Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A WOKOŁO JEST WESOŁO.........


ESKIMOS

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

....PS. Stałam cicho, patrzyłam jak wymachiwali rękoma, oczy świeciły im się niezdrowo. Kto tak skłócił naród?

to zależy, naród skłócił "układ" tak pewnie powiedzą zwolennicy Prezesa, a przeciwnicy powiedzą że Kaczyński....nie ma żadnej szansy na kompromis

 

masz rację Leśniku, problem tylko w tym, że Polaków/większości/ kompletnie nie interesują programy
..ale nas program powinien interesować, tylko gdzie sie o nim dowiedzieć?? .....zawsze łatwiej w kampanii pokazać, że jednak doktor G brał łapówki niż przedstawić program jak tego unikać :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega bogusław raczył coś naklikać o przewadze POpleczników.

 

Chciałbym przeprowadzić malutki dowó niewprost zaprzeczajacyc tej tezie.

 

Sam jestem tego dowodem, dlatego ten dowód jest niewprost. :roll: :lol:

 

Otóż kolego bogusławie, (bo od więc nie zaczyna sie akapitu), od uwolnienia wyborów, głosowałem na partię o nazwie Unia Wolności, ponieważ wybory były wolne, a na dodatek partia ta reprezentowała poglądy liberalne polegajace mniej więcej na tym, że staramy się przynajmniej trzymać linię ideową, ci którzy pracują powinni mięc lepiej niż ci, którzy myślą, że pracują. Jednym słowem mówiono o podatkach o tworzeniu nowych mniejsc pracy i o pracy jako takiej, starając sięuświadomić lud ciemny, że bez pracy nie ma kołaczy. Partia ta od zarania swojego istnienia skazana była na mniejszość, gdyż kraj cały jest podzielony na czerwonych i białych. Ale była reprezentatywna dla myślących nie poprzez cwaniactwo, a poprzez wybicie się na własnej pracy.

Ponieważ zarówno czerwoni, jak i biali :o :( :o , doszli do wniosku, że na pracy nie mozna się dorobić elektoratu, zaczęo rozdawać nasze/moje pieniądze tym, którzy nie tylko nie mogą, ale nie mają zamiaru pracować za złotowki. Ponieważ UW nie chciała głosić takich prawd to wydzielili się z niej jacy-tacy PO-wiacy, gzdie takich dwóch, jak ich trzech to żadnego by niebyło i w niespełna rok podcieli partię "wmiarę uczciwych" staruszków. Tłamsząc ich poza próg. Ciekawym wydaje się fakt, że Po będąc ideową spadkobierczynią UW nie pozyskało największego nazwiska tej partii (inicjały L.B. nazwisko znane postującemu 8) ).

Nie mając alternatywy piszący te słowa został POplecznikiem z braku wyboru.

Próbkowanie przez piszącego zabawy jajami poprzez PiSanki, skończyła się tragicznie. Głos oddany w wyniku socjotechniki TVN w drugiej debacie (piszący ma alergie-jako umysłowy- na próby manipulacyjne) na obecnego Prezydenta miłościwie nam panujacego, zaowocował pierwszym zdaniem, które ów elekt wygłosił zarac po ogłoszeniu wyników. Przypominam, że zdanie to było hasłem równie kultowym, jak stylizowane obecnie "spieprzaj dziadu", a brzmiało jak meldunek o wykonaniu zadania.

Ponieważ Prezydent-humanista z ograniczeniami odnośnie pełnienia służby wojskowej nie powinien był składać meldunków. Powinien był jak menżczisna pokazać jaja, Ony tymczasem zachowuje się jak ubezwłasnowolniony. Ony President Najjaśniejszej. Fuj (można też wymienić na inną spółgłoskę głębokojęzykową, jak kto woli :roll: )! Niezależny President suwerennego Państwa skłąda meldunek jakiemuś przewodniczącemu o wykonaniu zadania zamiast powiedzieć, że czeka nas wiele pracy by w Kraju Naszym, żyło się lepiej. Znaczy, że zasiadł na stolcu i to wszystko co może i potrafi. No to wybaczcie kol. bogusławie, ale swiatopogląd zaczerpnięty z zarytego na pamęć scenariusza filmu o Księżycu.

Tak więc, schodząc na Ziemię, niestety osoby posiadajace i pracujące w tym kraju (pięknym, żyznym, a już nie bogatym) nie mają wiele alternatywy by nie zostać POplecznikami, aczkolwiek jakby mogli to by nimi nie byli.

 

Jakoś nie widać tych tytanów pracy politycznej, odPiSujących się grubą czerwoną krechą od czasów PRL, a jednocześnie straszących Twardymi na ulicach, obcinanymi rękami i beretami z miękkiej wełny zamiast rezystorami w klapie.

 

W ciągu dwu lat nie zrobili nic dla reformy masowego ciemnego luda, poza rozdaniem pieniędzy dla górnictwa (napisąłbym górników, gdybym miał pewność, że dostali [chociaż nie wiem jakim prawem ekonomicznym chyba nie wychodzi, ze ekumenicznym] tylko dołowi) i stoczniowców.

 

Mając głęboko dwie masowe reprezentacje inteligencji lekarzy i nauczycieli, nie mogę uznać PiSanek jako reprezentantów intelygencyi.

Jak sie komuś zabiera pieniążki, a chce się mieć więcej to trzeba produkować lekarzy masowo, bo inaczej nie bedzie miał kto na nas nawet nabywać doświadczenia zawodowego bez ciągłości pokoleniowej (to gorzej niż wojna, bo po wojnie to się ma chociaż dobrych chirurgów).

Jak się dzieciom najpierw filmy z lektur kręci to potem trzeba wystawić w TubieVirtualnejPremiera blondynkę, żeby powiedziała, że jak się więcej książek wpisze na listę to dzieci będą umiały czytać. Bo przecież tu chodzi o czytanie, a nie o myślenie i pogłębianie analizy bohatera. Np. Bohatera, który dwulinijkowego dowcipu nie umie powtórzyć i chce chowac babci beret. Bo przecież wszyscy wiemy, że w październiku wichury (a nie złota polska jesień) i babcia bez moherka nie wyjdzie do wyborów.

 

Jeżeli potrafisz kol bogusławie wytłuc w klawisze podobną antytezę dlaczego mam po bolenej utracie dziewictwa zostać PiSanką, a nie POplecznikiem to zapraszam. Zalecam jeno byście więcej wkładu własnego w posty włożyli, a mniej cycatów proszę. I oczywiście własne przemyślenia, oparte na pobieżnej lub dogłebnej analizie, a nie na czytaniu.

 

Pozostałe niedobitki, które nie należą do POpleczników także zapraszam, nawet Lewusia, jeno błagam Onego bez frazesów i haseł w stylu wykonanie zadania, przykuwanie do kaloryferów itp. Trochę dogłebniej. Nie musi być szybka riposta.

 

Możemy założyć, że jestem quasiniedokońcaprzekonanym na kogo i dlaczego, a nie dlaczego nie, bo dlaczego nie to sam sobie dopowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udawaj, że nie wiesz, że komuna eliminowała prawdziwych ideowców.

Gdyby nie to, nie dochodziłoby nieustannie do kolejnego kajania się za błędy i wypaczenia.

 

Dobrze, że przypomniałeś.

W końcu komuna tylko jednego z Wielkich Braci internowała, poza tym nawet na 48h nie chcieli ich zamknąć. Jacyś tacy mało ideowi wówczas byli, za to teraz nadrabiają z nawiązką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałam cicho, patrzyłam jak wymachiwali rękoma, oczy świeciły im się niezdrowo. Kto tak skłócił naród?

 

Media.

Divide et impera..................

 

paskudne media. Same wymysliły te łże elity, wykształciuchów, spieprzaj dziadu, porównanie do zomo itp.

nieladnie, nieladnie.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczyńscy są za mlodzi by być represjonowanymi przez system.

Poza tym wydawali sie być mało groźni, nawet w 1989 roku :D

Zostali zlekceważeni przez agenturę i nie dość wcześnie wyeliminowani.

Michnik jest tylko o 3 lata starszy od braci... :roll: Od 1981 r. w więzieniu przebywał łącznie 6 lat.

 

Wracając do służby zdrowia, co sądzisz o powołaniu na wiceministra Gołdyni?

 

Skoro przyczynę problemów służby zdrowia (korupcja) upatrujesz w systemie, co PiS rękami Religi zrobił dobrego przez ostatnie dwa lata? Jako pacjent nie widzę niestety żadnej zmiany. Chyba, że na gorsze - o wiele dłużej czeka się np. na wizytę u specjalisty.

 

Które jeszcze elementy programu PiS zasługują na szczególną uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........ale nas program powinien interesować, tylko gdzie sie o nim dowiedzieć?? .....

 

 

O,tu: :wink: http://www.po.org.pl/index.php/oplatformie/program

I tu :wink: http://www.pis.org.pl/article.php?id=10178

pierwszy nie otworzył mi się nawet po 15 min /cud gospodarczy wg po/ a drugi to wg mnie żaden program tylko zbiór życzeń and deklaracji.

Program rozumiem /moze błędnie/ jako zbiór celów krótko, średnio i długookresowych wraz z określeniem strategii dochodzenia do tychze. Nie wspominając np. o żródłach finansowania i terminach.

Na hasła to ja już się nie nabieram. :-?

Ludwika List do wykształciuchów

Ludwiczek jest jedyny w swoim rodzaju, nieprawdaż??

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie wiedzieć co myśleo służbie zdrowia.

 

To nie powinna być żadna służba, bo jej tylko nazwa pozstała.

 

Wytłumaczcie mi dlaczego w tym kraju, ktoś wyjeżdża na rozbiciu strasznego układu szarej strefy w służbie zdrowia.

Ktoś mi będzie w oczy wbijał, a w uszy wkładał że już teraz bedzie tak pięknie bo się ograniczy szarą strefę. NA co strajkują wszystkie szpitale.

Niech ten ktoś mi wytłumaczy dlaczego początkujący lekarz ma mniej zarabiać od pomocnika murarza.

Ludzie czy was pokręciło (żeby nie napisać pop...)?

Nie ma pieniędzy na służbę zdrowia?

Co wy dajecie sobie do głowy włożyć?

A gdzie RUM?

Ktoś pamięta jeszcze taka nazwę?

Dlaczego gostek ze Śląskiej Kasy Chorych poleciał na buzię jak tylko wprowadził statystyczne śledzenie pieniędzy które wydawał.

Niech mi jeden z drugim w telewizji jak Ziobro nie chrząka co mu ślina na język przyniesie.

W służbie zdrowia są pieniądze. Jak nie wierzycie to sobie przypomnijcie jaką wydajność i jakie pieniądze wyciąga zachodni kapitałz każdej kupionej państwowej firmy.

Szpitalami powinni zarządzać managerowie a nie ordynatorowie.

Wcale nie trzeba było kroić ubezpieczycieli (swoja drogą ciekawa sprawa, że niby nikt nie podnosi, poczekamy zobaczymy).

Dlaczego ja niby, którym w życiu odpukać nie spowodował żadnego wypadku, a jedynie kolizje mam płacić z moich pieniędzy za jakiegoś idiotę, który pod wpływem, albo bez wpływu nie potrafi kogoś zabić, a czyni z niego kalekę? Hę?

Dlaczego ubezpieczalnie nie forsują w odpowiedzi na pomysł zaszytego kardiologa Ustawy o odpowiedzialności osobistej jeżeli jest udowodniona wina delikwenta. Tzn. kierujący spowodował wypadek niech płąci z majatku własnego, za wyjątkiem niedostosowania prędkości do warunkó na drodze, bo za te powinien odpowiadać zarządca dróg.

Jakby taki przepis egzekwować w 24 h po opini biegłego to by było u nas o wiele bezpieczniej, a tak to tylko szukanie pieniędzy w obcej kieszeni a nie oszczędności.

Pisze tak ze świadomością, iż sam mógłbym paść ofiarą takiego zapisu. Ale jeżeli zapierdzielam po krajowej powyżej 90 i komuś przyp., albo wchodzę na trzeciego lub czwartego to jaka moja niewinność. Na pytam się jaka?

 

Tak więc niech ktoś nie waży siewyjeżdżać z hasłe że PiSak przyszywany, znaczy Religa wielkim reformatorem był. Bo jeżeli chciałby rzeczywiście reformować to zrobiłby reformę w kierunku odpowiedzialności i efekt byłby większy.

 

Kilka spektakularnych procesów np. BORowików wiozacych tego co nie umie prowadzić i byłoby wiadomo, że przepis równy dla wszystkich.

 

Efekt mniej wypadków na drodze, mniej: operacji, rekonwalestencji (czy jakoś tak), kalek i pogrzebów. Efekt dodatkowy mniej potrzebnych lekarzy, których i tak coraz mniej. Eekt superdodatkowy jest kasa sama sięznalazła jezeli nie trzeba jej szukać.

A PEŁNA SUPREMA TO DODATKOWA DYWIDENDA Z UBEZPIECZALNI, KTÓRE MIAŁYBY SUPER ZYSKI.

 

 

PS. Niech teraz ci co mi udowadniali pół roku temu, ze jak bedę jeździł cały rok na światłach to będę bezpieczniejszy pokarzą statystyki z przed 2 lat roku i bierzące. Może w coś uwierzę i przestanę twierdzić, że zapalenie świateł to był skok na moją kasę w postaci spalenia kilkuset ton paliwa wiecej w skali roku w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kroyena.

Z większością Twojego wywodu zgadzam się. Również pokładałem wielkie nadzieje w Unii Wolności.

(Świadczenia extra dla górników powinny ograniczać się do górników dołowych, Karty czipowe w służbie zdrowia powinny obowiązywać od lat)

Wiele kwestii widzimy podobnie.

Jednakże i PIS i PO ma coś do zaoferowania ludziom, dlatego też racja jest w symbolicznym już "PO-PIS-ie".

 

A jaką masz gwarancję, że gdy PO się dorwie do wladzy będzie "normalniej"?

 

Czy jesteś za koalicją PO- LiD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dropsiak, fajny kaluratorek. :D

Nie przypuszczałem nawet, że aż tak daleko mi do PiSu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Media.

Divide et impera..................

 

 

paskudne media. Same wymysliły te łże elity, wykształciuchów, spieprzaj dziadu, porównanie do zomo itp.

nieladnie, nieladnie.........

 

Nie wymyśliły, lecz z rzuconego mimochodem tekstu, poprzez tysiące powtórzeń, uczyniły oś sporu politycznego.

Moim zdaniem całkiem sztuczną.

Najlepszy dowód to to, że sama argumentujesz przy pomocy tych nieszczęsnych całkowicie marginalnych, epizodycznych sformułowań.

To media i katolickie i lewicowe i prawicowe podgrzewają nieustannie nastroje, prezentując poglądy ekstremalne i formułując ekstremalne postawy,

narzucając je ogółowi.

Nazywa się to ładnie "walką polityczną"

Pogoń za sensacją, za newsem, wyprzedzenie konlkurencji w wywoływaniu emocji i podgrzewaniu atmosfery, epatowanie opinii publicznej co bardziej agresywnymi tekstami.

Ale przecież my wszyscy tacy nie jesteśmy.

Ani PIS nie jest taki jak go przedstawiają media, ani PO też nie jest taka.

Prezentuje się przerysowane, karykaturalnie zniekształcone fakty lub wręcz formuluje sie tezy, do których dopasowuje się fakty.

Wiele bardzo istotnych zdarzeń politycznych wręcz zostalo wykreowanych przez media.

 

Czy naprawdę trudno to dostrzec? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...