Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Mojego Przytulnego"


kropkq

Recommended Posts

Popieram szpagatka78

Nie mogę się nadziwić jaki piękny macie ogród. Możesz mi zdradzić, czy był projektowany przez projektanta, czy Ty Oleńko masz taki zmysł? ([email protected] )Ogólnie zarówno wnętrze domu, jak i ogród są w "moim guście", prześlicznie:) Ja jestem na etapie zakupu działki ale już rozglądam się...za wszystkim innym.Nie wiem czy samej zająć się urządzaniem czy płacić ( pewnie duże pieniądze) jakiemuś fachowcy, który wszystkie szczegóły dopasuje.

Pozdrowienia dla sympatycznej rodzinki, a w szczególności dla Michasia:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chcialam zapytac o trawke na ogrodzie. Co to za typ? Wyglada na bardzo gesta i taka zielona. I moje ostatnie pytanie to nawadnianie ogrodu. Czy taka inwestycja jest oplacanla, np jak gesto powinno sie ja polozyc zeby przyniosla pozadany skutek?.

Goraco pozdrawiam i zycze dalszego tak owocnego upiekszania ogrodu i domu :)

Paula

 

Dziękuję za odwiedziny:)

a teraz odpowiedź na pytanie -moja trawa to WEMBLEY firmy GRAMINEX

nawodnienie jest fajną sprawą, zwłaszcza w czasie suszy :) rozplanowanie tryskaczy to inna sprawa, trzeba tak je dopasować żeby tryskająca woda zazębiała się , żeby wszystko było podlane tam gdzie chcesz :) ale o tym więcej na forum o nawodnieniu ogrodów- poszukaj bo ja dokładnie nie wiem, gdzie się znajduje w tym nowym forum ;)

Czy jest opłacalne, to musisz sama ocenić, jak zrobicie sami koszt będzie zawsze mniejszy niż przez firmę , nie mniej jest to dodatkowy wydatek .

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Jakiś czas temu pytałam o koszty ogrzewania Przytulnego. Był to pierwszy sezon więc domek się wygrzewał . Jakie wyszły koszty w drugim sezonie?

 

Pozdrawiam cieplutko

Witaj bdan!

Trudno mi pisać o kosztach ogrzewanie ponieważ ja paliłam cały sezon w kominku , no może w czasie silniejszych mrozów czasami załączał się gaz. Nie robiłam żadnego podsumowania, tak na "oko" chyba wyszło tyle samo co w tamtym (ok. 3tys. ) sądząc po spalonym drewnie i trochę wyższego rachunku za gaz ;)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za odpowiedź.

 

Z tego co widzę w dzienniku to kominek nie jest chyba z płaszczem wodnym. Macie jakies rozprowadzenie ciepła? Czy ściany nie brudzą sie za bardzo? I jeszcze mam ptytanie dot. okien. widzę, że macie okna dzielone i jednoszybowe. W moim projekcie mam okna szek. 180 i 150 cm. Mają być dzielone na pół. zastanawiam się nad tymi 150 cm, czy to dzielenie zbytnio nie ograniczy ilości światła ale z drugiej strony to chyba praktyczniejsze w otwieraniu są te podzielone na pół. Jak Twoje doświadczenia w tym zakresie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Olu!!!

ja od dawna jestem stałym bywalcem Twojego dziennika........ każde wejście na stronkę mnie zachwyca!!! nowe wiosenne porządki prezentują się świetnie. Jestem pod wielkim wrażeniem, a zwłaszcza Twojej trawy............ jak to możliwe, że po tak ciężkiej zimie Twój trawnik jest jak "malowany"???? proszę napisz jeszcze raz - bo pewnie już odpowiadałaś na te pytanie - jakie są etapy stworzenia tak pięknej trawy???? od czego należy zacząć???? na pewno nie tylko ja zasięgnę takiej fachowej wiedzy......! :):) chciałabym, żeby moja trawka choć w części wyglądała, jak Twoja.

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od kilku dni przeglądam Twoją stronkę i popieram poprzednie wypowiedzi, że domek i ogród są śliczne:). My zaczynamy przygodę zogrodem i szalejemy na działce, chociaż dom jest dopiero w surowym stanie. Na szczęście działka ma ponad 2 tys m, więc drzewa są oddalone od budowy i nic się nie stanie, a przynajmniej za rok będą już piekne. Jeżeli chodzi o dom, to dopiero wprawiamy okna, ale bedę wpadała na Twoją stronkę z zapytaniami, bo mas zświetny gust. Mm nadzieję, że coś podpowiesz. życzę doskonałych wiosennych inspiracji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuj�� za odpowiedź.

 

Z tego co widz�� w dzienniku to kominek nie jest chyba z p��aszczem wodnym. Macie jakies rozprowadzenie ciep��a? Czy ��ciany nie brudz�� sie za bardzo? I jeszcze mam ptytanie dot. okien. widz��, że macie okna dzielone i jednoszybowe. W moim projekcie mam okna szek. 180 i 150 cm. Maj�� by�� dzielone na pó��. zastanawiam si�� nad tymi 150 cm, czy to dzielenie zbytnio nie ograniczy ilo��ci ��wiat��a ale z drugiej strony to chyba praktyczniejsze w otwieraniu s�� te podzielone na pó��. Jak Twoje do��wiadczenia w tym zakresie?

Pozdrawiam

 

Kominek ma rozprowadzenie ciep��a do pokoi , nie wiem dlaczego każdy pyta si�� czy ��ciany si�� brudz�� , jak dot��d niczego nie zauważy��am. Czy to taki standard , że kominek = brudne ��ciany , z czego to wynika? Ja Ci nie odpowiem. Okna 140 i 160 mam nie otwierane < chyba nazywaj�� si�� fixsy , w��a��nie chodzi��o mi o to zeby to dzielenie zbytnio nie ogranicza��o ilo��ci ��wiat��atak jak to ty w��a��ciwie uj����a�� , ale już 180 musia��am podzieli�� to s�� pokoje dzieciaków od strony ogrodu i latem fajnie jest otworzy�� okno , popatrze�� na kwiaty , poczu�� zapach maciejki :) w nich otwieraj�� si�� tylko te mniejsze skrzyd��a ..... firma nie chcia��a wzi���� odpowiedzialno��ci i da�� gwarancji na tak duże okno rozwierno-uchylne , za ci��żkie . Poza tym mam rekuperacj�� wi��c okna nie musz�� otwiera�� nie mniej latem bardzo lubi�� . W salonie np. kuchenne mam tylko rozwierne, dwa (140-stki) fixsy, a tarasowe rozwierno-uchylne tylko ta najmniejsza cz������ okna 90-tka . Lubi�� duże okna , chcia��am żeby jak najwi��cej ��wiat��a wpada��o do domu dlatego, które tylko mog��am to nie dzieli��am i tak samo zrobi��abym raz jeszcze:)

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Olu!!!

Jestem pod wielkim wrażeniem, a zwłaszcza Twojej trawy............ jak to możliwe, że po tak ciężkiej zimie Twój trawnik jest jak "malowany"???? proszę napisz jeszcze raz - bo pewnie już odpowiadałaś na te pytanie - jakie są etapy stworzenia tak pięknej trawy???? od czego należy zacząć???? na pewno nie tylko ja zasięgnę takiej fachowej wiedzy......! :):) chciałabym, żeby moja trawka choć w części wyglądała, jak Twoja.

pozdrawiam serdecznie

Witaj Oldzia

Od czego zacząć żeby trawka była ładna ? od wyrównania podłoża , zniszczenia chwastów ....ja podsypałam później kilka cm lepszej ziemi , na to dałam siatkę na kreta i znowu ok. 6cm czarnej ziemi .Posiałam trawę , ubiłam walcem i czekałam aż urośnie -regularnie podlewając. Ponieważ trawę siałam pod koniec lipca to już nie nawoziłam a następnego roku od wczesnej wiosny raz na m-c siałam nawóz i co 4-5 dni kosiłam , ostatnie strzyżenie było w grudniu. Tej wiosny trawa była już na samym początku w dużo lepszej kondycji niż w poprzednim. Jak już sobie rośnie to wystarczy nawozić (ja robię to jak już pisałam raz w miesiącu) kosić często (co najmniej raz na tydzień) i podlewać obficie , zwłaszcza w czasie suszy, nie żałować . To wszystko -POWODZENIA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się Wasze ogrodzenie.

Czy murek przy śmietniku jest na tej samej wysokości co słupek z drugiej strony? Na zdjęciu wygląda na wyższy, ale mogę się mylic;)

U mnie stanął dopiero pierwszy słupek ale wydaje mi się jakiś taki wielki, dlatego chciałabym wiedziec jaką wysokośc u Ciebie osiągają słupki przy ogrodzeniu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem zapytać jak się nazywa to drzewko na białym skalniaku które wygląda jak palma ? :)

 

Styl ogrodu bardzo mi pasuje, czysto i przejrzyście a właśnie to lubię.

Myślę że kilka pomysłów wykorzystam u siebie jeśli można ,,,

Podziwiam i gratuluję dokonań.

Ja dopiero zaczynam, mam nadzieję że wyjdzie mi coś choć w połowie takiego jak u Was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem zapytać jak się nazywa to drzewko na białym skalniaku które wygląda jak palma ? :)

 

Witaj :)

To drzewko to szczepiona na pniu irga ....niestety to piękne drzewko tej zimy mi zmarzło :( ale w to samo miejsce już posadziłam trochę inną odmianę irgi też szczepioną (odmian nie pamiętam ). W czasie ostrych mrozów trzeba bardzo dbać o wszystkie szczepione drzewka.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewbud
Witam domek super i oczywiście ogród też piękny ,ja właśnie jestem na etapie wykonawstwa projektu ogrodu i mam do Pani ogromną prośbę tez myślę aby wokół tuji przy płocie dać żwirek a nie korę i chciałam się zapytać jaki to typ i frakcja żwirku czy płukany czy jakaś inna odmiana i jaki koszt tony bo obawiam się że muszę tego kupić około 20ton z góry dziękuję za odpowiedż i pozdrawiam serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...