Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A WOKOŁO JEST WESOŁO.........


ESKIMOS

Recommended Posts

Taka tropikalna "franca" musi być szalenie zaraźliwa. Trzeba izolować wszystkich z którymi się spotykał.

W trakcie telewizyjnej debaty podali sobie z Kaczyńskim ręce. :o :wink: :D

Ciekawe jak długa musi być taka kwarantanna? Rok, dwa?

:D :D

Zapewne na tę myśl w prostocie ducha Główny Inspektor Sanitarny Andrzej Wojtyła nie wpadł. A na pewno chciał dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

w dobrych szpitalach są takie specjalne stroje

w tym stroju ręce są umieszczone na stałe z tyłu

pewnie po to by nikt ich nie dotykał, nie całował itp.

to jest słuszne rozwiązanie, bo przecież na tych ręcach na pewno są filipińskie zarazki !

 

kwarantanna może być nawet niedługa, ot, dwa tygodnie od dziś... ;)

 

 

a może to tylko nawrót choroby ? :roll:

"Jarosław Kaczyński z grupą najbliższych mu współpracowników od ponad 16 lat aktywnie funkcjonuje w obrocie gospodarczym pomnażając i w pełni kontrolując oraz wykorzystując do celów politycznych przejęty de facto nieodpłatnie (...) od Skarbu Państwa i wniesiony do wykreowanych przez niego podmiotów gospodarczych ogromny majątek" - czytamy w raporcie.

>>> PO: Jak uwłaszczyli się ludzie Kaczyńskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wojtek 2112 wyrzygał się na oczach wszystkich i jakoś nikt nic, :o

okazał swoją domniemaną wyższość nad innym forumowiczem !!!, który zacytował tylko bardzo celną wypowiedź Ziemkiewicza. :o

Nikt poza Barbossą jakoś na to nie zareagował?

 

Taka przaśna i luddyczna filozofia małorolnego parobka.

Sokrates pszenno buraczany, probujacy Solzenicymen przeciwstawiac apriori dialektyczne sofismaty Lykofrona.

Ot,Tiltia vulgaris fastigata

G.wno z tego pewnie zrozumiales, więc i z Solżenicyna tez nic nie pojąłeś,chociaz sie na Niego powolujesz prostaczku.

 

Pewnie Majka, jak to pisał, oczy świeciły mu niezdrowo.....

I kto tu jest pospolitym prostakiem i chłopkiem roztropkiem? :roll:

 

Zapewne jako czlowiek wielkiej kulury , obiektywnosci, spokoju i roztropnosci,

przez nieuwage jedynie nie odnotowales dlaczego i do czego moja odpowiedz sie odnosila i czemu byla w takiej a nie innej formie.

Nie manipuluj, bo sie upodabniacie do siebie nie tylko pogladami ale takze sposobem prowadzenia dyskusji.

Moja, tak bulwersujaca Cie, forma nie miala nic wspolnego z trescia wypowiedzi Ziemkiewicza, ale odnosila sie do tresci i formy wypowiedzi Twojego ulubienca i byla adekwatna do jego chamstwa czego nie byles uprzejmy zauwazyc ani zacytowac.

Uwazalem Cie za czlowieka , z ktorym w przeciwienstwie do podmiotu Twojego oburzenia, mozna dyskutowac na poziomie wyższym niz budka z piwem.

 

Skoro jednak nie razi Cie absolutnie dosyc czesto stosowane , swobodne slownictwo wspomnianego Barbosy a tak mocno dotknela Cię moja wypowiedz , pozwol , ze przeprosze Twoją wrazliwość.

Nie wymagaj jednak ode mnie zebym z pospolitym gburem rozmawial slownictwem innym niz jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazalem Cie za czlowieka , z ktorym w przeciwienstwie do podmiotu Twojego oburzenia, mozna dyskutowac na poziomie wyższym niz budka z piwem.

I tu się różnimy, niestety.

swobodne slownictwo wspomnianego Barbosy

A Barbarossę zostaw w spokoju, jemu samoloty latają nad głowami, co go strasznie wkurza. :wink: :D

 

Tak na marginesie... zastanawiam się czy ktoś z Was wie jakie poglądy w ogóle ma nasz Boguś? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kwarantanna może być nawet niedługa, ot, dwa tygodnie od dziś... ;)

 

 

 

 

Oj, Ponury, pesymistą jesteś. :wink: W niektórych tropikalnych chorobach izolacja chorego jest na całe życie. Trąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie muszisz przepraszać 2112wojtek.

Odnotowałem meritum i nadal uważam, że nikt nie ma prawa bluzgać jadem na drugiego w ten sposób, bez wzgledu na formułowane przez niego tezy.

 

Co do Barbossy, jest to z pewnością ciekawy, kolorowy człowiek z dobrą dozą dystansu a jego sarkazm i swoiste poczucie humoru nie są podszyte agresją i złośliwością. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"przypomianm, że Michnik należał do czerwonego harcerstwa, PZPR i stał w opozycji wobec wypaczeń socjalizmu a nie był przeciwnikiem socjalizmu....."

ale to nic...

 

przypomianm, że Michnik należał do czerwonego harcerstwa, PZPR i stał w opozycji wobec wypaczeń socjalizmu a nie był przeciwnikiem socjalizmu....

ale to nic...

 

Jeden już ma wyrok sądu za przypisywanie Michnikowi członkowstwa PZPR, ale dla agenta lewakka to nieważne. Za niego zaplaci Agencja, czy też Biuro.

 

Człowieku, odejdź stad, bo i tak poważnie nikt twoich wypocin nie traktuje. A plujesz na wszystkie strony tak, ze wkrótce możesz się utopić we własnej ślinie.

Powiedz tak szczerze: ile ci za to płacą?

 

Wyszło szydło z worka 8) 8) 8)

Zastanawiam się kim jest ten koleś, by ż tak manipulować???

Być aż tak drobiazgowym, by z cytatu wyciąć cudzysłowie, przypisac komuś nie jego slowa w celu obrzucenia go błotem????

Po prostu metody rodem z lat powojennych.....

 

Jaki język, jaka nienawiść???

 

Gdzież łowcy forumowi manipulacji

 

Ale może czego się nie robi w obronie świętego Adama...., tegoż który tworzył gazetę dla Solidarności i który potem z wielką częścią jej walczył.

Dziś kandydat PO na posła powiedział, przytoczę wazne słowa, Kaczyński byłby najlepszym premierem w 1992...., zdecydowanie się zgadzam, jestesmy tu gdzie jesteśmy bo wtedy nie było takiego premiera i chwała Radkowi Sikorskiemu za te słowa!!!!! Ale dlaczego nie było takiego premiera wtedy, ponieważ tacy jak Swięty Adaś zrobili wszystko by tą część Solidarności odrzucić w imię uczłowieczenia komuszków i jak najszybszego doprowadzenia ich z powrotem do władzy co Adasiowi udało się z preziem Generałem i w 1993 udało sie komuszków do władzy przywrócic..., abyła szansa ale taki Tuuusio razem z tymi samymi komuszkami nocnym przewrotem obalili rząd Olszewskiego...

ten sam Adaś promował twórców wierszy o Stalinie co potem Nobla dostali by wykształciuchy mogły sobie ją za patronkę wziąść....

 

http://pl.youtube.com/watch?v=qLLh2Jepn1Y

 

Panie Sikorski gratulacje!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wojtek 2112 wyrzygał się na oczach wszystkich i jakoś nikt nic, :o

okazał swoją domniemaną wyższość nad innym forumowiczem !!!, który zacytował tylko bardzo celną wypowiedź Ziemkiewicza. :o

Nikt poza Barbossą jakoś na to nie zareagował?

 

Taka przaśna i luddyczna filozofia małorolnego parobka.

Sokrates pszenno buraczany, probujacy Solzenicymen przeciwstawiac apriori dialektyczne sofismaty Lykofrona.

Ot,Tiltia vulgaris fastigata

G.wno z tego pewnie zrozumiales, więc i z Solżenicyna tez nic nie pojąłeś,chociaz sie na Niego powolujesz prostaczku.

 

Pewnie Majka, jak to pisał, oczy świeciły mu niezdrowo.....

I kto tu jest pospolitym prostakiem i chłopkiem roztropkiem? :roll:

 

Bogusławie, ależ pewnie im zaimponował, zapewne poczuli się jak u siebie w domu, ten język, ten styl....

 

 

Bogusławie, nie przeszkadzajmy im w przypisywaniu sie do wykształciuchów, to takie zabawne :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już mnie mdli od tego tekstu "manipulacja" odmienianego przez co można;

poniekąd wydaje mi się, że szczyty buractwa taz zarzucanego Waszemu ulubieńcowi, osiągnęliście sami i to z bezpiecznym zapasem dla tej osoby

i 2112wojtku - dwa s

 

każdy ma "ulubieńca" na jakiego sobie zasłużył

 

Barbossa, najważniejsze jest że dają dużo ubawu :lol: :lol: :lol: Pomiędzy wielokrotnymi zarzekaniami i akcjami by olewać moją osobę i nie dyskutować z Lewakku..., jestem ciągle podmiotem troski i opieki....., nasilenie przejawia sie głównie w momentach absolutnego braku argumentów, rozbrajajęce jest że po zarzucaniu mi że wklejam, nagle ta sama osoba wkleja wielki tekst:):):)..., naprawdę staram sie dorównac im w buractwie ale wykształciucha nic nie pokona, oni sobie wzięli za zaszczyt bycie kimś rodem z Sołzenicyna....., ale z innej strony im więcej Retrofordzia, mtoma, wojtusia, dropsa tym coraz większą mam pewność że są to podstawieni agenci Kaczek który chcą zniechęcić od głosowania na inne partie niż PIS :D :D :D :D

 

Zaczynam natomiast mieć obawy, że nerwy przedwyborcze tak ich poniosą że już nigdy nie dam rady tyle tak zaburaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na żywo na polsacie, w sondażu najwięcej ludzi chce koalicji PO i PIS..., nic się nie zmieniło od dwóch lat, naród mądry....

 

Ale się zmieni 21-go :)

 

Dla rozlużnienia nastrojow - z Onetu:

 

pan Olek był chory

i leżał w łóżeczku.

I przyszedł pan doktor:

co ci jest Oleczku?

popiłem jak zwykle, czepiają się dranie,

zmyśl mi pan chorobę, wtedy drań przestanie.

znam ja Oleczku te twoje wybryki,

zmyślę ci chorobę: cierpisz na tropiki.

a jak się nawalisz, to mów że przyczyna

jest nie w tobie przecież, lecz na Filipinach!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :o :o

Kolejna wpadka medalowa??? :-?

Czy też profesjonalne poprawianie relacji z Niemcami??

Żołnierze Podziemnego Państwa Polskiego, uczestnicy Powstania Warszawskiego są zbulwersowani decyzją prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który odznaczył pośmiertnie Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oficera Wehrmachtu i członka NSDAP Wilhelma Hosenfelda. Oburzenia, zwłaszcza uzasadnieniem tej skandalicznej decyzji, nie kryje również nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla Irena Sendlerowa, która od śmierci uratowała 2,5 tys. żydowskich dzieci. Funkcjonariusz niemieckiego kontrwywiadu został uhonorowany za rzekome ratowanie Polaków i Żydów, choć nie ma na to niezbitych dowodów. Wiadomo natomiast, że szybko awansował w strukturach okupacyjnej armii, a izraelski Yad Vashem odmówił przyznania mu tytułu Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata....

To nie GW a Nasz Dziennik :o :o :o :-?

 

http://www.tvn24.pl/-1,1524567,wiadomosc.html - tez w klimacie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

List wykształciucha do Dorna ;)

 

Szanowny Panie Marszałku,

Dziękuję za list skierowany m.in. do mnie. Nie gniewam się za złośliwe intencje towarzyszące określeniu „wykształciuch”. Gdy Louis Leroy wymyślił słowo „impresjonizm”, też chodziło mu o skrytykowanie kumpli Moneta, ale ci przyjęli tę etykietkę - i jeśli dziś pamiętamy Leroya, to właśnie jako „tego faceta na el, który chciał być pogromcą impresjonistów”.

Owszem, jestem wykształciuchem. Pochodzę z rodziny inteligenckiej i odebrałem uniwersyteckie wykształcenie, ale zerwałem z etosem inteligencji. Jak trafnie Pan to podsumował, uważam że jest on „beznadziejnie nieprzystosowany” do kapitalistycznej III Rzeczpospolitej.

Myli się Pan jednak twierdząc, że odrzucając inteligenckie korzenie, znalazłem się w „aksjologicznej próżni”. Przyjąłem po prostu aksjologię europejskiej klasy średniej. Ta grupa społeczna ma w swoim dorobku coś nieskończenie lepszego od inteligenckich przegranych powstań i mętnych poematów - stworzyła Unię Europejską, najfajniejsze imperium w dziejach ludzkości, dzięki któremu całe pokolenia zaznały bezprecedensowego pokoju i dobrobytu.

Sam Pan sobie zresztą przeczy podkreślając, że w aksjologii wykształciucha wysoko ceniony jest sukces (to w końcu mówimy o pustce aksjologicznej czy po prostu o aksjologii innej niż inteligencka?). Rozumiemy jednak pojęcie „sukcesu” inaczej, pozwolę sobie wyjaśnić tę różnicę.

Dla wykształciucha sukcesem jest załatwienie jakiejś sprawy od początku do konca. Dla inteligenta takiego jak Pan, sukcesem jest poniesienie porażki z odpowiednio nadętą miną oraz wymyślenie barwnego usprawiedliwienia. Powiedzmy, jako wykształciuch oceniam ministra Polaczka jako nieudacznika za jego kompromitację w sprawie autostrad A1 i A2. Dla Pana to człowiek sukcesu, bo udało mu się wymyślić usprawiedliwienie (nie przewidział otóż biedaczek, że tak bardzo zdrożeją usługi budowlane).

Tak samo różnimy się w ocenie Pańskich partyjnych kolegów odpowiadających za Eureko, Rospudę, ekstradycję Mazura, szczyt w Brukseli czy ostatnią wojnę dorszową. Kiedy Pan pisze, że Pańska partia „usuwa bariery”, to chodzi Panu znów o znaczenie inteligenckie - że chcieliście, nie wyszło, ale to przecież nie Wasza wina.

Panie Marszałku, jak Pan trafnie zauważył w liście, życie wykształciucha w 3RP jest ciężkie. Błędnie Pan jednak diagnozuje to, co nam najbardziej przeszkadza. „Bariery układów” to drugorzędna sprawa, naprawdę nie każdy biznes robi się z państwem. Wie Pan, co najbardziej zatruwa życie wykształciuchowi?

Samorządowiec, który nie umie zorganizować przetargu na budowę mostu, w związku z czym wykształciuch kawał życia spędza w korkach. Fachowiec, który nie dotrzymał terminu i nie zmieścił się w kosztorysie. Adwokat, który przegrał sprawę przez głupie przeoczenie. Miernota, która by wygryźć lepszego konkurenta, wyjęła haka ze spleśniałej teczki.

Tuszę, że rozpoznał Pan na powyższej liście swoich partyjnych kolegów. Jeśli nie, to proponuję wybrać się z suką Sabą na spacer po warszawskim Moście Północnym, a niechybnie zrozumie Pan, dlaczego 21 października zacisnę zęby i zagłosuję, byle tylko odsunąć Was od władzy na dobre.

Z okazji wyborów uruchomił Pan swojego bloga, który na razie składa się z jednej notki - listu do mnie - za to w dwóch egzemplarzach. Coś ktoś źle kliknął i się dwa razy wysłało. Nie wątpię, że odpowiedzialna za to osoba z Pańskiego sztabu jakoś to Panu usprawiedliwiła.

Z całego serca życzę dalszych sukcesów w sensie inteligenckim.

 

http://wo.blox.pl/html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D

Drobne wyjaśnienie, ktore z powyzszego tekstu jednoznacznie jednakze nie wynika.

Okreslenie "wyksztalciuch" nie jest wymyslone przez tow. Dorna, ale przez Sołżenicyna i oznaczalo "umysłowego", ktory lizał tyłek panującej aktualnie wladzy.

:)

Dorn nie pierwszy raz strzelił wiec sobie elegancko w kolanko, bo przecież naszej obecnej wladzy, jakoś nikt z wykształconej opozycji nie sprawdza organoleptycznie końcówki ich pisowskiej okrężnicy .

Albo minister nie czytał , albo nie chwycil sensu książki , w kazdym razie dokopał niechcacy samemu sobie i wszystkim pisowskim apologetom po liceum, ale oni pewnie i tak tego nie chwytają, wiec bezkrytycznie i z radoscia przyjeli nowe slowo, nazywajac przeciwnikow tym okresleniem , ktore wg genezy wyrazu im samym sie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...