Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ŚRDNICA RUR KANALIZACYJNYCH


Gość

Recommended Posts

Ja zrobiłem tak: wszystkie podejścia do umywalek 50, bidet i miski 100, wyprowadzenie na zewnątrz 200! Sam się zastanawiałem,czy nie za wiele. Obecnie jestem spokojny bo właśnie kupiłem oczyszczalnię NEVEXPOLU i co?

1 wentylacja osadnika odbywa się właśnie rurami kanalizacyjnymi - tak mam na rysunku,

2 wyjście rury z domu nie może być zbyt głęboko ( ok 40-50cm) bo potem trzeba kopać strasznie głębokie rowy na drenaż, a to nie sprzyja wentylacji złoża.

 

Specjalnie musiałem odkopać rurę, żeby zmierzyć odległość.

 

Rada: jeżeli masz zamiar instalować oczyszczalnię najpierw idz po radę do autoryzowanej firmy i pomyśl o głębokości wyjścia rury kanalizacyjnej na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patos w natchnieniu wystukał na klawiaturze:

"głębokość im niżej to lepiej ale bez przesady woda zamarznie jak stoi, jak płynie to nie zdąży 30cm wystarczy."

 

z autopsji u wuja: sam układałem mu rurę do szamba i w najpłytszym miejscu było właśnie te nieszczęsne 30 cm przy satysfakcjonującym (sporym) spadku i tej zimy zamarzło w styczniu; "ocieplenie" ze szlaki (żużla) - tylko że nie skojarzyłem, że tam jest wysoki poziom wód gruntowych, i wówczas szlaka praktycznie nic nie ociepla :sad:

 

sądzę że jak ścieki płyną to nie zdążą zamarznąć, ale para wodna która wypełnia przecież system kanalizacyjny zamarzała na ściankach (szronienie, oblodzenie) zmniejszając stopniowo prześwit aż do zupełnego zatkania - może przy dużej sieci kanalizacyjnej i dużym przepływie ciepłego powietrza z niej (dobra wywiewka) rura byłaby na tyle ogrewana że otaczający grunt by nie zamarzł.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o spadki i średnice rur kanalizacyjnych to nie ma co zgadywać wystarczy poczytać sobie polska normę PN-92/B-01707 "Instalacje kanalizacyjne - wymagania w projektowaniu" Być może jest jakaś nowsza wersja normy , ale wydaje mi się że właściwości spływania g... od 92 roku specjalnie się nie zmieniły i bez wiekszego ryzyka można przyjmować spadki i średnice wg przytoczonej normy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...