Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A WOKOŁO JEST WESOŁO.........


ESKIMOS

Recommended Posts

Przeciez tu nie chodzi o to , zeby usuwanie ciazy traktowac jako srodek antykoncepcyjny

 

Niestety wiele środowisk tak właśnie skrobanki traktuje.

Swego czasu asystowałem przy dziesiątkach skrobanek wykonywanych taśmowo przez jednego z adiunktów.

Robił je na czas ustanawiając swoje własne rekordy.

Średni czas jednej od wejścia do wyjścia pacjentki wynosił nieco ponad dziesięć minut !

Tak było za komuny.

Skrobanki "e indicationibus socionibus" robiło się "na żądanie".

Wracając do p. 1000. Jej pogorszenie wzroku było jedynie prawdopodobne

natomiast skrobanka była czymś nieodwracalnym.

Można było pilnować się podczas ciąży, dieta, elektrolity, unikanie stresu, poród przez cięcie c. itd.

Nie bylo podstaw by robić z tego zadymę na całą Europę.

 

Sumienie. Problem skrupułów, sumienia powstaje wyłącznie wówczas, gdy powstaje wątpliwość co do czynu. Jeśli tej wątpliwości nie ma, problemu sumienia nie ma.

Kto ma wątpliwość naganności jakiegoś czynu rozbudzać?

Każdy sobie czy też pewna obowiązująca daną społeczność norma moralna?

Jeśli każdy sam sobie to na czym ma się oprzeć?

..................................................

Odrębna społeczność.

Czy Arabowie obcinający głowy zakladnikom mają wątpliwości?

A zatem czy mają kłopoty z sumieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie koleżko...

Tylko nie da się zlustrować na raz wszystkich.

Jest jednak rozdział państwa od Kościoła.

Kościół powinien się tak czy inaczej zlustrować wewnętrznie.

Jak tego nie zrobi należy go sobie zostawić na deser.

 

Przede wszystkim jednak ci wszyscy, których jakakolwiek podległość może

zagrażać bezpieczeństwu państwa lecz też wolnemu rynkowi czy też suwerenności, niezależności podejmowania wszelkiego rodzaju istotnych decyzji.

Lustracja jest związana ściśle z wyeliminowaniem jednego z aspektów nieprawidłowego wplywu na podejmowanie decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Pani o nazwisku Tysiąc, które się jednozancznie kojarzy, to odpowiem tak.

 

Uwaga będzie brutalnie.

 

Panienka o Takim nazwisku mająca już zapewnioną prokreację rodu Tysiąców nie powinna rżnąć su(y)frażystki, która nie wie że dzieci przynoszą bociany.

Skoro Pani, a nie Panienka wie że jej bocian przynosi jeno wybrakowane sztuki, to ona jako szyja, albo też głowa rodu, wiedziala w co się bawią.

Więc niech nie wkładają ludziom do głowy, że są pokrzywdzeni przez los bo bociany im się podobają jedynie te co przynoszą potomnów w 100 % dajmy na to aryjskich.

Pani wraz z małżonkiem wymyśliła sobie sposób na robienie kasy i sama wierzy w to, że została pokrzywdzona przez Państwo Polskie, a nie przez własną głupotę lub męża jurność. Pani ta oczywiście wcześniej nie wiedziała, że istnieje coś takiego jak ogumienie, zapalstylkowanie się lub oszczepienie męża, albo idąc w skrajność zabieg chirurgiczny u dowolnej osoby (znacznie tańsze niż wychowywanie chorego dziecka i pozostawienie niepełnosprawnego na tym łez padole.

Tego to Pani nie wiedziała, ale że można po sądach łazić i pieniądze wydawać to Pani wie. Nawet o zagranicznych sądach już wie i nieodpłatnie tych wywiadów udziela. Wot taki sposób na życie.

Odpuście ten wątek dyskusji i nie dajcie się robić w bambusa.

 

Bo do mnie nie przemówi też argument, że chcieli mieć własne zdrowe dziecko. No bo niby co? By tak długo próbowali w cyklu zapłodnienie-badanie-zabieg-zapłodnieni, aż wyszłoby zdrowe? Przecież to chore.

 

Dodam że chore na umyśle. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Pani, a nie Panienka wie że jej bocian przynosi jeno wybrakowane sztuki, to ona jako szyja, albo też głowa rodu, wiedziala w co się bawią.

Więc niech nie wkładają ludziom do głowy, że są pokrzywdzeni przez los bo bociany im się podobają jedynie te co przynoszą potomnów w 100 % dajmy na to aryjskich.

kroyena, czy na pewno wiesz o czym piszesz?

Bo mnie się wydaje, że to chodziło o zdrowie i życie Pani, która o niebezpieczeństwie ich utraty dowiedziała się już po poczęciu. Więc chciała wychować te, które już żyją.

Więc twoje uwagi "lekko" idą w płot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O popratrz retro coś jednak do mnie dotarło, ale nie szczegółowo:

http://www.geocities.com/humanizm_w_polsce/Sprawa_Alicji_Tysiac.html

"Alicję Tysiąc zmuszono do urodzenia dziecka. W wyniku ciąży została inwalidką pierwszej grupy. Ta historia pozornie przypomina wiele innych, jakie do tej pory wydarzyły się w Polsce. Pozornie, bo będzie miała swój ciąg dalszy w Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu.

To pierwszy taki przypadek, gdy Polka złożyła skargę na działanie tzw. ustawy antyaborcyjnej i trybunał zdecydował się na jej rozpatrzenie.

Gdyby takich kobiecych głosów było więcej, może dałoby to politykom do myślenia. A tak niedawno musiała umrzeć kolejna młoda kobieta, bo zamiast ratować jej życie, lekarze skupili się na ochronie ciąży - mówi Alicja Tysiąc. Jej historia jest bardzo podobna. - To była moja trzecia ciąża. Lekarze wspominali, że istnieje ryzyko pęknięcia siatkówki i mogę stracić wzrok. Takie zagrożenie było już przy poprzedniej ciąży, kolejna nie powinna się była zdarzyć. Jednak w moim przypadku żadna antykoncepcja hormonalna nie wchodzi w grę. Zawiodła prezerwatywa. "

Więc mogę odklikać ogumienie. Moim zdaniem Pani powinna takze doskarżyc firmę - producenta ogumienia.

24. tys. euro to koło 100.tys. zł. Odejmujemy działkę dla papugi, jakieś 10% i mamy 90.000 tys.

Dziewczynka ma 6 lat no to do 18 pozostało 12. dzielimy przez 12 i mamy 7.500 zł rocznie dzielimy przez następne 12 i mamy 625 zł miesięcznie czyli zupa a nie pieniadz dla 4 osobowej niepełnej rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o zdrowie i życie lecz o mozliwość pogorszenia już kiepskiego wzroku.

Ktoś się nią posłużył i tyle.

Chyba, że wzrost cisnienia śródczaszkowego i gra hormonalna powstała przy kolejnej ciąży spowodowała olśnienie.

 

MTom. Właśnie właśnie. Ja też staram się Ciebie traktować poważnie, zatem bardzo proszę nie mkanipuluj moich wypowiedzi.

Mądrej glowie dość dwie slowie.

Chyba nie muszę ściślej wyoślać o co mi chodzi? Co?

 

Postępowanie lekarskie przebiega wedlug zasady: najpierw zabiegi ratujące życie, później współistniejące schorzenia a dopiero na końcu ewentualne defekty.

Z lustracją i z każdym innym działaniem należy postąpić tak samo.

Ustalenie hierarchii potencjalnej szkodliwości dla państwa to chyba żadna trudność?

A może chciałbyś lustrować losowo?

Kto ma być najpierw?

Bo jak mi powiesz, że wszyscy to powtórzę to co już powiedziałem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Drospsiak

Czy Ty aby nieo Chinach mowisz ?

A nie, moja droga :D Ja tylko postanowiłam potraktować serio to, co nam serwuje WÓDZ z otoczką. Włącznie z tą forumową.

 

I mówisz, ze to brzmi jak o Chinach :o :o :o :o :o ???

Dziwne, nie? :)

:p :p :p

ps. Jesli chodzi o p. Tysiąc, to uwazam, ze niektórzy celowo mieszają wszystko ze wszystkim. Bo tak wygodniej. A sprawa ma chyba charakter prawny: kobita w świetle prawa miała podstawy do aborcji. Odmówiono i nie miała się gdzie odwołać. Za to rząd ma bulić o ile dobrze rozumiem.

Sumienie tej pani to jej sprawa. Wielu niestety się ostatnio objawiło moralistów zajmujących się cudzym a nie swoim sumieniem.

No ale oni dla dobra POLSKI i naszego rzecz jasna....

ps. mtom pisałm juz: naucz sie wreszcie, że niektórzy NIGDY nie są niekonsekwentni. Nawet jak są. Uznaj to za aksjomat, od razu pojmiesz rozmówcę. A tak? Karci cie delikatnie, a ty o inwektywach...wstydź się... :oops: :oops: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o zdrowie i życie lecz o mozliwość pogorszenia już kiepskiego wzroku.

Ktoś się nią posłużył i tyle.

Chyba, że wzrost cisnienia śródczaszkowego i gra hormonalna powstała przy kolejnej ciąży spowodowała olśnienie.

 

 

 

 

Bogusławie, kompletnie nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Jeśli nie o zdrowie, a możliwość pogorszenia (lub całkowitej utraty wzroku - dopisek mój na podstawie tego co pisała prasa) to według Ciebie nie jest pogorszenie stanu zdrowia? Czy jako lekarz jesteś w stanie wyrokować ze 100% pewnością?

Znam przypadek, gdy pacjent po wykonaniu EKG (wynik bardzo dobry) zmarł na zawał zanim się ubrał po badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Państwo w trosce o nasze dobro chciałoby uregulować wszystko. Ale są przypadki, z których powinno się cichutko wycofać i przymknąć buzię. Ten do takich należał. Na pewno nie powinni takich dramatów rozstrzygać tani moralizatorzy czy inni aktywiści :roll: i to na forum publicznym.

Do tego najgłośniej krzyczący udają, że nie widzą podwójnych standardów w polsce obowiązujących. Gdyby p. Alicja załatwiła wszystko "jak trzeba" czyli skorzystała z podziemia, nikt by o niczym nie słyszał. Bo podziemie czuje się wyśmienicie, aborcję można załatwić w pół dnia w państwowym szpitalu. Nie tak znowu drogo :roll: . Po okiem CBA, ABW i innych Rydzyków ;)

Także obie strony głosno przerzucają się fikcjami, naród łyka i nie myśli o innych drobiazgach, życie normalne biegnie zupełnie innym torem, a najbardziej szkoda mi tego dzieciaka. Ja osobiście nigdy bym takiego cyrku swojemu nie zafundowała. Bo realnie odczywające ten dramat osoby to ta rodzina, reszta tylko żeruje :evil:

Żeby wyprzedzić pytanie - ja jestem aty-anty aborcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo oprócz Kalego, Aniela Dulska to kolejny bohater naszych moralistów.

ps.

Złota myśl pani doradczyni :D :D

..Warto stawiać na kobiety - wtórowała premierowi Nelly Rokita. - My konserwatywne kobiety potrzebujemy wsparcia mężczyzn, za każdą kobietą stoi mężczyzna, niech nam nie mówią kobiety lewicowe, że potrafią to wszystko zrobić bez mężczyzn - podkreśliła...

http://www.tvn24.pl/-1,1524029,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kroyeno i bogusławie, w sprawie Alicja T - Polska istotą sporu nie jest światopogląd, aborcja, moralność, rzecz rozgrywa się wokół Przestrzegania przez nasze Państwo prawa, które samo uchwaliło. Kobieta ma prawo do badań prenatalnych i w określonych sytuacjach do usunięcia ciąży , ale poprzez swojego "urzednika" - lekarza Państwo nie zagwarantowało powódce mozliwości zrealizowania tego prawa.

Co innego gdyby polskie prawo nie przewidywało możliwości takiego wyboru przez kobietę,a więc byłby zakaz badań i całkowity zakaz aborcji - lekarz nie mógłby spełnić jej prośby ponieważ ta byłaby niezgodna z prawem.

 

To podobnie jak prawo do informowania aresztowanego o przysługujących mu uprawnieniach, lub wręcz odebrania mu któregoś z uprawnień /spotkanie z adwokatem/, tak skrupulatnie przestrzegane np. w USA. Otóż złamanie tego prawa przez Panstwo nawet wobec zwyrodnialca złapanego na gorącym uczynku, było wystarczającym powodem wypuszczenia go na wolność.

 

Jeśli Państwo wymaga od obywateli, nie może /przez swoich przedstawicieli/ łamać praw tychże. Maksyma o Duralexie dotyczy obu stron.

Szkoda tylko, że nieznana jest polskiej partii z "prawem" w nazwie, kierowanej przez "doktórów" prawa i komunistycznych prokuratorów i sędziów. Dla Kaczyńskich, Ziobry, Waserwanny czy Kryże , jedyne prawo , to prawo Pawlakowe: sąd, sadem , ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomasz

zacytowałem:

 

kroyena, czy na pewno wiesz o czym piszesz?

Bo mnie się wydaje, że to chodziło o zdrowie i życie Pani, która

 

Możliwość pogorszenia wzroku to nie jest zagrożenie życia.

 

Zadam Ci takie pytanie, a może niech wszyscy zadadzą sobie takie pytanie...

czy z powodu możliwości pogorszenia wzroku zabilibyście swoje dziecko ?

 

A może tak... co mi z dziecka jak je nigdy nie zobaczę?

Czy tak myślala p.1000 ?

---------------------------------------------------------------

 

coTy to piszesz baba? :o

 

Gdyby p. Alicja załatwiła wszystko "jak trzeba" czyli skorzystała z podziemia, nikt by o niczym nie słyszał. Bo podziemie czuje się wyśmienicie, aborcję można załatwić w pół dnia w państwowym szpitalu. Nie tak znowu drogo . Po okiem CBA, ABW i innych Rydzyków

 

Ach tak.........................................

I wówczas byłoby po krzyku . Ach tak. No no.....

A to ci baba.......

 

 

Sumienie. Problem skrupułów, sumienia powstaje wyłącznie wówczas, gdy powstaje wątpliwość co do czynu. Jeśli tej wątpliwości nie ma, problemu sumienia nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - jeśli planujecie dyskusję okołoaborcyjną, proponowałabym osobny wątek, bo ta kwestia skutecznie rozwali ten ;)

 

Bodajże w ostatniej Niedzieli przed wyborami prezydenckimi, był wywiad z Tuuskiem, naprawdę rozczulił mnie gdy rozprawiał nad swoją przemianą moralną, jak to on jako katolik jest przeciw aborcji i eutanazji, jakie to obrzydliwe ect..., słusznie, to normalne że katolik ma katolickie zasady...

 

ale łatwo mu jako rządzącemu nie będzie w tej Europie, w jednym z przekrojów przeczytałem że aborcja to po prostu prawo do antykoncepcji...

 

Z innej strony, rozumiem UE jako wspólnotę gospodarczą, ale dlaczego narzuca przymusowy światopogląd moralny???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko - na kogo ich wymienić :roll: . Mi do tego cyrku nie śpieszno, większości rozsądnych ludzi też. Ta zabawa przyciąga trzeci sort, frustratów, karierowiczów i znudzonych biznesmenów. Na całym świecie...

 

Może na uczciwych i z zasadami???

 

Może na KAlisza, Szmajdzińskiego, Tuska, Nikolskiego, Schetyne, CZarzastego, Kwasa ludzi sprawdzonych w wielu rządach którzy doprowadzili Polskę do cudu gospodarczego (jak wiadomo obecny rozwój gospodarczy to n9ie zasługa PIS a poprzedników), do prostego systemu podatkowego, do zakładania firmy w jeden dzień oraz za ich czasów newsy w gazetach były ciekawsze, co dzień to afera....

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

FAcet to kompleksy:

http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1619708,news.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...