Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PODŁOGÓWKA + KALORYFERY


SAVAGE7

Recommended Posts

Ale oczywiscie tylko wtedy, gdy reszta ciała ukryta jest w kożuchu... :lol:

 

Otóż wbrew pozorom to nie jest zaśmiecanie wątku.

Zresztą sam sSiwy wywołałeś temat swoim niefortunnym stwierdzeniem...

Aby nie doszło do utrwalenia fałszywej wiedzy temat należy dokończyć.

 

Teza.

W pomieszczeniach, w których ludzie dłużej przesiadują a jeszcze dodatkowo wykonują pracę umysłową ogrzewanie podłogowe jest jednoznacznie szkodliwe.

Dłuższe utrzymywanie takiego stanu rzeczy prowadzić może przede wszystkim do zaburzeń w krążeniu żylnym i znacznie nasilić może dolegliwości przy już występujących chorobach poza nasiloną miażdzycą tętnic obwodowych.

Kto twierdzi inaczej, kłamie.

Potwierdzi to każdy lekarz naczyniowy.

 

Wynika to wprost ze sposobu funkcjonowania mechanizmu termoregulacyjnego człowieka.

Utrata ciepła przez organizm zachodzi przede wszystkim wskutek aktywnego wielokierunkowego wpływu na przepływy w naczyniach obwodowych.

Mózg i narządy wewnętrzne chronione są przed zmianę temperatury głównie w celu zachowania optimum temperaturowego dla prawidłowego przebiegu procesów enzymatycznych. Kontrolowana jest temperatura krwi przepływającej przez m.in. mózg i z bardzo dużą dokładnością i każda zmiana tej temperatury powoduje natychmiastową korektę przepływów na obwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 499
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale oczywiscie tylko wtedy, gdy reszta ciała ukryta jest w kożuchu... :lol:

 

Otóż wbrew pozorom to nie jest zaśmiecanie wątku.

Zresztą sam sSiwy wywołałeś temat swoim niefortunnym stwierdzeniem...

Aby nie doszło do utrwalenia fałszywej wiedzy temat należy dokończyć.

 

Niefortunne stwierdzenie, które cały czas potwierdzasz nawet o tym nie wiedząc - zaraz przykład.

 

Teza.

W pomieszczeniach, w których ludzie dłużej przesiadują a jeszcze dodatkowo wykonują pracę umysłową ogrzewanie podłogowe jest jednoznacznie szkodliwe.

To już drugi skutek uboczny podłogówki - pierwszym było tycie

 

Dłuższe utrzymywanie takiego stanu rzeczy prowadzić :evil: może przede wszystkim do zaburzeń w krążeniu żylnym i znacznie nasilić może dolegliwości przy już występujących chorobach poza nasiloną miażdzycą tętnic obwodowych

?????

 

Kto twierdzi inaczej, kłamie.

 

To jestem kosmicznym kłamcą 8)

 

Potwierdzi to każdy lekarz naczyniow

 

Też pierwsze słyszę aby medycyna kiedyś tak sie wypowiadała

Oczywiście działa tak tylko podłogówka?[/b

 

Wynika to wprost ze sposobu funkcjonowania mechanizmu termoregulacyjnego człowieka.

 

Fajnie, że cytujesz klasyka - czyli mnie, tyle, że bez sensu :cry:

Nie toleruje podłogówki, za to świetnie funkcjonuje przy regulusach :o

 

Utrata ciepła przez organizm zachodzi przede wszystkim wskutek aktywnego wielokierunkowego wpływu na przepływy w naczyniach obwodowych.

 

A nie głównie powierzchniowo przez skórę?

 

Mózg i narządy wewnętrzne chronione są przed zmianę temperatury głównie w celu zachowania optimum temperaturowego dla prawidłowego przebiegu procesów enzymatycznych. Kontrolowana jest temperatura krwi przepływającej przez m.in. mózg i z bardzo dużą dokładnością i każda zmiana tej temperatury powoduje natychmiastową korektę przepływów na obwodzie.

 

Przecież dokładnie tak pisałem wczesniej. Fajnie, że to potwierdzasz :D

 

Boguś - bez urazy może wystarczy, że sprzedajesz REGULUSY które mają swoje zalety, ale na tym raczej poprzestań.

Przecież w tym co napisałeś w ostatnim zdaniu zawarta jest idea podłogówki - ogrzane stopy, zimniejsza głowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś sSiwy niepoważny. A szkoda. Zupełnie niepotrzebnie. Mogłeś skonczyć jak zapowiedziałeś...... :roll:

 

Nie dziel mojej wypowiedzi dezinformacja i manipulacją.

Mogę swoje tezy udowodnić (jak będę miał dość czasu bo to długi wykład)

I będę go wałkował do skutku, dopóki prześmiewcza ignorancja trwa.

 

Wydrukuj sobie później proszę moje tezy dotyczące wpływu podłogówki na układ krążenia i termoregulację ustroju.

Każdy lekarz naczyniowy to w całej rozciągłości kolego potwierdzi.

Przy okazji czegoś się nauczysz i zweryfikujesz swoje poglądy.

 

Powtórzę:

W pomieszczeniach, w których ludzie dłużej przesiadują a jeszcze dodatkowo wykonują pracę umysłową ogrzewanie podłogowe jest jednoznacznie szkodliwe.

Dłuższe utrzymywanie takiego stanu rzeczy prowadzić może przede wszystkim do zaburzeń w krążeniu żylnym i znacznie nasilić może dolegliwości przy już występujących chorobach naczyń poza nasiloną miażdzycą tętnic obwodowych.

Wynika to wprost ze sposobu funkcjonowania mechanizmu termoregulacyjnego człowieka.

Utrata ciepła przez organizm zachodzi przede wszystkim wskutek aktywnego wielokierunkowego wpływu na przepływy w naczyniach obwodowych.

 

Wydrukuj to sobie i idź do z tym do lekarza - naczyniowca.

Jeśli te zdania są fałszywe możesz mnie nazwać jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrata ciepła przez organizm zachodzi przede wszystkim wskutek aktywnego wielokierunkowego wpływu na przepływy w naczyniach obwodowych.

 

A nie głównie powierzchniowo przez skórę?

 

Otóż nie!

Najpierw regulacja przepływów naczyniowych a dopiero w drugiej kolejności

utrata przez skórę kilkoma sposobami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, skonczcie ta pusta dyskusje

 

ja mam pytanie bardziej konkretne - jezeli ktos jeszcze zaglada na powaznie do tego watku

 

chce zrobic podlogowke w kuchni, jadalni, może holu i dwóch łazienkach (dół i góra)

 

1) architekt odradza robienie podłogówki w kuchni - bo podobni niezdrowo grzać nogi cały dzień (ktoś na początku cytował jakąś wypowiedź o stawach)

 

2) a jeżeli już, to sugeruje kupić maty elektryczne - reszta ogrzewania na gazie

 

co sądzicie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Teza.

W pomieszczeniach, w których ludzie dłużej przesiadują a jeszcze dodatkowo wykonują pracę umysłową ogrzewanie podłogowe jest jednoznacznie szkodliwe.

Dłuższe utrzymywanie takiego stanu rzeczy prowadzić może przede wszystkim do zaburzeń w krążeniu żylnym i znacznie nasilić może dolegliwości przy już występujących chorobach poza nasiloną miażdzycą tętnic obwodowych.

Kto twierdzi inaczej, kłamie.

Potwierdzi to każdy lekarz naczyniowy.

 

 

taaaaa

a komórki wypalaja mózg co potwierdzą mózgolodzy

 

jakie grzanie nóg - przecież tam jest temperatura 22-24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) architekt odradza robienie podłogówki w kuchni - bo podobni niezdrowo grzać nogi cały dzień (ktoś na początku cytował jakąś wypowiedź o stawach)

 

No proszę to nie tylko lekarz ale i architekt odradza podłogówkę w miejscu dłuższego przebywania.

A szczególnie jeśli to przebywanie ma charakter siedzący.

 

To są właśnie konkrety.

 

O tym właśnie cały czas piszę a ty piszesz, żeby skończyć pustą dyskusję :roll:

Podłogówka i owszem lecz nie w miejscach dłuższego przebywaniua i pracy.

 

Przeciwskazaniaa główne: choroby stawów i choroby reumatoidalne, choroby naczyń obwodowych, choroby alergiczne.

 

Ikmiec. Na czym według Twojego architekta miałaby polegać wyższość mat elektrycznych? Jak to uzasadnił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, skonczcie ta pusta dyskusje

 

ja mam pytanie bardziej konkretne - jezeli ktos jeszcze zaglada na powaznie do tego watku

 

chce zrobic podlogowke w kuchni, jadalni, może holu i dwóch łazienkach (dół i góra)

 

1) architekt odradza robienie podłogówki w kuchni - bo podobni niezdrowo grzać nogi cały dzień (ktoś na początku cytował jakąś wypowiedź o stawach)

 

2) a jeżeli już, to sugeruje kupić maty elektryczne - reszta ogrzewania na gazie

 

co sądzicie?

 

Pozdrawiam

 

a kto w kuchni stoi cały dzień. U mnie najwięcej czasu spędza się w sypialniach (noc), a w dzień po pracy w salonie lub w ogrodzie w ciepłych i widnych miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś sSiwy niepoważny. A szkoda. Zupełnie niepotrzebnie. Mogłeś skonczyć jak zapowiedziałeś...... :roll:

 

Nie dziel mojej wypowiedzi dezinformacja i manipulacją.

Mogę swoje tezy udowodnić (jak będę miał dość czasu bo to długi wykład)

I będę go wałkował do skutku, dopóki prześmiewcza ignorancja trwa.

 

Wydrukuj sobie później proszę moje tezy dotyczące wpływu podłogówki na układ krążenia i termoregulację ustroju.

Każdy lekarz naczyniowy to w całej rozciągłości kolego potwierdzi.

Przy okazji czegoś się nauczysz i zweryfikujesz swoje poglądy.

 

Powtórzę:

W pomieszczeniach, w których ludzie dłużej przesiadują a jeszcze dodatkowo wykonują pracę umysłową ogrzewanie podłogowe jest jednoznacznie szkodliwe.

Dłuższe utrzymywanie takiego stanu rzeczy prowadzić może przede wszystkim do zaburzeń w krążeniu żylnym i znacznie nasilić może dolegliwości przy już występujących chorobach naczyń poza nasiloną miażdzycą tętnic obwodowych.

Wynika to wprost ze sposobu funkcjonowania mechanizmu termoregulacyjnego człowieka.

Utrata ciepła przez organizm zachodzi przede wszystkim wskutek aktywnego wielokierunkowego wpływu na przepływy w naczyniach obwodowych.

 

Wydrukuj to sobie i idź do z tym do lekarza - naczyniowca.

Jeśli te zdania są fałszywe możesz mnie nazwać jak chcesz.

 

 

Pisz ,pisz dalej .Bardzo ciekawie prawisz . Bardzo tu dużo "mądrych" rzeczy ....co ja gadam same mądrości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to najdłużej po sypialni przebywa siew salonie.

W sypialni i tak nikt podłogówki nie robi to możecie zająć siespokojnie salonem.

 

bogusław

Temp. podłogi to 25st, temp ciała 36,6

To gdzie tu grzanie ? nawet chodząc na boso podłoga będzie wychładzać stopy a nie grzać. Ale będzie wychładzać je mniej niz podłoga bez podłogówki.

 

Chodząc w kapciach temp. podłogi 20st (nieogrzewana) czy 25 st (ogrzewana) juzw ogóle nie ma znaczenia ?? :roll:

 

P.S - po zimie chce robić podłogówkę więc zainteresował mnie ten temat :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś sSiwy niepoważny. A szkoda. Zupełnie niepotrzebnie. Mogłeś skonczyć jak zapowiedziałeś...... :roll:

 

Nie dziel mojej wypowiedzi dezinformacja i manipulacją.

Mogę swoje tezy udowodnić (jak będę miał dość czasu bo to długi wykład)

I będę go wałkował do skutku, dopóki prześmiewcza ignorancja trwa.

 

Wydrukuj sobie później proszę moje tezy dotyczące wpływu podłogówki na układ krążenia i termoregulację ustroju.

Każdy lekarz naczyniowy to w całej rozciągłości kolego potwierdzi.

Przy okazji czegoś się nauczysz i zweryfikujesz swoje poglądy.

 

Powtórzę:

W pomieszczeniach, w których ludzie dłużej przesiadują a jeszcze dodatkowo wykonują pracę umysłową ogrzewanie podłogowe jest jednoznacznie szkodliwe.

Dłuższe utrzymywanie takiego stanu rzeczy prowadzić może przede wszystkim do zaburzeń w krążeniu żylnym i znacznie nasilić może dolegliwości przy już występujących chorobach naczyń poza nasiloną miażdzycą tętnic obwodowych.

Wynika to wprost ze sposobu funkcjonowania mechanizmu termoregulacyjnego człowieka.

Utrata ciepła przez organizm zachodzi przede wszystkim wskutek aktywnego wielokierunkowego wpływu na przepływy w naczyniach obwodowych.

 

Wydrukuj to sobie i idź do z tym do lekarza - naczyniowca.

Jeśli te zdania są fałszywe możesz mnie nazwać jak chcesz.

 

 

Pisz ,pisz dalej .Bardzo ciekawie prawisz . Bardzo tu dużo "mądrych" rzeczy ....co ja gadam same mądrości .

 

 

Nie bulwersuj się :lol: :lol: :lol:

kolega bogusław napisał przecie

W pomieszczeniach, w których ludzie dłużej przesiadują

a jak przesiadują to mogą mieć problemy z krążeniem w kończynach ,z zanikiem mięśni co prowadzi w prosty sposób do chromania.........

 

 

ruszać się trzeba ruszać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to najdłużej po sypialni przebywa siew salonie.

W sypialni i tak nikt podłogówki nie robi to możecie zająć siespokojnie salonem.

 

bogusław

Temp. podłogi to 25st, temp ciała 36,6

To gdzie tu grzanie ? nawet chodząc na boso podłoga będzie wychładzać stopy a nie grzać. Ale będzie wychładzać je mniej niz podłoga bez podłogówki.

 

Chodząc w kapciach temp. podłogi 20st (nieogrzewana) czy 25 st (ogrzewana) juzw ogóle nie ma znaczenia ?? :roll:

 

P.S - po zimie chce robić podłogówkę więc zainteresował mnie ten temat :lol:

 

i jak się nawalisz to się nie poprzeziębiasz :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkorciło mnie :evil: Grube skarpety mają tez duży wpływ, ale pod warunkiem, że ściągacz (gumka) ciśnie.

Ps. Bogusław też chyba choruje, bo ma podłogówkę! :o

Mnie przekonał, chyba zainstaluję regulusy :oops: , ale co z Nim?, :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bedziesz chodził na bosaka po zimnej podłodze to reumatyzm gotowy i ci kikuty powykręca na starość - tu można by podpytac reumatologa. Swoja drogą znam osobe która w zyciu by sie na podłogówke nie zdecydowała bo jak wraca po pijaku z imprezki to jedyne miejsce gdzie może zasnąć to zimne kafelki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...