Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy wybrałem optymalny projekt  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wybrałem optymalny projekt



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 847
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

chyba chcę za dużo - "przypomiało" mi się, że dom powinien być podpiwniczony (nie chcę rzadnych komorek w ogrodzie), a garaż ma się znaleść najbliżej domu (najlepiej przyklejony)

iiiiii ...........co WY na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba chcę za dużo - "przypomiało" mi się, że dom powinien być podpiwniczony (nie chcę rzadnych komorek w ogrodzie), a garaż ma się znaleść najbliżej domu (najlepiej przyklejony)

iiiiii ...........co WY na to??

 

Jeżeli tak liczysz koszty to dlaczego chcesz mieć piwnicę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwnica dlatego, że nie chcę na mojej małej działeczce dodatkowych "szopek" - bo muszę gdzieś przechowywać narzędzia ogrodnicze, rowerry i pomyslałam, że może być używana jako dodatkowy składzik na "babskie potrzebne, lecz nieużywane rzeczy"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
zapomniałam dodać - ograniczone finanse. a słyszałam ,że wizyta u architekta i indywidualny projekt to ok. 10 tys

 

Ta OLIWKA jest bardzo interesującym projektem "południowym", jeśli odpowiada zapotrzebowaniu na p.u.

 

aż się prosi o przedłużenie garażu i oddzielenie w jego tylnej części pomieszczenia na narzędzia ogrodnicze, rowery itp. ( wejściem z garażu i wyjściem na ogród), natomiast na "babskie potrzebne, lecz nieużywane rzeczy" - piękne kilkunastometrowe pomieszczenie nad garażem.

 

aga124 - piwnica to tylko wtedy kiedy zostaje Ci dużo kasy z którą nie wiesz co zrobić.

 

Wiem bo miałem i tak i tak.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.archeton.net/RESOURCES/RYSUNKI/prymulka/prymulka.jpg

wejście od południa, odbicia lustrzane + wiata/garaż do dostawienia od wschodu, wszystkiego 2 kominy, po odbiciu fajny balkon na zachód, schody ze spocznikiem - nie ma problemu z dorobieniem biegu do piwnicy... bliższe informacje znajdziesz TUTAJ

Pozdrawiam

PR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

co sadzicie na temat projektu

http://www.gazetadomprojekt.pl/strona.php?ajd=180

mam małą działę, z wjazdem od południa i potrzebuję małego, skromnego domku (koniecznie z oknami od południa lub zachodu)

martwię się wąskim korytarzami (szczególnie mizerny jest na podaszu). mąż planuje podpiwniczyć dom (teren na to pozwala)

a może macie inne pomysły na mały dom z wejściem od południa?

dzięki aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie odebraliśmy warunki zabudowy, decyzja zapadła, budujemy...Nastepnym krokiem jest wybór projektu, i tu sie zatrzymalismy. Co i na ile mozna zmienić w projekcie, jak i gdzie to skonsultowac, czy mozna powiekszyć całosc domu, tzn. przesunac jedna sciane boczna by powiekszyc salon, czy zmiany dotycza tylko w granicach fundamentów, mam mnóstwo innych pytań, ale by miejsca zabrakło pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale Projekty jest podobny watek - zerknij.

Generalnie nie oplaca sie robic duzych przerobek (ingerujacych w konstrukcje) w projekcie gotowym, gdyz koszt ich naniesienia moze okazac sie bliski zrobieniu projektu indywidualnego.

Jesli masz watpliwosci czy zmiana jest powazna to zadzwon do danej pracowni lub autora. Jesli chodzi o przesuniecie sciany zewnetrznej to niekiedy nie jest to problemem (nie wiem dokladnie dlaczego) - byl prezentowany taki dom w Muratorze, jeden z ich kolekcji. Ale np znajomi zaplacili za to duzo w swoim.

I jeszcze Ci powiem, ze z wyborem nie warto sie spieszyc. My zdecydowalismy sie po 3 latach szukania (przyklad oczywiscie ekstremalny), ale jak patrzymy na pierwsze wybrane domy, to cieszymy sie ze ich nie zbudowalismy. Trzeba nabrac dystansu.

Przemysl wszystko: strony swiata, widok z poszczegolnych okien, charakter okolicy, ekonomie budowy i pozniejszej eksploatacji, mozliwosc zmian w razie potrzeb (laczenie lub rozlaczenie pokoi), dostosowanie do trybu zycia rodziny, pomieszczenia gospodarcze i szafy!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie-okreslic priorytety-co dla Ciebie, rodziny jest ważne (wspolne posilki, wieczorki przy kominku, na tarasie, czy siedzenie przed TV).Potem szukac... dlugo...pytac znajomych "po przejsciach" podobnych a jak juz macie kilka typów to patrzysz na rzuty i oceniasz tak jakbyś już w nim mieszkał (taka witrualno-marzeniowa próba przebywania w wybranym domku). Np. wybrany kierownik budowy jak zobaczył nasz projekt to zrobił tak: acha, tu mamy wejscie, wchodzimy, rozbieramy sie, wieszamy płaszczyk, tak, tu jest szafa, mokre rękawiczki-tak jest kalafior itd, itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz projekt który cię uszczesliwi to tylko gratulowac oszczednosci (wirtualnej czy nie okaze sie po latach ;) ) - ja np nie znalazlem i robie projekt indywidualny (właśnie sie kończy robić) - place 3500zł netto wraz z opieką kierownika budowy (za projekt domu parterowego z piwnicą). Czy to duzo czy mało - moim zdaniem mało - mam w domu wszystko tak jak chcę i potrzebuję (okazało się ze nie miałem jakichś chorych pomysłów które architekt musiał 'prostować' ;) ). Gotowe projekty które znalazlem i od biedy by pasowaly zamykaly sie w granicach 2800zł po adaptacji bez kierownika budowy - różnica finansowa mimo wszystko dość znaczna.

 

Z gotowymi projektami możesz robić wiele rzeczy - zakres zmian oraz cennik za nie jest bardzo rózny w zależnosci od projektanta/studia projektowego. A projekty najlepiej przetestować 'wirtualnie' przechadzając się po domku.

[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za posty, napewno wszystko przemysle, niby wiedzialam czego oczekuje od domu, ale jak sie okazuje, nie wiem czego chce. Jak pasuje mi układ, to salon jest za mały, ja pasuje salon, to uklad mi sie nie podoba. Komplikuje jeszcze fakt, iz potrzebujemy zmiany w projekcie na garaz, wysokośc musi byc min. 4 metry wjazdu. a chcemy zaoszczedzic na scianie, wiec powinien byc przyklejony do północnej strony. Czasu nie mamy za wiele, za dwa lata chcemy juz zamieszkać we własnym, wymarzonym domku. A niestety wiedzy mamy bardzo, bardzo mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...