Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy wybrałem optymalny projekt  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wybrałem optymalny projekt



Recommended Posts

W styczniowym Ładnym Domu jest taki projekt, co prawda napisali, że dla pięcioosobowej rodziny (174m kw), ale może podejdzie.

A ja buduję wg projektu Jarosława Koceli (projekt typowy) D146/H138 (159m kw).

Popieram moich poprzedników: tysiące przeglądniętych projektów i w zasadzie trafiłam tylko na ten jeden, wg budujemy.

Jakby nie było działek z wjazdem od południa :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 847
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moim zdaniem mnóstwo jest gotowych projektów i naprawdę trzeba się mocno starać żeby nie znaleźć czegoś dla siebie. Jeżeli chodzi o ułożenie w stosunku do stron świata, to można zamówić lustrzane odbicie każdego projektu, więc jak podoba Ci się jakiś projekt z wjazdem od północy to spokojnie możesz mieć taki sam odwrócony. Popytaj w pracowniach, które sprzedają projekty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się z Klaudią ani z woprz nie zgadzam. Jak to wjazd jest do wykonania w każdym projkecie?

I co mi po lustrzanym odbiciu, zakładajac, że szukam projketu z wjazdem od południa, jeżeli (co bardzo popularne w projektach gotowych) garaz jest po lewej od wejścia a kuchnia po prawej? No to zamieniam je miejscami, i co? Mam lepiej?

Zobaczcie jak mało jest projektów z salonem przy wejściu, a kuchnią z tyłu domu od ogrodu.

Mówię to, po przerzuceniu kilkuset projektów na papierze i w internecie przez pare miesięcy. U nas dodatkowo wybór komplikowała sprawa, że nie lubimy stylu "pseudodworkowego", który wszechobecnie króluje w krajobrazie Polskim i w projektach, a więc: kolumienki, tralki, ceglaste dachy i duuużo lukarn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odzew bo juz myslalem ze nie umiem szukac;zgadzam sie z Honorata ze lustrzane odbicie jest bez sensu -po co mi kuchnia od poludnia a pokoj dzienny od polnocy -nikt nie uzyska zezwolenia na takie usytuowanie;dzieki za typy -pogladam w/w projekty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, co ma uzyskanie zezwolenia do kierunków ułożenia domu. To tylko Twoja sprawa i żaden urząd Ci nie narzuca z której strony masz mieć salon, ani kuchnię.

Pozdrawiam!

 

P.S.

Nie dajcie się zwariować. W każdym gotowym projekcie można zrobic trochę poprawek, tak żeby dostosowac go do upodobań. A wydawać 10 tys. na projekt indywidualny to moim zdaniem mało rozsądne, jak pomyślę ile za tą różnicę można zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę jeszcze jeden wątek do poczytania "Jaki projekt na działkę z wjazdem od południa

A poza tym parę innych domków: DAK, RUSZ, JAM, ROP, BM-103, WB-0008, WB-3404, WB-3935, Dedal, DEMETER, SELENE, BÓBR, AP 57, APS 76, SOSENKA i jeszcze parę innych, chociaz w każdym trzeba wykonać jakieś zmiany. I dlatego tak strasznie trudno podjąć ostateczną decyzję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :lol:

Co Wy tutaj wypisujecie ?

 

Kto nie wyda zezwolenia na kuchnię od południa i salon od północy???

 

Z drugiej strony.

Kaludia, woprz, co ma tu do tego odbicie lustrzane?

Pewnie, że każdy dom można postawić w dowolnym kierunku względem stron świata.

Ale gdy ktoś pyta o projekt z wjazdem od południa, to pyta o rozwiązanie tych klasycznych problemów (kuchnia od północy, salon z dużymi oknami od południa (od tej samej strony, co wjazd)). O takie projekty rzeczywiście nie jest łatwo. Chociaż, jak wynika z poprzedniego postu, jednak są.

 

My też mamy działkę z wjazdem od południa, ale nie przejmowaliśmy się tak bardzo klasyczną orientacją wg stron świata.

Kuchnia ma okno od południa - jednak wielogodzinne gotowanie nie należy do naszych hobby, więc się tym zupełnie nie przejmujemy.

Duże okno salonu wychodzi u nas na północ. Cóż - z energetycznego punktu widzenia nie jest to optymalne rozwiązanie na zimę (liczymy na ciepło z kominka :-) ), ale za to latem nie będzie piekarnika w salonie a miłe rozproszone światło. W ramach adaptacji dołożyliśmy jeszcze jedno okno tarasowe od zachodu, więc słońca w domu nie powinno brakować.

 

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mamy działkę z wjazdem od południa, długą na 60m, dalej brzózki. Zdecydowaliśmy się na kuchnię z oknem od południa, salon ma największe okno właśnie na północ, z widokiem na brzozy. Połączony jest z jadalnią, oświetloną z zachodu, ma też wschodnie światło z bibliotecznego okna. Drzwi wejściowe (od południa) są trochę przeszklone, słońce zagląda więc do holu. Natomiast na piętrze jest 20 metrowy hol, zakończony dużym oknem w lukarnie. Jeśli zmarzniemy na dole, przeniesiemy się na słoneczną górę :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam na oku działkę z wjazdem od południa i projekt Batuta - słodziutki, tylko malw brakuje :D

A co do tarasów od południa - ciotka taki posiada i w lecie nikt z niego nie korzysta - nawet pod pergolą od kamieni można się upiec.

A kuchnia od strony wejscia - nie przesadzajmy , są wideofony, domofony, przeszklone drzwi wejściowe. No i nie znoszę gotować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Tez sie interesuej Mazurkiem, powiedz czy sie zdecydowales w koncu na niego, na jakim jestes etapie budowy, itd.... Ja zakladam go czesciowo podpiwniczyc od strony kotlowni i postawic garaz na dwa stanowiska jak w wersji mazurek 2.

 

Podaj jakies namiary na siebie, skad jestes, itd.. moze byc cie odwiedzil, jesli masz juz cos wiecej niz stan zero?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...