Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Też mam blaty granitowe i potwierdzam. Jednak drewno jest milsze w użytkowaniu, cieplejsze mimo że nie tak trwałe... Ja na wyspę zdecydowałam się na dąb, bo chcę chociaż kawałek drewnianego blatu ;) Ale jeszcze nie wiem czy go polakierować czy zaolejować, bo trochę mnie przeraża częste olejowanie...

 

Raz w roku 20 minut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 636
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co myślicie o blacie laminowanym matowym przypominającym drewno?? Chciałabym drewniany ale wiem, że u mnie łatwo o zalanie blatu, konserwacja i zmiana koloru z czasem to dla mnie minusy drewna chociaż jest piękne. Znalazłam blat matowy laminat dąb arlington - w dotyku nie jest gładki tylko ma strukturę, na żywo wygląda bardzo deskowato....ma ktoś coś takiego u siebie?

 

1742473427.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojej kuchni zamówiłam laminat firmy Egger w kolorze dąb rustykalny. Bardzo podobają mi się naturalne blaty drewniane ale ze względów czysto praktycznych musiałam z niego zrezygnować. U mnie bedzie 38 mm blat roboczy, do tego 56 mm blat na barku oraz laminat na ścianie pomiędzy szafkami w tym samym kolorze. Znam swoje zdolności i wiem, że nie będe w stanie utrzymać blatu drewnianego w dobrym stanie, poza tym bardzo bałąm się czernienia wokół zlewu ( u mojej przyjaciółki blat drewniany wokół zlewu wygląda okropnie). Dlatego po długich przemyśleniach mimo miłości do naturalnego drewna zdecydowałąm się na laminat imitujący drewno. Wygląda fajnie aczkolwiek na pewno nie ma co go porównywać do blatów drewnianych. No ale niestety coś za coś, u mnie zwyciężyła łatwość utrzymania. W ogóle w obecnym mieszkaniu posiadam blat czarny granitowy i po 3 latach intensywnego użytkowania wygląda jak nowy, pomimo że na nim kroję czy stawiam gorące garnki i blachy. Jednak drugi raz bym się na niego nie zdecydowała: raz że jest bardzo zimny-szczególnie w zestawieniu z białymi lakierowanymi meblami, po drugie łątwemu uszkodzeniu ulegają wszelkie naczynia szklane czy ceramiczne po trzecie bardzo widać smugi- nie da się tylko przetrzeć go ściereczką muszę go także polerować płynem do szyb po każdym użyciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojej kuchni zamówiłam laminat firmy Egger w kolorze dąb rustykalny. Bardzo podobają mi się naturalne blaty drewniane ale ze względów czysto praktycznych musiałam z niego zrezygnować. U mnie bedzie 38 mm blat roboczy, do tego 56 mm blat na barku oraz laminat na ścianie pomiędzy szafkami w tym samym kolorze. Znam swoje zdolności i wiem, że nie będe w stanie utrzymać blatu drewnianego w dobrym stanie, poza tym bardzo bałąm się czernienia wokół zlewu ( u mojej przyjaciółki blat drewniany wokół zlewu wygląda okropnie). Dlatego po długich przemyśleniach mimo miłości do naturalnego drewna zdecydowałąm się na laminat imitujący drewno. Wygląda fajnie aczkolwiek na pewno nie ma co go porównywać do blatów drewnianych. No ale niestety coś za coś, u mnie zwyciężyła łatwość utrzymania. W ogóle w obecnym mieszkaniu posiadam blat czarny granitowy i po 3 latach intensywnego użytkowania wygląda jak nowy, pomimo że na nim kroję czy stawiam gorące garnki i blachy. Jednak drugi raz bym się na niego nie zdecydowała: raz że jest bardzo zimny-szczególnie w zestawieniu z białymi lakierowanymi meblami, po drugie łątwemu uszkodzeniu ulegają wszelkie naczynia szklane czy ceramiczne po trzecie bardzo widać smugi- nie da się tylko przetrzeć go ściereczką muszę go także polerować płynem do szyb po każdym użyciu.

 

Ciekawy ale Arlington bardziej przypadł mi do gustu ze względu na te wyraźne słoje i niejednolitą kolorystykę co powoduje że naprawdę fajnie imituje drewno:D w ogóle to moja pierwsza własna kuchnia urządzana od A do Z więc nie mam doświadczenia i porównania poza tym ciężko czasem przewidzieć jak próbnik blatu będzie wyglądał na całych meblach i trochę stresuje mnie to wybieranie w ciemno poniekąd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hisia ma rację. Dobrej jakości blaty laminowane są bardzo praktyczne i trwałe, i w porównaniu do drewna - tanie i łatwe w utrzymaniu. Poza tym współczesne laminaty są bardzo ładne, a drewnopochodne dekory wyglądają bardzo naturalnie. Myślę, że wybrany przez ciebie dekor jest bardzo neutralny i będzie się świetnie prezentował w bardzo różnych aranżacjach kuchennych, choć osobiście jestem ostatnio zauroczona wzorem dąb sonoma ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też obawiam sie jak ten blat będzie wyglądał w rzeczywistości, bo wybierałam go na podstawie próbek ale nie widziałam pełnowymiarowego produktu. Na próbce wydawało mi się, że widoczne jest ładne usłojenie jednak jak weszłam na stronę producenta to wygląda on jakoś tak jednolicie, jakby nie było żadnych dekrów. Pocieszam sie jednak, że producent podał zdjęcie w bardzo dużym pomniejszeniu i dlatego nie widać usłojenia :) W ogóle to miałam ogromny problem z doborem tego blatu, ponieważ u mnie w kuchni będą panele więc chciałam aby blat był kolorystycznie w miarę podobny. A dodatkowo według projektu potrzebowałam standardowy blat na szafki, 6cm blat na barek oraz laminat na ścianę pomiędzy szafkami - czyli tak właściwie 3 różne produkty ale w tym samym kolorze! I tu zaczeły sie schody, bo okazało się że producenci mają ogromny wybór blatów drewnopodobnych, ale nie produkują płyt o większej grubości ani laminatów o identycznym dekorze. W rezultacie przejrzeliśmy próbki 4 różnych producentów, pani ze studia mebli obdzwoniła ich wszystkich i okazało się że tylko Egger jest w stanie wykonać nam te 3 produkty w identycznym dekorze. A tak swoją drogą to fajnie sobie liczą za ich wykonanie: 1000 zł za 2m blatu na barek i 850 zł za laminat na ścianę o długości 2,10m. Tak więc podsumowując widziałam wiele ładniejszych blatów od tego który wybrałam, ale albo nie pasowały do podłogi albo nie było możliwości dobrania barku i laminatu. No cóż sama sobie tak wymyśliłam i utrudniłam tym samym, a teraz mam tylko nadzieję, że blat który wybrałam będzie w miarę ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hisia ma rację. Dobrej jakości blaty laminowane są bardzo praktyczne i trwałe, i w porównaniu do drewna - tanie i łatwe w utrzymaniu. Poza tym współczesne laminaty są bardzo ładne, a drewnopochodne dekory wyglądają bardzo naturalnie. Myślę, że wybrany przez ciebie dekor jest bardzo neutralny i będzie się świetnie prezentował w bardzo różnych aranżacjach kuchennych, choć osobiście jestem ostatnio zauroczona wzorem dąb sonoma ;)

 

Świetny ten dąb sonoma :) pewnie sama bym taki wybrała gdyby nie to że ma szarawy odcień a ja potrzebuje cieplejszego bardziej żółtawego chociaż też stonowanego bo mam w kuchni drewnopodobne płytki na podłodze i chciałam podobną cieplejszą kolorystykę:) przykładałam płytkę do próbnika blatu w sklepie i mają bardzo zbliżoną tonację więc powinien być ok:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też obawiam sie jak ten blat będzie wyglądał w rzeczywistości, bo wybierałam go na podstawie próbek ale nie widziałam pełnowymiarowego produktu. Na próbce wydawało mi się, że widoczne jest ładne usłojenie jednak jak weszłam na stronę producenta to wygląda on jakoś tak jednolicie, jakby nie było żadnych dekrów. Pocieszam sie jednak, że producent podał zdjęcie w bardzo dużym pomniejszeniu i dlatego nie widać usłojenia :) W ogóle to miałam ogromny problem z doborem tego blatu, ponieważ u mnie w kuchni będą panele więc chciałam aby blat był kolorystycznie w miarę podobny. A dodatkowo według projektu potrzebowałam standardowy blat na szafki, 6cm blat na barek oraz laminat na ścianę pomiędzy szafkami - czyli tak właściwie 3 różne produkty ale w tym samym kolorze! I tu zaczeły sie schody, bo okazało się że producenci mają ogromny wybór blatów drewnopodobnych, ale nie produkują płyt o większej grubości ani laminatów o identycznym dekorze. W rezultacie przejrzeliśmy próbki 4 różnych producentów, pani ze studia mebli obdzwoniła ich wszystkich i okazało się że tylko Egger jest w stanie wykonać nam te 3 produkty w identycznym dekorze. A tak swoją drogą to fajnie sobie liczą za ich wykonanie: 1000 zł za 2m blatu na barek i 850 zł za laminat na ścianę o długości 2,10m. Tak więc podsumowując widziałam wiele ładniejszych blatów od tego który wybrałam, ale albo nie pasowały do podłogi albo nie było możliwości dobrania barku i laminatu. No cóż sama sobie tak wymyśliłam i utrudniłam tym samym, a teraz mam tylko nadzieję, że blat który wybrałam będzie w miarę ok.

 

Rozumiem Cię doskonale - dopasowanie blatu do reszty elementów jest trudne:D ja bardzo chciałam blat z dekorem w klepki który bardzo przypominałby taki drewniany typowy ale niestety odcienie kompletnie mi nie leżą :( albo za jasne albo za ciemne, nie znalazłam takiego który do złudzenia imitowałby jasny lekko przygaszony żółtawy blat drewniany z klepek...:(

Edytowane przez krcb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Znam swoje zdolności i wiem, że nie będe w stanie utrzymać blatu drewnianego w dobrym stanie, poza tym bardzo bałąm się czernienia wokół zlewu ( u mojej przyjaciółki blat drewniany wokół zlewu wygląda okropnie). Dlatego po długich przemyśleniach mimo miłości do naturalnego drewna zdecydowałąm się na laminat imitujący drewn.

 

 

Jeśli jest wokół zlewu czarny, to znaczy, że jest niewłaściwie pielęgnowany,

 

Jak nie zapomnę, to zrobię zdjęcie mojego blatu, olejowanego jakieś 8 miesięcy temu.

Jak nowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny, podobają mi się te słoje - tylko dla mnie za jasny :( Ten co ja wybrałam jest o wiele ciemniejszy i taki jakby pomarańczowo-brązowy, ale niestety bardzo jednolity - nie ma takich dekorów.

 

Ja właśnie chciałam jasny tylko z dekorem klepek ale nie było takiego o jaki mi chodzi dlatego wybrałam ten deskowaty. Z ciemnych widziałam ładny z dekorem klepek ciemny orzech czy jakoś tak ale dla mnie za ciemny ale może Tobie by się podobał ;)

 

Taki jak ten:

orge08cacfbe37c5fd1a47cd9374a4ee757.jpg

 

images.jpg

Edytowane przez krcb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Remontujemy z mężem kuchnie. Chcemy wymienić blat w kuchni na betonowy. Bardzo spodobały nam się aranżacje z nim np. [MODEROWANO LINK] Super sprawą jest możliwość monolitycznego wylania go razem ze zlewem. Jednak czy ktoś Wie czy taki beton się nie odbarwi po jakimś czasie? Po kawie, herbacie albo przetworach? wiadomo to kuchnia i dużo się tam gotuje i praktycznie cały czas coś się rozlewa. Byłabym wdzięczna za odpowiedz

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywieźli nam już blat :) w środę lub czwartek ma być cała kuchnia :) Blat jest po prostu prześliczny! Zdjęcia nie oddają jego uroku bo robiłam je przy kiepskim oświetleniu ;/ Ale blat wygląda cudnie! W dotyku i z wyglądu wydaje się że to po prostu taka piękna deska!! Póki co tak to wygląda:

SAM_6155.jpgSAM_6176.jpgSAM_6171.jpgSAM_6161.jpgSAM_6166.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda mój dębowy blat po prawie dwóch latach użytkowania.

Był olejowany dwukrotnie na początku, i jeszcze raz niecały rok temu.

 

Zdjęcia właściwie dobrze obrazuję jak wygląda w rzeczywistości. Kolor nie do końca taki, bo realnie jest bardziej miodowy a na zdjęciach wygląda jak poszarzały trochę.

Ale połysk i wykończenie, jaki jest gładki widać.

A to prawie rok jak nie jest olejowany.

Widać jak woda stoi, kilka godzin, bo tylko ja dokładnie wycieram ;)

 

Olej - TOP OIL OSMO DO BLATÓW

 

blat1.jpg

 

blat2.jpg

 

blat3.jpg

 

blat4.jpg

 

blat6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie,

mam wizję mojej kuchni i wstępne rozmowy z wykonawcą za mną, ale sprawa stanęła w miejscu z powodu blatu. Szukam laminatu w kolorystyce zbliżonej do tej z załączonej wizualizacji, jenocześnie z tego samego materiału miałyby być widoczne boki wyższej zabudowy. Nie chcę blatu drewnianego dębowego, bo będzie on dość jasny, a ja mam w kuchni okno w kolorze orzecha. Szukam więc laminatu w kolorystyce orzecha, oglądałam wzorniki Krono (u wykonawcy), ale nic sensownego nie znalazłam. Czy podpowiecie jakich producentów powinnam obejrzeć i gdzie mogę to zrobić "na żywo" (Warszawa)? Z góry dziękuję za pomoc!

009.jpg

012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywieźli nam już blat :) w środę lub czwartek ma być cała kuchnia :) Blat jest po prostu prześliczny! Zdjęcia nie oddają jego uroku bo robiłam je przy kiepskim oświetleniu ;/ Ale blat wygląda cudnie! W dotyku i z wyglądu wydaje się że to po prostu taka piękna deska!! Póki co tak to wygląda:

[ATTACH=CONFIG]253504[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]253505[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]253506[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]253507[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]253508[/ATTACH]

 

To jest blat drewniany czy laminat? Jakiej firmy jesli mozna zapytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam wizję mojej kuchni i wstępne rozmowy z wykonawcą za mną, ale sprawa stanęła w miejscu z powodu blatu. Szukam laminatu w kolorystyce zbliżonej do tej z załączonej wizualizacji, jenocześnie z tego samego materiału miałyby być widoczne boki wyższej zabudowy. Nie chcę blatu drewnianego dębowego, bo będzie on dość jasny, a ja mam w kuchni okno w kolorze orzecha. Szukam więc laminatu w kolorystyce orzecha, oglądałam wzorniki Krono (u wykonawcy), ale nic sensownego nie znalazłam. Czy podpowiecie jakich producentów powinnam obejrzeć i gdzie mogę to zrobić "na żywo" (Warszawa)? Z góry dziękuję za pomoc!

 

Bettka, może powinnaś obejrzeć wzorniki Pfleiderera? To duży producent i mają spory wybór blatów laminowanych w "drewnianych" dekorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...