Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy wybrałem optymalny projekt  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wybrałem optymalny projekt



Recommended Posts

Pytasz czemy nie decydowaliśmy się na piwnicę....

nigdy nie chcieliśmy mieć domu z piwnicą ( nie wiem tak naprawdę czemu, ale zupełnie nie bralismy tego pod uwagę )

mamy taką dużą przestrzeń na powierzchni, że nam wystarczy

a do tego to dodatowe koszty i kwestia bardzo dobrej izolacji biorąc pod uwagę warunki gruntowo- wodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 847
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej, hej, budujący na działce z wjazdem od południa - na jakie projekty zdecydowaliście się - które możecie polecić i co sądzicie o Dototce?

 

Paulm, ja się wychowałam w domu, który miał piwnicę i tam był zawsze cały bałagan z węglem, drewnem, jakimiś starymi meblami, piwniczką na przetwory itd. Moi rodzice nie wyobrażają sobie domu bez piwnicy - tak naprawdę całe jedno piętro poświęcone na graty i różne takie. Jak pomyślę, że to wszystko z tej piwnicy musieliby upchnąć gdzieś w domu - trudno to sobie wyobrazić. Poza tym, drewno trzeba gdzieś porąbać - w składziku zazwyczaj nie ma na to miejsca, teraz już węgla się nie kupuje, ale piece na paliwo stałe, np., też to trzeba gdzieś składować. Chyba że ogrzewanie tylko na gaz. Sami jeszcze nie wiemy czy się zdecydować, bo koszty zrobienia piwnicy to podobno półtora kondygnacji naziemnej.

 

Pzdr., Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam grupę budującą Patryka.

My na razie nad nim głęboko sie zastanawiamy. Podoba nam się, pasuje do działki - oczywiście z wjazdem od południa.

Z tym iz zamierzam przeprowadzić pewne zmiany adaptacyjne - po pierwsze nie chce garażu w domu - juz jeden na działce mamy -więcej na dzień dzisiejszy nie potrzebuje. Więc w miejsce garażu najprawdopodobniej przeniesiemy pokój - pomieszczenia typu kotłownia, łazienka - jeszcze nie wiem jak ale tez rozmieszczę.

Kuchnia będzie w miejscu małego pokoju - częściowo otwarta - i zyskam ładnie nasłoneczniony salon w kształcie literki L. To mój plan - ale czy tak sie da zrobic jeszcze nie wiem - spotkanie z architektem dopiero przedmną.

Na razie czekam na Warunki Zabudowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejnego sympatyka projektu PATRYK :-)

Jeżeli mogę skomentować proponowane zmiany, to może być problem z kuchnią w miejscu pokoju z powodu braku komina (wyjściem mógłby być przewód giętki wyprowadzony ponad dach). Przemieszczanie komina w domu z dachem kopertowym też jest kłopotliwe z uwagi na ograniczenia konstrukcji więźby dachowej (rozważałem przemieszczenie komina w pomieszczeniu gospodarczym po przekątnej - niestety nie udało się). Jeżeli garażu nie potrzeba, to pokój jak najbardziej, choć należy dobrze ocieplić strop i zaplanować wygodny do niego dostęp. Z tym też może być mały problem. Może poprzez korytarz w miejscu obecnej łazienkiale, ale co z łazienką? Można by ją zrobić w miejscu pom. gospodarczego, zakładając ogrzewanie domu gazowym piecem dwufunkyjnym z zamkniętą komorą spalania (względy estetyczne). A pom. gospodarcze? Można by tak dalej dywagowć ...

Przyznam szczerze, że zadanie nie jest łatwe, choć oczywiście nie jest niemożliwe.

Życzę owocnej współpracy z architektem i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

No i jak się cieszę, że mnie znalazłaś - nie odzywałam się dawno, ale temat nadal aktualny - i już wiem, że chyba z piwnicy nici - sąsiad założył w gruncie coś co pokazuje ile jest wody gruntowej - no i wychodzi, że ta woda jest już na metrze od gruntu - więc chyba nie ma sensu, bo śniegów takich dużych w tym roku nie było, i deszczów też nie, więc trzeba by tę piwnicę zabezpieczyć mocno, no a to kosztuje - trochę szkoda.

A jak ci się podoba Dorotka? Napisz co myślisz, tylko szczerze.

Oczywiście, wszelkie komentarze chętnie przeczytam od wszystkich, szczególnie od ludzi z takim układem działki jak moja. A jeśli ktoś znalazł coś fajniejszego - niech pisze.

No i jeszcze jeden temat - jeśli ktoś ma kontener, lub barak, albo domek letniskowy na zbyciu - niech da znać. Dałam już ogłoszenie w odpowiednim miejscu w Muratorze, ale może ktoś tu coś słyszał.

Kiedy ta wiosna przyjdzie w końcu? Może na to pytanie ktoś też zna odpowiedź?

 

Aga D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga,domek jest b. zgrabny, ale nie podobają mi się te balkony (nie z wyglądu, tylko potencjalnych problemów), poczytaj sobie o balkonach na forum, sporo tego było. Chociaż jeśli nie dasz balkonu nad tarasem, to bedzie tam lało. No nie wiem.... Ale spojrzałam jescze raz, to jest wyjście z pokoju, więc nie główny taras. W takim razie zlikwidowałabym bez skrupułów.

 

 

Sporo pomieszczeń, niemały ten dom. Wygodne schody!!!! Kominek w dobrym miejscu (pamiętaj, żeby wyczystkę zrobić z drugiej strony tej ściany, w holu). Zdecydowanie powiększyłabym wiatrołam, tą ścianę po lewej przesunęłabym w lewo. Wolałabym mieć szafy w wiatrołapie, niż w holu. Bardzo ładna kuchnia i podoba mi się wejście do niej z dwóch stron. Nie trzeba latać naokoło. Wystarczająca wielkość łazienek, fajnie że na dole też można dać brodzik.

 

To tyle

:D

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy działkę z wjazdem od południa i jesteśmy teraz z mężem na etapie wyboru projektu - przejrzeliśmy już mnóóóóstwo różnych i nadal nie możemy się zdecydować. Na razie najbardziej nam odpowiada Dorotka II z "Domu na 5tkę" , chętnie zobaczylibyśmy go już w realizacji - jeśli ktoś ma, proszę, dajcie znać. A jeśli ktoś ma podobną działkę, chętnie zobaczyłabym na jaki projekt się zdecydował. :wink:

 

WITAM CIE..ja wraz z zona bardzo duzo czasu poswiecilem na wybor projektu,,dziesiatki plyt katalogow itp...kilka razy tez zmienialismy decyzje...

z racji tego ze oboje jestesmy za granica mocno ogranicza nas czas ...nie zdecydowalismy sie na projekt indywidualny - co wydaje mi sie jest najlepszym rozwiazaniem a cenowo w moim przypadku bylo by identycznie ...tylko czas na konsultacje z architektem....

przed zakupem musisz sprawdzic zgodnosc wybranego przez Ciebie projektu z warunkami zabudowy na Twojej dzialce...wysokosc w kalenicy rodzaj dachu itp...

spotkalem sie juz z tym ze ludzie kupowali projekt na ktory nie dostali pozwolenia...

twoj projekt (dorotka) mysle ze jest jak dla mnie ok ale z pewnoscia ludzie bardziej doswiadczeni wiecej sie wypowiedza...

ja kupilem " w strone słońca " M34 z muratora....

ale bardzo podobala mi sie KONWALIA z pracowni horyzontu ..

mniejsze to paprotka i sosenka -rowniez z horyzontu.( http://www.domnahoryzoncie.pl )

pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno balkonu od północy nie zrobię, ani wyjścia z pokoju północnego na dwór, ale od południowego zachodu chcę mieć - tam będę miała zachodnie słońce - moą działkę okalają drzewa, i to wysokie, także cień będę miała szybko - co mnie najbardziej wkurza, ale nic z tym raczej nie mogę zrobić :evil:

Dobra rada z tym kominkiem, nawet nie wiedziałam, że mogę coś takiego zrobić - a to przecież bardzo praktyczne. Piszesz, że sporo pomieszczeń - chcemy zrobić tak, żebyśmy mieli sypialnię i gabinet na dole a pokoje dziewczyn na górze, i chcemy zamknąć się w 160 m. Nie wiem, czy to wykonalne.

Nadal nie mogę się zdecydować - konwalię z horyzontu też długo analizowaliśmy i też się nam podoba - dzięki za odpowiedź - ale nie wiem, czy nie skończy się projektem indywidualnym u znajomego architekta. Zależy jeszcze jaką powie cenę. Dominika, a jaki wy macie projekt? Na pewno niepowtarzalny, jak cię znam, ale może zastosowałaś jakieś rozwiązania, które mnie też się przydadzą?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Można powiedzieć, że zaczynam. W przyszłym tygodniu geodeta "nakreśli" obrys domu a potem już tylko kopanie i lanie fundamentów. Niestety w tym roku tylko fundamenty łącznie z płytą oraz drenażem opaskowym i instalacją odprowadzenia wody dachowej do studni chłonnej. Może uda się też ogrodzić całą działkę. Trochę zaspałem, bo zależało mi na konkretnych ekipach a oni mieli już roboty ustawione na półtora roku do przodu. No cóż, tak więc teraz podstawy a w następnym roku ostra jazda w górę i wykańczanie domu.

Pozdrawiam wszystkich sympatyków PATRYKA i czekam na kolejne wypowiedzi w wątku.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczow,

Poszukuje rady na temat wyboru projektu domku pasujacego do mojej dzialki, ktorej paramtery sa nastepujace:

wym. 30m szer, 60m dl, wjazd od pd z drogi gminnej, malo/srednio uczeszczanej, po drugiej stronie las, za dzialka łąka i dalej pola i las, po bokach działki na razie niezabudowane, ale w przyszlosci pewnie powstana tam również domki

przejrzalem juz chyba setki projektow i juz sam nie wiem co sie nadaje na taka dzialke, chcialbym wybudowac dom o pow. ok. 150m2 uzytk, parterowy z poddaszem, salon doswietlony od pd. ale z wyjsciem na taras na zach. ewent na pn, (ogrod chcialbym z pn, zeby nie byl od strony drogi)

czy ktos moze mi polecic cos ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na IMBIR z Pracowni http://www.domoweklimaty.pl. Mają tam dużo projektów dość ciekawych (moim skromnym zdaniem, rzecz gustu). Imbir ma wszystko co potrzebuje, dodam tylko garaż szerszy na dwa auta) i kuchnie przenoszę do gabinetu (chcę zamkniętą, dość oglądania TV przy pracującej zmywarce i pochłaniaczu), a z kuchni zrobię jadalnie, z dużego pomieszczenia nad garażem zrobię garderobę, miejsce na komputer, tzw miejsce do pracy i dodatkowy pokój, np dla babci :D. Mam działke od wjazdu od wschodu i 25 m szeroką długa na 40 m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoryś z tych przypadnie Ci do gustu:

GL79 w lustrzanym odbiciu http://www.domywtradycji.pl/krokus,91,9.html

GL232 http://www.domywtradycji.pl/izabella,251,9.html

GL86 w lustrzanym odbiciu http://www.domywtradycji.pl/lotos,98,9.html

GL100 w lustrzanym odbiciu http://www.domywtradycji.pl/bialy-kruk,112,9.html

GL371 w lustrzanym odbiciu http://www.domywtradycji.pl/wiosenka,411,9.html

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego garaz na dwa samochody to koniecznosc?? Przegladam forum i widze jak ludzie buduja sobie wcale nie zaduze domki gdzie czeto salon nie ma nawet 30 m2 a do domu dostawiaja garaz 40 metrowy...??

wiec co jest wazniejsze...człowiek czy samochód?? Oczywiscie pomiojam kogos..kto ma duzo pieniedzy i na wszystko go stac??

dlaczego garaz na dwa samochody to priorytet...czesto przeciez u niektorych koszt wybudowania takiego garazu jest wyzszy niz wartosc samochodow jakie tam trzyma?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego garaz na dwa samochody to koniecznosc?? Przegladam forum i widze jak ludzie buduja sobie wcale nie zaduze domki gdzie czeto salon nie ma nawet 30 m2 a do domu dostawiaja garaz 40 metrowy...??

 

Bo czesto garaz pelni funkcje 'skaldziku': miejsca na rowery, skutery, hulajnogi, kosiarki i inne przydatne narzedzia ogrodnicze ;)

A salon ponizej 30m2 to faktycznie pomylka, ale czasami nie ma innego wyjscia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedzi,

coz, tak po przejzeniu tych proponowanych projektow, najbardziej spodobala mi sie izabella z domow w tradycji, ale jakos tak tez nie dokonca mi pasuje. Troche mala kuchnia, malo doswietlone wnetrze no i jeszcze taki maly garaz :( ale ja jestem wybredny co? Zapomnialem wczesniej dodac ze chcialbym jeszcze miec garaz dwustanowiskowy, wlasnie na te graty rozne typu rower, kosiarka itp itd.

Przegladajac projekty na http://www.archon.pl "dom w celozji" zwrocil moja uwage, co o nim sadzicie?. Salon ma ladnie doswietlony, bo swiatlo z pd przez jadalnie do niego dociera, ale ma rowniez wyjscie na ogrod na pn, tylko ze on tez ma tylko garaz jednostanowiskowy. Ciekawe czy mozliwa bylaby sensowna adaptacja na 2 stanowiska?

ponizej zalaczam plan sytuacyjny dzialki, moze ktos podpowie mi cos jeszcze ;) ?? bede bardzo wdzieczny za wszelkie sensowne podpowiedzi

http://bp0.blogger.com/_uvgu8YUpWMs/SBMyI7kMuSI/AAAAAAAAAD8/UALjSpHJ4Us/s1600-h/sytuacja.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego garaz na dwa samochody to koniecznosc?? Przegladam forum i widze jak ludzie buduja sobie wcale nie zaduze domki gdzie czeto salon nie ma nawet 30 m2 a do domu dostawiaja garaz 40 metrowy...??

wiec co jest wazniejsze...człowiek czy samochód?? Oczywiscie pomiojam kogos..kto ma duzo pieniedzy i na wszystko go stac??

dlaczego garaz na dwa samochody to priorytet...czesto przeciez u niektorych koszt wybudowania takiego garazu jest wyzszy niz wartosc samochodow jakie tam trzyma?....

 

ponieważ:

1/ wiekszość domów powstaje za miastem, i nie widzę możliwości aby na rodzinę do dojazdów był tylko jeden samochód (chyba,że mamy domek+ 2 emerytów)

2/ samochody tanieją i są coraz bardziej dostępne dla przeciętnego nabywcy

3/ zobacz jakie garaże mają na Zachodzie

4/ projekt musi mieć "perspektywiczną" rezerwę (jak na razie jest jedno auto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

Przegladajac projekty na http://www.archon.pl "dom w celozji" zwrocil moja uwage, co o nim sadzicie?

http://bp0.blogger.com/_uvgu8YUpWMs/SBMyI7kMuSI/AAAAAAAAAD8/UALjSpHJ4Us/s1600-h/sytuacja.JPG

 

Moim zdaniem słaby ponieważ:

1/ garaż 1-stanowiskowy

2/wejscie na poddasze prawie przez srodek salonu

3/ taras od strony pn (chyba że lubisz wieczny cień);)

4/ za duzy salon, a za maly pokój obok

5/poddasze- lazienka od strony płd (zamiast pokoju) to pomyłka, a w dodatku

mikroskopijna...

6/salon jest przechodni (do pokoju nr 7)

Jednym słowem beznadzieja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...