Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A WOKOŁO JEST WESOŁO.........


ESKIMOS

Recommended Posts

 

"Rzygówka" wybiórcza do dziś swoim zwolnionym z myślenia czytelnikom nie dała tej informacji, pewnie dlatego nie widzą w tym co się stało nad grobami nic złego......, no ale przecież ta powstała z kasy Solidarności gazecina, składała hołdy Kiszczakowi, Jaruzelowi i nie mogła zepsuć image poliglocie :lol: :lol:

 

Myślę, że stać Cię na wyższy poziom wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

To jest od początku do końca totalnie chora sprawa. A najmniej liczy się główna bohaterka, czyli dziecko, o które wszyscy się tak bardzo troszczą. Kubły pomyj na głowę i komplet tabloidów wyłażących z lodówki od urodzenia praktycznie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze p. 1000 będzie się cieczyć mając świadomość, że jej dziecko rośnie, rozwija się, uśmiecha się do niej, rozmawia z nią, uczy się i dorasta......

Gdy sobie w końcu uświadomi, że ta oto mała istotka mogła skończyć w kuble z odpadkami z sali zabiegowej?

Wiele potencjalnych matek, już po dokonaniu skrobanki ma problem do końca swojego życia....

Nawet te krzyczące wpierw: Odwalcie się od mojej macicy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś rozmawiałem z byłym esbekiem z północy. Ośmiu z jego podopiecznych dziennikarzy pracuje do dzisiaj w różnych mediach....

Słuchałem premiera. Jedna z partii, którą dopuścił do władzy została założona przez byłych SB-eków. :wink:

 

Wyobraźmy sobie posła czy ministra, który miał jakieś tam grzeszki w przeszłości. Podpisał lojalkę, zdradził żonę, prowadził po pijaku. Generalnie był w kręgu zainteresowań SB. Jest wiedzą powszechnie znaną, że część teczek w cudowny sposób zniknęła pod koniec lat 80-tych i na początku 90-tych, ba znika nawet teraz. Mało tego, wiadomo, Bogusławie, że kopie teczek leżą sobie spokojnie na Kremlu. Wyobraźmy sobie teraz, że ów polityk stoi przed podjęciem bardzo ważnej (dla kraju) decyzji i... dostaje tajemniczy telefon, który pomaga mu ją podjąć.

 

Reasumując, lustrujmy wszystkich, którzy rządzą: media, polityków, sędziów, wysokich urzędników. Ale róbmy to wg pewnych standardów i traktujmy wszystkich jednakowo. Nie róbmy, Bogusławie wyjątków w stylu:

- bo moja teczka jest sfałszowana,

- bo on jest nasz i jego nie tykamy.

 

PS. Całe szczęście, że Ty Boguś nie masz wpływu na kształt prawa w RP. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze p. 1000 będzie się cieczyć mając świadomość, że jej dziecko rośnie, rozwija się, uśmiecha się do niej, rozmawia z nią, uczy się i dorasta......

Można również inaczej poteoretyzować:

... zostaje narkomanem, bandytą, terroryzuje matkę i resztę rodziny, zabija innych ludzi, a matka nie może mu pomóc, bo przy jego urodzeniu straciła wzrok, przed czym ją ostrzegano. Z tej samej przyczyny w rynsztoku skończyły jej wcześniej urodzone dzieci.

 

Wiele potencjalnych matek, już po dokonaniu skrobanki ma problem do końca swojego życia....

Nawet te krzyczące wpierw: Odwalcie się od mojej macicy!!!

 

mają wszystkie, nie tylko wiele. Ale to nie daje nam prawa do wymądrzania się nad nimi i ich pouczania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze p. 1000 będzie się cieczyć mając świadomość, że jej dziecko rośnie, rozwija się, uśmiecha się do niej, rozmawia z nią, uczy się i dorasta......

Gdy sobie w końcu uświadomi, że ta oto mała istotka mogła skończyć w kuble z odpadkami z sali zabiegowej?

Wiele potencjalnych matek, już po dokonaniu skrobanki ma problem do końca swojego życia....

Nawet te krzyczące wpierw: Odwalcie się od mojej macicy!!!

wiesz co ?

Przeciez tu nie chodzi o to , zeby usuwanie ciazy traktowac jako srodek antykoncepcyjny , no nie mow , ze nie wiesz , bo strace wiare w to ze myslisz.

Potencjalne matki i ich sumienia zostaw moze im samym.

Nie jest to twoj biznes :evil: :evil:

Ani tez nie jest to sprawa zadnego starego capa usilujacego o tym decydowac.

Za przeproszeniem :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, lustrujmy wszystkich, którzy rządzą: media, polityków, sędziów, wysokich urzędników. Ale róbmy to wg pewnych standardów i traktujmy wszystkich jednakowo

 

To jest oczywiste. Lecz kto ma ustalić te standardy?

Jak umoczeni reprezentanci wszystkich rodzajów władzy wraz z mediami, mają ustanowić dobre prawo i stosować dobrą praktykę jego przestrzegania?

 

Całe szczęście, że Ty mTom nie masz wpływu na kształt prawa w RP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjalne matki i ich sumienia zostaw moze im samym.

No właśnie rrmi. Nie Twój biznes.

 

A moze p. 1000 będzie się cieczyć mając świadomość, że jej dziecko rośnie, rozwija się, uśmiecha się do niej, rozmawia z nią, uczy się i dorasta......

Gdy sobie w końcu uświadomi, że ta oto mała istotka mogła skończyć w kuble z odpadkami z sali zabiegowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, lustrujmy wszystkich, którzy rządzą: media, polityków, sędziów, wysokich urzędników. Ale róbmy to wg pewnych standardów i traktujmy wszystkich jednakowo

 

To jest oczywiste. Lecz kto ma ustalić te standardy?

Jak umoczeni reprezentanci wszystkich rodzajów władzy wraz z mediami, mają ustanowić dobre prawo i stosować dobrą praktykę jego przestrzegania?

 

Całe szczęście, że Ty mTom nie masz wpływu na kształt prawa w RP...

 

Ja się zgadzam - całe środowisko skupione w okolicach ośrodków władzy w Polsce i nie tylko jest do wymiany. Ci ludzie nie mają odpowiednich kompetencji żeby dobrze rządzić państwem i stanowić dobre prawo zamiast totalnych bubli.

 

Tylko - na kogo ich wymienić :roll: . Mi do tego cyrku nie śpieszno, większości rozsądnych ludzi też. Ta zabawa przyciąga trzeci sort, frustratów, karierowiczów i znudzonych biznesmenów. Na całym świecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiste. Lecz kto ma ustalić te standardy?

Jak umoczeni reprezentanci wszystkich rodzajów władzy wraz z mediami, mają ustanowić dobre prawo i stosować dobrą praktykę jego przestrzegania?

 

Całe szczęście, że Ty mTom nie masz wpływu na kształt prawa w RP...

Bogusław, ruszże głową. Stać Cię na własną uszczypliwość. :lol: :lol:

 

A standardy... ma ustalać reprezentacja narodu w wyniku debaty. Rok temu prezydent ogłosił, że to on będzie ustalał, kto był dobrym, a kto złym ubekiem czy PZPR-owcem. Tego nie akceptuję, jest to bardzo w putinowskim stylu. I to mi się nie podba - dlatego nie chciałbym, żebyś sprawował władzę. A co Tobie się u mnie nie podoba?

 

I tak oto Bogusław doszedł w końcu, do tego, że po raz kolejny zaprzeczył sam sobie. :lol: :lol: :lol:

 

 

Bogusław, ma do Ciebie, jako do lekarza, kardiologa, pytanie - jak Ci się podobają dokonania PiS związane ze służbą zdrowia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, lustrujmy wszystkich, którzy rządzą: media, polityków, sędziów, wysokich urzędników. Ale róbmy to wg pewnych standardów i traktujmy wszystkich jednakowo

 

To jest oczywiste. Lecz kto ma ustalić te standardy?

...

Jak to kto :o- jedyni prawi uczciwi i z zasadami. Tylko oni przywrócą ład moralny.Oni odnowią Polskę!! Dlatego oni moga ustalac standardy i oceniac ludzkie sumienia oraz wydawac certyfikaty - kto dobry kto zly. Reszta jest niepotrzebna.

A media to tylko takie w stylu gazetek finansowanych przez urzedy gmin. :-? :-?

Wtedy będzie wspaniale!!! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - jeśli planujecie dyskusję okołoaborcyjną, proponowałabym osobny wątek, bo ta kwestia skutecznie rozwali ten ;)
Masz racje , z tym , ze ja nie planuje , bo i nie ma o czym dyskutowac.

Musialabym uslyszec naprawde sensowne argumenty , zeby zdanie zmienic

 

Drospsiak

Czy Ty aby nieo Chinach mowisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Małgorzata Bujara: W sondażu, który na nasze zlecenie przeprowadził PBS, zdecydowanie wygrywa PiS. Wręcz pogrąża PO, LiD i PSL. Samoobrona i LPR praktycznie nie istnieją. Wrzodak nie ma szans na mandat

 

Prof. Jerzy Chłopecki: Ten sondaż pokazuje, czym w gruncie rzeczy są w Polsce wybory. Że nie polegają na wybieraniu ludzi sprawdzonych, takich, którzy coś dobrego zrobili. Nie jest u nas tak jak w krajach dojrzałych demokracji, w których, żeby w ogóle dostać się na listę kandydatów, trzeba się czymś wcześniej wykazać. Tam są wybory oddolne.

 

My w Polsce stworzyliśmy czapę partyjną, to partie naznaczają kandydatów. U nas są wybory odgórne. Bo kim jest Wrzodak? On jest dla mnie postacią symbolizującą to, czym są właśnie w naszym kraju wybory.

 

Czemu Wrzodak nie startuje w Ursusie, z którym był przez lata związany? Podejrzewam, że tam by go nie wybrali nawet na dozorcę domu. A tu jest człowiekiem z zewnątrz, "spadochroniarzem". O tym, że go dotąd Rzeszowszczyzna wybierała, decydowało nie to, co zrobił, tylko to, co mówi i jakie siły go popierają.

 

Jeśli chodzi o Prawo i Sprawiedliwość, znacząca jest dla mnie geografia przedwyborczych podróży liderów. Prezydent Lech Kaczyński pojechał do USA, tam, gdzie żyje stara emigracja, wrażliwa na symbole narodowościowe i podatna na pewien rodzaj sentymentalnych, nostalgicznych emocji. Przyjmowany był entuzjastycznie. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że inaczej byłby przyjmowany w Londynie czy Dublinie. Ten dowcip "zabierz babci okulary"...

 

Dowód. "Zabierz babci dowód" - tak brzmi ten dowcip.

 

- O, przepraszam, niechcący stworzyłem nową odmianę tego dowcipu. Ten dowcip w pewnym sensie trafia jednak w dziesiątkę. PiS to pierwsza ekipa, która jest odwrócona plecami do młodych ludzi. Dlaczego? Bo młode pokolenie jest niewrażliwe na tropienie agentów, epatowanie symbolami martyrologicznymi, na myślenie kategoriami układów i spisków. Młode pokolenie jest podatne na wpływ racji, a nie emocji.

 

A PiS eksploatuje emocje, na które podatni są ludzie z niższym wykształceniem, starsi, i bardziej wieś niż miasto. Przy czym ja tego nie wartościuję, ale takie są fakty. Urbanizacja osłabia ten typ wrażliwości, ona raczej człowieka racjonalizuje. A PiS po mistrzowsku rozgrywa emocje.

 

Poza tym tu, na Podkarpaciu, słucha się autorytetu ambony. A Jarosław Kaczyński, proszę zauważyć, narazi się kardynałowi Dziwiszowi, ale nie zadrze z Rydzykiem.

...

 

http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,4552465.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos lustracji ............

 

BOGUSŁAWIE - albo wszyscy będziemy podlegali lustracji albo nikt. Jak dziennikarz będzie sprzedajny i zechce napisać artykuł sponsorowany za odpowiednio wysoką gratyfikację to go napisze bez względu na to czy był donosicielem czy jest młodym, gniewnym i (teoretycznie) nieskażonym.

 

Dlaczego niby kler ma być wyłączony spod ustawy lustracyjnej?

Skoro hierarchowie nie mają oprów przed wchodzeniem w życie publiczne i formułowaniem opinii politycznych. Ba, roszczą sobie prawo do wpływania na decyzje wyborcze.

Dlaczego osądowi publicznemu nie ma polegać instytucja będąca największym właścicielem ziemskim w Polsce i największym beneficjentem unijnych dopłat rolnych? Czy w tej dziedzinie nie należałoby zadbać o bezpieczeństwo Państwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nieaborcyjnie i nielustracyjnie :D

Chwaliliscie, ze rzady PiSu maja jedyny sukces nie wtracajac sie do gospodarki.

Okazuje sie , ze nic podobnego a sprawa dotyczy takze budujacych i wyposazajacych nowe domy.

Ceny drewna maja niebawem skoczyc o min. 25% , sytuacja jest dramatyczna i nie oznacza to też wcale , ze sprowadzimy sobie tansze drewno importowane.Cena mebli i produktow drzewnych moze wzrosnac nawet do ponad 30%.

Rozmawialem wczoraj z producentem mebli, spory i dosyc znany w Europie zakład.

Od 2 lat ta branza przestała calkowicie inwestowac, prace porzucilo ok.15-20% zalóg wynoszac sie glownie na Wyspy, pracodawcy nie sa w stanie utrzymac juz pracownikow na poziomie plac nawet odrobine zblizonym do tych za granica /jesli ktos nie wie czemu, to polecam zapoznac sie rownież z proporcjami zyskow do nakladow w tej branzy w systemie produkcyjnym/. Zatrudnienie azjatow, poki co, nie ma jeszcze sensu, pracodawcy skupiaja sie glownie na utrzymaniu najlepszych fachowcow.

Tanieja u nas mieszkania. Tak, tak :D Mlodzi chyba nie mysla o powrocie.

Kilka zakladow z mojej okolicy zaczeło a parę innych przymierza sie do przeniesienia produkcji na Ukraine i Słowacje.Czemu? Pewnie oligarchowie sie przestraszyli.

Uslugowcy tez zacieraja rece. Ich praca w Polsce i tak jest konkurencyjna do tej zachodniej. Cena za towar tez :D :D Hmmm szkoda, ze taka cena niedostepna jest dla smiertelnika tutaj.

Brawo! Bezrobocie spada, bo czesc zwalnianych tez zamierza wyjechac chocby na pobliską Słowację czy Czechy a polskie meble kupimy sobie na Wegrzech,bo na wloskie czy niemieckie nie bedzie juz stac praktycznie nikogo.

Ja tez sie ciesze, bo w moim fachu bylo dosyc trudno tam o prace w zawodzie ,chyba , ze fizyczną np na zmywaku, a tu jednak i mnie bracia dają szanse na wyzsze zarobki :D

Glosuje na PiS , bo tylko czlowiek inteligentny glosuje na uczciwych .

Z powazaniem

Polak, patryjota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...