Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy wybrałem optymalny projekt  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wybrałem optymalny projekt



Recommended Posts

Tak mi przyszło do głowy, chodze, czytam Was, ogladam projekty, i głowa mi puchnie. Może jednak powinnam najpierw iść do architekta(tylko jak wybrać dobrego i taniego)a potem szukac projektu. Mamy troszkę skosów na działce, potrzebujemy wjazd do garażu na 4 m. wysoki, czy da sie to dopasować do gotowego projektu? Czy mam se dać spokój, i projektowac indywidualnie, a jesli, to jak znaleźć sprawdzone biuro(by mi sie dach nie zawalił hehe)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 847
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nic się nie porywasz, ale pogadaj z architektem, kierownikiem budowy - oni też potrafią coś powiedzieć o projektach...

Ale chyba bez wizyty u architekta adaptującego lub robiacego projekt indywidualny nie obejdzie się.. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że liczba projektów które zobaczyłam ma conajmniej 000 tyle zer. Dzisiaj odwiedziliśmy 3 architektów i jeden z nich zaproponował projekt indywidualny z wszystkimi przyłączami, z "opieką" i z pozwoleniem na budowę (tzn. wszystkie urzędy i papiery składa za nas) za 5900 pln. Myślę że to jest oferta godna przemyślenia biorąc pod uwagę że projekt gotowy to ok. 2000 + ew. przeróbki+ niezbędna adaptacja (ten sam archietekt który mówi za całośc 5900 za adaptację chce 1800)

Popytajcie może znajdzie się ktoś za przyzwoitą cenę, a projekty warto oglądać żeby móc zaczerpnąć z fajnych pomyślunków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...

Przeszukałem na necie setki projektów i wybrałem ISKIERKA

Ale przyszedła czas zakupu projektu i mimo ze bardzo mi sie podoba to moze ktos mi poleci inny podobny projekt bo ten nie jest stworzony na działke z wiazdem od zachodu..

Moje warunki ktore powinnien posiadac projekt:

-tani w budowie

-zwarta bryła

-dach 2-spadowy

-garaz w bryle

-łazienka na dole (zeby zmiescił sie tez prysznic..i najlepiej z oknem)

-powierzchnia do okolo 110m2

-wjazd od zachodu

 

Czekam na propozycje...bo to juz czas robic zakupy projektowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj ....a znajdziesz....... http://www.domywstylu.pl/alfabet.asp

Bierzesz architekta, który ustawia i adaptuje dom do Twoich oczekiwań.( wjazd od wszchodu, południa czy północnego zachodu...)

 

Pewnie ze mozna zrobic sobie projekt indywidualny..ale koszty niestety sa spore.

w twoim linku szukałem ale niestety nie znalazłem nic ciekawego bo to co bylo ciekawe niestety bez garazu(a jest mi niezbedny i nie koniecznie dla auta...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem. To był tylko przykładowy link. Nie mówię o projekcie na zamówienie, tylko o adaptacji, niezbędnej do zatwierdzenia projektu. Architekt, razem z konstruktorem adaptują pewne szczegóły projektu, m/in położenie budynku na działce. Dam przykład: Kupiłem gotowca z MTM, architekt przeniósł mi taras, obrócił dom i załatwił wszystkie, niezbędne dokumenty. Bilans? : Mam co chciałem, 1800 zł projekt + 6000 zł wszystkie formalności...... Gdy dowiadywałem się o indywidualny projekt, ceny zaczynały się od 10 000 zł.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem. To był tylko przykładowy link. Nie mówię o projekcie na zamówienie, tylko o adaptacji, niezbędnej do zatwierdzenia projektu. Architekt, razem z konstruktorem adaptują pewne szczegóły projektu, m/in położenie budynku na działce. Dam przykład: Kupiłem gotowca z MTM, architekt przeniósł mi taras, obrócił dom i załatwił wszystkie, niezbędne dokumenty. Bilans? : Mam co chciałem, 1800 zł projekt + 6000 zł wszystkie formalności...... Gdy dowiadywałem się o indywidualny projekt, ceny zaczynały się od 10 000 zł.....

 

Zdecydowana wiekszosc domów o takiej powierzchni z poddaszem uzytkowym ma kuchnie od wejscia i raczej bedzie problem tak zaadaptowac projekt zeby kuchnia wyladowala z tylu. W iskierce (odbicie lustrzane)sa 2 okna w kuchni zachod i poludnie ale te z boku od poludnia likwiduje wiec moze nie bedzie az tak goraco w kuchni? a jak zaloze rolety to bedzie ok?

Bo sam rozkład i ogolny wyglad bardzo mi sie podobaja i wyglada na dosc tani w budowie.

Taras tez bede miał przeniesiony z boku domu (poludnie) bo tu bedzie znacznie wieksza czesc dzialki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, czemu nic nie znalazłeś ciekawego? Bo ty już wiesz co chcesz, ISKIERKA Ci pasuje i wszystkie projekty porównujesz właśnie z tym. Ja miałem to samo... :) Poprostu bierz ISKIERKĘ i zaadoptuj ją do własnych potrzeb. Zawsze można wstawić klimę....... Życzę powodzenia. Hej.

 

i tu pewnie masz racje...ale maly dylemat przed zakupem jest czy aby nie czeka na mnie ten lepszy projekt..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

Jak wazniejsze elementy domu powinny byc zaprojektowane i wykonane aby dom (szeregowka srodkowa) byla tania w budowie do stanu surowego zamknietego? (chodzi o wybudowanie domu do takiego stanu i jego sprzedaz)

- zbieram info przed wybraniem sie do architekat by byc partnerem w rozmowie...

Rzeczy ktore mi przychodza do glowy to

- fundamenty lane w ziemie bez ocieplenia

- brak podpiwniczenia

- jeden komin wbudowany w boczna sciane kilkukanalowy (na kociol i wentylacje)

- forma budynku pietro ze stropem teriva i poddasze na drewnianej antresoli - w stanie surowym tylko belki lub ich brak

- dach kryty blachodachowka o prostej konstrukcji

- brak lukarn a jedynie polaciowki w projekcie albo w cale (klient robi pozniej co chce)

- sciany? z czego proponujecie

- schody drewniane (w etapie stan surowy stoi drabina)

- inne?

Dzialka na ktorej powstanie ma wymiary 6,2x40m - szeregowka srodkowa

Sasiedzei jeszcze sie nie buduja!!! Dzialak jest we Wroclawiu, media w drodze przy dzialce (trzeba droge/chodnik rozwalic)

 

Zalozenie: robia ludzie a nie ja wiec za prace place.. z tym ze bez rachunkow

Dom bylby wybudowany do stanu

sa:

sciany, dach, moze okna i ocieplenie+tynk zewnetrzny, chudziak, strop, moze belki i na nich plyty osb-antresola, brak polaciowek w dachu, brak ocieplenia dachu, moze rynny...

brak:

wylewek, tynkow wewn, scian dzialowych wewn, ocieplenia dachu i antresoli

stan tzt 'wydmuszka'

 

 

Moze ktos wiecej powie? pewnie jest kupa rzeczy ktore moga o pare tysiecy podniesc lub obnizyc postawienia domu w takim stanie

 

Nie chodzo o to by dom po miesiacu od sprzedaz sie zawalil ale zeby to byla dosia..tania i do czego sie nadajaca

 

Pozdrowienia,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczy ktore mi przychodza do glowy to

1. fundamenty lane w ziemie bez ocieplenia

2. brak podpiwniczenia

3. jeden komin wbudowany w boczna sciane kilkukanalowy (na kociol i wentylacje)

4. forma budynku pietro ze stropem teriva i poddasze na drewnianej antresoli - w stanie surowym tylko belki lub ich brak

5. dach kryty blachodachowka o prostej konstrukcji

6. brak lukarn a jedynie polaciowki w projekcie albo w cale (klient robi pozniej co chce)

7. sciany? z czego proponujecie

8. schody drewniane (w etapie stan surowy stoi drabina)

 

1. tu może być różnie, podczas lania w ziemię wchodzi więcej betonu niż w szalunek, może wyjść taniej zainwestować w deski

2. słusznie

3. słusznie, że jeden, ale nie musi być wbudowany w zewnętrzną ścianę

4. słusznie, teriva wychodzi tanio

5. dach o prostej konstrukcji = dwuspadowy, teraz są takie ceny na dachówkę cementową, że może wyjść taniej niż blachodachówka (tak było u mnie). a w ogóle najtaniej wyjdzie blacha trapezowa

6. słusznie

7. jeśli 2-warstwowe, to wszystko jedno, wybierz najtańszy materiał, u mnie najtańsza wyszła silka

8. słusznie, choć mogą taniej wyjść betonowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...