Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Schody strychowe


GL35

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 91
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich kupiłem schody na strych(skrzynia z chowaną drabiną) właśnie przymierzam się do ich zamontowania. Z tym że mam mały problem jak je dobrze przymocować poniżej załączam rysunek. Problem tkwi w tym że skrzynia nie jest taka szeroka jak odstęp pomiędzy jętkami, ponad to obniżyłem sufit o 11cm względem jętek(profile) więc skrzynia zachodzi tylko górną częścią na jętki. Czy ktoś wie jakie połączenia stolarskie lub uchwyty ty zastosować? Mi tylko przychodzi do głowy zrobić wymian i łączyć kątownikami.

http://www.rafalbaran.net/dom/w1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem opis to do skrzyni schodów z obu stron dołożyłbym deski o grubości prawie szczeliny i wysokościtakiej, aby nadawały się do zamocowania do jętek.

tak mniej więcej mam zrobione, pomiędzy jętki wstawiona skrzynia o wymiarach i obniżeniu takim, żeby schody licowały z sufitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem opis to do skrzyni schodów z obu stron dołożyłbym deski o grubości prawie szczeliny i wysokościtakiej, aby nadawały się do zamocowania do jętek.

tak mniej więcej mam zrobione, pomiędzy jętki wstawiona skrzynia o wymiarach i obniżeniu takim, żeby schody licowały z sufitem.

 

To wymaga dopasowania grubości desek skrzyni.

Może od spodu jętek przymocować belki i do tych belek przmocować schody wkrętami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalbaran, może sprecyzuj jakiego wymiaru masz te schody i jaki jest rozstaw jętek lub odległość między nimi, na ile cm chcesz opuścić skrzynię?

i

To wymaga dopasowania grubości desek skrzyni.

Może od spodu jętek przymocować belki i do tych belek przmocować schody wkrętami .

 

Wymiary i belka :) Właśnie mnie oświeciło przecież skrzynię mogę dosunąć do jętki i w brakujące miejsce wstawić belkę - co mi strzeliło do głowy żeby tą skrzynię montować centralnie po środku. Dzięki jadę montować - wieczorkiem wstawie fotki do akceptacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 years później...

Pytanie o schody strychowe.

Muszę kupić 2 komplety.

Raczej biorę pod uwagę :spam: , no chyba że Polecicie coś innego.

1) schody do poddasza - ciepłe 120x70

2) schody do garażu

Mam nad garażem trochę miejsca i postanowiłem zrobić tam taki składzik. Czy warto kupować 140, w sensie czy odczuje różnice przy wchodzeniu w porównaniu do 120?

Czy warto brać pod uwagę schody ze stopniami metalowymi? Sam waże niemało, a jeszcze dochodzi ciężar przedmiotów które będę tam wnosił.

Poradzicie?

Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki dylemat. W projekcie wpisany otwór w stropie jako 120x70, schodów w tym wymiarze też jest pełno. Wczoraj przed zakupem chciałem się jednak upewnić i wychodzi mi wymiar 121x75. Zakładając, że sprzedawane schodki mają i tak trochę mniejszy wymiar ze względu na luz montażowy to jak to teraz ugryźć? Chyba nie kupię nic w wymiarze 120x75?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...