Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy wybrałem optymalny projekt  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wybrałem optymalny projekt



Recommended Posts

szkoda mi Twoich przyszłych klientów :(

a mi Ciebie szkoda . Tak.. sprzedam ten szereg na tyle tanio ze z wykonczeniem kogos wyniesie on nie wiecej niz 4 pokojowe mieszkanie w blokach we Wroclawiu. Ktos bedzie mial ogrodek, garaz i bedzie sie cieszyl ze nie ma sasiadow-studentow, ze w miejscu postojowym w garazu podziemnym nikt 2gi raz w miesiacu nie obrobil mu auta itp. Ja wlasnie kupilem taki szereg, koncze go wykanczac i ciesze sie ze zedcydowalem sie na niego mimo wielu niedociagniec. Takie szeregi sprzedaja sie na pniu, sam takze chce cos takiego sprobowac zbudowac i sprzedac bo mam wolna dzialke i srodki

 

 

czy ktos ma jeszcze jakies uwagi np do technologi komina? tanim sprawdzony, popularny, czego unikac

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 847
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

szkoda mi Twoich przyszłych klientów :(

a mi Ciebie szkoda . Tak.. sprzedam ten szereg na tyle tanio ze z wykonczeniem kogos wyniesie on nie wiecej niz 4 pokojowe mieszkanie w blokach we Wroclawiu. Ktos bedzie mial ogrodek, garaz i bedzie sie cieszyl ze nie ma sasiadow-studentow, ze w miejscu postojowym w garazu podziemnym nikt 2gi raz w miesiacu nie obrobil mu auta itp. Ja wlasnie kupilem taki szereg, koncze go wykanczac i ciesze sie ze zedcydowalem sie na niego mimo wielu niedociagniec. Takie szeregi sprzedaja sie na pniu, sam takze chce cos takiego sprobowac zbudowac i sprzedac bo mam wolna dzialke i srodki

 

 

czy ktos ma jeszcze jakies uwagi np do technologi komina? tanim sprawdzony, popularny, czego unikac

Przemek

I przyznasz się, że nie ociepliłes fundamentów? Twoje też nie są ocieplone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemek, masz tu:

- jeden komin wbudowany w boczna sciane kilkukanalowy (na kociol i wentylacje)

błąd w rozumowaniu.

Komin powinien w miarę możliwości być centralnie. Komin = piec = rozprowadzenie c.o. i c.w.u.. Jak chcesz na tym zaoszczędzić jak wydłużasz drogi doprowadzające na przeciwległą ścianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego Tobie szkoda mnie?? :D

masz jakiś powód? czy tak Ci się palnęło?? :D

poniewaz wymadrzasz sie... nawaliles kupe postow ("elita") ale podejrzewam ze nawet nie czytasz postow na ktore odpowiadasz... zakladasz ze komus bedzie rosl grzyb a nawet nie doczytales ze chodzi o tani projekt!!!!.. nie doczytales chyba takze ze chodzi o budowe pozniej domu do stanu surowego... a czy ktos pozniej oleje izolacje pozioma calkowiecie, polozy folie budowalna czy moze zrobi to jak dla piwicy i to super polaczy z izolacja pozioma na fundamentach to juz nie moja brocha... nie mam wplywu na to

a teraz wyzewnetrznij sie i napisz dlaczego szkoda Ci mojego przyszlego klienta

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

Ja również jestem posiadaczem działki z wjazdem od południa z tym ze działeczka ma 2400m i zastanawiam się nad zastosowaniem standardowego projektu i odwróceniem chaty i co myślicie czy te strony świata są naprawdę aż tak bardzo istotne? Nie bardzo pasuje mi fakt dostosowania się do tych wymogów kierunkowych chociażby z powodu chęci posiadania tarasu z widokiem na przylegający las i niestety jest to strona północna.

Dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wyboru domu, projektu . Jaki dom jest tańszy w budowie , interesuje mnie dom o pow. zabudowy ok 112 m2 z garażem i o pow użyt ok 120 m2 i tu mam problem jaki będzie w budowie tańszy , czy dom o skośnym dachu z dwiema lukarną , czy dom typowy czyli klocek - piętrowy? Czy ktoś moze doradzić i podzielić się doswiadczeniem , bedę wdzięczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że przy obecnych szalonych cenach to nic nie wiadomo.

Mozesz kupic materiał o 20% taniej niż gdzie indziej i już koszty niższe. Możesz kupić drożej (nieswiadomie) i juz koszt podskoczy.

Możesz mieć ekipę za 30 tys a możesz miec nawet za 70tys.

Koszt budowy to pojęcie względne.

Koszt materiałów między jednym a drugim rozwiazaniem nie będzie powalający, może być nawet ten sam.

Buduj to co ci się podoba.

Koszty się dopiero zaczynają przy wykończeniu, bo w samej budowie stanu surowego są podobne (oczywiście jeśli patrzymu na ten sam rodzaj materiałów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jelik - widok lasu jest bezcenny! :) Ale są projekty domów z dwoma tarasami i jeden może być do grzania się na słoneczku 8) , może być zachodnim, a drugi widokowy i chłodniejszy w upały. I tak salon nie może miec tylko okien na jedną stronę i to północną, więc dorabiasz tarasik, może wyjdzie przy części jadalnej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...