Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A WOKOŁO JEST WESOŁO.........


ESKIMOS

Recommended Posts

Wojtek, poczytaj swoje ostatnie wypowiedzi, czy Ty naprawdę nie potrafisz inaczej pisać bez tej personalnej jazdy..??

Przeszkadzają Ci moje wypowiedzi to nie CZYTAJ, masz inne zdanie, to nie odpowiadaj ciągłym epitetowaniem mnie tylko napisz dlaczego uważasz inaczej i już...

 

p.s. więc że to nic nie zmieni....

 

p.s.2 Zgadzam się z Niesiołowskim w ocenie Seneszyn, jak widać inni także nie potrafią rozmawiać inaczej niż ta Pani.... Cieszy mnie poparcie Platformy Obywatelskiej dla Swiątyni, sa sprawy w której powinna być jedność, a takie skrajności jak Senyszyn szybko przeminą....

 

Cytuje w calosci , bo znow probujesz manipulowac moimi wypowiedziami :D

 

"Personalna jazda" jak piszesz, dotyczy Twoich wypowiedzi nie ciebie. Jestes przewrazliwiony. Ty jako lewakk mnie nie interesujesz, twoje poglady i owszem , po to jest forum.

Staram sie udowodnic twoje niekonsekwencje i posluguje adekwatnymi metodami do twoich. W kazdej niemal z toba dyskusji znajdziemy twoje ataki personalne, kpiny czy szydzenie z rozmowcy. Ja nie jestem ci tylko dluzny- wiec nie narzekaj i nie rozczulaj sie nad soba.

 

Jesli bedziesz poslugiwal sie tradycyjnymi i uczciwymi formami przyjetymi w dyskusji i traktowal rozmowcow powaznie, to nikt ciebie nie bedzie ruszal.Twoj sposob rozmowy z Luckiem, Dropsiakiem czy kazdym kto ma inne zdanie jest tego dowodem.

Na tym formu jest cala masa ludzi o roznych pogladach i roznym swiatopogladzie potrafiacych ze soba normalnie rozmwiac a nawet przyjaznic sie. Twoja postawa jednak budzi emocje , bo podswiadomie lub swiadomie prowadzisz w dyskusji niedopuszczalne wsrod ludzi inteligentnych metody socjotechniki.

 

Wracajac do Senyszyn. W przeciwienstwie do ciebie ta kobieta , ciagle mnie smieszy. Nawet starajac sie byc kontrowersyjna jest smieszna w swojej zajadlosci. Ludzie zajadli, agitatorzy i wiernopoddanczy balwochwalcy do ktorych nie docieraja zadne argumenty sa smieszni. :D :D

Nie zmienia to jednak faktu , ze cytowana tu jej wypowiedz oprocz skandalicznej formy ma inny sens niz tylko obrazanie.Ona probuje robic to samo co ty - przekonac do swoich racji, tylko skuteczniej i inteligentniej wybiera metody.

Bo wie , ze "katoprawicy" nie przekona ale moze pociagnac za soba niezdecydowanych czy nawet ta czesc katolikow , ktorzy nie zgadzaja sie na oblude jaka raczy nas wladza.

Argumenty dla czego ludzie sie buntuja przeciw wydaniu 40 baniek na kolejna swiatynie padaly tutaj na forum.

Ja tez nie mam nic przeciwko temu, ale w sytuacji kiedy nie bedzie takiej "biedy" jaka jest w tej chwili i nie w sytuacji kiedy forma dotacji jest delikatnie mowiac podejrzana i niezgodna z zapisami .

Tanie panstwo wychodzi nam powoli bokiem na kazdym kroku.Skonczyly sie przekrety postkomuny za to zaczął sie irracjonalizm. To sa wszystko takie same decyzje ideologiczne jakie podejmowali kiedys czerwoni, wiec nie ma sie co obrazac o porownania i nazywanie tego bolszewizmem gospodarczym. Zmienil sie swiatopoglad rzadzacych i pryncypia nie metody i cel. Znow durny i biedny Polak wydaje na swiatynie, zmienil mu sie tylko pan bog docelowy.

 

zycze duzo zdrowia i wiecej dystansu do siebie

:p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wojtek, po prostu pisz na temat, a nie o mnie, zobacz kolejny twój post ile o Lewakku a ile merytorycznie, potrafisz???? Wojtku życzę byś odnalazł tolerancję wobec mających inne zdanie niż TY....

 

 

Szeroko rozumiana katoprawica, ma prawo i do rekolekcji (ostatnio PO co wytykano tej partii, a niby dlaczego mają nie mieć partyjnych rekolekcji???) i do finansowania Świątyni, może Seneszyn czepiać się Platformy Obywatelskiej i PIS-u, ale to te partie mają większośc w Sejmie, a język używany przez Seneszyn to język nic nie dającego konfliktu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D

Wiesz mialem ci napisac naprawde cos bardzo personalnie. Nawet to juz napisalem , ale doszedlem jednak do wniosku, ze i tak tego nie zrozumiesz.

Nie chce mi sie juz z toba rozmawiac -wybacz to juz jest nudne.

Dyskusja z toba jest jak kopanie sie z koniem. To obraza ludzkiej inteligencji , probowac porozumiec sie z czlowiekiem, ktory wyznaczyl sobie za cel propagande ideologii wschodzacych dyktatorow i satrapow. :D :D

Masz tez duze klopoty ze zrozumieniem - czytaj 2 razy, twoje zarzuty do mnie sa dziwacznie niepokojace i wrecz obsesyjne.

Juz cie nie bede nagabywal, nie warto znac twoje zdanie - ty go zwyczajnie nie masz . Wolisz z tepym uporem maniaka wyglaszac cudze dyrdymaly poslugujac sie podlymi metodami.

Niegodne to metody dla katolika, za to charakterystyczne dla katoprawiczka.

Taaaak :D :D

Teraz mozesz wreszcie spokojnie powiedziec swiatu , ze odnioslem sie nie do meritum tylko do ciebie. :D :D Zgadzam sie , powiedzialem wreszcie cos o tobie.

 

baw sie dobrze no i ... siej, siej i jeszcze raz siej - jak mawia przewielebny ojciec dyktator.

Zycze powodzenia na niwie kaznodziejskiej i misjonarskiej - glupcow do posluchu znajdziesz wszedzie. :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku jeszcze raz, jak Ci się nie podobają moje wpisy to ich nie czytaj, jesli czytasz i się nie zgadzasz napisz dlaczego, z Twojego epitetowania nic nie wynika poza Twoim lepszym samopoczuciem...... kolejny raz piszesz to samo, powtarzasz się, zdobądź się na tolerancję i zrozumienie że ktoś może uważać inaczej niż TY....

 

Uszanujmy wynik wyborów, PO i PIS wygrało wybory i przegłosowało pieniądze na Świątynię, bo taki jest wynik wyborów, Seneszyn jak i Wojtek może sobie bluzgać o katoprawicach (niby co złego w tym pojęciu???) i słusznie Platforma Obywatelska ustami Niesiołowskiego odpowiada.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanujmy wynik wyborów, PO i PIS wygrało wybory i przegłosowało pieniądze na Świątynię, bo taki jest wynik wyborów.

 

lewakk, nie wtrącałem się do tej pory do tych dyskusji, ale teraz to już szlak mnie trafił. Z Twojej wypowiedzi wynika, że mam szanować i przyklaskiwać każdej, nawet najbardziej durnowatej i idiotycznej (a takich nie brakuje) decyzji miłościwie nam rządzących, żeby jak piszesz, uszanować wynik wyborów. Przestań wypisywać brednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanujmy wynik wyborów, PO i PIS wygrało wybory i przegłosowało pieniądze na Świątynię, bo taki jest wynik wyborów.

 

lewakk, nie wtrącałem się do tej pory do tych dyskusji, ale teraz to już szlak mnie trafił. Z Twojej wypowiedzi wynika, że mam szanować i przyklaskiwać każdej, nawet najbardziej durnowatej i idiotycznej (a takich nie brakuje) decyzji miłościwie nam rządzących, żeby jak piszesz, uszanować wynik wyborów. Przestań wypisywać brednie.

 

Mirek ale jest wielu którzy popierają tą dotację, czy ich głos jest nieważny, to są wyborcy czy to PO czy PIS???

Rok temu jedną z zabranych dotacji było odebranie kilku milionów złowych jakiemus skrajnie lewicowemu pismu które wydawało się w kilkuset egzemplarzach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek :D :D :D miłosciwie panujacym, chcącym naszego wszak dobra o to właśnie chodzi. :) :wink:

Rządzimy? Rządzimy wiec buzie w kubełki i robic co każemy, bo my wybrańcy. TKM się nalezy jak psu kość a nie jakaś tam krytyka.

Właśnie z powodu takiego podejscia waaaadzy tyle śmieszno - kabaretowych przykładów mamy w tym min. wątku. :lol: :lol: :lol:

pozdrawiam. :-?

ps. poza tym wiesz :-? lepiej dać na świątynie niż FUS.

Tablicę wmurują może, nazwisko okreslone dobrodzieja uwieczni, a emeryturki za parę lat?? Kto inny sie będzie martwił, nie?

Cyniczne, ale tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanujmy wynik wyborów, PO i PIS wygrało wybory i przegłosowało pieniądze na Świątynię, bo taki jest wynik wyborów.

 

lewakk, nie wtrącałem się do tej pory do tych dyskusji, ale teraz to już szlak mnie trafił. Z Twojej wypowiedzi wynika, że mam szanować i przyklaskiwać każdej, nawet najbardziej durnowatej i idiotycznej (a takich nie brakuje) decyzji miłościwie nam rządzących, żeby jak piszesz, uszanować wynik wyborów. Przestań wypisywać brednie.

 

Mirek ale jest wielu którzy popierają tą dotację, czy ich głos jest nieważny, to są wyborcy czy to PO czy PIS???

Rok temu jedną z zabranych dotacji było odebranie kilku milionów złowych jakiemus skrajnie lewicowemu pismu które wydawało się w kilkuset egzemplarzach....

 

To mamy państwo świeckie czy kościelne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu jedną z zabranych dotacji było odebranie kilku milionów złowych jakiemus skrajnie lewicowemu pismu

 

A cóż to za argument. Znaczy, jak dziś przeprowadziłem staruszkę przez ulicę, to jutro na to konto mogę coś ukraść?

I jeszcze jedno. Mam przed oczami twarzyczki dzieci chorych na raka z wrocławskiego szpitala zajętego przez komornika.

Będzie gdzie za ich dusze się pomodlić.

I to wcale wesołe nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocławski szpital wg Religii ma byc oddłużony...

 

Mnie przekonują argumenty Platformy Obywatelskiej w sprawie dotacji na Świątynię i myślę że duża część społeczeństwa także popiera tą budowę..

 

Zresztą to nie są jedyne pieniądze na cele kościelne, po poprzednich rekolekcjach w Łagiewnikach PO obiecała i wywiązała się i w budżecie jest dotacja na uczelnie kościelne i bardzo dobrze.... Mi nie przeszkadza że politycy tak często odbywają rekolekcje to ich prawo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze jest jednak to, że te 40 mln zł na Świątynię pochodzić z ZUS. :o

 

Będzie oddłużanie szpitali z pieniędzy publicznych. Po raz kolejny powtarza się te same błędy. Wniosek z tego jest taki - PiS nie ma pomysłu na reformę służby zdrowia.

 

Jak wam się podobała postawa prezydenta podczas wręczania medali naszym piłkarzom ręcznym? Faceta nie było nawet stać, żeby spojrzeć zawodnikowi w oczy i powiedzieć chociaż jakieś jedno krótkie kurtuazyje zdanie. Znów niemieckie brukowce będą miały zabawę... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gliwicki lekarz, który miał badać byłego senatora poszukiwanego listem gończym Henryka Stokłosę, obawia się o swoje życie - pisze "Dziennik Zachodni".

 

- Był u mnie Henryk Stokłosa. W zeszłą niedzielę, 28 stycznia wieczorem. Ledwo trzymał się na nogach, podtrzymywało go dwóch osiłków - opowiada gliwicki lekarz Jerzy Kurkiewicz. Jego informacje sprawdza Centralne Biuro Śledcze, które od dwóch tygodni poszukuje senatora.

[...]

Był brudny, nieogolony i - mimo zimy - ubrany jedynie we flanelową koszulę. Kurkiewicz od razu rozpoznał znanego z telewizji byłego senatora Henryka Stokłosę.

 

Według Kurkiewicza, sześćdziesięciolatek był "w strasznym stanie, na silnych środkach spowalniających". Lekarz przepisał pacjentowi leki na obniżenie ciśnienia. O dziwnej wizycie zawiadomił policję, a policja - CBŚ.

 

Ledwo przerobiliśmy spektakl kurczowego trzymania się litery PRAWA (spóźnione o dzień czy dwa oświadczenia samorządowców), a tu proszę: Pan Doktor publicznie łamie tajemnicę lekarską, i wszystkie obawy sprowadzają się do telefonów z pogróżkami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol:

Orzechowski sprawdza podreczniki do biologii:

Rzepa

Układ rozrodczy kobiet i mężczyzn, zapłodnienie, ciąża i poród - takie tematy wzięli pod lupę pracownicy Ministerstwa Edukacji. Jak ustaliła "Rz", w ubiegły piątek aż do późnego wieczoru wertowali szkolne podręczniki i kserowali strony z ilustracjami np. zapłodnienia albo rozwoju płodu. Takie polecenie, według informacji "Rz", miał im wydać wiceminister edukacji i szef parlamentarnego Klubu LPR Mirosław Orzechowski. - To absurd! Tych podręczników jest masa! Co najmniej kilkadziesiąt! -denerwuje się jeden z pracowników MEN.

 

-Nie wiem, co ministrowi mogłoby się nie podobać. To treści napisane przez wybitnych biologów, głównie z akademickich ośrodków -dziwi się Witold Szczęsny, prezes Wydawnictwa Szkolnego PWN. - Poza tym wszystkie podręczniki zostały zatwierdzone przez ministerialnych rzeczoznawców.

 

Ale Szczęsny potwierdza, że MEN poprosiło jego wydawnictwo w ubiegłym tygodniu o dostarczenie kompletu podręczników do biologii. Taką prośbę usłyszało jeszcze kilka najważniejszych wydawnictw edukacyjnych w kraju.

 

- Do nas zadzwoniono w ostatniej chwili w piątek. Pracownicy MEN najpierw chcieli dostać wszystkie podręczniki do przyrody i biologii. Potem już tylko pliki elektroniczne ze stronami, gdzie jest mowa o rozmnażaniu - opowiada Marcin Karpiński z Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego.

 

-Nigdy dotąd żaden minister nie próbował ingerować w treść podręczników. Nie mam pojęcia, co ministerstwo zamierza zrobić z tymi informacjami. Może chodzi o przygotowanie kolejnej konferencji prasowej, na której ktoś błyśnie -zastanawia się Karpiński. Podkreśla, że wszystkie szkolne podręczniki zostały zatwierdzone przez ministerialnych ekspertów i nie ma szansy, by pojawiły się w nich niewłaściwe treści.

 

O rozmnażaniu człowieka uczą się już gimnazjaliści. W podręczniku do biologii do drugiej klasy przeczytają o tym, jak zbudowany jest męski i żeński układ rozrodczy (są rysunki), jak dochodzi do zapłodnienia komórki jajowej, jak przebiega ciąża i kiedy rodzą się jedno lub dwujajowe bliźnięta.

 

W szkołach ponadgimnazjalnych na lekcjach biologii wiedza o rozmnażaniu i życiu płciowym człowieka jest poszerzana. Jest więc o tym, jak powstają plemniki (pod wpływem męskiego hormonu - testosteronu) i o tym, że dostają się do układu rozrodczego kobiety podczas stosunku płciowego. Czy i do jakich rozdziałów ministerstwo ma zastrzeżenia?

 

Tego nie udało się nam ustalić. Wiceminister Orzechowski przez cały poniedziałek nie odbierał telefonów. Od rzeczniczki MEN Anety Woźniak usłyszeliśmy tylko: - Nie ma żadnej kontroli podręczników w MEN. Pan minister Orzechowski niczego nie zlecał.

 

- Nie było oficjalnego listu ministra, ale były telefony z ministerstwa. Przecież wydawnictwa nie przesyłałyby podręczników do kontroli z własnej woli. Widać resort nie chce się przyznać do tego pomysłu - skomentował w rozmowie z "Rz" jeden z wydawców.

MAGDALENA KULA

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

może gdzies jest o bocianach lub kapuscie :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :o :o :o :o :o :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Normalnie mamy powrót do PRL-u. Zaraz zaczną trawę na zielono malować.

 

Po nieszczęśliwym wypadku premiera Kaczyńskiego przed Pałacem Prezydenckim, Kancelaria Prezydenta ogłosiła przetarg na szeroko zakrojone prace budowlane, mające na celu uchronienie w przyszłości od tak nieszczęśliwych przypadków.

"Wymiana nawierzchni ciągów pieszych wraz z podgrzewaniem wzdłuż Korpusu Głównego w zespole Pałacu Prezydenckiego" to jeden z elementów zamówienia na roboty budowlane, które ukazało się w Biuletynie Zamówień Publicznych, kilka dni po tym, jak premier Jarosław Kaczyński wywrócił się w drodze na mszę w kaplicy Pałacu Prezydenckiego i złamał rękę.

 

Zamówienie obejmuje także m.in. "demontaż istniejącej nawierzchni i krawężników wraz z podbudową , wykonanie nowych warstw podkładowych wraz z izolacją termiczną, wykonanie systemu grzejnego z zastosowaniem kabli samoregulujących w części centralnej (podcienie) oraz wykonanie nowej nawierzchni z płyt granitowych wraz z krawężnikami". Oprócz tego Biuro Administracyjno-Finansowe Kancelarii Prezydenta zamawia też wymianę nawierzchni i waloryzację układu komunikacyjnego wraz z małą architekturą, przebudowę fontanny i remont sieci wody oligoceńskiej na terenie ogrodu.

 

Wadium dla firm startujących w przetargu to 45 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol:

Rewelacja, nie będzie byle maturzysta Romkowi zadawał pytań na które tenże nie zna odpowiedzi :lol: :lol: :lol:

Licealiści chcieli się dowiedzieć, czemu o zmianach w maturach dowiadują się dopiero we wrześniu. Napisali list do ministra. W odpowiedzi przyszło pismo. Nie do uczniów, a do dyrektor szkoły. Urzędniczka napisała w nim, że liceum ma wiele do zrobienia w kwestii szacunku wobec starszych i przełożonych.

 

Według "Gazety Lubuskiej", ministerstwo uznało, że szkołę trzeba objąć programem "Zero tolerancji" i wzmocnić nadzór kuratorium nad szkołą.

 

A poszło o listy do ministra Romana Giertycha. "Chcieliśmy tylko zapytać o zmiany w maturach i o to, dlaczego dowiadujemy się o nich dopiero we wrześniu" - mówią uczniowie trzeciej klasy II Liceum Ogólnokształcącego, jednej z najlepszych szkół w Gorzowie....

 

dziennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtęższe głowy na tym Forum debatują miesiącami nad obniżeniem kosztów ogrzewania naszych domów.

 

Ile styropianu, ile waty, jaka pompa ciepła, etc......:wink:

 

Tymczasem jest darmowe źródło ciepła. :D

To są gorące wody ze źródeł termalnych.

Są wszędzie, tyle że na dużej głębokości, więc koszt dotarcia do nich jest niebagatelny. :cry:

Ale na to jest patent.......sprawdzony. :D

 

Trzeba wypełnić wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i oni zaraz na to dadzą kasę.

SERIO !!! - sprawdzone - facet z Torunia dostał 12 milionów złotych. :D

 

P r o s t e ? :D

 

 

 

PS. Zapomniałem dodać żę w tym wniosku w rubryce "nazwisko" najlepiej jest wpisać: O j c i e c, a w rubryce "imię": R y d z y k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...