Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Mojego Przytulnego"


kropkq

Recommended Posts

Witaj Krysiu:)

 

Zima to raczej okres spokoju, zastoju w budowie, no chyba, że w domu ciepło to wtedy można robić wykończeniówkę.

U nas nareszcie zakończyliśmy okres chorobowy;) (taką mam nadzieję ), jakieś zwykłe przeziębienia ale ciągnęły się prawie miesiąc :(

Dobrze, że przyszły mrozy- oczyszczą powietrze.

Na wiosnę chyba wszyscy czekamy , taką prawdziwą bez powrotu zimy :)

Dziękuję za pozdrowienia :) i ja również gorąco ściskam :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Olu

Slicznie dziekuje za namiary na kore, tez te sama firme wygooglalam. Szkoda tylko ze to tak daleko ode mnie, nie maja przedstawiciela w pomorskim. Ale i tak zamowilam, choc sam transport bedzie kosztowal majatek. Do tego ta kora jest jeszcze reglamentowana. Udalo mi sie zalatwic na razie 30 workow a jeszcze bede potrzebowac ze 100. Ale dobre i 30 na poczatek. Jeszcze raz dziekuje i zycze wszystkim jak i sobie szybkiego nadejscia wiosny. Pozdrawiam Ania

 

Aktualizacja: Olu dotarła do mnie kora. JEST BOSKA. Dziekuje :D

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

 

Aktualizacja: Olu dotarła do mnie kora. JEST BOSKA. Dziekuje :D

 

Witaj Aniu :)

Już wyobrażam sobie ile musiałaś za nią zapłacić :o nie dziwię się , że teraz jest BOSKA;)

Zobaczysz przetrwa dłużej niż ta zwykła, i ładnie wygląda, i wiatr nie rozwiewa :)

Wklej zdjęcia :)

Pozdrawiam Ola:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aniu :)

Już wyobrażam sobie ile musiałaś za nią zapłacić :o nie dziwię się , że teraz jest BOSKA;)

Zobaczysz przetrwa dłużej niż ta zwykła, i ładnie wygląda, i wiatr nie rozwiewa :)

Wklej zdjęcia :)

Pozdrawiam Ola:)

 

Olus wkleje na pewno jak juz cos zrobimy w ogrodzie, na razie czynie przygotowania, maz rozplantowal wreszcie prawie caly czarnoziem, zamowilam donice ogrodowe i trejaze - maja przyjechac w tym tygodniu. Czesc donic juz pomalowana. Za 2 tygodnie glebogryzarkujemy (fajne slowo) grunt, potem tydzien musi sie odstac no i zakladamy trawnik i rabaty. Zdjecia bede wklejac na biezaco w galeryjce. na razie jeszcze nie mam czym sie chwalic. a z kora to zrobie tak, ze pod spod dam ta tansza gorsza a na wierzch wysypie ta superowa. I tylko w te najbardziej reprezentacyjne miejsca. Mam tylko 30 worków :( Sa tez tacy domownicy , ktorym ta kora bardzo sie podoba, zwlaszcza do zabawy i gryzienia-zdjatko ponizej. buziaki. A.

[ATTACH=CONFIG]47848[/ATTACH]

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słodki Twój piesek:)

Mój nawet nie patrzy na korę, woli biegać po korze za kotem;)

Ja na początku użyłam tej miałkiej kory , ładnie wyglądał tylko przez sezon ....na wiosnę już była ciemna jedność , posypałam na wierzch tą grubą i teraz nawet po roku wygląda pięknie :)

Czekam na dalszy ciąg Twojego ogrodu, pozdrawiam wiosennie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

oluniu - ja właśnie jestem na etapie ołówka i gumki tzn projektuję ogród przed domem no i jak wiesz jesteś moim natchnieniem. Powiedz mi proszę ile właściwie zostawiłam koło furtki chodnika (szerokość z palisadami i bez ) bo potem wiadomo chodnik rozszerza się i zwęża na pół kolu koło schodów i tam też taka sama odległość czy już więcej. No i trzecia sprawa jaką szeroką masz bamę i jaki tam jest szerokość (z palisadami i bez). Acha i czy wystarcza ci taka szerokość czy teraz coś byś przerobiła. Oczywiście kofana dziękuję za odp na moje natręctwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ikson co prawda ciężko było mi zrozumieć o co chodzi :confused: ale po analizie Twojego postu spróbuję :rolleyes:.

Pada cały dzień, nie miałam ochoty biegać z miarką ale mój mąż ma wszystko w głowie zapisane i teraz Ci odpowiadam :)

koło furtki chodnika
szerokość ścieżki prowadzącej do domu przy furtce wynosi mniej więcej- 2m plus szerokość palisad,

 

na pół kolu koło schodów
w przejściu (między wejściem do domu a garażem )w najwęższym miejscu -1,70m plus palisady,

 

trzecia sprawa jaką szeroką masz bamę i jaki tam jest szerokość
brama-3,5 m również dodać palisady.

 

Zanim powstał projekt położenia kostki parę razy rysowałam różne warjanty na ziemi -patykiem , były też pewne uwarunkowania do których musieliśmy się dostosować ale wyszło zgodnie z tym co zaplanowaliśmy. Dla mnie jest OK, po 3 latach użytkowania nie przerobiłabym niczego :wiggle:

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oluniu wszystko zrozumiałaś jesteś wielka i kofana. Już zniecierpliwością wciąż zaglądam do twojego dziennika i nie ma nowych zdjęć jeszcze :( .

Czyli chodnik koło furtki 2m a sama furtka. Ja myślałam o bramie garażowej 4 m i większej ale może dlatego że ja nie mam tak długiego podjazdu jak ty i od razu trzeba łamać się z wąskiej drogi... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu - obejrzałam sobie Twój dziennik. Domkiem, ogrodem a przede wszystkim Wami :) jestem zachwycona!

Wcale się nie dziwię, że Murator Was wyróżnił.

Zostawiam swój ślad, bo nie chcę zgubić tego wątku. 92 strony czytania. Hm... zobaczymy, ile dam rady.

A przytuplałam tutaj z wątku o ogrodzeniach, bo to kolejny mój etap.

Serdecznie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chodnik koło furtki 2m a sama furtka- (furtka -od słupka do słupka 1m) Ja myślałam o bramie garażowej (moja brama ma 2,70m - ale chodnik pociągnięty po całości do samej siatki czyli działki sąsiada, tam zaplanowaliśmy miejsce na drugi samochód ) 4 m i większej ale może dlatego że ja nie mam tak długiego podjazdu jak ty i od razu trzeba łamać się z wąskiej drogi... :/

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Nadulko:)

Jak pojawiły się cieplejsze dni to oczywiście , że szalałam w ogrodzie:) to mój żywioł :)

Zgrabiłam całą trawę wygrabiając suche źdźbła , jakieś drobne liście , zrobiłam przecinkę drzewek, napowietrzenie trawnika . Już pojawiły się pierwsze zwiastuny wiosny -krokusy :) żonkile mają piękne pąki, hiacynty oraz tulipany. Ale na zdjęcia ciut za wcześnie bo niby dużo się dzieję ale to mało widoczne oznaki wiosny, nie ma jeszcze za bardzo co fotografować. Trzeba poczekać jak zakwitną kwiaty i trawka się za zazieleni:)

Mnie również już ciągnie do sklepów ogrodniczych i pewno się niedługo wybiorę :)

Pozdrawiam ciepło bo u mnie niestety pada :( chociaż dobrze bo trawka szybciej się ożywi :)

Edytowane przez kropkq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu witam serdecznie:) Jestem na etapie ponownego zakładania trawnika a Twoja trawa jest boska. Możesz mi podać nazwę i rodzaj trawy bardzo Cię proszę:DA pozostałą część muszę najpierw poczęstować wertykulatorem tak. Potem nazwóz ale jaki. Pomóż

O gatunku trawy pisałam w komentarzach dnia 21-04-2010 :) poszukaj :)

Resztę pozagrabiaj , zbierz resztę liści i suchej trawy i możesz przeprowadzić wertykulację lub napowietrzanie -areację.

Najlepiej poczytaj o pielęgnacji trawnika na stronie

http://www.dom.pl/pielegnacja-trawnika-na-wiosne.html

lub

http://www.wymarzonyogrod.pl/1320_3354.htm :)

Ja podobnie postępuję jak jest napisane w tych artykułach, najważniejszą sprawą żeby trawa była ładna to - nawożenie, podlewanie i częste koszenie (co najmniej raz na tydzień).

Pozdrawiam :)

Edytowane przez kropkq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy razy w weekend usiłowałam wpisać się w Twoim wątku Olu i za każdym razem wyskakiwał mi komunikat, że jest to niemożliwe. Mam nadzieję, że teraz już mi się uda. Sprawdzam... Uff... nareszcie!

Dziękuję za życzenia. :) Ciągle łapię się na tym, że budowanie jest dla mnie stresującym zajęciem i próbuję to zmienić. Dlatego będę sobie do Ciebie zaglądać, bo w Twoim wykonaniu budowanie to czysta przyjemność.

U mnie jest stan surowy zamknięty + tynki. Teraz ekipa robi podłogówkę.

Czytałam, że masz rozprowadzenie ciepła z kominka? Na ile pomieszczeń? Jesteś z tego zadowolona?

Ten kawałek ziemi od drogi do płotu jest Wasz?

Edytowane przez Viga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Vigahttp://forum.muratordom.images/site_icons/profile.png mam rozprowadzenie ciepła z kominka na trzy pokoje. W najbliższym pokoju jest najcieplej, obok w drugim również, natomiast droga nadmuchu do ostatniego jest najdłuższa i tam nawiew jest najsłabszy (chodzi o ciepło nawiewanego powietrza). Ale tam jest nasza sypialnia, my lubimy spać w temp. 19-20 stopni więc nam nie przeszkadza wręcz przeciwnie. W pokojach u dzieci temperatura waha się od 22-25 stopni w zależności od temp. na zewnątrz, szczeliny nawiewu, palenia w kominku.

Obszar ziemi za ogrodzeniem nie jest naszą własnością ale opiekujemy się nim;) Chyba bym się źle czuła gdyby zaraz za furtką było błocisko lub rosły chwasty. Dlatego wyrównaliśmy teren, posialiśmy trawę ....nie minął rok i prawie wszystko zniszczono podczas wykopów pod wodociąg. Z grubsza posprzątaliśmy bo jak się dowiedziałam mają ciągnąć gaz do sąsiada i znowu rozkopią :bash: Szkoda gadać musimy to przetrwać, później wszystko doprowadzimy do porządku :)

Edytowane przez kropkq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ileż można zachwycać się jednym domem i jednym ogrodem????????

Ano można WIECZNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jeśli jest to tak piękny dom i ogród jak u Ciebie Olu.

My w tym roku robimy ogrodzenie, więc myślę ,że rewolucja drzewkowo-kwiatowa dopiero za rok.

Domyślam się i nawet gdzieś już o tym pisałaś, że taki ogród jak Wasz to wydatek.......nie mały :)

Chciałabym mieć już piękny zadbany ogród najlepiej jak najniższym kosztem, szkoda tylko, że tak się chyba nie da.

Buziole dla Michałka-rośnie jak na drożdżach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...