Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy wybrałem optymalny projekt  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wybrałem optymalny projekt



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 847
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

panda, czy to oznacza, że wjazd do garażu macie od południa

Ile cię kosztował ten projekt?

Wjazd od południa, ściana garażu od zachodu, salon usytuowany od wschodu i południa. Dokładnie co i gdzie to widać na rysunkach. Przejrzeliśmy setki jeśli nie tysiące projektów, wszystkie praktycznie robione na to samo "kopyto", nie do końca przemyślane - wniosek był oczywisty, robimy "indywiduum" :)

A kosztował 7k, łącznie z papierologią, więc niewiele drożej od gotowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OCZYWIŚCIE ZGADZAM SIĘ ŻE indywidualny projekt to koszt dużo większy, my daliśmy 4 tys. i to było mało!!! Ale mamy taki jaki chcieliśmy, żadne zmiany nie wchodzą już w grę, no może jakieś drobne kosmetyczne. Jest dla nas idealny i to jest na pewno wyjście dla kogoś kto gotowego projketu żadnego nie mógł znaleźć, owszem jest ich mnóstwo ale jak się ma pewne wymagania to cóż pozostaje tylko własny projekt :) ale nie żałuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem podobny problem - działka z wjazdem od południa,

dodatkowo nieciekawe otoczenie

 

Długo szukalismy projektu, z typowych rozważalismy projket Konwalia

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=46&sid=5

 

W końcu zdecydowalismy sie na indywidualny i na razie jestesmy b. zadowoleni z tej decyzji ale ostateczna weryfikacja nastąpi, jak nasz domek zbudujemy...

Na razie widze, ze roznica w jakosci miedzy typowym a indywidualnym projektem (robionym przez dobrego architekta) jest duża - co do jakości jak i ceny...

Dobry architekt potrafi nawet dla trudnej dzialki zaprojektowac ciekawy i wygodny dom.

 

 

Zaletą domu z katalogu takiego jak Konwalia jest to, ze pare tych domków juz stoi i mozesz sie popytac o doswiadczenia a nawet wprosic i obejrzec ten domek na żywo. Jest na forum grupa budujących. Ja po wizycie w tym domu stwierdzilem, ze nie chce go budowac!

 

Zacznijcie od okreslenia swoich potrzeb i budzetu - najlepiej zwiedzając domy, czytając forum i analizując informacje. Po pewnym czasie powinniscie miec sprecyzowane oczekiwania.

 

Wtedy mozecie szukac projektu typowego najbardziej zblizonego do idealu lub - jak my - zdecydowac sie na indywidualny.

 

--

 

Jak ktos juz napisal, wiele zalezy od otoczenia dzialki.

Na ktorą strone chcecie miec widok z okna salonu ? Ktora strona jest najciekawsza ?

Jezeli ulica od poludnia jest spokojna, to mozna otworzyc dom na te strone. Jezeli nie, to pokoj dzienny moze miec okna od wschodu i zachodu.

Jest wiele możliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wcale nie faworyzowałbym tej południowej strony.

W lato wszystkie połudnowe okna mamy zasłonięte roletami ( no chyba że pada deszcz to wtedy nie ), taras od południa nie jest prawie wcale używany bo nawet przy rozstawionej altance ciężko jest na nim wysiedzieć bo za gorąco, taras od zachodu oczywiście fajny do godzin wczesno popołudniowych, jak nie ma na nim słońca, później już tylko z otwartym dużym parasolem, bez niego nie usiedzisz, to samo w oknach, opuszczone rolety bo jak nie to temp. w domu zaraz skacze do 30st.

Generalnie teraz widzę że słońca to należy szukać w ogrodzie a tarasy mieć zacienione, łatwiej się tak żyje - moi sąsiedzi teraz też tak uważają i siedzą z kawą albo od nienasłonecznionej strony albo pod parasolem ew innym zadaszeniem chroniącym przed promieniami słonecznymi.

Argument, że w zimę dogrzeje słońce do mnie nie przemawia, bo tych zimowych słonecznych dni jest o wiele mniej niż tych letnich a te dają dobrze popalić.

 

Także nie martwiłbym się tym aż tak strasznie.

 

Pozdrawiam.

 

Mordujący się z palącym południowym słońcem od dwóch sezonów JM :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na temat proszę na temat!

 

Soł:

 

JM ma na pewno troche racji z tym słońcem w południowych oknach, ale są to rzeczy, które trudno pogodzić, bo...

 

- warunkiem energooszczędności domu jest nasłonecznienie od południa

- od północy nie zaleca sie zbyt duzych okien, a na pewno nie takich tarasowych

 

Z drugiej strony miło jest mieć taras od północy i siedziec sobie latem w cieniu...

 

No, ale jak masz osłoniętą działkę od północy (ogrodzenie, zabudowania, ukształtowanie terenu, drzewa, itp...) to chyba nie zaszkodzi tak bardzo tej energooszczędności takie małe okienko.....co?

 

Powodzenia w szukaniu tego ideału.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMP, gotowy projekt to jednak dużo większy koszt :([/b]

 

skoro tak uważasz, a z tego co widzę nie tylko Ty, znaczy że macie mały problem - a może to po prostu "wygoda"...

Nasz projekt - nie muszę chyba dodawać, że całkowicie indywidualny, kosztował 3200zł 8) w zeszłym roku 8)

Tak jak napisałem wcześniej - wystarczy poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że taras na północ to świetna sprawa. Przy południowym tarasie niestety nie da się wysiedziec trzeba mieć daszek. A od północy jest idealnie :D Mam porównanie bo byłam na takim i takim tarasie. Dlatego też zdecydowaliśmyh się na taras od północy i wjazd od południa. Wc i łazienkę mamy od południa. To lepiej będą bardziej suchce i ciepłe te miejsca . A duże okna mamy od pólnocy i jedno okno od zachodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że taras na północ to świetna sprawa. Przy południowym tarasie niestety nie da się wysiedziec trzeba mieć daszek. A od północy jest idealnie :D Mam porównanie bo byłam na takim i takim tarasie. Dlatego też zdecydowaliśmyh się na taras od północy i wjazd od południa. Wc i łazienkę mamy od południa. To lepiej będą bardziej suchce i ciepłe te miejsca . A duże okna mamy od pólnocy i jedno okno od zachodu.

 

 

Faktycznie taras od północy jest super - ale tylko w upalne dni. Jesli tym bardziej jest to część doświetlająca salon, o zgrozo bez okien na południe czy dużych na zachód to nie chciałbym tam spędzać czasu jesienią i zimą - światło które tam się dostaje w tych porach roku jest tak słabe i stłumione, że miast doładowywać sprawia, że człowiek jest w niezbyt dobrym nastroju (delikatnie mówiąc).

Mieszkamy w tej częsci świata, gdzie więcej jest dni pochmurnych niż słonecznych i to te uwarunkowania przede wszystkim powinny rzutować na układ pomieszczeń w domach tu budowanych.

Reasumując - łatwiej osłonić taras południowy lub zachodni od słonca niż znależć światło słoneczne n pólnocnym tarasie/ pólnocnym pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wc i łazienkę mamy od południa. To lepiej będą bardziej suchce i ciepłe te miejsca . A duże okna mamy od pólnocy i jedno okno od zachodu.

 

Zupełnie na odwrót powinno być przecież.

Doświetlasz pom. w których przebywasz najczęściej (salon, pokój, gabinet, itp.). Pom. techniczne, kotłownia, łazienka, garderoba tego nie wymagają i powinny być na północnej ścianie.

 

A tego słońca ile masz w roku? Co powiesz w listopadowe, ponure popołudnie siedząc na północnym tarasie...?

 

Tzn. każdy robi i tak jak sam uważa, ale po co płacić więcej za ogrzewanie, jak można mniej.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo was proszę o radę w wyborze projektu , mamy działkę o powierzchni 1340 metrów , jest to prawie kwadrat

 

Problem jest w tym, że droga jest od strony południowej i podobno większość projektów gotowych jest w związku z tym nieużyteczna .

 

Dodam że droga jest tzw osiedlowa, jest wręcz przy lesie, tyle że po drugiej stronie też są działki budowlane.

 

Mam do was prośbę, abyście podpowiedzieli mi jaki projekt najlepiej wybrać, czym on ma się charakteryzowac ze względu na takie usytuowanie działki

 

ja bym proponował ten

 

http://www.extradom.pl/ext/page?projekt/projekt.xmf&z=opis&id=4382

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=72&a=163&odbicie=1#elewacja

 

Hej, A co myślisz o Sosence z Horyzontu?

 

My chyba zdecydujemysię na ten projekt,(też mamy taką działkę) poszerzając garaż i robiąc z niego osobne mieszkanie. Co myślicie o tym pomyśle ?

 

I ciekawe jak z kosztami tego domu, co o tym myślicie?

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=72&a=163&odbicie=1#elewacja

 

Ten domek jesat bardzo fajny, podoba mi się,

Jak oceniacie ten projekt, czy można go zaliczyć do tych mało skomplikowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy działkę z wjazdem od południa (13 arową), na której udało nam się dom posadowić centralnie. Mieszkam już parę miesięcy i uważam, że taka lokalizacja jest bardzo dobra. Nie masz się czym martwić i tylko cierpliwie szukaj projektu.

My mamy paprotkę z pracowni Horyzont. Trochę podobny do sosenki, o której była mowa wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja

 

Ja mam działkę z wjazdem od południa - bo na inną nie było mnie stać. Oczywiście na początku szukaliśmy odpowiedniego domu itd. Niestety wyjście na ogród musi być od północnej strony (bo tam będzie ogród) więc głupio byłoby tam zrobić pomieszczenia gosp i garaż ;)

Ostatecznie zbudowaliśmy taki rozkład pomieszczeń:

http://img505.imageshack.us/img505/8308/scr7b27f44rx4.th.jpg

strony świata są prawie idealnie zgodne.

 

Głupio jest zbudować "koszmarka" tylko dlatego że strony świata są jakie są.

Wyjściem z sytuacji jest zapewnienie doświetlenia wnętrza domu od zachodniej strony. To wystarcza aby w domu była odpowiednia ilość światła. Oczywiście tego światła w domu będzie mniej niż u tych co mają wjazd od północnej strony, ale zimą drodzy forumowicze słońce zachodzi o 16.30 a ja wracam do domu około 18 i mam w nosie czy w domu będzie słońce czy nie bo i tak nie będą go widział.

 

Ciekawe ilu z was kupując mieszkanie zwróciłoby uwagę na taki szczegół jak umiejscowienie bloku względem stron świata :)

 

PS

Czy warto mieć właściwie ustawiony dom na działce? Warto. Ale czy warto to zrobić kosztem swojego wyobrażenia jak dom powinien wyglądać? Tutaj juz nie jestem tego taki pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...