Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Mojego Przytulnego"


kropkq

Recommended Posts

Dziekuje bardzo za odpowiedź. Skoro to pierwszy rok to tez jest nieobiektywne. Zapytam po drugim sezonie. Wolałabym nie mieć brudu związanego z kotłownia na paliwo stałe ale z drugiej strony jak wyglada takie ciągłe palenie w kominku, czy się nie przybrudzają ściany, no i jak palić jak sie wychodzi do pracy, bałabym się zostawić ogień, więc wtedy jednak gaz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam ponownie.

Chciałam jeszcze zapytać jaką masz wentylację (wydaje mi się że grawitacyjną). Zwolennicy rekuperatorów wskazują, że wentylacja grawitacyjna często nie działa a zwłaszcza w parterówkach. Założenie takiej wentylacji mech. to dodatkowy koszt, kolejne urządzenie w domu które chyba tez trzeba serwisować, wymieniać filtry, pobierające prąd przez cały rok a nie tylko w sezonie grzewczym no i nie jeszcze co w tych rurach może się zagnieździć (ponoć nic) i konieczność ich czyszczenia. Zyski z tej wentylacji na ogrzewaniu zjadają nam koszty założenia i utrzymania więc chodzi głównie o komfort wymiany powietrza w domku i brak zagrożenia pleśniami. Dlatego chciałam zapytać jak u Ciebie to wygląda. Widzę, że masz dwa kominy, ale one chyba nie obejmują wentylacją małej łazienki, dużej łazienki i kuchni. Jak tam masz rozwiązaną wentylację. Czy zauważyłaś jakieś większe zbieranie się wilgoci w którymś z pomieszczeń ? Nie wyobrażam sobie, że by w nowym domku pojawiła mi się pleśń, więc wtedy nawet nie byłoby dyskusji na temat wen. mechanicznej, dlatego nie wiem , czy ewentualnie nie przygotować jakiś rur do jej wprowadzenia, gdyby wystąpił problem. Będę wdzięczna za informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bdan

 

Pozwoliłam sobie na wentylację mechaniczną bo te dwa kominy nie objęłyby wszystkich pomieszczeń a tych małych kominków na dachu nie chciałam .....poza tym wprowadzałam się zimą, mury być może nie były do końca były suche , obawiałam się wilgoci .....a pieniązki na rekuperator owszem były :D

To nie prawda, że musi chodzić na okrągło. Latem przez cały czas mam otwarte okna i wietrzy się bez przerwy a rekuperator nie dział (nie byłoby sensu żeby działał). Dopiero w takim czasie jak teraz zaczynam go użyać, kiedy na dworku zaczyna robić się zimno i wymiana powietrza poprzez wietrzenie bardzo chłodzi domek. Dla mnie to super sprawa :lol: Ma trzy stopnie mocy nawiewu, mogę nastawiać sobie o których porach ma się załanczać i na jak długo chcę oraz dodatkowo podgrzewać nawiewane powietrze ...lub też nie :wink:

Jestem ZA :lol: :lol: :lol:

Ps Filtry bardzo szybko i sprawnie przeczyścił mój mąż :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu - powiedz mi te tuje szmaragdowe ( to są te tuje które rosną w formie stożka prawda) w jakiej odległości posadziłaś je od siebie i ile od siatki

 

...a te na przodzie kulki to jakie tuje (one są w formie kulki czy przycinasz je)

 

Tuje posadziliśmy co 80cm , natomiast te kuleczki ...nie wiem jak się nazywają :roll: spodobały mi się i nie były drogie więc kupiłam no i nie trzeba ich formować :lol: myślę , że w każdym centrum ogrodniczym je dostaniesz :lol: tylko, że one rosną ...i są wtedy już duuuże kule :wink: a ja bym wolała małe :wink: będę przycinać, formować :lol:

Pozdrawiam :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu tak jak pisałam na priv masz wspaniały domek i boski ogród, w którym z pewnością trwają przygotowania jesienno-zimowe :roll: szkoda, że nasz projekt nie okazał się "przytulnym" no ale "wdzięczny" też ma to coś w sobie, skoro go zakupiliśmy :wink:

Mało się udzielałam w komentarzach, ale to nie znaczy, że nie przeglądam Twojego dziennika :lol: współczuję Tobie tylko w jednej sprawie.... ludzie czasami zadają takie śmieszne pytania a Ty po prostu odpowiadasz na nie... pewnie z metrówką musisz biegać po ogrodzie :lol:

Kończę swoje wypociny bo jeszcze chlapnę parę słówek za dużo, a nie po to tutaj się wtrąciłam, chciałam tylko zostawić po sobie jakiś miły śladzik a tu coś innego wypisuję :oops:

 

Pozdrawiam serdecznie :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu tak jak pisałam na priv masz wspaniały domek i boski ogród, w którym z pewnością trwają przygotowania jesienno-zimowe :roll:

Właśnie czyszczę tuje od środka, mozolna praca ale pogoda piękna więc korzystam :lol:

szkoda, że nasz projekt nie okazał się "przytulnym" no ale "wdzięczny" też ma to coś w sobie, skoro go zakupiliśmy :wink:

Przytulny czy Wdzięczny jednakowo ładnie brzmi :wink: :lol:

Mało się udzielałam w komentarzach, ale to nie znaczy, że nie przeglądam Twojego dziennika :lol:

Miło mi , zapraszam, zapraszam :lol::lol::lol:

współczuję Tobie tylko w jednej sprawie.... ludzie czasami zadają takie śmieszne pytania a Ty po prostu odpowiadasz na nie... pewnie z metrówką musisz biegać po ogrodzie :lol:

Dziś obyło się bez tego :wink:

Kończę swoje wypociny bo jeszcze chlapnę parę słówek za dużo,

Mów do mnie tak.. bo lubie słów twoich smak

a nie po to tutaj się wtrąciłam, chciałam tylko zostawić po sobie jakiś miły śladzik a tu coś innego wypisuję :oops:

Zostawiaj częściej i dzięki za odwiedziny :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam gorąco:lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam serdecznie :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

O jak super że tu trafiłam :lol: :lol: .

Pięknie tu u Ciebie, moje klimaty. Będę tu częściej zaglądać jeżeli pozwolisz, ponieważ jestem na etapie urządzania domku, a jest duuuuuużo do podpatrzenia.

Czy mogłabyś mi powiedzieć z czego zrobiony jest blat kuchenny i jaki ma kolor? Czy masz listwę pomiędzy szkłem na ścianie a blatem? Czy kant blatu masz innego koloru? Na zdjęciach widac, że kant blatu to szary a blat kremowy. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Na początku chciałabym pogratulować świetnego gustu i pięknie urządzonego domu.Sledzę Twój dziennik od dłuższego czasu i jestem pełna podziwu dla takich ludzi jak wy,którzy wiedzą co to jest piękny dom.Wasze wnętrza są tak ślicznie urządzone i bije z nich ciepło,że aż chce się je oglądać i oglądać.A wasz ogród to miodzio.Na pewno z wielką przyjemnością i ochotą będę zaglądać do Twojego dziennika. :) :D :) Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleńko, jestem pod wrażeniem! Jak u Ciebie pięknie!!! :D Masz dar w rękach i "w oku" - z powodzeniem mogłabyś zostać dekoratorem wnętrz. REWELACJA! Delektuję się Twoimi zdjęciami od jakiegoś czasu, zaglądam i zaglądam. Ogromnie podoba mi się domek w scenerii zimowej i wiosennej i ... ogólnej :D Jestem zachwycona, naprawdę. Pozdrawiam jesiennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...