Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Mojego Przytulnego"


kropkq

Recommended Posts

znajdować

 

znajdować (język polski) [edytuj]

 

 

wymowa: IPA: [znajˈdɔvaʨ] wymowa ?/i

znaczenia:

czasownik przechodni

(1.1) zdobywać to, czego się szuka

(1.2) odkrywać coś wewnątrz czegoś lub na czymś

(1.3) przest. oceniać coś; określać swoje uczucia, stosunek do czegoś

 

Pozwoliłam sobie wkleić z Wikisłownika :D Sądzę, że trzecie znaczenie miała na myśli tosinek

 

Ogródek robi się po prostu cudowny :o :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Olu, gratuluję tak ładnego i dopracowanego domu i ogrodu :)

Trafiłam na Twój dziennik przypadkiem w ślad za zdjęciem kominka w wątku "nasze kominki". Projektant zaproponował nam dzisiaj kominek w rogu, co nam niezbyt się podoba i szukałam jakichś pomysłów. Znalazłam Twoje zdjęcie, potem dziennik, potem komentarze. Cały wieczór spędziłam na lekturze tych 24 stron. Jestem pod wielkim wrażeniem. Nie jestem jedyna, którą zafascynował kominek i jeśli będzie taka możliwość, to z chęcią ściągnęłabym Twój pomysł, bo będziemy mieć bardzo podobny układ - salon -jadalnia - kuchnia. Problemem może być jednak wielkość wkładu, bo planujemy kominek z płaszczem wodnym, a te są głębsze. Skopiowałam już wszystkie umieszczone zdjęcia, wszystkie odpowiedzi dotyczące kominka. Do głowy przychodzą mi kolejne, ale może przemyślę je i prześlę na priv. Jeśli będziesz miała czas odpisać, będę bardzo wdzięczna :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Ponieważ okrutnie :p podoba mi się wszystko, czego jesteś autorką Droga Olu (i tu niestety nie jestem oryginalna) miałabym do Ciebie kilka,no ... może trochę więcej pytań natury technicznej. Zważywszy jednak na sprzyjające okoliczności przyrody z pewnością szkoda czasu na przesiadywanie przed komputerem,kiedy ma się takie cudeńka w ogrodzie. Dlatego też ograniczę się tylko do jednego pytania, ponieważ na ten moment bardzo mnie to interesuje- gdzie kupiliście te super białe, małe kamyki???

Dodam,że jestem z okolic Łodzi. Baaaardzoooo proszę o jakieś namiary.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Droga Olu już jakiś czas przyglądam się Waszemu "niebu na ziemi" :D i muszę powiedzieć że jestem pod ogromnym wrażeniem tego co udało Wam się stworzyć wspólnie z mężem!!!Jak tylko zasiadam przed Waszym dziennikiem to łezka kręci mi się w oku na myśl że my również możemy stworzyć coś takiego, ale ta łezka to głównie dlatego, że nie wiem jak długo będę musiała na to czekać :cry: Dopiero zaczynamy nasz kolejny rozdział w życiu i już nie mogę sie doczekać kiedy go ukończymy!!! Także serdecznie gratuluję Wam pomysłów a przede wszystkim cierpliwości :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

[Przeniesione z dziennika budowy]

 

witam przepiekny dom ,ogrod

widac ile serca w niego wlozyliscie

az dusza sie raduje

ja w tym roku zakladam ogrod

dopiero skonczylismy bu dowac nasza parteroweczke teraz pora na bruk tynk i ogrod

wiele lat pracy nasz czeka ale wierze ze warto i za pare lat bedzie milo i kolorowo

pozdrawiam ceiplutko milego wieczoru

 

 

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik62067.htm

 

Ślicznie, pięknie, boskoooo!!!!!!!!!!!! :D

Gratulacje!!!

 

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik45754.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nasz ogród jest naszym miejscem na ziemi, każda chwila w nim spędzona daje nam przyjemność i przynosi ukojenie.

Bardzo się cieszymy z posiadania go sprawia nam tyle radości, daje wytchnienie po ciężkim dniu, wycisza, optymistycznie nas nastraja

Wystarczy trochę wysiłku, poświęcenia by kawałek ugoru, placu budowy stał się wymarzonym zakątkiem, oazą ciszy i spokoju."

 

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu jak??? powiedz jak???

 

od kilku tygodni czytam fora muratora. czytam czytam, a dzisiaj musiałam się zalogować, bo musiałam Ci napisać, że stworzyłaś cudo!!!!

Siedziałam i oglądałam Twój dziennik z otworzoną buzią.

 

Olu jak? tylko proszę powiedz, skąd czerpiesz inspiracje? jesteś plastykiem??

Właśnie zaczęliśmy budować (sami własnymi ręcoma) domek. od kilku miesięcy siedzimy w ziemi w fundamentach, ale ja już sięgam w przyszłość, bo chciałabym, żeby tak było idealnie, jak u Ciebie, a boję się tego, ile rzeczy można zepsuć.

 

Pomóż!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu jak??? powiedz jak???

 

od kilku tygodni czytam fora muratora. czytam czytam, a dzisiaj musiałam się zalogować, bo musiałam Ci napisać, że stworzyłaś cudo!!!!

Siedziałam i oglądałam Twój dziennik z otworzoną buzią.

 

Olu jak? tylko proszę powiedz, skąd czerpiesz inspiracje? jesteś plastykiem??

Właśnie zaczęliśmy budować (sami własnymi ręcoma) domek. od kilku miesięcy siedzimy w ziemi w fundamentach, ale ja już sięgam w przyszłość, bo chciałabym, żeby tak było idealnie, jak u Ciebie, a boję się tego, ile rzeczy można zepsuć.

 

Pomóż!

 

wagban2

 

trochę przesadzasz, mój dom czy ogród nie są żadnym cudem :wink: na forum wiele jest równie ładnych a nawet ładniejszych domów od mojego czy też ogrodów :o

Nie mniej cieszę się, że Tobie mój domek i otoczenie szczególnie przypadły do gustu :lol: :lol: :lol: DZIĘKUJĘ :lol: :lol: :lol:

Pomysły na urządzenie domu, ogrodu same przyszły podczas kolejnych etapów budowy :roll: :)

Budowa domu zwłaszcza samemu (za to Was PODZIWIAM) to nie lada wyzwanie, ciężka praca.... myślę, że mamcie kogoś do pomocy bo to wysiłek ogromny, ....a przecież później trzeba cieszyć się tym co się osiągnęło a nie leczyć rany :roll:

wiem coś o tym :wink: po pracy w ogrodzie musiałam wybrać dwie serie lamp :-? a i dziś jeszcze odczuwam bóle w stawach :-?

Trzymam za WAS kciuki :lol: :lol: :lol: i myślę , że Ty świetnie sobie ze wszystkim poradzisz pamiętając , że nic nie jest idealne :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam serdecznie :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oglądam twój dziennik często , podoba mi się twój dom i ogród . Mam pytanie czym się kierowałaś przy ułożeniu lamp ogrodowych. Czy te lamy muszą być porozkładane symetrycznie czy jak się chce. Czy jednym wyłącznikiem zapalają się wszystkie w ogrodzie. Ja u siebie rozmyslam nad tym tematem i nie wiem czym się kierować w projektowaniu swojego ogrodu. Pozdrawiam Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny dom i super dziennik. Pozdrawiam i gratuluję.

 

Chciałam zapytać jaki jest koszt ogrzewania Waszego domku i jaka macie wentylacje i grubość ocieplenia. Przymierzam się do budowy domku parterowego i oczywiście najczyściej to byłby gaz ale mówią, że parterówki sa droższe w kosztach ogrzewania. Jak to u was wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oglądam twój dziennik często , podoba mi się twój dom i ogród . Mam pytanie czym się kierowałaś przy ułożeniu lamp ogrodowych. Czy te lamy muszą być porozkładane symetrycznie czy jak się chce. Czy jednym wyłącznikiem zapalają się wszystkie w ogrodzie. Ja u siebie rozmyslam nad tym tematem i nie wiem czym się kierować w projektowaniu swojego ogrodu. Pozdrawiam Justyna

 

Kable pod oświetlenie położone były już przed planowaniem ogrodu a same lampy dopiero po wykonaniu całości . Nie są one symetrycznie rozłożone , po prostu tak jak nam pasowało , tak zeby oświetlić te partie ogrodu które warto wyeksponować (najciekawsze). Zapalają się dwoma wyłącznikami, jeden jest w przedsionku i zapala te przed domem , drugi jest w salonie i zapala te w ogrodzie. W ogrodzie są dwie sekcje - podświetlające ogród i druga sekcja - oświetlająca taras. wszystko jest zrobione na ściemniaczach, w zależności jak mocno sobie życzymy tak świecą.

Odnośnie projektu ogrodu ...wejdź do domku , popatrz przez okna i pomyśl co chciałabyś widzieć wyglądając przez nie ....czy lubisz zagęszczone ogrody czy raczej więcej trawki a mniej roślin, czy odgrodzić się od sąsiada i drogi ...czy wolisz więcej przestrzeni... i takie tam :wink: pomysły same przyjdą Ci do głowy...

pozdrawiam :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny dom i super dziennik. Pozdrawiam i gratuluję.

 

Chciałam zapytać jaki jest koszt ogrzewania Waszego domku i jaka macie wentylacje i grubość ocieplenia. Przymierzam się do budowy domku parterowego i oczywiście najczyściej to byłby gaz ale mówią, że parterówki sa droższe w kosztach ogrzewania. Jak to u was wygląda?

 

Dom ocieplony mamy styropianem "12" , ogrzewanie mamy gazowe oraz kominek. To był nasz pierwszy sezon grzewczy , przede wszystkim paliłam w kominku i tylko nad ranem gdy temp. w domu spadała do 22,5 C włączał się piec gazowy. W najzimniejsze miesiące za gaz razem z podgrzewaniem wody zapłaciłam 460zł teraz latem płacę 230zł (za dwa miesiące!!!!!!) Natomiast drzewa kominkowego zużyłam ok. 10m3 . Myślę , że ogólnie na cały sezon grzewczy wydaliśmy coś ok. 3tys. Nasz parter ma 120m2. Co również ważne, że temperatura w salonie wynosiła rankiem23C do25C wieczór ( lubimy ciepełko :D ) pokojach dzieci 23C i 22C w naszej sypialni najdalej oddalonej od kominka 20C. Zapewne też inaczej te koszty wyglądałyby gdybyśmy grzali tylko gazem.

Osobiście uważam , że parterówki sa najekonomiczniejsze pod tym względem. Przecież w nich nie musisz ogrzewać dodatkowych przestrzeni związanych z miejscem na schody , korytarzy ....to przecież logiczne :roll:

Pozdrawiam serdecznie :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...