Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Blat laminowany rzeczywiście szybko się niszczy, a szczególnie gdy ktoś dużo gotuje robi zaprawy itp. Ja polecam do kuchni ze starym kredensem odpowiednie kafelki. Sama mam taki blat. Robi się go z płyty osb, na to siatka i klej do płytek, płytki. Można dobrać brzegi np z dekorów lub z listw metalowych. Cała sztuka dobrze zrobionego blatu polega na odpowienio dobranej fudze, silikonowej, niezbyt szerokiej i zrobionej płasko (brak rowków). Na takim blacie bez obaw można zbijać kotlety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 636
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

własnie o to chodzi-nie pamietam ile mi zaśpiewali za wycięcie dwóch otworów w płycie granitowej, ale skutecznie podcięło mi to skrzydła.

Natomiast zainteresowalo mnie to co poprzednik pisał o kafelkach - myślę ze to całkiem fajny pomysł i bardziej przystepny cenowo. Wybór kafli jest ogromny.....dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Wyciągam temat - z okazji płytek ceramicznych na blacie. Przymierzam się do takiego rowiązania. Może ktoś się orientuje, czy to moga być jakiekolwiek płytki, czy są takie, które się nie nadają (chciałabym matowe, nie wiem czy będą odpowiednio zmywalne). Czy można kłaść duże płytki bezfugowo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągam temat - z okazji płytek ceramicznych na blacie. Przymierzam się do takiego rowiązania. Może ktoś się orientuje, czy to moga być jakiekolwiek płytki, czy są takie, które się nie nadają (chciałabym matowe, nie wiem czy będą odpowiednio zmywalne). Czy można kłaść duże płytki bezfugowo?

Mam takie płytki matowe "stare ale nowe" wszystko ok. Co do braku fug nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie o to chodzi-nie pamietam ile mi zaśpiewali za wycięcie dwóch otworów w płycie granitowej, ale skutecznie podcięło mi to skrzydła.

Natomiast zainteresowalo mnie to co poprzednik pisał o kafelkach - myślę ze to całkiem fajny pomysł i bardziej przystepny cenowo. Wybór kafli jest ogromny.....dzięki :)

Płytki to na pewno rozwiązanie estetyczne i tańsze niż dobry blat z kompozytów lub granitowy ale czy nie jest podatny na uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Bardzo podobają mi się blaty drewniane, ale mąż mówi, że są nietrwałe. Blat granitowy kosztuje chyba majątek...Obecnie mam w kuchni zwykły blat laminowany i w nowym domku chciałabym coś innego. A wy jakie rozwiązanie wybraliście do swoich kuchni?Jeśli to możliwe-pokażcie fotki blacików. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo żałuję, że mam drewniany. Mój stolarz, niestety, bardzo kiepsko lakieruje - do tego blat jest barwiony na ciemy brąż i po 10 miesiącach używania już złazi lakier, chociaż zawsze wycieram. No właśnie - mam obsesję na tle wycierania blatu, boję się postawić coś gorącego. Wcale nie wiem, czy granitowy kosztuje tak dużo więcej, bo gruby drewniany też kosztuje sporo, a przy granicie nie musisz się stresować. W ogóle obawiam się, że ten nasz stolarz, to tak zrobił ten blat, że za parę lat będzie do wymiany. Blat. Stolarza wymieniliśmy :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drewniany i nie mam z nim żadnego problemu. Nie wiem dlaczego takie złe opinie na temat drewnianych blatów. Moim zdaniem nie wolno go lakierować to jakaś pomyłka, ale trzeba olejować i to często jednak mnie to nie przeszkadza. Koszt no troche drogo, ale zależy do czego porównać. Za pięć metrów zapłaciłam ponad 1000zł, ale mam taki gruby, jeżeli coś się wydarzy złego zawsze moge go przeszlifować.

Dodam jeszcze, że niedawno robiłam wino i zostawiłam wiśnie w misce na balcie na całą noc, jednak nie zauważyłam, że było tego dużo i wypłynęły na blat. Rano tragedia mąż myślał, że już nic z tym się nie zrobi, jednak ja całkiem spokojenie nalałam cifu, poczekałam i potem gąbką wyczyściłam zeszło wszystko. Ja patrze na moje drewniane deski do krojenia, zawsze są jednolite, dlatego nie martwie się o blat. Moje zdjęcia są w galeri pod hasłem "Nasze cztery kąty"

Możesz popatrzeć, blat jest z buku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasinka

 

powyżej to blat z corianu.

jest œwietny i sprawdzał się znakomicie :)

 

 

http://www.efekt.biz/images/firmy/corian.gif

 

 

ma tylko jednš poważnš wadę - bardzo wysoka cena.

 

 

http://static.flickr.com/46/134508637_511e48754a.jpg

 

a poniżej inne kuchnie z corianowym blatem firmy du pont :

 

http://www2.dupont.com/Corian/en_GB/assets/images/kitchen/kitchen8.jpg

 

corian daje nieograniczone mozliwosci projektantom i jest materiałem niezwykle trwałym :) :

 

http://www2.dupont.com/Corian/en_GB/assets/animation/animation1.gif

 

tutaj inne kuchnie i więcej o corianie:

 

http://www2.dupont.com/Corian/en_GB/uses_apps/kitchen.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drewniany i nie mam z nim żadnego problemu. Nie wiem dlaczego takie złe opinie na temat drewnianych blatów. Moim zdaniem nie wolno go lakierować to jakaś pomyłka, ale trzeba olejować...

 

dokładnie te same wrażenia... olejowanie po jakimś czasie przestaje byc tak niezbędne, ponieważ blat drewniany, który sie porządnie "napije" już nie wymaga tego zabiegu tak często jak na początku.

Zachowuje sie jak każdy "normalny" blat. Rozlane płyny, gorące gary - nie rusza. A jak fajnie wygląda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluebell, ty masz blaty z mbf zreszta to opisalas w poście z 6 listopada 2005 16:59.

 

 

A oto ten cytat:

 

 

"ale te ceny sa niestety trak paskudne, że chyba lepiej zrobić blaty z mdf a tylko obrzeże blatów z corianu.

ja mam tak u siebie i jestem baardzo zadowolona. "

 

 

 

Nie ładnie tak forumowiczów celowo w błąd wprowadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...