Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy wybrałem optymalny projekt  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wybrałem optymalny projekt



Recommended Posts

 

Już piszę jakiego projektu szukam:

- dach nieskomplikowany, ewentualnie jedna lukarna. Podoba mi sie taki dach jak w Hermesie.

- działka ma wymiary 25 (szerokość) na 36 (długość)

PARTER

- dom około 150 m powierzchni użytkowej

- garaż jednostanowiskowy + wiata

- taras i ogród z tyły domu (wiem, to od północy, ale nie chcę mieć ogrodu od frontu)

- salon tak usytuowany, aby był i od frontu, czyli doświetlony z południa, i od ogrodu z wyjściem na taras (30 m)

- wyjście na taras przez drzwi dwuskrzydlowe

- kuchnia z tyłu domu (od północy), otwarta, ale to nie ma być jedna całość z salonem, tylko z boku salonu (podobnie jak w projekcie Jazon)

- spiżarka przy kuchni

- na dole gabinet (najlepsze miejsce będzie chyba obok kuchni), nie więcej niż 12 m

- łazienka conajmniej 3m, niewidoczna z salonu

- wiatrołap z miejscem na szafę (jakieś 5 m)

- pomieszczenie gospodarcze , czyli kotłownia (jakieś 5-6 m)

PIĘTRO

- trzy sypialnie

- duuuuża łazienka (jakieś 8m) + pralnio-suszarnia

- garderoba przy sypialni rodziców (czyli naszej :))

- optymalnie byłoby, gdyby pokój dziecięcy nie przylegał bezpośrednio do naszej sypialni. A pokój dziecięcy ma być większy od gościnnego

- fajny byłby balkon przy sypialni (uwielbiam wystawiać pościel na dwór), ale myślę o domu energooszczędnym i w takim przypadku balkonu nie powinno być)

 

CZY TO MOŻLIWE, ŻE ISTANIEJE TAKI PROJEKT KATALOGOWY? Bo ja na niego nie natrafiłam :cry:

 

Bardzo rtudno będzie wam znaleźć taki projekt wśród gotowych, a to dlatego że macie dość wąską działkę , ponadto jeśli chcecie mieć garaż w bryle, dosc duze pom na co i gabinet na dole to jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić przy tak małej powierzchni, mimo że w 103 metrach na dole zmiessciloby się to wszystko (na gorę zostaje ok 40-50 metrów )

 

garaż jednostanowiskowy – 20m

- salon – 30m

- kuchnia – 10m

- jadalnia - ok 14

- spiżarka przy kuchni -2m

- na dole gabinet - 12 m

- łazienka -3m, niewidoczna z salonu

- wiatrołap 5 m)

- pomieszczenie gospodarcze 6 m

komunikacja – min 5 m

schody – 6m

Razem – min 103

PIĘTRO

- trzy sypialnie – 3x ok 14 - 42

- duuuuża łazienka jakieś 8m) + pralnio-suszarnia -4 - 12

- garderoba przy sypialni rodziców - min 4

- komunikacja – min 8

Razem min 66

Wniosek - musicie budowac większy dom

Niektóre z elementów które wymienilaś posiada południowa, bardzo zgrabny domek i wiele osob go buduje

http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=250&opcja=opis

Warto zobaczyć zdjęcia z realizacji gdyż nie katalogowe nie odzwierciedlają urody tego pięknego domu

Musisz liczyć się z tym , że prawdopodobnie bez porządnej adaptacji sie nie obędzie - projekt zawsze można poszerzyć jesli np jest za mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 847
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W domku o takiej powierzchni jak południowa, czyli nawet mniejszym niż chcecie możliwe jest osiągnięcie tego co chcecie, robiąc z łazienki spiżarnię, a w części garazu przy pom co łazienkę, a z reszty gabinet - (fajne południowe słoneczko). Jednak musielibyście zrezygnować z garażu.

Ja niestety nie mam pomysłu jak wcisnąc w takie rozmieszczenie gabinetu i garażu i wątpię by w ogole było to możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

skrzydelkomexico27

 

Ten projekt południowa jest naprawdę fajny:). Przyglądam mu się i przyglądam i jest całkiem OK.

Mogłabym go nawet powiększyć o jakieś 3 metry na długości co dałoby około 30 mkw.

 

ja znalazłam coś takiego:

 

http://www.twojprojekt.pl/projekty/wiera?gclid=COmoxpXupZACFRMXQgodURPghQ#tab1

 

Oczywiście bryłę trzeba by uprościć, wyrównać i zmienić dach na zdecydowanie prostrzy. Ale rozmieszczenie pomieszczeń na dole jest OK. I cały dom ma 144 mkw. Bez garażu oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dorotce nie podoba mi sie to , ze kuchnia jest tak dalek od wejscia i jest duzo malych pomieszczen. Poza tym ja zawsze patrzę na projekt pod kątem ekonomiczności budowy - wiadomo jest wiele super projektów ale jeśli kogoś stać na prostrzy (co nie znaczy gorszy czy mniej ładny) szuka tańszych rozwiązań - czyli na przyklad brak balkonów, kucnia , lazienki w jednym pionie kanalizacyjnym , standardowe okna itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=182&opcja=rzuty

W oliwce jest taki rozklad pomieszczen jaki z powodzeniem można zrobić w poludniowej :lol:

rezygnując z garażu

gdybym nie kupila juz projektu i chciala z poddaszem zdecydowałabym się na południową :wink: - warto zobaczyć zdjęciua z realizacji w wątkach forumowiczów albo na blogu

http://www.basiawaldemar.mojabudowa.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem akurat na etapie adaptacji projektu PATRYK. Dlaczego Patryk? Mnie i żonę urzekła niebanalna, charakterystyczna bryła budynku (naprawdę trudno znaleźć coś ciekawego w tym gąszczu projektów). Do tego idealnie pasuje na naszą działkę i spełnia nasze wymagania odnośnie ilości i wielkości pomieszczeń.

Generalnie planujemy następujące zmiany:

- likwidacja pseudo-spiżarni w kuchni,

- likwidacja przejścia z garażu do pom. gospodarczego (zakładamy ogrzewanie gazowe; pomieszczenie będzie pełnić role pralni i suszarni więc chcemy by było czyste),

- likwidacja przejścia technicznego z łazienki na piętrze na strych na garażem,

- poszerzenie garażu na dwustanowiskowy z szerokimi drzwiami,

- zaplanowanie włazu stropowego w garażu na strych.

Reszta bez zmian. Nie zrażają nas skosy i słupy na poddaszu, bo to kwestia odpowiedniej aranżacji (nam zawsze podobały się odkryte elementy więźby) i duże okna dachowe (podwójne 78x140). Zresztą takie poddasze wydaje nam się bardziej przytulne - na normalne życie domowe i towarzyskie zarezerwowany jest duży salon z jadalnią i lekko zasłonięta kominkiem kuchnia. Nie bez znaczenia jest też dodatkowy pokój na dole, spore pomieszczenie gospodarcze i niemały wiatrołap w którym można wygodnie zdjęć płaszcz. To głowne zalety PATRYKA, które zdecydowały o jego wyborze.

Życzę udanego wyboru i pozdrawiam. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Cieszę się bo ja równierz jestem na tym samym etapie.Adoptuje oczywiście Patryka.Zmian będę miał niewiele;2xdrzwi tarasowe,drugie okno w kuchni ,dodatkowy przewód kominowy w kotłowni/na wypadek kaprysów Rosjan/nad drzwiami technicznymi w łazience jeszcze się zastanawiam czy zostawić .Będę budował w okolicach Wrocławia.Pozdrawiam.Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A jednak PATRYK. :D

Ja również się cieszę, bo nie pozostaję sam na "polu bitwy". Projekt ten jest nowy, ale myślę, że znajdziej sympatyków nie tylko wśród nas. Póki co liczę na wymianę doświadczeń :wink:

W nadchodzącym roku planuję wykonanie fundamentów, ogrodzenia i podprowadzenie kanalizacji w pobliże domu (z tym jest mały problem - spora inwestycja). Reszta na wiosnę 2009. Budujemy w okolicach Skoczowa na południu (w kierunku na Ustroń/Wisła).

Kończąc życzę spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym Roku, oraz rzecz jasna udanego startu z budową PATRYKA.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziękuję za życzenia.Również mam nadzieję że będziemy się wspierać w budowie.Rozpocznę dzieło po uzyskaniu pozwolenia ,najprawdopodobniej na wiosnę.Życzę Zdrowych Pogodnych i Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia oraz Pomyślności w Nowym Roku 2008 .Niech się mury pną do góry.Pozdrawiam.Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam Szanownych forumowiczów.

Poszukuje fajnego projektu na dom około 130 m pow. użytkowej.

z poddaszem użytkowym - może być kształt L - (najchętniej dach czterospadowy)

na dole: salon+kuchnia+gabinet+łazienka+pom. gospodarcze.

Działkę mam trochę nietypową - wjazd od południa, wymiary 21mx34 m.

wymiar 21 m to wschód - zachód

Może ktoś ma jakieś ciekawe sugestie.

podoba mi się:

http://www.dobredomy.pl/?id_project=29&infopage=1

tylko musiałby mieć odwrócony wjazd do garażu o 90 stopni i najlepiej zagospodarowane miejsce nad nim

pzdr

johny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam, my właśnie zakończyliśmy etap adaptacji Patryka.

Zdecydowalismy się na ten projekt ze względu na wjazd od południa. Ogród zaplanowaliśmy przed domem.

Ogólnie jesteśmy zwolennikami dachów czterospadowych. Domek juz na pierwszy rzut oka wydaje się ciepły, rodzinny, po prostu jest ładny.

Poza tym spodobał się nam zadaszony taras, rozkład pomieszczeń (trzy sypialnie na poddaszu i dodatkowy pokój na parterze).

Wprowadzilismy trochę zmian - m.in. podnosimy poddasze o jeden pustak i przesuwamy zewnętrzną tylną ścianę, żeby zyskać dodatkowa powierzchnię pokoju oraz przede wszystkim, aby schody były wygodniejsze - niższe stopnie + spocznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Mamy działkę z wjazdem od południa i jesteśmy teraz z mężem na etapie wyboru projektu - przejrzeliśmy już mnóóóóstwo różnych i nadal nie możemy się zdecydować. Na razie najbardziej nam odpowiada Dorotka II z "Domu na 5tkę" , chętnie zobaczylibyśmy go już w realizacji - jeśli ktoś ma, proszę, dajcie znać. A jeśli ktoś ma podobną działkę, chętnie zobaczyłabym na jaki projekt się zdecydował. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza działka ma wjazd od poludniowego zachodu i zdecydowalismy się na projekt dom ciepły P181 z Pracowni Lipińscy, link poniżej

ale to spory dom

natomiast zerknij na takie coś http://www.murzamucha.pl/d/house.php?id=5

oglądalismy ten domek jest całkiem całkiem

ale wg gustu oczywiście

 

Pozdrawiam i powodzenia w poszukiwaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na taką południowo-zachodnią działkę wybraliśmy projekt Sosenka z Horyzontu - z tym, że to domek dość maly (ale bardzo wygodny). Metraż zwiększa się po zaadaptowaniu strychu nad garażem na pokój.

Uważam, że bardzo ładnie wyglądają domy z dachem dwuspadowym ustawione kalenicą prostopadle do wjazdu - czyli szczytem do frontu i połączone z bryłą garażu w L. Tracą "stodołowaty" wygląd i łatwiej mieszczą się na wąskiej i długiej działce (a taką mamy).

Dorotka II bardzo ładna !

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.phps=72&a=163&sid=5&odbicie=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp. - byłam ciekawa, czy ktokolwiek podejmie temat - to było moje pierwsze zapytanie na tym forum. Dom z linku paulma ma ciekawy wygląd, w środku dla nas o jeden pokój za mało, a twój dom, paulm, rzeczywiście duży, ale ładnie rozplanowany, szczególnie góra. Piwnicy nie macie, prawda? To jest następny dylemat - czy się na nią decydować? A co was skłoniło do tego, żeby jej nie robić? Od poszukiwań już nas głowa boli, ale wciąż szukamy...i to właśnie czegoś takiego jak Sosenka - (dzięki za odp) - tylko z dwoma dodatkowymi pokojami na dole - góra w sosence ułożona optymalnie do stron świata, b. fajnie.

W Dorotce II jest pustka nad pokojem, czego trochę nie jesteśmy pewni, no i nie wiem, czy poruszanie się po domu nie będzie się sprowadzało do chodzenia dookoła klatki schodowej - no i nie wiem, czy to dobry pomysł, żeby centralną część domu zajmowały schody - dodatkowo, do kuchni trzeba iść przez pokój - więc robi się z niego trochę taki korytarz. Ja tak zawsze - widzę zalety domu, ale nie znalazłam jeszcze projektu w którym bym się niedopatrzyła czegoś na nie.

 

Pozdrawiam szczęśliwców, którzy już tę decyzję maja za sobą ( całą resztę, zresztą też)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotkę II można zobaczyć na przykład tu ( o ile udało mi się prawidłowo podać link):

 

http://domna5.pl/index.php?opcja=details&id=43&nazwa_projektu=DOROTKA%20II

 

Co myślicie o tym projekcie? Wszyscy, a w szczególności ci, którzy zbudowali/ budują na działce z wjazdem od południa?[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...