Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A WOKOŁO JEST WESOŁO.........


ESKIMOS

Recommended Posts

Znowu Miłosz na tapecie :-?

Ogólnopolski protest w sprawie budowy w Krakowie pomnika Czesława Miłosza zapowiada środowisko związane z Radiem Maryja. Większość krakowskich radnych nie zamierza jednak rezygnować z upamiętnienia poety./.../- Miłosz był anty-Polakiem. On nienawidził Polski i katolicyzmu. Taka osoba nie może mieć pomnika - uważa Józefa Doboszewska i cytuje wyrwane z kontekstu strofy z twórczości Miłosza: - "Polska to ciemnogród", "Wysadziłbym Polskę w powietrze" i "Na polskość jestem uczulony"./.../

całosc

Po konsekwentnej weryfikacji według kryteriów łojca niewielu nam pozostanie....na liście lektur.

:wink:

To się dzieciska ucieszą :roll: :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak się zastanawiam czy Ziobro to nie jest jednak tajny współpracownik PO. :lol:

 

"Minister Sprawiedliwości godzi się z prezydentem Krakowa - owiedziało się Radio Tok FM. Pełnomocnicy Zbigniewa Ziobry i Jacka Majchrowskiego uzgodnili tekst ugody, która ma zakończyć sądowy spór.

Majchrowski pozwał Ziobrę z powodu wypowiedzi na konferencji prasowej, w której Minister Sprawiedliwości nazwał kandydującego wówczas na kolejną kadencję prezydenta Krakowa "nieudacznikiem" i sugerował jego udział w przestępstwach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

CO tu komentować, ilość afer jest rekordowa, zresztą co tu się dziwić skoro rządziliu ludzie którzy mieli Polskę w d...., może koledze to nie przeszkadza, trudno by swoich krytykował.....

 

 

 

a swoją drogą, wesoło to jest, otóż PO przygotowywuje sie do utęsknionej koalicji z językoznawcą Olejniczakiem, Kaliszem, Borowskim i spółą....., PO od lat głosi że należy znieść immunitet parlamentarny, toteż jako dowód swoich zasad moralnych zagłosowało przeciwko zniesieniu immunitetu przyszlej koleżance koalicyjnej z SLD...., a przy okazji ileż słów krytyki wobec premiera który chce zlikwidować immunitet w parlamencie...., nie ma jak zasady PO :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewakk, nie obawiasz się, że w przypadku całkowitego zniesienia immunitetu partia rządząca może nakazać na przykład policji zatrzymywanie kilku, kilkunastu posłów przez policję na 48 godzin przed ważnym głosowaniem w sejmie? Po głosowaniu mozna tak niesłusznie zatrzymanego wypuścić przepraszając, a nawet wypłacając mu stosowne odszkodowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kobiety niepiękne, aby zyskać szansę na seks i zdrową prokreację, muszą jurnym samcom oddawać się bezwarunkowo i niezwłocznie. Jeśli im się uda i dostarczą partnerowi wiele przyjemności, mogą liczyć na lepsze traktowanie i przejawy wdzięczności" - można przeczytać w czasopiśmie rozdawanym na ostatniej konwencji Samoobrony.

 

Fajna partia. Zapisujemy się? 8) :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kobiety niepiękne, aby zyskać szansę na seks i zdrową prokreację, muszą jurnym samcom oddawać się bezwarunkowo i niezwłocznie. Jeśli im się uda i dostarczą partnerowi wiele przyjemności, mogą liczyć na lepsze traktowanie i przejawy wdzięczności" - można przeczytać w czasopiśmie rozdawanym na ostatniej konwencji Samoobrony.

 

Biorą chyba przyklad ze swin, z ktorymi maja widocznie zbyt bliski kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po głosowaniu mozna tak niesłusznie zatrzymanego wypuścić przepraszając, a nawet wypłacając mu stosowne odszkodowanie.

 

No co Ty? Przeciez to grzech.

 

Nie Wojtku. To dobry uczynek :wink: Grzech byłby gdyby zatrzymano kogoś z koalicji :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta koalcja...

 

82 383 zł - tyle wydali w ubiegłym roku z naszych pieniędzy na paliwo do samochodów Wanda i Stanisław Łyżwińscy. "Kanister" i "Cysterna", jak wynika z naszych informacji, wciąż nie mają samochodów. I wciąż fascynują ich podróże na czterech kółkach.

 

Łyżwińscy w ub. roku za przejazdy samochodem otrzymali z Sejmu dokładnie po 41 191 zł i 50 gr. Oznacza to, że każde z nich przejechało tyle samo: po 53 551 km, czyli średnio po 3825 km miesięcznie. Tymczasem, według ich ostatniego oświadczenia majątkowego, nie mają własnego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem MEN rozważa powrót kar cielesnych. Roman zapowiedział: "Planujemy tak zwane łapy wymierzane linijką przez nauczycieli na lekcjach oraz rózgi, którymi karano by podczas apelu". :o :o

 

...

 

Ja proponuje jeszcze dyby zas w szczegolnych przypadkach splawianie rzeką i łamanie kołem.

Uczelnie pedagogiczne powinny natomiast obligatoryjnie wprowadzic nowy przedmiot "Jak bić , zeby nie zabić".

Godzina wykładów i 4 godziny cwiczen tygodniowo, przez 3 lata a dla magistrantow dodatkowo zrobic laboratorium połączone z etyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... Tymczasem, według ich ostatniego oświadczenia majątkowego, nie mają własnego samochodu. [/color]

 

Dobre! Ubawilem sie po same pachwiny.

Jakby policzyc, ze poruszali sie przez caly czas ze srednia predkoscia 60km/h to wychodzi , ze poruszali sie owym pojazdem przez prawie połtora miesiaca kazde, nie spiac, nie jedzac, nie myjac się i nie tankujac /chyba ze w czasie jazdy , co jest karalne :wink: /

To im sie nalezy jeszcze "szkodliwe" i "rozłąkowe" za 3 miesiace, ze nie wspomne delegacji za ten okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donald Tusk ogłosił rewizję swoich poglądów na zniesienie immunitetu poselskiego. Można uznać ten epizod za kolejny przyklad instrumentalnego stosowania haseł wyborczych.

P. Zaremba Newsweek

 

ale cóż w tym złego, PO głosiło jako jedyne że w Sejmie nie może byc posłów skazanych, gdy skazano jedną z posłanek PO, do dziś cisza, okazuję się że skazani posłowie mogą być w Sejmie...., to się nazywają zasady..... :lol: :lol: :lol:

 

 

niedawno PO udało się za jazdę na rowerze pod wpływem...., usunąć pewnego wojewodę, ale jeśli to samo przydarzy się posłowi PO, jazda po pijaku..., partia nie widzi nic w tym złego, przecież wypiła 4 flaszki amolu, głowa boli w PO :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , to się nazywają zasady :lol: :lol: :lol:

http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/pila-tylko-syropek-poslanka-po-jechala-na-rauszu,891644,2943

 

dziś PO krzyczy że wara od immunitetu poselskiego, przecież to dzięki temu, jednoczy się, tak sprawdzona w Warszawie, koalicja PO i SLD, jakaż to radość gdy razem dłonie podniesione w obronie podejrzanych we własnych partiach o łapówkarstwo posłów, jakaz musi być radość niektórych forumowiczów, gdy straszni ludzie odejdą, a Kwasu, TOOOSK, BOro, Olej co zna języki, Rysio K, Janiu i inni bohaterowie opowiadań Olina jak zwykle dla dobra Polski zawiążą koalicję..... :lol: :lol: :lol:

 

http://www.rzeczpospolita.pl/teksty/druga_strona_070402/druga_strona_a_6-1.F.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZęsto przywoływany przez mtoma i Dropsa Ziemkiewicz po cyklu spotkań "Miłosz wielkim poetą był", proponuje kolejną serię spotkań dla elity..:

 

 

Do d... z taką elitą

 

W sprawie Macieja Damięckiego najbardziej żałosne jest, jak to zwykle w takich sprawach, krętactwo. Cztery wersje wydarzeń zmienione w ciągu pół dnia i na okrasę udzielona Polakom przestroga przed "makartyzmem" w ustach kapusia, zgódźmy się, brzmiąca jakoś tak... I nie umiem zrozumieć, po co to? Po co to ściemnianie - czyż nie lepiej było, zamiast tego wszystkiego, ogłosić światu: tak, kapowałem, i jestem z tego dumny!

 

Pan Damięcki jest przecież członkiem elity. Elity najbardziej, jak sobie to można wyobrazić, elitarnej i opiniotwórczej. A dla tej elity kapowanie na przyjaciół to nic złego. Ba, wręcz przeciwnie - zdemaskowany kapuś to dla niej ofiara prześladowań, męczennik i bohater walki z reżimem Kaczyńskich. Co mają do powiedzenia o przyjacielu kapusiu Daniel Olbrychski czy Marek Kondrat? Czy może znaleźli dla jego upadku bodaj słowo potępienia? Skądże znowu. Ich furię budzą tylko lustratorzy, IPN i media, które wyłamały się w tej sprawie spod dyktatu salonu. Ale żeby zobaczyć coś złego w donoszeniu na kolegów? W żadnym wypadku. Żaden z tych panów nie umknie kapusiowi ręki ani nie odmówi pójścia z nim na wódkę. Raczej pierwszy to zaproponuje, żeby na złość zrobić znienawidzonej IV Rzeczpospolitej, i żeby poczuć w głowie ten lekki szmerek "jakiż ja odważny jestem, jak ja walczę z reżimem!"

 

Czas jakiś temu próbowano - nie wiem z jakim skutkiem - rozkręcić modę na "aborcyjne kaming ałty". Różne panie, którym zdarzyło się zabić własne dziecko, występowały publicznie, żeby oznajmić, iż właśnie to zrobiły, i nie mają z tego tytułu poczucia winy, przeciwnie, są dumne, że nie pozwoliły, żeby jakiś bachor decydował o ich życiu, i, jednym słowem, żeby zaapelować o naśladownictwo. Czy nie czas już pomyśleć o organizowaniu "kaming ałtów" lustracyjnych? Wychodzi na scenę taki Damięcki czy Roniker, opowiada, na kogo donosił, a przyjaciele szaleją, biją brawo, i prześcigają się, kto pierwszy dopadnie wychodzącego z ukrycia TW i serdecznie wyściska...

 

Nie używam pojęć "wykształciuchy" i "łże-elita", drażni mnie ich ruska składnia. Ale jakichkolwiek słów używać, jedno dla mnie nie ulega kwestii: jeśli istnieje coś takiego jak elita, to po to, aby dawać warstwom niższym wzory - przyzwoitości, honoru, uczciwości. Aby swym istnieniem pokazywać, że nie wszystko, co nie jest zabronione kodeksami, jest dopuszczalne, i że aby stać się człowiekiem szanowanym, trzeba spełnić pewne wyśrubowane normy, dotyczące nie tylko posługiwania się nożem i widelcem.

 

Skoro zaś u nas za elitę robi towarzystwo, które daje wzorce cwaniactwa i kolesiostwa, które, mówiąc górnolotnie, dają nam przykłady jedynie nihilizmu i moralnego relatywizmu, to powiem szczerze, że bez względu na profesjonalne osiągnięcia tworzących ją artystów czy profesorów - ja taką elitę mam gdzieś. Wolę być chamem.

 

http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news/do-d-z-taka-elita,891492

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...