Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy wybrałem optymalny projekt  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wybrałem optymalny projekt



Recommended Posts

Mam działkę z ulicą od strony pd-zach, szukam projektu z salonem z przodu, boku.Projekt dla domku z użytkowym poddaszem max do 150 m powierzchni użytkowej. Na dole chciałbym oprócz salonu, gabinet, a także pom.gospodarcze. Czy ktoś może mi pomóc?

Serdecznie dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 847
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Miałem ten sam problem 2 lata temu.

Wybrałem projekt o nazwia Batuta z białostockiego biura MTM-Styl.

Projekt jest na stronie http://www.mtmstyl.com.pl

Dom jest z poddaszem użytkowym, ma niecałe 150 m2 powierzchni użytkowej, jest bez garażu. Na dole kuchnia salon, wc, duże (9,5m2) pomieszczenie gospodarcze i pokój do pracy (10,5m2).

Na poddaszu 3 sypialnie, hall/biblioteka (b. fajnie przemyślany) i duża łazienka.

Aha, jedna sypialnia na górze ma własną garderobę i małą łazienkę.

Dom jest typowym projektem na działkę "odwrotną" tj. z wjazdem od południa.

Pozdrawiam - alek

Aha, jest tez wersja z garazem, ale znacznie brzydsza, ja wybrałem wariant z garażem wolnostojącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Chciałabym zasięgnąć rady, Was forumowiczów... działka jest długa i wąska (19,5 na 4:cool:, jej "mankamentem" jest wjazd od południa. Udało mi się znaleźć tylko jeden projekt - jeśli chodzi o parterowe z użyktowym poddaszem - o w miarę optymalnym usytuowaniu pomieszczeń. Jest to Wiking z pracowni MTM Styl. Jest jednak mały problem, chyba jest trochę za duży i przerasta moje możliwości finansowe. A, jeszcze jedno, mieści się na moją działkę, pod warunkiem rezygnacji z wykusza :sad:.

Czy możecie podsunąć pomysł na dobry projekt na taką działkę?

A może ten Wiking wcacle nie jest idealny? Pozdrawiam.

 

http://www.domywstylu.pl/projekt.asp?id=198

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viking jest dobrze ustawiony względem stron świata przy wjeździe od południa. Ładny rozkład wnętrz, ogólnie to całkiem niezła propozycja.

 

A tu masz trochę w innym stylu, ale też pasujący:

http://www.agrobisp.com.pl/projekty/projekt.asp?projektID=WB-3373%20II%20ETAP&aktualnaStrona=8

 

Jak coś jeszce mi się nawinie to znowu podeślę. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magmi, jesteś niesamowita, i to nie tylko w poradach dotyczących wyboru projektu... oczywiście masz rację:smile:.

Cały czas śledziłam wątek "parterowy" zerkając mężowi przez ramię. I przyznam wiele się nauczyłam. Teraz połowa nazywająca się DM jest trochę zapracowana, więc wzięłam sprawy w swoje ręce. Serdeczne dzięki za "podrzutki" zaraz biorę się do analizowania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę uprzejmie, z prysznicem na dole :smile::smile::

http://www.apa-domy.com.pl/ - projekt FIORD

 

 

Wasza działka jest wyjątkowo trudna i nietypowa, zwłaszcza przy wjeździe od południa. Jak już projektant zajmie się problemem wąskiej działki, to z reguły zakłada optymistycznie, że wjazd jest od północy. Ale trzeba jeszcze poszukać, bo indywidualny projekt kosztuje straszną kasę :sad:.

 

Co do wzięcia spraw projektu w kobiece ręce: właściwa rzecz na właściwym miejscu! :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak... fiord był jednym z pierwszych projektów, które widziałam i który przypadł mi do gustu :smile:. A było to dokładnie rok temu. Jeździliśmy i szukaliśmy działki, nie było jeszcze konkretnego miejsca i stron świata - a już wtedy mi się podobał. Ale mogę o nim zapomnieć, DM nie zgodzi się, bo to już nie domek a duży dom :sad:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry strzał. :smile: Dobrze pasuje do Waszej działki i jest wyjątkowo wąziutki, można by go dzięki temu dosunąć jednym bokiem na 4 metry do granicy dziąłki (czyli dać minimalną odległość), a zdrugiej zostanie wtedy ok.8 metrów - tak jest znacznie lepiej przy tarasie z boku!

Stylistyka większości domów w Studiu -Atrium dla mnie jest odrobinę przesłodzona (te kolumny, łuki na tarasach, półokrągłe okna itp.) - ale to moje osobiste odczucie, poza tym stylistykę zawsze można zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, więc na dzisiejszy wieczór mamy w planach analizowanie GLX 36 z pracowni Atrium. Chciałabym jeszcze Magmi, podzielić się z Tobą (i oczywiście Wami forumowiczami) kilkoma moimi wątpliwościami, jeśli chodzi o ten projekt:

- zastanawiam się czy to wejście do kotłowni przez kuchnię jest dobrym rozwiązaniem, z drugiej strony rezygnacja z niego oznacza wychodzenie z domu i wchodzenie do pomieszczenia gosp. przez garaż,

- czy te schody to są te "lepsze" czyli nie zabiegowe (tu się trochę pogubiłam, pamiętam, że wspominałaś, że któreś sa niezbyt bezpieczne dla dzieci)

- niby nie to przeszkadza, ale sama nie wiem, czy stół czyli jadalnia i hall to dobre połączenie.

Tak, jak napisałam to są moje wątpliwości, a wynikają z tego że nigdy nie mieszkałam w domu. Nie oznacza to, że projekt ten już mi się nie podoba :smile:. Naprawdę, trudno jest znaleźć projekt na wąską działkę, i żeby kuchnia nie była od południa - a tego trochę się obawiam. Zdaję sobie spawę, że to mi przyjdzie spędzać tam więcej czasu niż mojemu mężowi, bo on już ma projekt z kuchnia od południa :sad:!!!!!!!!!

Czekam na komentarze... Może Alicjanka też włączy się do dyskusji (spodobały mi się Twoje wnikliwe i rzeczowe anlizy, ale się nie narzucam). Pozdrawiam.

http://www.studio-atrium.pl/atrium.php?p=po&cid=38&pid=48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wątpliwości:

 

"zastanawiam się czy to wejście do kotłowni przez kuchnię jest dobrym rozwiązaniem, z drugiej strony rezygnacja z niego oznacza wychodzenie z domu i wchodzenie do pomieszczenia gosp. przez garaż" - uważam że to bardzo wygodne - to pomieszczenie gospodarcze będzie pełniło równoczęsnie funkcję spiżarni (jest to często spotykane rozwiązanie) i jest właśnie bardzo wygodnie zlokaliowane: przywozisz samochodem zakupy, wjeżdżasz do garażu, wypakowujesz prosto do spiżarni :smile:...

 

"czy te schody to są te "lepsze" czyli nie zabiegowe (tu się trochę pogubiłam, pamiętam, że wspominałaś, że któreś sa niezbyt bezpieczne dla dzieci)" - te w projekcie właśnie są dobre :smile:- mają spoczniki, a nie zabieg (zabieg to taki odcinek schodów idący po łuku, przez co schody na zabiegu są trójkątne i w związku z tym niebezpieczne)

 

"niby nie to przeszkadza, ale sama nie wiem, czy stół czyli jadalnia i hall to dobre połączenie" - a to już kwestia upodobań i trybu życia, musicie sami sobie na to odpowiedzieć :???:

 

Dla mnie ten projekt ma jedną (niewielką) wadę: mały wiatrołap = brak garderoby na kurtki, buty itp. - trzeba ją przewidzieć w innym miejscu (w holu? pod schodami?).

No i spróbowałabym wygospodarować małe pomieszczenie gospodarcze na poddaszu na pralnię z suszrnią (może zamiast tej garderoby przy pokoju?). Pomyślcie: główna łazienka i pokoje sypialne są na górze, pralnia na parterze jest w tym wypadku niewygodna: trzeba dwa razy nosić pranie po schodach, raz brudne, a potem z powrotem suche, albo do suszenia - ale gdzie je suszyć? O tym też nie pomyślano, mało który projektant w ogóle o tym myśli, a nie po to buduje się dom żeby po pokojach stały rozstawione suszarki z praniem :sad:.

Pozdrawiam :smile::smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magmi, serdecznie dzięki za opinię. Masz rację jeśli chodzi o to przejście z kuchni. Ja nie popatrzyłam na to z tej stony..., bo nie mam doświadczenia jako użytkownik domu, a tym bardziej kuchni ze spiżarnią :sad:.

No i dobrze, że te schody, to te lepsze :smile:. Co do jadalni, to myślę, że jeśli zrobi się "lekkie" drewniane schody, takie z prześwitami (nie wiem jak fachowo to się nazywa), to nie będą się narzucały i raziły w jadalni.

 

Póki co zostajemy przy tych dwóch projektach: mój to GLX36, a Darth_Maula to śnieżynka z MTM Styl.

Śnieżynka też mi się podoba. Jednak czytałam, że w kuchni od południa temperatura jest o jakieś 3, 4 stopnie wyższa. Tego trochę się obawiam. Jest b. podobna do Sopranu, ale bogatsza o wykusze, które mi się b. podobają. Ktoś z forumowiczów budował taki dom, i wyszło całkiem rozsądnie niedrogo - a to przekonuje mojego męża.

Jeśli będziesz miała wolną chwilkę, to może jeszcze spojrzysz na Śnieżynkę.

http://www.domywstylu.pl/projekt.asp?id=373

Twoje komentarze bardzo wiele rozjaśniają ... Pozdrawiam :smile:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...