Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 636
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Właśnie ja też chcę kuchnię szary abstrakt z ikei.Drewniany blat potrzebny mi jest aby ocieplić szarą kuchnię.

Nikt nie ma bambusowego blatu?

A może coś słyszałyście czy się sprawdzają w kuchni?

 

Ja słyszałam że się nie nadaje z powodu wilgoci, gdyż jest to praktycznie sprasowana trawa(mimo że o zdrewniałych łodygach), a nie lite drewno, zatem pod wpływem wilgoci może napęcznieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przesiadywanie dziecka na blacie, to ja nigdy nie pozwalam wchodzić dziecku na stół czy blat. Dla mnie to trochę dziwne, że twoja córa przesiaduje na nim godzinami...

 

Własnych dzieci niestety jeszcze nie mam, ale dobrze pamiętam, że zarówno ja jak i mój starszy brat lubiliśmy siedzieć na blacie w kuchni :) - na stole nie zdarzyło się nigdy. Mama gotowała lub piła kawę po pracy, a my chcieliśmy być jak najbliżej, żeby porozmawiać :). Nie wiem, czy jest w tym coś dziwnego, ale siadaliśmy tak dosyć długo (już po skończeniu 10 lat) - do teraz czasami mi się to zdarza ;) - w mojej kuchni, bo rodzice mają teraz blat kamienny i jakoś do głowy mi nie przyszło, żeby się na nim usadowić, brrr...

 

Natomiast drewno w odpowiedniej aranżacji jak najbardziej może być nowoczesne - to materiał ponadczasowy i uniwersalny jak żaden inny :).

Edytowane przez Ilona Agata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 2,5 latek dosłownie kilka dni temu odkrył siedzenie na blacie i teraz przynajmniej raz dziennie życzy sobie być posadzonym, siedzi grzecznie jak nigdzie indziej i patrzy jak gotuję, nowa perspektywa, ciepły, jasny kąt i blisko mamy hmm, faktycznie muszę mu jutro powiedzieć, nie wolno bo to dziwne ;) A na stół go jakoś nie ciągnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w klubie dziwnych matek;) Ja na ten temat wypowiedziałam się parę postów wyżej. Nie dodałam tylko że taka ze mnie wyrodna że już w nosidełku go sadzałam co byśmy mieli siebie na oku w czasie gdy gotowałam:lol2:

 

ja też tak robiłam aby sie nie schylać do karmienia jakąś papką!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie użyłam określenia "dziwne matki", a raczej nazwałam tak samą sytuację... W mojej rodzinie nie ma zwyczaju siedzenia na blacie. Swojemu dziecku nie pozwoliłabym na to, ze względu na bezpieczeństwo. Nie wyobrażam sobie mieszać w gorących garnkach i sadzać przy tym dziecka... Ale to może ja jestem dziwna... Jeśli mam ochotę być blisko dziecka w czasie prac domowych po prostu sadzam je na krześle, albo pozwalam stać na nim. Innej opcji nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem jaki blat wybrac ... Fronty beda bordowe,boki ciemny braz, plytki biale w czarne grochy,sciany w jasnej szarosci ... zaznaczam,ze kuchnia jest mala... myslalam o czarnym blacie ale on chyba za bardzo przytloczy pomieszczenie.prosze o rady

Czyli tak:

1) front bordowy

2) boki ciemny brąz

3) białe płytki w czarne grochy

4) sciany jasny szary

Czy o czymś nie zapomniałam???? Toż to misz-masz kolorystyczny!! Więc trudno się dziwić, że "zablokowało" Cię na etapie wyboru koloru blatu. Dlaczego płytki mają być białe w czarne grochy, jak masz fronty bordo, a boki brązowe? Z czym mają się te grochy komponować? Dlaczego boki szafek są brązowe, jak fronty są bordowe? I dlaczego w tym wszystkim sciany są szare?? Z czym ten kolor się komponuje? Sam piszesz,. że kuchnia jest mała.... :(, więc wystarczyłby jeden kolor, np. białe fronty, szara ściana i brązowy lub szary blat. Kto Ci podpowiedział taki "groch z kapustą" w małej kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak:

1) front bordowy

2) boki ciemny brąz

3) białe płytki w czarne grochy

4) sciany jasny szary

Czy o czymś nie zapomniałam???? Toż to misz-masz kolorystyczny!! Więc trudno się dziwić, że "zablokowało" Cię na etapie wyboru koloru blatu. Dlaczego płytki mają być białe w czarne grochy, jak masz fronty bordo, a boki brązowe? Z czym mają się te grochy komponować? Dlaczego boki szafek są brązowe, jak fronty są bordowe? I dlaczego w tym wszystkim sciany są szare?? Z czym ten kolor się komponuje? Sam piszesz,. że kuchnia jest mała.... :(, więc wystarczyłby jeden kolor, np. białe fronty, szara ściana i brązowy lub szary blat. Kto Ci podpowiedział taki "groch z kapustą" w małej kuchni?

 

hmmm ... zona :o

ja mysle o szarych matowych szafkach i czarnym blacie,do tego chyba pasuja plytki w grochy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaintrygowaly mnie te plytki w grochy

zalinkujesz?

 

http://www.domplusdom.pl/mebel/plytki-blanco-mate

http://www.urzadzamy.pl/galeria/wzorowe-miksowanie-mieszkanie-w-groszki,5856/4081/19723/

 

ostatecznie myślę nad czymś takim :

 

szare szafki,panele jak wyżej,ściana ta bardziej zabudowana szafkami biała,ściana równoległa,na której bedzie blat z funkcja baru żółta,reszta scian tez biala.

czarny blat chyba by pasowal.. teraz tylko problem z plytkami :)

co o tym sądzicie ? chcę załączyć wizualizację i nie znam dobrego porgramu :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...