Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W wiesz co się robi z np. porysowanym drewnianym blatem zaolejowanym ? Więc nie pisz bzdetów.

 

To samo co z olejowanymi podlogami.

Czy mialas kiedykolwiek do czynienia z olejowanym drewnem w praktyce ? Bo widze, ze nie. Myslisz, ze wystarczy papierek scierny i nowa warstwa oleju aby wszystko naprawic. Jak pomieszkasz troche z takim drewnem to sie nie zdziw, ze trzeba bedzie je ciagle konserwowac i naprawiac.

 

A o takim balcie po kilu ulatach jest np tu : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?13428-olejowanie-blat%C3%B3w-d%C4%99bowych-pilne

 

Fantom

ps. Mam bardzo duzo drewna w domu w kazdej postaci. Czy to podlogi, parapety, schody, czy belki i inne. Wiec nie pisz bzdetow jak twierdziz, ze blat z drewna olejowanego jest super i nie ma z nim problemu. Mowie tu aktualnie o praktyce a nie o wygladzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 636
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy taka dokumentacja wystarczy?

 

http://img268.imageshack.us/img268/9463/blati.jpg

 

http://img687.imageshack.us/img687/2348/blat2u.jpg

 

http://img46.imageshack.us/img46/2811/blat3.jpg

 

 

u nas miał być blat kamienny. nie jest prawdą że jedyną jego wadą jest cena. dzięki blatu drewnianemu mam ciepłą w odbiorze kuchnie. i dzięki niemu moja córcia może mi pomagać w kuchennych czynnościach. nie wyobrażam sobie żeby przesiadywała na kamieniu godzinami. uwielbiam go i nie zamieniłabym na inny. i owszem szczukot - wystaczy papierek ścierny i troche oleju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ? Zadnego. Bo tu nie chodzi o rodzaj drewna ale o t, ze to jest drewno. Wiec uszkodzenia sa NIEUNIKNIONE ! Chyba, ze ktos nigdy tego blatu nie uzyje.

 

Fantom

 

Nie tyle uszkodzenia, co ślady użytkowania. Faktycznie na drewnie mogą być bardziej widoczne niż na innym materiale.

Ale drewno ma tę zaletę, że niewielkim nakładem pracy i środków można je odnowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efilo - jestem pod wrażeniem :). Myślałam, że tylko z mikrofalówki korzystasz :p.

A mufinki kupujesz w zaprzyjaźnionej ciastkarni i wkładasz do foremek ;).

 

szczutok - będą uszkodzenia, można je łatwo naprawić, a oprócz tego żaden materiał tak pięknie się nie starzeje jak drewno.

A olejowaną mam podłogę - jesion. Jest piękna i choć chodzi się po niej w brudnych butach - zmywa się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczukot

 

zrób sobie kamienny blat - będzie niezniszczalny

 

to chciałeś usłyszeć? no to usłyszałeś. ale nie wmawiaj nikomu że blat drewniany w kuchni jest niepraktyczny bo ciągle go trzeba naprawiać. mimo intensywnego użytkowania jeszcze nic mi sie nie 'uszkodziło'. fakt, ostatnio go olejowałam, ale nie dlatego że był zniszczony, tylko dlatego że po prostu lubie go odświeżać, bo sie nim ciesze, bo jest piekny a po olejowaniu jeszcze piekniejszy.

 

czytasz wybiórczo - wątek który przytoczyłeś zawiera również osoby które mówią że po latach jest super. może po prostu postepowały z nim właściwie? i nie mówie tu o nie wylewaniu, nie dotykaniu, nie stawianiu. tylko o pielegnacji profesjonalnymi środkami blatów z odpowiedniego gatunku drewna.

 

twoja puenta o wojennych zniszczeniach jest jak dla mnie nietrafiona. nie ma oczywiscie materiałów 'jedynie słusznych'. wszystko ma swoje wady i zalety.

 

osobiście mogę rekomendować drewno na blat z zaznaczeniem że na jego piękno trzeba zasłużyć. jak ktoś z góry wie że nie zaolejuje go prawidłowo i oleje ;) pielęgnacje (powiedzmy wtarcie oleju raz na pół roku) to faktycznie niech idzie w kamień, pod warunkiem że go satysfakcjonuje aspekt wizualny, kosztowy i zgadza się na jego lód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczukot

 

zrób sobie kamienny blat - będzie niezniszczalny

 

to chciałeś usłyszeć? no to usłyszałeś. ale nie wmawiaj nikomu że blat drewniany w kuchni jest niepraktyczny bo ciągle go trzeba naprawiać.

 

Tak - to chcialem uslyszec :)

A tak naprawde, to nie chcialem tego uslyszec, ale chcialbym zobaczyc te blaty "na zywo" po jakims czasie. I o to mi chodzilo od poczatku. Ale oczywiscie trzeba bronic swojego rekami i nogami. Ja mam pelno drewna w domu bo mi sie podoba, ale nie bede bronil teorii praktycznosci - bo praktyka mowi co innego. Ale mimo to nastepnym razem znowu zrobie duzo drewna.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas miał być blat kamienny. nie jest prawdą że jedyną jego wadą jest cena. dzięki blatu drewnianemu mam ciepłą w odbiorze kuchnie. i dzięki niemu moja córcia może mi pomagać w kuchennych czynnościach. nie wyobrażam sobie żeby przesiadywała na kamieniu godzinami. uwielbiam go i nie zamieniłabym na inny. i owszem szczukot - wystaczy papierek ścierny i troche oleju :D

 

Mi również podoba się blat drewniany. Ale w swojej kuchni będę miała z kamienia. Nie wyobrażam sobie drewnianego blatu po kilku latach intensywnego użytkowania w kuchni. Czy wszystkie czynności wykonujesz bez deski? Kroisz też na blacie? A co z tymi rysami i wgłębieniami? Scierania nie wykonuje się na całym blacie, a tylko w miejscach uszkodzonych. Czy później taki blat jest równy? Jeśli chodzi o przesiadywanie dziecka na blacie, to ja nigdy nie pozwalam wchodzić dziecku na stół czy blat. Dla mnie to trochę dziwne, że twoja córa przesiaduje na nim godzinami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również podoba się blat drewniany. Ale w swojej kuchni będę miała z kamienia. Nie wyobrażam sobie drewnianego blatu po kilku latach intensywnego użytkowania w kuchni. Czy wszystkie czynności wykonujesz bez deski? Kroisz też na blacie? A co z tymi rysami i wgłębieniami? Scierania nie wykonuje się na całym blacie, a tylko w miejscach uszkodzonych. Czy później taki blat jest równy? Jeśli chodzi o przesiadywanie dziecka na blacie, to ja nigdy nie pozwalam wchodzić dziecku na stół czy blat. Dla mnie to trochę dziwne, że twoja córa przesiaduje na nim godzinami...

 

U mnie też miał być kamienny, a będzie drewniany. Kuchnia nowoczesna, drewniany blat ma ją wizualnie ocieplić. Mam taki nawyk że wszystko kroje na desce, podejrzewam że przy kamiennym też bym kroiła na desce prawdopodobnie miałabym ciarki zgrzytającego noża na blacie, to samo tyczy się odkładania gorącego garnka, zawsze na podkładkę.

Natomiast, mój dwu latek potrafi przesiedzieć ze mną w kuchni siedząc na blacie w czasie gdy robię obiad z dwóch dań, więc trochę to trwa. Przyjemne z pożytecznym powiedzmy, równie miło spędzamy czas.

Wcześniej towarzyszyła mi córka, ale w tej chwili ma 10 lat i wyrosła już z przesiadywania na blacie:lol2:

Moje dzieci na stole nigdy nie siedziały bo to inna sprawa, przy nim się je itp., ale na blacie roboczo kuchennym?, nie widzę problemu jak ze mną urzęduje mały pomagier :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie czaje - robicie nowoczesne szre kuchnie, a do tego walicie tradycyjny/rustykalny drewniany blat. To w jakim stylu maja byc te kuchnie ??

 

Fantom

ps. Ja mam tradycyjna kuchnie i ma byc tradycyjny kamienny blat ;)

 

A od kiedy nowoczesny bambus czy też kolorowy palisander jest tradycyjny i rustykalny:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styl nowoczesny charakteryzuje przede wszystkim prostota, minimalizm oraz zastosowanie nowoczesnych technologii i materiałów, swobodne ich łączenie.

Ociepleniu służy również zastosowanie drewna zarówno w meblach jak i w elementach wykończeniowych.

 

Myślę że chodziło o to że nie kuchnia za szara, a żeby być może ją ocieplić drewnianym blatem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś polecić mi laminat konkretnej firmy, który dobrze imituje szary kamień.

Zależało by mi żeby nie był ani za jasny, ani za ciemny. Ideałem dla mnie byłby granitowy blat ale jest za drogi.

Kafelki na ścianie bedą szare- Nord Ceram Graffio Grau.

Będę wdzięczna za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...