Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A WOKOŁO JEST WESOŁO.........


ESKIMOS

Recommended Posts

Jest taki znamienny fragment w filmie "Nocna zmiana", który warto

byłoby stale mieć przed oczami patrząc na Tuska.

Otóż w gabinecie Wałęsy licząc głosy za odwołaniem mówi cyt: "według mojej wiedzy, (!) (zmitygował się po sekundzie i szybko dodał)i wszystkich tu obecnych,(SLD) będzie głosować za odwołaniem" koniec cyt;

Już wówczas niechcący ujawnił niezwykle silne związki z SLD, znając plan polityczny niby to opozycyjnej postkomuny...

 

 

Tomek pisze:

 

Ja po wyborach powstanie oalicja PiS + LiD to chyba jedna wyjadę

 

Tomek1950. Naprawdę bierzesz coś takiego pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Młodzież, która nie przeżyla komuny, okresu pierwszych lat transformacji, uformowana doktrynami pochodzącymi z GW (...) młodzież , która nie przeżyła odwołania rządu Olszewskiego (...)

 

No widzisz ! Ta dzisiejsza młodzież !... :D:D:D

 

Poglądy wiekszości obecnych w tym wątku wydają się być "betonowe" i od dawna bardzo, bardzo krańcowe i jednostronne.

Dlaczego tak jest, należy się zastanowić.....

 

Tu się nie ma co zastanawiać, jeśłi o mnie chodzi, to sprawa jest prosta: nie lubię kłamstwa, politycznych oszołomów, taniej demagogii, bigoterii, mówienia mi, co mam myśleć, fałszywego patosu, malowania trawników na zielono, stawiania sobie pomników, wygórowanego mniemania o sobie, fałszowania rzeczywistości i indoktrynacji światopoglądowej.

 

Powyższe zdanie jest strasznie długie... Zgrabniej, a równie treściwie byłoby powiedzieć: nie lubię K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby coś móc prawidłowo ocenić, trzeba to osobiście przeżyć.

Młodzież, która nie przeżyla komuny, okresu pierwszych lat transformacji, uformowana doktrynami pochodzącymi z GW (przypomianm, że Michnik należał do czerwonego harcerstwa, PZPR i stał w opozycji wobec wypaczeń socjalizmu a nie był przeciwnikiem socjalizmu, stąd jego jowialna zażyłość z tymi, których uznał za nowoczesną lewicę, mająćą być gwarantem ,że "upiory" polskiego nacjonalizmu nigdy nie powstaną) młodzież , która nie przeżyła odwołania rządu Olszewskiego, nigdy nie zrozumie istoty sporu pomiędzy Tuskiem a Kaczyńskim.

Czytam, czytam i ... chyba odmłodniałem. Nie, to jednak tylko znowu zamydliło mi oczy. No bo piszą, że odmienną opinię mają tylko małolaty ...

 

Bo ja przeżyłem komunę, okres pierwszych lat transformacji i pamiętam, że raczej niewielu było takich, którzy za PRL-u spędzili tyle lat w pierdlu co Michnik. Był też Jacek Kuroń - stały więzień, ktorego środowisko PiS ochrzciło agentem (kurcze, komuna swoich więziła). Dopiero po fali, która przetoczyła się w społeczeństwie, krzykacze, którzy w tym czasie mieli ciepłe posadki, a ich jedyną walkę z komuną stanowiło puszczenie bąka 1 maja wieczorem - zamknęli buźki.

I najważniejsze. Ja pamiętam stanowisko paryskiej "Kultury" i Jerzego Giedroycia, oraz Jana Nowaka Jeziorańskiego. Znacznie bliższy ich poglądom był i jest Michnik. I pomiatanie tym chorym (nie psychicznie!) człowiekiem, to ta sama maniera, ktora każe Kaczyńskiemu mówić na Tuska "pomocnik"

W ogóle ta śmietanka PiS-u to biega na wyścigi do radia Maryja, ale gdyby zapytać, czy coś zapamiętali z nauk Jana Pawła II to stawiam dolary przeciwko orzechom, że nikt nic nie pamięta.

Ale to tacy katolicy, jak i te moherowe berety, które krzyczały: powiesić prokuratora!! (pamietacie?).

To jest ich charakterystyczny przejaw miłości bliźniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to "swoim". Nikt nikogo do niczego nie przekona, gdyż każdego poglądy powstaly na bazie indywidualnego doświadczenia oraz rodzinnej tradycji.

Gdyby ktoś miał wątpliwości, zmodyfikowaby swe poglądy, jeśli ich nie ma szuka ewentualnie potwierdzenia w otoczeniu, że dobrze myśli.

 

Bardzo dziwne jest dla mnie to co napisałeś. Moje poglądy na ten przykład cały czas ewoluują, między innymi za sprawą rozmów z innymi, wymiany pogladów (bo część tych wymienionych sobie przyswajamy), a wątpliwości dla mnie świadczą o inteligencji, a nie braku poglądów :o :roll:

Gdybym nie miała wątpliwości i nie zmieniała zdania, zaczęłabym się bać o siebie...

Jak dla mnie należałoby po prostu odróznić dwie sprawy: poglądy i przekonania. Z kims kto ma poglady mozna dyskutować. Ktoś taki na ogoł ma watpliwosci i jesli padaja argumenty dopuszcza mozliwość modyfikacji pogladów.

Z kimś kto ma przekonania /patrz ten watek a chciazby strona/ dyskusja jest niemożliwa. Bo on ma takie i takie i już - nie poda więc argumentów. A reszta jest beee /tu mozna wstawic dowolne słowo, zwrot lub wyrażenie mniej lub bardziej eleganckie/ jesli mysli inaczej.

Bogusław w moim odczuciu ma przekonania. Dlatego dyskusja z nim nie jest możliwa, bo przecież wszyscy sa źli /mityczny układ/ a on jeden biedaczek ma tu rację .

I to jest obecnie moje przekonanie, oparte na tym co czytam teraz i na próbach dyskusji z nim jakiś czas temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D

A tak ogólnie to jak zwykle wesoło jest. Pan Ludwik i broni honoru Saby i listy pisze :D :

"Apeluję do Pana, by 21 października zacisnął Pan - jeśli trzeba - zęby i głosował na PiS" - pisze Ludwik Dorn w liście otwartym do polskiego wykształciucha.....

interia

 

ps. znaczy wykształciuch to facet :o :o :o :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodzież, która nie przeżyla komuny, okresu pierwszych lat transformacji, uformowana doktrynami pochodzącymi z GW (przypomianm, że Michnik należał do czerwonego harcerstwa, PZPR i stał w opozycji wobec wypaczeń socjalizmu a nie był przeciwnikiem socjalizmu, stąd jego jowialna zażyłość z tymi, których uznał za nowoczesną lewicę, mająćą być gwarantem ,że "upiory" polskiego nacjonalizmu nigdy nie powstaną) młodzież , która nie przeżyła odwołania rządu Olszewskiego, nigdy nie zrozumie istoty sporu pomiędzy Tuskiem a Kaczyńskim.

co zdanie to kłamstwo

młodzież... uformowana doktrynami pochodzącymi z GW ? - to by się A.Michnik ucieszył stwierdzeniem, że to on formował młodzież polską

Michnik należał do czerwonego harcerstwa, PZPR i stał w opozycji wobec wypaczeń socjalizmu a nie był przeciwnikiem socjalizmu ostatnio któryś z komuchów z pis ?/kurski, dorn, maciarewicz - nie pomnę/ został skazany prawomocnym wyrokiem na przeproszenie A.Michnika za takie słowa - nigdy nie był w PZPR,

młodzież , która nie przeżyła odwołania rządu Olszewskiego, nigdy nie zrozumie istoty sporu pomiędzy Tuskiem a Kaczyńskim :o :o :o - o czym ty gadasz człowieku??? kogo wówczas, a zwłaszcza wśród młodzieży obchodził Olszewski i jego pokraczny rząd /przypomnij wyniki wyborów po jego odwołaniu/, oprócz tego, że bohaterów polskiej opozycji Moczulskiego, Wałęsę, Chrzanowskiego l wpisali na listę za agentów ci, którzy dzięki nim właśniie dorwali się do władzy.

 

bogusław, brak mi epitetów na określenie twojej podłości i małości, chociaż .......... bardzo dobrze , że to piszesz - trudno lepiej pokazać tworzenie fałszu - nieodrodny synu/bracie Kaczyńskich, Kurskiego, Zawiszy, Brudzińskiego, Gosiewskiego, a nawet ........ tak, niech mi ręka uschnie za tę obelgę - Maciarewicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korwin o niepełnosprawnej dziewczynce :o :o :evil: :evil:

 

http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1620885,news.html

 

Jak się wyraził, "w klasach integracyjnych dzieci zdrowe przejmują schorzenia od chorych". Potem powiedział niepełnosprawnej dziewczynce: nie puściłbym swojego dziecka do klasy z dziećmi niepełnosprawnymi.

Słow polityka UPR słuchała działaczka Partii Kobiet, która stała obok niepełnosprawnej córki, poruszającej się na wózku inwalidzkim. Oburzona kobieta powiedziała, by Korwin-Mikke popatrzył jej córce w twarz i powtórzył swe słowa. – I on to zrobił. Podszedł do tej biednej dziewczynki i powiedział jej w twarz, że nie puściłby swego dziecka do jednej klasy z dzieckiem niepełnosprawnym – relacjonuje jeden ze świadków wydarzenia Łukasz Naczas, polityk SLD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baba

W niektórych sprawach mam poglądy w niektórych przekonania.

Jak każdy, :wink:

 

No może wilcza 75, który ma tylko przekonania. :p

 

młodzież , która nie przeżyła odwołania rządu Olszewskiego, nigdy nie zrozumie istoty sporu pomiędzy Tuskiem a Kaczyńskim

 

Dzisiejsza młodzież :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilcza mam podobne odczucia jak Ty.

PiS, to jest to samo co Samoobrona tylko, ze z miasta.

To są te same geby pelne narodowych frazesow,gotowe wytrzec soobie pysk przy byle okazji Polską,

bezkrytyczne powtarzanie glupot za wodzem, wiecowe okrzyki bez zadnej refleksji ,

patologiczny sposob pojmowania demokracji i prawa,

dojscie do glosu intelektualnych miernot i ludzi o marnej a i dwuznacznej czesto reputacji.

Metody wczesnego Gomułki, poglady podobne.

Wczorajszy wieco-spęd w Janowie byl tak obrzydliwy jak czerwone harcerstwo

i przekonania Bendera razem wzięte.

Wine za powstanie tego dziwoląga ponosi jednak komuna, postkomuna ale takze same wyksztalciuchy.

Te żabę trzeba bedzie chyba jednak zjeść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoncentrowaliście się na przekonywaniu nieprzekonywalnych, a czas płynie ... Dlaczego zaniedbujecie wątki dla samców i dla kobiet? Są o wiele milsze i chyba nawet bardziej sensowne.

Przecież dyskusja ze zwolennikami PiS-u jest w ogóle niemożliwa. Oni ślepo wierzą w wodza, który już dawno powiedział:

"Nikt nam nie udowodni, że czarne jest czarne, a białe jest białe"

I oni, posłuszni wodzowi, ślepo sie tego trzymają. Więc po co niszczyć klawiaturę po próżnicy?

Ot, co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już mTom przeginasz pomału...

Bo chciałem poznać Twoje poglądy/przekonania?

Zadałem Ci pytanie w sprawie PiS i służby zdrowia. Jako lekarz powinieneś się na tym znać. Zero odpowiedzi.

Poprosiłem o zacytowanie tych punktów programu PiS, które do Ciebie jako do zwykłego Polaka najbardziej przemawiają i przekonują do tego, że będziesz na nich głosował. Zero odpowiedzi.

W zamian dostaję teksty, z których wynika ni mniej ni więcej, że jesteś święcie przekonany o własnej omnipotencji i nieomylności. Czy Ty umiesz w ogóle merytorycznie dyskutować? Nie uciekając się do wulgaryzmów, jak onegdaj?

 

Michnik za komuny siedział w więzieniu, tak samo Kuroń i Wałęsa. Ile lat spędził za kratkami J. Kaczyński? :wink: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Tak. To Wy macie monopol na prawdę. Reszta to ciemnogród.

No to bardzo mi miło być obywatelem Ciemnogrodu.

Wolę to niż Kogutkowo.

 

Pamiętajcie również, że nieodmiennie jestem za zlotym środkiem..... :wink:

 

Michnik popełnił poważny błąd, chcąc zatrzeć historię. Teraz to się mści.

Wydawało mu się, że może być animatorem zachowań całego narodu.

 

 

Ale co o Trusiu? Przegapiliście? No to przypomnę.... :p

 

Jest taki znamienny fragment w filmie "Nocna zmiana", który warto

byłoby stale mieć przed oczami patrząc na Tuska.

Otóż w gabinecie Wałęsy licząc głosy za odwołaniem mówi cyt: "według mojej wiedzy, (!) (zmitygował się po sekundzie i szybko dodał)i wszystkich tu obecnych,(SLD) będzie głosować za odwołaniem" koniec cyt;

Już wówczas nieopatrznie ujawnił niezwykle silne związki z SLD, znając plan polityczny niby to opozycyjnej postkomuny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zestawić te dwa zadania ze sobą...

Tak, Tak. To Wy macie monopol na prawdę. Reszta to ciemnogród.

Nie udawaj, że nie wiesz, że komuna eliminowała prawdziwych ideowców.

Przy okazji mam pytanie - czyżby Jarosław K nie był ideowcem?

 

Ponawiam pytanie o program PiS i służbę zdrowia. Koniec lania wody, przejdźmy do konkretów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczyńscy są za mlodzi by być represjonowanymi przez system.

Poza tym wydawali sie być mało groźni, nawet w 1989 roku :D

Zostali zlekceważeni przez agenturę i nie dość wcześnie wyeliminowani.

 

Zadałem Ci pytanie w sprawie PiS i służby zdrowia

Sprawy idą w dobrym kierunku, choć z nieuzasadnionymi oporami.

Religa jest dość dobry, lecz jego siła przebicia zwiększyla się dopiero po proteście.

Sośnierza zawsze uważałem za doskonałego menadżera OOZ, lecz nie był w NFZ od początku rządów PIS. (Sośnierz jest synem prorektora Sląskiej Akademii Medycznej z lat 70 -tych)

 

Zaatakowanie słuzby zdrowia przez CBA uważam za kolosalny, niewybaczalny błąd polityczny. Poszli na łatwiznę, gdyż prawie każdy ordynator w Polsce bierze. Tak funkcjonuje system.

Albo wyższe płace i służba zdrowia w większym stopniu prywatna albo pozwalać pacjentom "dofinansowywać" system.

 

Patologia jednak polega na przerzucaniu pacjentów z praktyki prywatnej do państwowej służby zdrowia, czyli leczenie pacjentów prywatnych za pieniądze podatnika. Lekarze niższego szczebla pracują na kasę dla ordynatora.......

 

Zachowanie Kaczyńskiego i Śzczypińskiej podczas protestu, również bylo

niepotrzebnie zaogniające sytuację. Jeśli nawet zalożyć, że protest byl podstymul;owany przez opozycję, to tym bardziej należało z wiekszą starannością do niego podejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam dzisiaj odebrać zaświadczenie o prawie... Tłum sie kłębił. Tłum wojowników podgrzewających się "przeciw". A wiecie przeciw komu?

- przeciw PO

- przeciw tym co pobudowali domy

- przeciw tym, którym sie udało, bo na to pracowali

 

oni się zmobilizowali, może ksiądz kazał, może radio. Idą na wybory.

 

PS. Stałam cicho, patrzyłam jak wymachiwali rękoma, oczy świeciły im się niezdrowo. Kto tak skłócił naród?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...