam zamiar w niedalekiej przyszłości podkraść kilka pomysłów podczas urządzania podwórka - mam nadzieje że się pani nie gniewa.

Dziś chciałabym zapytać panią o kuchnię bo jesteśmy na etapie jej projektowania. Bardzo jestem ciekawa jakie są u pani odległości pomiędzy szafkami kuchennymi a barkiem - wyspą z obu stron, i jak szeroka jest ta wyspa. Ja mam troszkę inny układ kuchni i planuję postawić na środku wyspę. Przejścia po obu stronach wychodzą u nas po 90 cm a odległość od mebli 120cm, wyspa szeroka na 110cm i głęboka na 95cm. Ciągle się waham czy nie będzie ciasno, czy taki układ będzie wygodny.

Jeśli mogłaby mi pani udzielić informacji jak to wygląda u pani byłabym bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam serdecznie. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam wszystkich gorąco !

 

Bardzo proszę o komentarze, uwagi i porady.

Bardzo mi pomogą w budowie, będę wszystkie czytała i będę wdzięczna za zainteresowanie moim dzienniczkiem

Pozdrawiam :D :D :D

_________________

 

Pani Olu jestem pod wielkim wrażeniem pani ogrodu, domu i wogóle całej Pani osoby. Wielki szacunek i podziw składam. W związku z tym mam pytanie do Pani odnośnie szmaragdów w jakiej odległości zostały one posadzone i jak je Pani pielęgnuje czy korony są przycinane, tujki nawożone itp. Będę wdzięczna za odp. i pozdrawiam serdecznie Panią i całą rodzinę, a w szczególności najmłodszego członka rodziny (sama mam takiego szkrabka w domu i wiem jaka to radość). Marzena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katarinam

 

Dziękuję , że "wpadłaś " do mnie i jeszcze napisałaś kilka słów o swoich marzeniach :) Pamiętaj marzenia są po to żeby je spełniać i tego życzę Ci z całego serca. Czekam z niecierpliwością na Twój dziennik budowy i w miarę swoich możliwości służę pomocą, choć moja budowa ....och co tu pisać dawno o niej zapomniałam;) Przepraszam, że tak długo się nie odzywałam ale brak czasu to jedyne moje usprawiedliwienie , czasami zaglądam ale na dłuższą chwilę przy komputerze jak na razie się nie zanosi.

Ściskam serdecznie i życzę powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniawoj

Witam Cię również serdecznie , mam na dzieję, że na odpowiedź jeszcze nie jest za późno;)

odległości pomiędzy szafkami kuchennymi a barkiem - wyspą z obu stron

 

ta mniejsza odległość wynosi 0,90cm (przejście między wyspą a zabudową gdzie jest zmywarka i zlew)

do blatu po oknem jest 1,80m, przejście do stołu 1,10m

 

jak szeroka jest ta wyspa

 

wyspa ma wymiary 0,65cm x 125cm ale dochodzi blat nad wyspą i wtedy całość ma wymiar większy 0,88cm x 1,55cm

 

Mam zamiar w niedalekiej przyszłości podkraść kilka pomysłów podczas urządzania podwórka - mam nadzieje że się pani nie gniewa.

Oczywiście , że nie :)

 

Pozdrawiam i życzę miłego. przyjemnego urządzania domku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Marzenko

z braku czasu prześlę Ci strony internetowe o uprawach szmaragdów , ja podobnie postępuję z nimi :)

Dziękuję za pozdrowienia i ja również ściskam Twojego szkrabka :)

http://www.swiatkwiatow.pl/poradnik-ogrodniczy/tuja-szmaragd-zywotnik-zachodni--smaragd-id297.html

 

http://ekoogrod.waw.pl/a-9-tuja-szmaragdowa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Marzenko

z braku czasu prześlę Ci strony internetowe o uprawach szmaragdów , ja podobnie postępuję z nimi :)

Dziękuję za pozdrowienia i ja również ściskam Twojego szkrabka :)

http://www.swiatkwiatow.pl/poradnik-ogrodniczy/tuja-szmaragd-zywotnik-zachodni--smaragd-id297.html

 

http://ekoogrod.waw.pl/a-9-tuja-szmaragdowa.html

 

Dziękuję za odpowiedź i pozdrowienia. Bardzo prosto jest tam opisane jak je przycinać aby je zagęścić i to właśnie mnie interesowało najbardziej. Jeżeli mogłabym się tylko dowiedzieć o odległość między tujami w Pani ogrodzie to byłabym bardzo wdzięczna. Bo na stronach internetowych jest to różnie opisane a nie chciałabym ich zbyt gęsto posadzić. Zaś na Pani zdjęciach trudno mi jest oszacować odległość. Życzę udanego sezonu ogrodniczego i miłego wypoczynku wśród przyrody :) Marzena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzenko u mnie tuje posadziłam w 2 różnych odległościach. Te które są od drogi i mają za zadanie osłaniać od kurzu, wiatru oraz służyć jako parawan posadziłam co 90 cm , te od sąsiada co 120 cm gdyż uznałam , że w przyszłości sąsiad również coś posadzi, wpasuje się w szczeliny między moje tuje co stworzy razem szczelny żywopłot. To oczywiście zależy od sąsiadów jakich mamy, czy chcemy się wspólnie oglądać, rozmawiać czy ukryć przed nimi najlepiej za szczelnym żywopłotem. Ja mam fajnych, miłych i wolę ich miłe towarzystwo. Choć myślę, że z czasem moje rzadko posadzone tuje rozrosną się do tego stopnia , że i tak powstanie ściana zieleni.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Olu dziękuję za szybką odpowiedź. Myślę że posadzimy je co 90 cm gdyż mają one osłoniać nas z jednej strony od drogi zaś z drugiej od zaniedbanej działki. Od strony sąsiadów mamy niskopienne drzewka owocowe zaś sąsiedzi mają tuje więc ścianę zieleni już mamy :) Pozdrawiam serdecznie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Olu :) Chcę się przywitać. Twoje zapisy śledzę już od jakiegoś czasu zatem czas, by się ujawnić :)

Znalazłam Twój dziennik wpisując w wyszukiwarce hasło "Proboszczewice" więc rozumiem, że gdzieś w tej dzielnicy stoi dom? My również zaczynamy budowę na Proboszczewicach więc tym bliższy mi Twój dziennik i dom:) Komentarzy jeszcze nie doczytałam, ale w wolnej chwili pewnie nadrobię zaległości, na pewno czegoś ciekawego się z nich dowiem :)

 

A tymczasem gorąco pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...