Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 636
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Noooooo, i przyszedł dzisiaj mój olej BIOFA !

Specjalny do blatów kuchennych i stołów - z atestami dotyczącymi kontaktu z żywnością.

Przyszły trzy puszeczki po 250 ml - czyli 0,75 litra.

 

 

http://images50.fotosik.pl/300/8b7e601a0f91dee5.jpg

 

 

Oczywiście, zaraz zrobiłam próby - na moich próbkach dębowych od stolarza i.... na nowej desce do krojenia.

I spieszę Wam donieść o efektach.

;)

 

I cóż, porównując do oleju z IKEI - olej BIOFA jest.... Z D E CY D O W A N I E LEPSZY.

Doskonały !

Ma świetną konsystencję, znakomicie się rozrowadza, jest bardzo wydajny i co najważniejsze.... daje wręcz niesmowitą gładkość !

Gładkość satyny.

Niestety, olej z IKEI nie potrafił dać takiej gładkości...

 

Co tu dużo mówić : to różnica klas.

 

Uważam, że to doskonały produkt za rozsądne pieniądze !

Za 0.75 litra zapłaciłam 60 zł z przesyłką kurierską. :)

Z 1 litra można zaolejować aż 30 - 40 m2 blatu.

 

A zamawiałam tu :

www.biofa.pl

 

POLECAM ZDECYDOWANIE !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Tak, mam już moje blaty - zaolejowane i zamontowane.

:)

 

W sumie olejowłam je już cztery razy.

Olej sprawdził się znakomicie, blaty wyszły takie jak chciałam, ale że jeszcze nie mieszkam nie użytkuję go codziennie ( tylko z doskoku ) i wypowiem się jeszcze dokładniej po przeprowadzce.

Ale na razie nie mam żadnych negatywnych uwag, wszystko elegancko.

;)

 

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałąm u kogoś blat drewniany łączony z kamieniem (obok płyty). Mam pytanie, jak połączyć granit z drewnem ? Musi być koniecznie jakaś listwa czy da się to skleić ? I jak je montować , razem czy najpierw drewniany ... ?

Chcę w dlh kupić nie wiecie czy one są już obrobione ? Wystrczy tylko zamontować i olejować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, mirella. szukam odpowiedzi na to samo pytanie - chciałabym w blacie drewnianym wyciąć fragment taki jak na płyte elektryczną (albo nawet i większy) i w to wrzucić płytę z granitu. nie przekonuje mnie krojenie i siekanie bezpośrednio na drewnie, a na pewno domownicy będą zbyt leniwi, aby wyciągać za każdym razem deseczkę (bo duży blat drewniany planuję jako wyspę połączoną ze stołem do jedzenia). tymczasem granit da radę wszelkim nożom i pastwieniu się nad nim na różne kuchenne sposoby ;)

 

ktoś robił coś podobnego? any help? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich.

Właśnie stoję przed wyborem blatu do kuchni z płyty MDF. Słyszałam różne opinie na ich temat. Chciałam i was spytać jakie macie z nimi doświadczenia. Czy te błyszczące rzeczywiście szybciej się rysują i niszczą od tych matowych. Mi osobiści podobają się te z połyskiem ale w sklepie meblowym mi odradzają.

I już sama nie wiem co wybrać.

Są to blaty najbardziej popularne więc mam nadzieje, że ktoś mi pomoże;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewna, że pytasz o blat? Nie ma zbyt wielu lakierowanych blatów na forach - są faktycznie niepraktyczne. Z połyskiem można wybrać corian lub coś w tym stylu, ale to zupełnie inny materiał i inna półka cenowa niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewna, że pytasz o blat? Nie ma zbyt wielu lakierowanych blatów na forach - są faktycznie niepraktyczne. Z połyskiem można wybrać corian lub coś w tym stylu, ale to zupełnie inny materiał i inna półka cenowa niestety.

 

Tak jestem pewna. Blat z połyskiem ale foliowany a nie lakierowany. Wyglądają podobnie ale foliowany jest dużo tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm raczej wydawało mi się, że najbardziej popularne są blaty z płyty laminowanej. Nie znam nikogo, kto miałby blaty z materiału stosowanego na fronty szafek, czyli z MDF. Nawet mi do głowy nie przyszło, że można użyć ten sam materiał na blat... Dla mnie to jakieś badziewie musi być. Nie wytrzyma roku. Przecież blat musi być mocniejszy od frontów.... Tak mi się wydaje..

 

Tutaj poczytaj

http://www.muratordom.pl/kuchnia/meble-i-blaty/blaty-z-pyty-laminowanej-i-mdf,59_1478.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za żadne skarby nie wybrałabym foliowanego frontu, a co dopiero blatu...

 

A jak ktoś chce błyszczące fronty to co ma wybrać? Bo podobno folia lepsza niż lakier ...

 

A w temacie - ja będę miała matowy blat, ale nie wiem z czego .... Nazywa się to blat laminowany, a co pod laminatem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...