Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy wybrałem optymalny projekt  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wybrałem optymalny projekt



Recommended Posts

Witam Wszystkich!

Od hmm ... roku szukam projektu domu... :-? wszyscy chyba wiedza jakie to trudne. Dla mnie jeszcze trudniej, bo moja działka ma wjazd od południa. Pomożcie więc :) Domek bedzie stał w otoczeniu starych domow rybackich, tak więc dobrze gdyby byl prosty, na bazie prostokąta i dach dwuspadowy... moze ktos, gdzies, kiedys widział i pamięta gdzie to było?

Dziekuję za każdą poradę! :)

Jeziorko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 847
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no hej Kinga...

widzisz, Wy sie budujecie, a my CIAGLE szukamy... :( ale nic to.. nadzieja jest! dzieki za podpowiedzi (i za Horyzont takze! - to do wczesniejszego postu) bede szperac! z budowe z checią zobaczymy - jak tylko zrobi sie cieplo na 100% idziemy na działkę z łopatami, moze zajdziemy i do Was! Jescze napiszę. Powodzenia i dzięki! Magda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My właśnie mamy wjazd na działkę od południa. I wybraliśmy dom w prymulkach Archonu w odbiciu lustrzanym. Idealnie są rozmieszczone pomieszczenia jeśli chodzi światło dzienne: kuchnia od południa, salon zachód i północ, sypialnia na dole od wschodu. Polecam obejrzeć ten projekt, jest prosty i funkcjonalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mam działkę z wjazdem od południa. Działka prawie kwadratowa: 28 x 30 m. Dookoła były łąki, ale od zeszłego roku zaczynają wyrastać domy w tempie zawrotnym! Też nam było ciężko coś znaleźć. W końcu trafiliśmy na Bartycką do Centralnego Ośrodka Informacji Bud. I tam znaleźliśmy najpierw projekt Andrzej (141 m2 użytkowej), ale potem chcieliśmy go poszerzać i w końcu wybraliśmy "Piotrka" (175 m2 użytkowej).

http://coib-budexpo.com.pl/0018.html

Nam się wydawał skrzętny, choć oczywiście przerabiamy parę detali.

Przede wszystkim mamy lustrzane odbicie, no i zrezygnowaliśmy z tarasiku od północy na rzecz dużego tarasu od zachodu. Zamieniliśmy też miejscami kuchnię z salonem (chyba że komuś zależy na intensywnym słońcu w kuchni). No i mała przeróbka na piętrze, bo nie podobało mi się przejście z łazienki do garderoby.

Daj znać, co wybrałaś ostatecznie.

Pozdrawiam,

Agnieszka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

czy ktoś mógłby polecić mi dobry projekt standardowy na działke o wymiarach (szer. x dł) 25x50 m, droga dojazdowa jest od S-SW.

z drugiej strony (czyli N-NE) bedzie kiedys obszar zadrzewiony :)

Wiekszość typowych projektów zakłada sytuację dokładnie odwrotną, czyli wjazd od północy - czy architektom nie chce się wymyśleć czegoś dla trudniejszych założeń? :) Przecież statystycznie patrząc tylko 1/4 działek ma taki "idealny" układ :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu wiele ładnych projektow zorientowanych na południe też da sie do tej sytuacji dopasować, o ile zaakceptujesz przejazd i przejście przez całą działkę wzdłuż płotu na tyły, albo na bok domu. Widuję takie rozwiązania, wcale nie są rzadkie. Moi rodzice też tak mają - trzeba przejechać wzdłuż wschodniego płotu, żeby dojść na północ - do wejscia i garażu. Dojazd jest z płyt ażurowych, między nimi biały żwirek, troche trawy - nie razi w oczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

 

Po przejżeniu 110 katalogów z projektami stwierdzam, że znakomita większośc propozycji zakłada że wejście będzie mogło być od północy, w porywach zachód lub wschód. w każdym razie na pewno nie południe. Po drugie takich domów, które mają mtrów do 120 jest zdecydowanie mniej niż tych 140-160, ale to pewnie wynika, z niezrozumiałej dla mnie, popularności metraży w takim włąśnie zakresie. Ludzie jak już uciekają z bloków to przeważnie lubią mieć zapas powierzchni - ich prawo.

Do rzeczy.

Szukam domu, który poza tym że salon ma mieć z przodu to ma byc parterowy, max 120m z garażem (czyli maluszek). Wejście może być od wschodu i wcale nie musi być przy garażu. A takich projektów jest jak na lekarstwo.

 

Może znacie jakiś taki, budujecie, może tez macie taka działkę jak ja ?

 

tOMEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Kupujemy działkę 28x34m gdzie 28 metrow to bok wjazdowy (wejsciowy) od południa.

 

Faktycznie znalezienie ciekawego projektu na taka działkę stanowi spory problem.

 

Myślelismy i projekcie indywidualnym ale jak podano nam cenę około 20 tys (10 x projekt gotowy) to sie nam odechciało.

 

Wierzę, że coś ostatecznie znajdziemy, bo jeszcze przed jesienią chcielibyśmy zacząć budowę.

 

Jak na razie tylko nie moge przekonać żony, żeby jednak część wypoczynkową ogrodu i taras zrobić z przodu czyli od południa - ona się upiera, że ma być z tyłu, z dala od widoku. Na razie jest kompromis - taras na rogu połnocno-zachodnim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...