Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy wybrałem optymalny projekt  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wybrałem optymalny projekt



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 847
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Lepszy jednak wydaje mi się ten projekt ze Studia-Atrium, z kilku powodów:

1. Śnieżynka jest szersza - w tym momencie z boku zostają tylko 4m do ogrodzenia - to bardzo ciasno - przecież na tę stronę wychodzą okna w pokoju i wykusz w jadalni, a także częściowo taras - a tu zaraz ogrodzenie i sąsiedni budynek? :sad:

2. Kuchnia od południa - faktycznie nie jest to najlepsze rozwiązanie

3. brak spiżarni, a pomieszczenie gospodarcze daleko od kuchni

4. schody częściowo zabiegowe (zabieg to te trójkątne stopnie na

rysunku)

 

Ma jedną przewagę: o jeden pokój więcej na poddaszu - ale nie wiem czy Wam na tym zależy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, na tym pokoju nam specjalnie nie zależy... Rozmawialiśmy i określiliśmy swoje potrzeby. Raczej takie rozsądne minimum pomieszczeń, z którym sobie poradzimy finansowo. I stanęło na: sporej kuchni, jadalni i przestronnym salonie. DM chce w tym salonie koniecznie kominek, ja nie koniecznie... :smile:, ale niech będzie... to wszystko na dole. Do tego dwie łazienki: mniejsza na dole i duża na górze. Dwie sypialnie, i jeszcze pokój do pracy. DM upiera się przy dużym pom. gospodarcze, czyli kotłownii - bo będzie naszym kotłowym, hihihi :smile:.

Jeszcze raz dziękujemy za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-04-29 09:38, magmi wrote:

No i spróbowałabym wygospodarować małe pomieszczenie gospodarcze na poddaszu na pralnię z suszrnią (może zamiast tej garderoby przy pokoju?). Pomyślcie: główna łazienka i pokoje sypialne są na górze, pralnia na parterze jest w tym wypadku niewygodna: trzeba dwa razy nosić pranie po schodach,

Ja mam zrobioną zrzutnię bielizny z górnej łazienki. Tylko, że ona jest nad kotłownią/pralnią. U ciebie jest mała łazienka więc trzeba by się zastanowić (może górną łazienkę troszkę powiększyć kosztem garderoby i wtedy zrzutnia wyjdzie w kotłowni - ale czy tam chcesz zrobić pralnię (????)). Zamierzam też suszyć pranie w ogodzie więc i tak musiałabym nosić pranie na dół (i to mokre!). Szkoda by mi też było pokoju na górze (są tylko trzy - dla mnie to mało). Takie rzeczy są naprawdę bardzo indywidualne.

Pozdrawiam serdecznie i życzę trafnych decyzji :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam wąską działkę 18 m z wjazdem od poołudnia i przekonałem się, że niewiele projektów do niej pasuje. Najwięcej , bo aż 3 znalazłem w pracowni ARCHON - http://www.archon.pl

Są do Dom pod kasztanem, Dom w prymulkach i Dom w stokrotkach. Nie wiem jak duży domek chcecie wybudować,ja szukałem nie większych niż 130 m. Obecnie skłaniam sie do wyboru SOSENKI z Horyzontu, jest to także projekt na działkę z wjazdem od południa

(http://www.domnahoryzoncie.pl)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wybór nie jest łatwy. Byliśmy nawet wczoraj w salonie Muratora, tak trochę ponarzekać i podpytać o różne rzeczy. Pani która z nami rozmawiała, po tym jak powiedzieliśmy ile ma szerokości działka, i że wjazd od południa - od razu powiedziała - ZMIENIĆ DZIAŁKĘ!!! Ale my nie chcemy zmieniać miejsca, szukaliśmy prawie rok...:sad:

I stwierdziliśmy, że te kierunki świata to napewno ważna sprawa, ale nie zależy nam na super dogrzanym salonie. Jak jest upał to głównie przebywa się na powietrzu, a gdzie szukać odrobiny orzeźwiającego chłodu? Teraz mieszkając w bloku, mamy kuchnię od zachodu, a "urzędujemy" tam głównie rano - skoro świt, i późno wieczorem, kiedy słońce już dawno zaszło...

Tak więc szukamy teraz projektu, w których będzie nam odpowiadał przedewszystkim układ pomieszczeń i ich wielkość, a jak jeszcze w miarę będzie dobre ustawienie względem kierunków świata - to super - ale już nie jest to już głównym kryterium wyboru projektu. Też szukamy niewielkiego domku, tak do 130 m2 powierzchni użytkowej (jak prześledzisz wątek parę postów wyżej to opisywałam co ma w nim być :smile:). Dzięki za "podrzutki" - obejrzę koniecznie i podzielę się przemyśleniami... A z drugiej strony to podosi na duchu, że ktoś ma podobny problem i się nie poddaje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spojrzyj jeszcze na ten sam link

http://www.moj-dom.pl

projket L-8

Masz mniej więcej 130m2, salon, ewentualny taras od południa i zachodu, kuchnia od północy - czyli całkiem dobry układ jeśli chodzi o kierunki świata. I żeby ten domek zmieścił się na Twojej działce, musiałbyś zrezygnować z okien w garażu. Podoba mi się ten projekt, ale szukam troszkę mniejszego domu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Wyciągam ponownie swój wątek... Tytuł trochę już nieaktualny, ale może znowu pomożecie ???? :smile:

W tak zwanym międzyczasie, a dokładnie w trakcie pomiarów geodety - nagle działka się skurczyła do 18 metrów. I teraz już wjazd nie będzie do południa - chyba na pewno -(szer. 18m) a od wschodu (dł. 56). I tu bliscy jesteśmy wyboru projektu CEDRYK z archetonu, z dobudowanym garażem od strony północnej.

http://www.archeton.com.pl

Starałam się brać pod uwagę wszystkie poprzednie uwagi, ale juz sama nie wiem :sad: ... ta kuchnia od zachodu. Może coś coś mi umknęło... Proszę o komentarze i rady. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę parę swoich przemyśleń na temat usytuowania domu względem stron świata: mamy też wąską i długą działkę z wjazdem od południa, ale wbrew zaleceniom architektów chcę mieć taras od północy, a nie od ulicy.Wysunięty za dom i tak będzie oświetlany ze wschodu i zachodu. Przecież siedząc przy tarasowym stole i tak chronimy się przed słońcem a opalać można się w głębi ogrodu. Zatem salon musi być otwarty na ogród, ale silnie doświetlony z zachodu i południa. Kuchnię mam zaprojektowaną od południa bo zdecydowanie chciałam widzieć wejście do domu. Niewątpliwie będzie w niej gorąco, ale lato trwa tak krótko no i mamy do dyspozycji nieco więcej pomieszczeń niż w bloku. Jak będzie w praktyce- zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, mam dokładnie takie samo zdanie jeśli chodzi o moją działkę i dom - jak Ty. Też wydaje mi się, że taras zasłonięty domem jest bardziej intymny i prywatny. Jakoś nie wiem, czy chcę pozdrawiać wszystkich przechodzących sąsiadów jedząc niedzielny obiad z rodziną na tarasie... :sad: Ale tyle się naczytałam, jak dom ma być ustawiony względem stron świata, że stwierdziłam, że pewnie wymyślił to ktoś mądrzejszy.

I cały czas jestem w rozterce!!!! Może porozmawiam z jakimś architektem, ale nie wiem co mi to da, jeśli to tak naprawdę ja i moja rodzina bedzie mieszkać w tym domu.

A jaki masz projekt jeśli można wiedzieć????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amidala, wybierajasz projekt domu dla SIEBIE. To TY będziesz tam mieszkać. Nie architekt, nie ktoś, kto wymyslił, że taras musi być od południa. Ja nigdy nie usytuowałabym tarasu od strony drogi. Źle bym się czuła na takim tarasie i już. Wyobraź sobie swoją rodzinę w wybranym domu. Chcesz mieć taraz zadaszony (domyślam się, że tak)? Jeśli tak, co za problem? Stawiaj go od północnej/wschodniej/zachodniej strony. Jedyne co się może stać to to, że będzie chłodniej i przyjemniej :smile: Chcesz się poopalać, posiedzieć na słońcu? Bierzesz kocyk lub leżak i idziesz na trawkę, albo jeśli lubisz mieć podłogę pod sobą "wyciągasz" taras tak, żeby padało na niego słoneczko. Oczywiście nie zadaszając tej części. To moje uwagi :smile: Musisz się dobrze czuć we własnym domu i na własnej działce.

 

Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru! Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co droga nie nalezy do ruchliwych - taka wiejska, spokojna, lokalna droga. Ale trudno przewidzieć co będzie za kilka, czy kilkanaście lat... Przecież nie odwrócę domu :sad:. Wiem, że np. tuje czy żywopłot może zapewnic mi trochę intymności, ale co z ewentualnym hałasem :sad:?????

Mam bliziutko do lasu :smile:, więc w sezonie grzybiarzy może być sporo :sad:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Amidalo!

Projekt mam indywidualny, bo też nie pasował mi żaden z gotowych. Taras jest za domem, salon połączony częściowo z biblioteką i jadalnią i kuchnią jest oświetlany z czterech stron (od południa przez kuchnię i otwarty hall). Chciałam, by pokoje na piętrze były oświetlone słońcem-czyli kalenica musiała być równoległa do ulicy. Okna wschodnie oświetlają naszą sypialnię i łazienkę a zachodnie- pokoje dzieci. Nie ma więc żadnego pomieszczenia z oknami wyłącznie północnymi. Garaż mamy zaprojektowany wolnostojący, ale gdyby miał być doklejony do domu, to widziałabym go jedynie od wschodu. Te parę zdań to efekt mniej więcej rocznych przemyśleń- jeśli możesz, to nie śpiesz się z wyborem projektu. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...