Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy wybrałem optymalny projekt  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wybrałem optymalny projekt



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 847
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

projekt:

rzeczywiście Twist, wyobraź sobie jak będzie wyglądąło wejscie slalomen do salonu - pewnie warto pomy sleć o przeniesieniu dolnego kibelka na ściane garazową to wyprosuje sie wejście.

Nie widze miejsca na jadalnię - jak przyjda goscie na imieniny to gdzie ich posadzisz?

 

ściany:

zdecydowanie powieram koncepcje ciepłego projektu ścian ale moi przedmówcy mają rację - diabeł tkwi w szcegółach i zazwyczaj w wentylacji przez którą ucieka 20..30% ciepła. sciana 55cm jest gruba choć ja mam jeszce grubszą ale w układzie 3w (24pustak+16wełna+3 pustka+12 pustak). Na co musisz zwrócić uwage to okna wymagające wykonywania skośnych scianek (jakw starych zamkach :)) no i na trwałośc warstwy 20cm styropianu - ja bym się na to nie zdecydował. Propozycje ściany 24+ocieplenie sa warte rozpatrzenia - pamiętaj że 1 cm styropianu to pewnie 5 lub więcej cm keramzytu: proponowałbym 24+16ocieplenie+rekuperator+ staranna analiza mostków cieplnych

 

koszty:

niestety założenie że z ceny cenikowej 290 uda Ci się zejść do 200 jest silnie optymistyczne szcególnie jesli chcesz stosowac rozwiązania energooszczędne. Sam reku z instalacją kosztuje do 10 a bez niego nie ma mowy o ekonomii cieplnej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w bardzo podobnym domu. Kuchnia nie ma dwóch wejść, tylko jedno - w ściętym narożniku obok łazienki. Dzięki temu jest jednocześnie otwarta i wydzielona krótką ścianką. Za tą ścianką stoi ogromny stół na 8 osób.

Korytarz od salonu oddzielony jest ścianką znacznie krótszą niż w tym projekcie. Dzięki likwidacji tych dwóch wystających narożników wewnątrz jest bardzo dużo przestrzeni.

Mnie się ten projekt podoba. Bardzo podobne robią tutaj. Sama się zastanawiałam.

http://www.pppik.com.pl/[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie...

 

po dlugich namyslach doszedlem do wniosku ze jak dla mnie ma troche za maly salon na dole i jak zaczalem kombinowac co by tu nim przerobic to w koncu wyszlo ze to bez sensu i wybralem "dom w slonecznikach" archonu

http://www.archon.pl/index.php?menu_act=1&all=1&act=12&sid=m3f02a8cc40d4f&intra=5f06c806e008e4f0115f8aa91b963ba2&crc=daabca2344a690c1a7bfc3f6b294a5b4&lang=pl

 

dorobilem piwnice pod czescia i jestem STRASZNIE zadowoly.

 

ten oczywiscie jest do obejrzenia zawsze..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie...

 

po dlugich namyslach doszedlem do wniosku ze jak dla mnie ma troche za maly salon na dole i jak zaczalem kombinowac co by tu nim przerobic to w koncu wyszlo ze to bez sensu i wybralem "dom w slonecznikach" archonu

http://www.archon.pl/index.php?menu_act=1&all=1&act=12&sid=m3f02a8cc40d4f&intra=5f06c806e008e4f0115f8aa91b963ba2&crc=daabca2344a690c1a7bfc3f6b294a5b4&lang=pl

 

dorobilem piwnice pod czescia i jestem STRASZNIE zadowoly.

 

ten oczywiscie jest do obejrzenia zawsze..

 

Pozdrawiam

 

Bardzo ładny domek, ale strasznie wielki, szczególnie po dodaniu piwnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie...

 

po dlugich namyslach doszedlem do wniosku ze jak dla mnie ma troche za maly salon na dole i jak zaczalem kombinowac co by tu nim przerobic to w koncu wyszlo ze to bez sensu i wybralem "dom w slonecznikach" archonu

http://www.archon.pl/index.php?menu_act=1&all=1&act=12&sid=m3f02a8cc40d4f&intra=5f06c806e008e4f0115f8aa91b963ba2&crc=daabca2344a690c1a7bfc3f6b294a5b4&lang=pl

 

dorobilem piwnice pod czescia i jestem STRASZNIE zadowoly.

 

ten oczywiscie jest do obejrzenia zawsze..

 

Pozdrawiam

 

Bardzo ładny domek, ale strasznie wielki, szczególnie po dodaniu piwnic.

 

hihihi... wielki to jest w wersji z garazem dwustanowiskowym (taki buduje :D ... )

aczkolwiek w porownaniu z innymi podobnej wielkosci (np: dom w orchideach) ma raczej prosta konstrukcje i dzieki temu powinein wyjsc z lekka taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mamy piwnice i widać jej zalety. Zimna spiżarnia. Można przenieść kotłownię do piwnicy i wrazie duzych podwyżek gazu można wrócić do opalania węglem a w piwnicy jest to wygodniejsze i jest miejsce na zapas opału.

 

Ja tez cenie zalety piwnicy. I przez pol roku bilem sie z myslami, czy ja robic, czy nie. Ze wzgledu na spadek dzialki jednak sie zdecydowalismy na calkowite podpiwniczenie.

Ale uwazaj, to boli... w kieszeni i czasie. Na etapie stanu surowego otwartego u mnie to 1/4 kosztow i duzo wiecej czasu, pracy i klopotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihihi... wielki to jest w wersji z garazem dwustanowiskowym (taki buduje :D ... )

aczkolwiek w porownaniu z innymi podobnej wielkosci (np: dom w orchideach) ma raczej prosta konstrukcje i dzieki temu powinein wyjsc z lekka taniej

 

Fakt, jest prosty. Dzięki temu wyjdzie taniej niż dużo mniejszy dom, np. z kopertowym dachem i lukarnami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie uwagi forumowiczów są cenne. Ja jednak uważam, iż pierwszym podstawowym kryterium wyboru projektu, dla osiągnięcia celu, jest odpowiedzenie sobie na pytanie: Jaką kwotę środków finansowych chcę (czytaj: mogę) przeznaczyć na realizację planowanej inwestycji ?

Gdy sobie odpowiesz na to pytanie i podzielisz kwotę przez średni koszt budowy 1 m kw. powierzchni użytkowej domu (przyjmując rzędu ok. 1500,00 zł), to będziesz wiedział na jakiej wielkości dom cię stać i że w 99% osiągniesz swój cel.

Jeżeli chodzi o piwnicę, to jak wiadomo zdania są podzielone. Każde rozwiązanie niesie za sobą jakieś plusy i minusy. Bilansując je - podejmiesz własciwą decyzję.

Wiadomość w zakresie możliwości usytuowania budynku (przy uwzględnieniu gabarytów domu) uzyskasz po otrzymaniu warunków zabudowy o które musisz wystąpić do organu administracyjnego (gminy).

 

Uważam, że lepiej wybrać mniejszy dom i w nim zamieszkać niż latami "ciągnąć" budowę zbyt dużego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze gdy front domu jest sporo oddalony od drogi . Kiedyś też myśleliśmy, że im bliżej drogi tym lepiej bo więcej miejsca zostaje z tyłu. Architekt zwrócił uwagę na coś innego -większe oddalenie to mniejszy hałas z drogi, mniej ciekawskich spojrzeń w okna, możliwość urządzenia pięknego przedogródka. Mamy 12 m. od furtki do drzwi wejściowych i bardzo ładnie to wygląda. Z tyłu zostało nam ok. 10 m. do płotu. I to wcale nie jest mało, zwłaszcza gdy chce się ogródek starannia urządzić.

Sopran nie ma sypialni na dole co ten projekt dyskwalifikuje. Manuela funkcjonalna ale z zewnątrz - jak ktoś lubi taki rodzaj bryły to o.k.

Z piwnicą bym się nie bawiła. Kosztowna i woda lubi podejść. To co chcesz mieć w piwnicy zmieścisz np. na stryszku, w garażu, w pom. gosp. Teraz raczej nie buduje się piwnic. Nie przypominam sobie aby ktoś żałował,że jej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z piwnicą bym się nie bawiła. Kosztowna i woda lubi podejść. To co chcesz mieć w piwnicy zmieścisz np. na stryszku, w garażu, w pom. gosp. Teraz raczej nie buduje się piwnic. Nie przypominam sobie aby ktoś żałował,że jej nie ma.

 

No właśnie - piwnica ma wady i zalety. Ja cały czas zarzekałem się, że nie robię piwnicy. I nie zrobiłem. Ale trochę żałuję, bo okazało się, że grunt suchutki. Z drugiej strony - kosztowało by mnie to min. 10-15 tys. zł więcej. A tak - mam już przykryty parter. Bez kredytu 8)

 

Poza tym oboje z żoną nienawidzimy pająków. A one lubią piwnice :wink:

 

Co do odległości od drogi - polacam najdalej jak się da. Ja mam prawie 20 metrów, a teraz się okazuje, że to wcale nie tak dużo, jak mogłoby się wydawać. Dla mnie najważniejsza jest prywatność, i mam nadzieję, że przy takiej odległości nie będzie z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach, no cóż, drogi jest po kopertowy z dwoma lukarnami. Wyszedł 25kpln z dachówką cementową Brassa (7% VAT)

 

Szczerze mówiąc obstawiałem na więcej, może dlatego, że nie budowałem za czasów 7% vatu.

 

 

Ale jak kupisz dachówkę razem z montażem to VAT będzie właœnie 7%. Ja tak zamierzam zrobić, bo razem z rabatem daje to naprawdę niezłš kwotę oszczędnoœci. Ale sprawdŸ wczeœniej u ich klientów (najlepiej dach o podobnej konstrukcji), jak kładš.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...