Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Boze Narodzenie


mbz

Recommended Posts

u mnie...okna pomyte....kuchenne szafki tez...jodla wczoraj ubrana...lampki na zewnatrz wisza, drzwi udekorowane (ale jescze wejscie nie skonczone)

bigosik juz jest.....zakupy zrobione......teraz nadchodzacy tydzien to pichcenie itp....

 

zostaly prezenty.....

 

no i ostatni blysk :lol: :lol: w wigilie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a propos menu na Bożonarodzeniowy obiad - poproszę o jakieś przepisy ...na obiad przychodzi Teściowa :-? (co prawda z teściem :wink: ) ale to dla Jej Wysokości wyjątkowo delikatnego (żeby nie powiedziec wybrednego :wink: ) Podniebienia :wink: , musi być cos wyjątkowego (ale nie obciązonego zbyt wysokim ryzykiem totalnej klapy)...

myślałam o kaczce (np. piersi kaczej)...ale boję sie :roll: że np. przetrzymam 1 minute za długo i bedzie gummmma :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna pomyte (chłopaki się sprawili :D ), szafki kuchenne czyściutkie, dekoracje się zakładają, w domu i na zewnątrz. :D

Uszka już polepione i zamrożone. W tygodniu pieczenie i różności. No i choinka. :D

Suuuuper. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek

Uszka już polepione i zamrożone.

 

dps, podaj bardzo proszę szczegóły :D

/nigdy tak nie robiłam, a bardzo by mi to ułatwiło pracę/

 

czy trzeba te uszka/pierogi lekko obgotować przed zamrożeniem,

czy zamrażać całkiem surowe?

i później gotować zamrożone czy rozmrożone?

nie sklejają się? nie rozpadają po takiej akcji? :roll:

aż tyle pytań... :oops: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszka zawsze robię wcześniej i zamrażam surowe.Zrobione uszka układam na tacce,ale tak by się nie stykały i do zamrażary.W między czasie robię następne,znowu tacka i znowu zamrażara.Jak już są takie złapane przez mrozik ,to przekładam do woreczków,pojemniczka itd.W wigilię wrzucam zamrożone do wrzątku i gotuję.W ogóle to zawsze staram się tak przygotować kolację,aby w Wigilię jak najmniej robić.Dzień wcześniej przygotowuję wiele rzeczy i to ułatwia sprawę.Moja teściowa twierdzi,że wszystko musi być świeże,bo to z poprzedniego dnia jest niezdrowe :roll: Mam trochę inne zdanię i jest mi z tym dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elutek, prościzna. :D

Gotowe całkowicie surowe uszka rozkładasz pojedynczo na tacy albo czymś takim, żeby się nie posklejały. Takie pojedynczo porozkładane wstawiasz do zamrażarki. Jak zamarzną to smiało możesz je zsypać do jednego wora i trzymać razem w tej zamrażarce. Potem wrzucasz prosto z zamrażarki na wrzatek i gotujesz - oczywiście nieco dłużej. I tyle. :D 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam chatke wysprzataną -niestety sami z H. sprzataliśmy bo przecież dzieci wyfffrunęły z domu i przyjada na świeta ...tzn Kaska ,bo Dawid po raz pierwszy nie bedzie w domu na Wigili :cry: strasznie mi smutno jakoś nigdy nie myślałam ,że to nadzejdzie ....a jednak :( na Wigilię jestesmy zaproszeni do mojego braciszka ktory przeprowadził sie w tym roku do Czestochowy i wraz ze swoja przyszłą żona robią pierwszą Wigilię i to jest fajna wiadomość :D tym bardziej ,że bedzie to wigilia ukraińska :lol:

 

Dzisiaj skończyłam dekorować okna ....jedno okno zrobiłam na Królową Zimy czyli całe w bieli .....białe -perłowe świece kule na podłużnym świeczniku ,aniołki , wiszące kryształowe gwiazdki , szklane bombki i białe sznurkowe firanki i białe lampki powieszone u góry okna niczym gwiazdki na niebie :lol: śliczne :lol: ...a za oknem na parepecie otulone białą flizeliną donice z małymi tujami :lol:

 

Jutro robię uszka i pierogi - bo w drugi dzien swiat mam wszystkich na obiedzie -bedzie barszcz na rosole , karczek i schab nadziewany śliwką ,kapusta z grochem ( tzn z fasolą ) i jeszcze coś wymyśle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma sprawdzony przepis na SOCZYSTĄ pieczeń ze schabu?

Moze być nadziewana czosnkiem lub śliwką :wink:

Mam zamiar zrobić i chyba upieke go w rekawie - wtedy nie powinien wyschnąć :roll:

Generalnie ma być do krojenia na chlebek :D

 

Nie nagotuję się za wiele w te Świeta bo wigilia u jednych rodziców a drugi dzień Świat u drugich :wink: Planuje jednak zaprosić ich na obiad w pierwszy Dzień Świat. Na razie planowanie menu staneło na małoświątecznym schabie w sosie barbecue z pieczonymi ziemniakami i surówa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jejkuuuu, kiedy Wy dziewczyny robicie te porządki, dekoracje, gotowanie?! :roll: :wink:

ja z trudem wchodzę w zakręty kolejnych "zwykłych" dni tygodnia, a co dopiero w świąteczny pęd czasu! wracam z pracy i już ... nic mi się nie chce. tylko herbatka, kocyk i książka :)

 

czy to kewstia organizacji czasu? lenistwa? chęci? tradycji?......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkąd poszłam do pracy też mam problem z ogarnieciem domu :roll:

Wracamy z pracy o 17 zanim zjemy obiad jest przed 18.00, coś tam zrobie, pobawię sie z dzieckiem i trzeba szykowac się do łóżka bo rano znowu trzeba wstać :wink:

Świateczne porządki zaczęlismy w zeszły weekedn a teraz w tygodniu jak Julka pójdzie juz spać kończymy je krok po kroku :wink:

No i niewiele już nam zostało - teraz coraz bardziej przyjemne :D

Chodniki, pokrowce na sofę i poduszki oraz obrus już sobie schną i czekają na błysk w domu :D

 

Choinka już zakupiona - wzielismy srebrzystego swierka bo miał cudownie grube gałązki, szkoda tylko, ze nie kupilismy większego, ale i tak będzie stał na małym stoliku tak jak w zeszłym roku, zeby Julka nie mogła go przewrócić :wink: Na wszelki wypadek wszystkie ozdoby mamy nietłukące :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Jak cudownie, że już się zbliżają... :D Chyba się targnę na któryś z przepisów Neferki, bo w tym roku po raz kolejny robię własnoręcznie i własnokręgosłupnie oraz własnożylakowo Wigilię hehe (W zeszłym był pierwszy raz i mimo zarzekań że w tym wszystko kupię gotowe to zaczynam wymiękać...). dawajcie jeszcze przepisy - najlepiej:

1. Proste

2. Pyszne

3. W jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...