Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy wybrałem optymalny projekt  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wybrałem optymalny projekt



Recommended Posts

Witaj bagusiu-jak zwykle mamy podobne pomysły :D Projekt, który pokazałaś bardzo mi się jakiś czas temu spodobał i przez niego zaczęłam się interesowac domami, w których jadalnia nie jest bezpośrednio przy kuchni. Jednak mój mąż zgłosił weto i musiałam ustąpic. Natomiast co do salonu od północy...chmmm...Wiesz doskonale jak bardzo podobał mi się projekt Julka-notabene podesłany przez Ciebie, jednak pod naporem mnustwa opinii, jak to okropnie jest z kuchnią od południa a jak ciemno w domu gdy salon jest od północy musiałam znów przemyślec całą koncepcję i chyba w końcu pójdziemy z mężem na kompromis. On będzie miał wyjście z salonu na ogród ale nie przez wielkie drzwi tarasowe a przez podcień a ja będę miała kuchnie z wyjściem na ogród :D

Wklejam mój własny, ostatnio narysowany, bardzo wstepny projekt oraz link do Kopciuszka, który jest bardzo podobny z założenia w środku natomiast rewelacyjny z zewnątrz. Zdziwi Cię pewnie, że dom jest dwuspadowy - no cóż, może i na mnie przyszło :D

http://foto2.m.onet.pl/_m/c8e07469371e3baf81e522fb87782392,10,19,0.jpg

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/kopciuszek-z-garazem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 847
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

andape witam serdecznie :wink: Tylko żeby nie było na mnie, że ja Cię zaraziłam dwuspadowcem hehe Ja przez pierwszy rok szukałam 4spadowców, dopiero po wgłebieniu się w temat domów przeszłam na 2spadowce- właściwie to już Ci o tym wspominałam. Tobie odmieniła się Julka a ja zmieniłam zdanie, chyba jednak będzie parterówka... a w dodatku z kuchnią od południa. Ostatnio trafiłam na ciekawy artykuł odnośnie kuchni od południa. Pozwolę sobie skopiować wypowiedź jednego z forumowiczów:

 

"Wystarczy pomyślec . Gorąca zaczyna sie robic w polowie maja . Gdzie wtedy jest słońce ? Bardzo wysoko. Prawie najwyzej bo zostalo mu kilka tygodni do przesilenia . Nie ma szans aby slońce w jakikolwiek sposób nawet próbowalo swiecić w okna kuchni usytuowanej od południa . Prawda jest taka ze wiekszośc przeciwnikow takiego usytuowania nigdy nie zastanawialo sie nad tym tylko pisze zeby pisać .

W lecie nigdy nie zobaczysz słonca w kuchni . Musisz sie wychylić przez okno i to mocno . Słonce latem wschodzi na północnym wschodzie a zachodzi na północnym zachodzie wiec nawet rano i wieczorem nie ma szans na słonce . Tak naprawdę to najwiecej slońca w kuchni od południa jest od października do konca kwietnia ,ale wtedy to moze sobie swiecic do woli . Sam mam kuchnię od poludnia i żadne ze słów przeciwnikow takiego usytuowania nie pokrywają sie z prawdą . "

 

Ta wypowiedź jakoś do mnie przemówiła. Kiedyś może było gorąco, ale teraz domy są tak izolowane, że latem chłodno, zimą ciepło... Osobiście nie boję się o kuchnię, bardziej zastanawia mnie salon. Projekty już chyba wybrałam, nawet nie chce mi się przeglądać innych- co u mnie jest dość dziwnym zjawiskiem. Najważniejsze, że mężowi też się podoba. Jak dla nas ma on same plusy- tani w budowie, wielki i ustawny salon z oknami w dachu.... kuchnia trójkątna, moja wymarzona!!... (kształtem podobna do Lawendy- wiesz o co chodzi) :p Jedyny mój problem teraz to czy kupować z garażem czy bez. Chcę z garażem, żeby na jego tyłach wydzielić kotłownie, a tam koło kuchni zrobić pralnie i spiżarnię. Niestety jak będzie bez garażu to tak się nie da....

Założyłam jeszcze jeden temat- kuchnia od północy, aby uzyskać opinię wielu użytkowników na ten temat.... tak czy siak.... zakochałam się w Irysku i już!!! (na http://www.domnahoryzoncie.pl jest mnóstwo fotek z realizacji- ok30irysków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bagusia- jak Ty to robisz, że pamiętasz tyle projektów?? Ten Cedryk jest niesamowicie podobny do mojego indywidualnego!!! Jesteś wielka!!Już się nawet bawiłam w przerabianie więc wrzucam Ci to co co mi wyszło (garaż się nie zmieścil bo przerabiałam w paint-cie i nie wiem jak powiększyc pole rysunku)

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/70df42ddbb94fb599814be80df2b2ed0,10,19,0.jpg

 

Co do Twojego Irysa to przyznam, że zdziwiła mnie jego powierzchnia - wcześniej pokazywałaś większe domki. Ale jest naprawdę fajny- podobają mi się wizualizacje wnętrz.Z zewnątrz też mi się podoba-szkoda, że mój mąż nie lubi parterówek :(

Pewnie widziałaś te projekty ale na wszelki wypadek wklejam linki bo kojarzą mi się z Lawendą:

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=118&a=256#rzuty

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=95&a=193#rzuty

 

Ten tekst o kuchni od południa, który wkleiłaś- brzmi nieźle ale ja rozmawiałam ostatnio z kilkoma osobami i mam z kolei zupełnie przeciwne opinie. Ciocia mojego męża jest okropnie zmęczona gorącem w takiej kuchni i brzmiała tak przekonująco, że już chyba do takiej koncepcji nie wrócę :-?

Ciekawa jestem jak w wersji ostatecznej będą wyglądac nasze domy bo na razie zmieniamy zdanie bardzo konsekwentnie :lol:

Pozdrawiam

 

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusia, a jak wyglądają widoki na Twojej działce? Myślę, że trzeba to też wziąć pod uwagę, tj. jeżeli ten salon od północy wychodziłby na ładny kawałek działki a salon od południa czy innej części świata na ruchliwą ulicę lub prosto w okno sąsiada – może lepiej mieć trochę ciemniej ale za to komfortowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bagusia- jak Ty to robisz, że pamiętasz tyle projektów??

 

Jak ja tyle czasu spędzam na przeglądanie projektów to pamiętam- chociaż nie wszystkie....tylko te, co mi "wpadły w oko" :p Kurcze ale ja tak się zakochałam w Irysku, że już chyba nie zmienię zdania- mimo kuchni od południa i salonu od północy (chociaż to co napisałaś, że konsekwentnie zmieniamy zdanie to prawda!! :lol: ) Wspomniałaś, że Irysek powierzchniowo mniejszy od moich poprzedników, ale powiem Ci, że jak wezmę wersję poszerzoną (wtedy sypialnie wychodzą po 16m2 i łazienka 8m2) i garaż to robi się lekko ponad 150m2 :wink: Dodatkowo wiem, że muszę poszerzyć garaż bo jest za wąski. Troszkę mnie zasmuciła twoja wypowiedź o kuchni od południa, ale powiem Ci, że teraz mieszkam w apartamentowcu i salon ma od południa. Cała ta ścianka jest przeszklona (okna od sufitu do podłogi) i wiem, że nigdy w życiu nie chciałabym salonu od południa! Nie da się oglądać TV!! Trzeba cały czas zasłaniać okna, łatwiej to zrobić w kuchni, bo tam się mniej siedzi niż w salonie :D

Ps cieszę się, że mój mąż nie ma nic przeciwko parterówkom, wręcz przeciwnie- chyba sam takie woli :wink:

 

Zapomniałam napisać odnośnie projektów, które mi podałaś- w Basi posoba mi się układ w środku, ale zupełnie nie przemawia do mnie wygląd z zewnątrz, w szczególności z garażem. A Dagmara hmmm nie chcę budować projektu o tym samym imieniu co ja hehe A tak serio- to Irysek jak na razie jest faworytem i oby tak zostało :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na waszym miejscu jeszce raz przemyślalabym tę kwestię. Mamy takie same położenie domu. Wjazd od południa. Jest jeden pokój, który ma okno od zachodu i północy i to jest pokój potocznie zwany "norą". Jest zdecydowanie ciemniejszy od pozostałych i trochę mało przyjazny.

My budujemy Oliwkę. Tam salon ma okna od trzech stron świata - południa, zachodu i północy. Powiem szczerze, że to był najlepszy z możliwych wyborów. Salon jest jasny i przyjemny. Kuchnia od północy, więc pewnie nigdy nie będzie w niej gorąco. Stan surowy mieliśmy zamkniety w maju, więc miałam możliwość obserwowania jak wyglądać będą poszczególne pomieszczenia o każdej porze roku. Przy wyborze projektu, też mieliśmy dużo problemów z podęciem decyzji. nawet nasi sąsiedzi, którzy zaczynają budowę po obserwacjach naszego domu i wędrówki słońca zmienili zdanie co do położenia salonu. Umieślili go w tym samym miejscu co my. Proponuję jeszcze raz przemyśleć układ, bo potem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusia, a jak wyglądają widoki na Twojej działce? Myślę, że trzeba to też wziąć pod uwagę, tj. jeżeli ten salon od północy wychodziłby na ładny kawałek działki a salon od południa czy innej części świata na ruchliwą ulicę lub prosto w okno sąsiada – może lepiej mieć trochę ciemniej ale za to komfortowo.

 

Salon od północy wychodzić będzie na ogród- działka ma długość 41m. Jeśli wybrałabym inny projekt z salonem od południa to wtedy będzie on usytuowany od ulicy (może i nie jest ruchliwa- taka dojazdowa,osiedlowa, która dopiero powstaje, gdyż dopiero buduje się nowe osiedle domków) ale tak czy siak byłby to widok na domy sąsiadów. A latem zapewne dzieciaki jeżdzące po niej na rolkach, rowerach itp. Natomiast tył działki gdzie miałby być ogród sąsiaduje również z ogrodem więc wtedy widok na 2 ogródki a nie na ulicę :wink: troszkę zamotałam, ale chyba wiadomo o co chodzi. Mam jeszcze jeden projekt na oku, byłby troszkę od przeróbki aby powiększyć ten najmniejszy pokój kosztem przesunięcia łazienki na miejsce pom,gosp a pom gosp w garaż. Garaż byłby wtedy na 1 samochód. Oto ten projekt

 

http://img687.imageshack.us/img687/9185/finezyjnyprzd.jpg

 

http://img96.imageshack.us/img96/109/finezyjnytyl.jpg

 

http://img39.imageshack.us/img39/4669/finezyjnyrzut.jpg

 

Wiem, że on bardziej pasuje na moją działkę, salon byłby z oknami na południe, zachód i północ, kuchnie nie od południa..... ale Irys podoba mi się najbardziej!! I co teraz zrobić, wybrać projekt, który pasuje na działkę gdzie dom będzie dobrze doświetlony, czy projekt, który mi się podoba najbardziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i zacznę się bac :-? :wink: :lol: Niesamowite ale wczoraj analizowałam ten projekt i nawet stwierdziłam, że gdybym budowała parterówkę to ta byłaby jedną z pierwszych na liście :D

Doskonale rozumiem Twoje rozterki związane z decyzją co jest lepsze czy projekt, który Ci sie podoba czy usytuowanie. Ja już wybrałam - usytuowanie ale nadal jest mi żel, że w związku z tym muszę zrezygnowac z takiego układu pomieszczeń jaki mi się najbardziej podoba. Śmiac mi się chce jak pomysle jak bardzo zmienił się "mój dom" z obecnych planów do tego o czym myślałam jeszcze jakis czas temu. Z wielu drobiazgów, których bardzo chciałam już zrezygnowałam a z wielu pewnie jeszcze zrezygnuję... :cry: Ale cieszę się, że mam tyle czasu na poszukiwania i naukę na temat projektów bo przynajmniej mam nadzieję, że jak już wybiorę to będzie to najlepszy kompromis w moim życiu :)

 

P.S.A co myslisz o Dagmarze i Basi, które ostatnio wkleiłam??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę dziewczyny, że Wam trochę namieszałam. Nie bylo to w moich zamiarach, ale sama miałam podobne dylematy jakieś dwa lata temu, jak wybierałam projekt. Nawet dzisiaj będąc na działce weszłam do naszej nory i się wycofałam. Miał to być pokój dal drugiego dziecka, ale pewnie zostanie dla gości, bo skoro ja tam nie chcę zamieszkać to nie urządzę tam pokoju dziecka. Slowo nora oddaje jego nasłonecznienie nastrój jaki w nim panuje.

My tez mamy okno poludniowe w salonie, od drogi dojazdowej - drogi wewnętrznej. Chyba nie będzie mi aż tak strasznie przeszkadzać, że czasem ktoś tamtędy przejdzie, czy przejedzie. Zerknijcie na Azalka Murator - to właśnie nasza sąsiadka, która bedzie budować parterówkę na sąsiedniej działce. Tam możecie sobie poczytać o jej dylematach i zobaczyć ostateczne rozwiązania jakie przyjeła. Tyle, że ona robi indywidualny projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to trudna decyzja :-? - albo widoki albo słońce. Wymyśliłam rozwiązanie do mojego projektu - ale może da się zrobić i u Was - doświetlę salon długim oknem od południa. :)

 

Dziś byliśmy na działce i świeciło piękne zachodzące słoneczko. To skłoniło mnie do myśli, że jednak wielkie okna z salonu (cała sciana na 2 kondygnacje) wychodzić będą na północny zachód (nie pn-wsch) ale bardziej na zachód (dom postawi się trochę kopnięty) a ze strony półudniowego zachodu dorobię jedno długie, wąskie okno na całą długość kondygnacji. Spowoduje to, że będzie jaśniej a dość wąskie okno nie spowoduje, ze będziemy na widoku. Takie okno świetnie pasuje do projektu- na przeciwległej stronie jest identyczne od klatki schodowej.

 

Wydaje mi się, że takie duuuzaste okna na całą ścianę + wąskie na południowy zach. zniwelują złe połozenie wobec stron świata.

 

Może to jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andape o Basi opisywałam Ci w moim przedostatnim poście :wink: Nie wiem jak to nazwać, ale jeszcze nigdy nie byłam tak za projektem jak za Irysem!! Mimo tego złego ustawienia tak mi się on podoba, że oglądając każdy inny, zawsze porównuje go do Iryska. Najgorsze jest to, że jeśli wybrałabym ten, który pasuje na moją działkę to boje się, że w trakcie budowy, lub co gorsza jak już go wybudujemy- ciągle będę myślała o Irysku. Nie chcę dopuścić takiej sytuacji żeby żałować! Z drugiej strony jak wybuduję mojego ukochanego iryska to mogę żałować, że nie posłuchałam ludzi co mi odradzali z uwagi na źle ustawiony salon. Nie wydaje się Wam, że te okna w dachu powinny go doświetlić?? Niby taka prosta decyzja...... a tyle problemów.!! Rozsądek dopuszcza myśl obawy, ale serce jest za Irysem! Dlatego zapytam raz jeszcze-

Czy jest ktoś, kto mieszka w domu z salonem od północy i może wypowiedzieć się na ten temat? Bo wiadomo, że inaczej jest w domu w stanie surowym a inaczej się mieszka.

 

Zrobiłam sobie listę plusów i minusów oby dwóch projektów. Jedyną bardzo dominującą zaletą domu Finezyjny jest to, że można położyć na nim dachówkę ceramiczną!! Nie wspominając o usytuowaniu względem słońca. Poza tym w całej reszcie wygrywa Irys :roll: Jednym słowem jestem w sytuacji bez wyjścia :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusia, zauważyłam teraz, że w tym projekcie, który wkleiłaś z tarasem od pn. jest jeszcze jeden problem - oba pokoiki dziecięce mają okna tylko na pn, to juz jest moim zdaniem nie najlepiej. O ile jeden da się doświetlić oknem od wschodu to drugi może być dość ciemny.... chyba, ze tam zrobicie gabinet albo gościnny. Kuchnia od pd mnie jakoś nie przeraza, czytałam ten wątek i moim daniem to mniejszy problem niż oświetlenie salonu i pokoi dziecięcych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już domek w stanie surowym Oliwka z HB, działka też wjazd od południa i garaż zrobiłam z prawej strony czyli od wschodu. Zimą wydaje mi się, że to błąd, bo ta strona jest najbardziej oświetlona. Swoją działkę oglądałam latem i zachód był w zupełnie innym miejscu, a ja o tym zapomniałam. Mam nadzieję, że latem będzie lepiej. Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...