Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Mojego Przytulnego"


kropkq

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kominek - mam nadzieje , że zrobią go dobrze ..bo to duuuuża firma będzie montować , wprawę powinni mieć skoro bardzo dużo realizują zleceń :wink: no i na dodatek, powiedzmy znajomy :lol: :lol: :lol: dziś byłam obejrzeć projekt ...bardzo mi sie spodobał , będzie wyglądał jak duży telewizor powieszony na ścianie :lol: taki prosty nowoczesny :lol: :lol: :lol: będę miała tylko pewien problem bo po jednej stronie na ścianie będzie wisiał duzy telewizor a po przeciwnej duży kominek... i nie wiem jak ja się rozdwoję :roll: :wink: ......pewno zimą królował będzie kominek a latem telewizor :lol: :wink:

Podam Ci stronę gdzie można zobaczyc podobne nowoczesne kominki:

http://www.ogniskadomowe.pl/static.php?pierwszy=&dzial=11,20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O bardzo Ci dziękuję :D

Co prawda ja tych stron trochę już przerobiłam i zdecydowałam się w sumie na obudowę, ale i tak z przyjemnością obejrzałam sobie i tą.

U nas gorzej z realizacją pomysłu, bo chcieliśmy sami stworzyć tą obudowę coby nie uszczuplać domowego budżetu.

Szwagier w ubiegłym roku zrobił sobie swój kominek i naprawdę bardzo ładnie mu wyszedł jednak u nas zaskoczyły go pewne techniczne sprawy.

Jeszcze się nie zamartwiam, bo liczę, że chłopaki coś wymyślą.

 

Pozdrawiam i powodzenia w dalszych etapach budowy :D

Zresztą komu ja tego życzę? :wink:

 

Ostatnio pomyślałam sobie, że powinnaś zostać deweloperem tak dobrze sobie radzić z budową :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pomyślałam sobie, że powinnaś zostać deweloperem tak dobrze sobie radzić z budową

 

A widzisz to świetny pomysł :lol: bo co ja będę robić jak budowa się skończy :roll: jestem bezrobotna :-? ale żeby budować to jakieś finanse muszą być a ja już spłacam kredyt :wink: drugiego juz nie otrzymam :wink:

 

Ale ten pomysł mi się bardzo podoba :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem bezrobotna

 

To teraz wszystko jest dla mnie jasne. Już wiem skąd masz tyle wolnego czasu, żeby osobiście nadzorować budowę :lol:

Zazdroszczę Ci tego, bo osobiście jakbym tylko mogła to cały czas byłabym na naszej budowie. Niestety oprócz urlopu to mogę tam zaglądać dopiero popołudniami i w weekendy :cry:

 

Pozdrawiam

 

P.S. Olu dziękuję za namiary na tynkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu przesyłam Ci troszkę spóźnione, ale jak najbardziej szczere życzenia z okazji Twojego sobotniego święta:

życzę Ci: marzeń - żeby się spełniały, przyjaciół - żeby pamiętali, życia - żeby było kolorowe, miłości - żeby trwała wiecznie, szczęścia - żeby nie opuszczało, okularów - żeby były różowe, wakacji - by mogły trwać wiecznie i domku - żebyście jak najszybciej się do niego wprowadzili!!!

 

Do życzeń dołączam mały prezencik:

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/772699bcf855ccfd16f3057c1ab4619e,5,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje też trochę spóźnione, ale bardzo gorące życzenia urodzinowe!

Niech szczęście budowlane Nie opuszcza Cię (no chyba, że po budowie :wink:),a szczęście rodzinne trwa wiecznie.

 

Teraz trochę przyziemności :wink:

Czy zdecydowaliście się już na piec gazowy? Chętnie dowiem się co Wy sądzicie na ten temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki,dzięki, dzięki :D

 

Piec o ile pamiętam VAILLANT (Kondensacyjny) VC plus 246/3-5 + zasobnik 120L

podobno zakupiony ale na chwilę obecną nie mam go w domu ...czeka sobie w sklepie :D jak przyjdzie pora montażu to dowiozą :D

 

Kondensacyjny (trochę droższy) ale ze wzglu na oszczędności gazu w stosunku do innych kotłów..... ok. 20% w porównaniu z nowymi kotłami niekondensacyjnymi i do 40% w stosunku do starszych konstrukcji kotłów gazowych.... podobno szybki zwrot nakładów inwestycji (różnicy)w ciągu 3 do 5 lat :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piec o ile pamiętam VAILLANT (Kondensacyjny) VC plus 246/3-5 + zasobnik 120L

podobno zakupiony ale na chwilę obecną nie mam go w domu ...czeka sobie w sklepie :D jak przyjdzie pora montażu to dowiozą :D

 

Kondensacyjny (trochę droższy) ale ze wzglu na oszczędności gazu w stosunku do innych kotłów..... ok. 20% w porównaniu z nowymi kotłami niekondensacyjnymi i do 40% w stosunku do starszych konstrukcji kotłów gazowych.... podobno szybki zwrot nakładów inwestycji (różnicy)w ciągu 3 do 5 lat :lol:

 

 

Uff :wink:

My też od początku nastawialiśmy się (odpowiedni komin) na taki piec tzn. kondensacyjny z zasobnikiem. Teraz będziemy podejmować decyzję co do firmy. No i wiadomo jak duży wybór to duży problem. Poza tym usłyszeliśmy mnóstwo sprzecznych informacji:

- w sklepie hydraulicznym, że piec kondensacyjny to jakaś bzdura, bo do wyliczeń został przyjęty zły wskaźnik w związku z czym i wynik jest fałszywy tzn. że nie ma wcale oszczędności z odzysku ciepła,

- w innym sklepie hydraulicznym, że "ta" marka jest lepsza od "innej"

- od serwisanta, że wszystkie piece mają włoskie części czyli, że generalnie to samo tylko różnią się nazwą, a w związku z tym ceną,

- że do pieca kondensacyjnego potrzebne są większe grzejniki, bo wtedy jest wydajniejszy.

 

A mówią "kto pyta nie błądzi" :roll: tymczasem ja po tych wywodach zakręciłam się jak ruski słoik :wink:

 

Dobrze, że macie już tą decyzję za sobą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pieca kondensacyjnego potrzebne są większe grzejniki

 

a to to prawda :D ktoś ma rację , mówiąc o tym :D

u nas są większe niz były planowane w projekcie ..ale to już sam hydraulki wyliczył :D

 

wogóle to jestem zła :x nie wiem tylko na kogo :roll: bo ciągle internet działa do bani ...tylko nie wiem gdzie tkwi przyczyna ....muratora czy mojego internetu osiedlowego.....nie widzę zdjęć niczyich :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terka

 

Dziękuję :D ...spóźnione :roll: ...ważne , że szczere :D :D :D

 

Co do hydraulików, to mam dobrych fachowców :D :D :D

fajnych i miłych :lol: i najważniejsze, że pilnować nie muszę :D znają się na swojej pracy, wykonują wszystko jak należy :D

i Twojego męża do złego nie namawiali

 

to raczej mój mąż ich do "złego namawia" a raczej jednego z nich :lol: :wink: ale to chyba raczej to było w podziękowaniu za dobrą pracę :roll: :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wogóle to jestem zła :x nie wiem tylko na kogo :roll: bo ciągle internet działa do bani ...tylko nie wiem gdzie tkwi przyczyna ....muratora czy mojego internetu osiedlowego.....nie widzę zdjęć niczyich :cry:

 

Ola chyba jednak problem tkwi w internecie osiedlowym, bo u mnie wszystko jest dobrze i co najważniejsze wszystkie zdjęcia otwierają się.

Mam nadzieję, że uda Ci się wreszcie obejrzeć prezencik :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropkq

 

piszesz, że podłogówka się robi, czy to znaczy że zakładacie podłogówkę i zwykłe grzejniki? I jeszcze jedno pytanko w temacie, w którym mnóstwo się naczytałam. Mianowicie robicie dylatacje przy podłodze? Pytam bo widzę jakieś żółte taśmy na niektórych zdjęciach. Jeśli nie sprawi Ci to kłopotu to napisz coś o tym więcej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , mamy podłogówkę w salonie , korytarzach , wc i łazience ...w sypialniach kaloryferki ....jeden daliśmy też w salonie - tak dla zabezpieczenia , gdyby było zimno.............

ta żółta taśma -to taśma do dylatacji - hydraulik ją kupił ...taka twarda pianka ...nic mi więcej nie wiadomo...

coś jeszcze :roll: jakby co to się zapytam :lol:

pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...