Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A WOKOŁO JEST WESOŁO.........


ESKIMOS

Recommended Posts

Na koniec krótkie pytanie - czyżbyś sugerował, że to UE nakazał braciom zwiększać nakłady na biurokrację?

 

Wzrost biurokracji jest spodziewanym, nieuchronnym efektem wejścia do UE.

Ilość dziedzin i tematyka, w które wchodzą unijne regulacje jest niebywała.

A wdrażać je trzeba równiez u nas.

Również do rozdziału środków pomocowych, w skali państwa, ale również na poziomie lokalnym trzeba ogromnej rzeszy kompetentnych ludzi.

Można rzec, że musi nastąpić wręcz niejako zdublowanie struktury państwa, gdyż prawo unijne, wypluwane masowo przez unijną machinę biurokratyczną, musi być przepuszczona przez jej lokalne, polskie odgałęzienie.

Skąd brać kompetentnych ludzi wobec całkowicie nowych zadań?

Niekompetentny urzędnik zatrudnia pomocnika, który również bierze pomocnika. Choćby po to by cedować odpowiedzialność. A później...

zaczyna działać Prawo Parkinsona. :wink:

Ale to nie jest z pewnością wina PIS.....

Naklady na biurokrację będą rozły, nawet przy tym samym zatrudnieniu, choćby w zwiazku ze wzrostem płac (presja płacowa).

Dlaczego wysokokwalifikowany pracownik mialby pracowac w rządzie zamniejsze pieniądze, skoro w biznesie moze dostać więcej.

A jeśli jescze odejdzie z rządu ze sprzedawalną wiedzą, to juz w ogóle.

Teraz wszystko jest na sprzedaż.

Tak jak chcieli liberałowie.

Ogólnoświatowy kult szmalu.

I dlatego każdy państwowiec - ideowiec jest na wagę zlota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Skąd brać kompetentnych ludzi wobec całkowicie nowych zadań?

Niekompetentny urzędnik zatrudnia pomocnika, który również bierze pomocnika. Choćby po to by cedować odpowiedzialność. A później...

zaczyna działać Prawo Parkinsona. :wink:

Ale to nie jest z pewnością wina PIS.....

Naklady na biurokrację będą rozły, nawet przy tym samym zatrudnieniu, choćby w zwiazku ze wzrostem płac (presja płacowa).

Dlaczego wysokokwalifikowany pracownik mialby pracowac w rządzie zamniejsze pieniądze, skoro w biznesie moze dostać więcej.

/quote]

 

Bogusławie zaprzeczasz sam sobie. :D

Przeczytaj te dwa wytłuszczone zdania z Twojego postu.

Jeśli urzędnik jest wysokowykwalifikowany, to powinien być kompetentny, Takiemu należy płacić. Tak samo jak dobremu nauczycielowi, lekarzowi... Jeśli jest miernotą, to wynocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze chocby odpowiedź na te jabłka

 

 

O ile pamietam pytanie było: o ile zdrożało 6 produktów, w tym były i jabłka.

 

Może raz podyskutujmy o Tusku, w co wątpię bo i tak jak zwyklem na hasło TUSK czy PO, będzie PIS to, a KAczyński siamto...:):)

 

Własnie jabłka, oczywiście padły tu wcześniej genialne pomysły o uruchomieniu rezerw rządowych, ale pomine milczeniem sens tych stwierdzeń :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Wiadomo jest że w takich sprawach jak cena jabłka czy jej wzrost spowodowany klęską żywiołową, rząd ma małe szanse na regulacje, chyba że wrócimy do gospodarki regulowanej...

 

ale pozostaje pytanie, owszem Tusk wypadł bardzo dobrze, ale czy naprawdę ma nami rządzić ktoś kto posuwa się do skrajmnych manipulacji i demagogii rodem z Samoobrony???? Może ktoś odpowie???

 

Cały ten wczorajszy występ oparty był na zgranej płycie wszystkiemu winne PIS, na argumentach które tu powtarzane są 1000 razy, a autorzy już nawet nie zauważają ze popadają w śmieszność..., ileż mamy słuchac - zdrożały jabłka winne PIS....????

 

Smieszność!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd brać kompetentnych ludzi wobec całkowicie nowych zadań?

Niekompetentny urzędnik zatrudnia pomocnika, który również bierze pomocnika. Choćby po to by cedować odpowiedzialność. A później...

zaczyna działać Prawo Parkinsona.

Ale to nie jest z pewnością wina PIS.....

 

[size=18]-----------------------------------------------------------------------------------[/size]

 

Oddzielmy te dwa zdania grubą kressską.

 

Nakłady na biurokrację będą rosły, nawet przy tym samym zatrudnieniu, choćby w zwiazku ze wzrostem płac (presja płacowa).

Dlaczego wysokokwalifikowany pracownik mialby pracowac w rządzie zamniejsze pieniądze, skoro w biznesie moze dostać więcej.

 

To są przecież całkowicie różne kwestie....

----------------------------------------------------------

 

Ponadto, może być też tak, że naszego państwa na naprawdę bardzo wysoko kwalifikowanych urzędników po prostu nie będzie stać.

Najlepiej jak ktoś idąc do rządu już ma kasę lub autentyczne, niezłomne poczucie misji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwszą debatę wygrała M. Olejnik, drugą przegrał Kwasniewski.

 

hehehehe, już to ze dwa razy pisałem 8) 8) 8) 8)

 

Zastanawia mnie co za doradców ma Tusk, czy aż takie oderwanie od rzeczywistości, naginananie, manipulacja, demagogia jak w tych już przywołanych cenach jabłek...., a z drugiej strony wyraziste sprzeczności, mówi że zrobi wszystko by ludzie wracali do kraju, ale ma zarzut co do wydatków w administracji..., ale jeżeli te wydatki są na podniesienie pensji w budżetówce to własnie dlatego by ludzie nie wyjeżdzali..., czy on tego nie widzi czy ślepy jest?????

 

Ale dlaczego, Tusk pozbył się wszelkich osobowości..., mam ochotę zapytać każdego z głosujących na PO Tuska dlaczeog nie zagłosują na Platformę Obywatelską na Olechowskiegi :wink: Płażyńskiego, Rokitę, Religę, Gilowską????

 

 

Kto został w PO, trzeci garnitur, aparatczycy...

To skrajnie antykobieca partia....

 

Jedyne co w tej parti pozostało to jak zacięta płyta powtarzać wszystkiemu winne PIS, zdrożały jabłka winne PIS, atak szarańczy w CZadzie winne PIS....

 

a najgorsze że ten koleś który już naście lat temu razem z świętym Adamem kumał się z JAruzelami, Kiszczakami w imię obrony czerwonej zarazy, obalał rząd po nocy Olszewskiego.... a wspomnijmy słowa Radka Sikorskiego wtedy był potrzebny premier jak Kaczyński lub jak Olszewski!!!!

 

Programowe zero, intryganctwo...., nic więcej....

 

 

MOże posłuchajmy co mają do powiedzenia o Donaldzie w samej PO:

Przez dwa lata byłem członkiem klubu parlamentarnego. Po roku starłem się z Donaldem Tuskiem, bo nie mogłem zaakceptować jego stylu rządzenia, jego braku poglądów, dość prostego trybu bycia, a przede wszystkim bezwzględności w walce z partyjnymi konkurentami. Czułem się bardzo źle, gdy wydał wyrok na Rokitę i pozwolił go swoim chłopcom »mordować«. To samo zresztą uczynił ze mną.

 

Mam pretensję do niego za ubóstwo programowe, za intrygi. A przede wszystkim za to, że zajął istotne miejsce na scenie politycznej tam, gdzie powinno się bronić właśnie zasad liberalno-demokratycznych i gdzie zagrożone są interesy, potrzeby, wartości polskich przedsiębiorców, inteligentów, polskich mieszczan. PO nie jest prywatną własnością jednej czy paru osób, ale zajmuje ważne dla mnie miejsce z punktu mojego systemu wartości”.

 

Pawałe Śpiewak

 

Głos oddany na PO to głos na ubóstwo programowe i intryganctwo!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawałe Śpiewak

 

Nasz ty Krolu Cytatow :D

 

Chyba goracy okres u was w sztabie , co ?

Znaczy wy najemnicy to macie tylko agitowac na forach , a oni tam juz pomysla pewnie o wszystkim , tak ?

Wszystko sie wali na leb na szyje, kompromitacja w debacie , chyba jakies lipne asy z rekawow pojda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/18583/debata_400.jpeg

 

 

Głos oddany na PO to głos na ubóstwo programowe i intryganctwo!!

Julian Tuwim

"Wniosek"

 

Mówisz mi, że masoni to sekta padalcza,

Że po uszy ugrzęźli w obłudzie i brudzie.

Nie wiem... Nie znam tych panów. Lecz, że ty ich zwalczasz,

Więc sądzę, że to dobrzy i porządni ludzie.

 

Jarmark rymów, 1936

 

 

 

Kolejny babol, nomen omen w Baboszewie ? :lol:

Politycy PO, PSL i LiD przez lata prowadzili politykę, która doprowadziła do tego, że gdy pojawiły się możliwości wyjazdu do pracy za granicę, z Polski wyjechało półtora czy dwa miliony ludzi - powiedział na Kongresie Wsi Polskiej w Baboszewie premier Jarosław Kaczyński.

>>> Premier: PO, PSL i LiD doprowadziły do wyjazdu Polaków

;)

uff... już nie tylko PO wszystkiemu jest winna ;)

one, te pisy, to chyba przeszli jedną szkołę z politrukami, bo bredzą tak samo ;)

 

 

Katolicy, nie głosujcie na premiera

"Gość Niedzielny" łapie premiera na ideologicznym rozkroku

>>> http://www.pardon.pl/artykul/2761/katolicy_nie_glosujcie_na_premiera

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska przegrywa z kazachstanem, w wielu forumowicach narasta złość, to przez Kaczyńskich, przez ten PIS...., nasi przegrywają, gospodarka upada, bezrobocie rośnie, złotówka słabnie, podatki jak za SLD 50%, szarańcza atakuje....,

 

ACHHHH gdyby rządziło PO mrozów by nie było a jabłka byłyby tańsze :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Ciekawe że gdy zaproponuję się temat Tuska, jak zwykle jest ten sam co zwykle bełkot o KAczyńskim 8) 8) 8)

 

czy jest tu jakiś wyborca PO??? (zauważyłem szpiegów PIS, ponurego toma z dropsowa babe co walczą o głosy dla PIS)

 

Czy za rządów PO jabłka w 2007 byłyby tańsze niż 2 lata wcześniej??

 

Czy to prawda o Tusku??

Mam pretensję do niego za ubóstwo programowe, za intrygi.

Paweł Śpiewak

 

I wyznam, że gdybym musiała dokonać wyboru między PO a PiS jako feministka (dajmy na to - zagraniczna), a nie jako obywatel tego kraju, to bym głosowała na PiS. Tam jest przynajmniej jakieś zrozumienie dla problematyki kobiecej - czasem naiwne (rączki całujemy), czasem cyniczne (kobiety osłodzą wizerunek), czasem pragmatyczne (polityka prorodzinna się przyda), ostatnio nawet feministyczne (tajemnicza Nelly). Po stronie PO w stosunku do kobiet i problematyki kobiecej jest wyłącznie arogancja.

Środa

 

Czy Platforma głosowała za finansowaniem partii z budzetu??

A co obiecywała w kampanii 2005?

a w kampani 2007:

Panowie Graś i Szejnfeld z PO na konferencji ogłosili, oczywiście że PO jest przeciw finansowaniu dla partii z budżetu

 

 

Czy posłowi Graś nadal jak i kilku forumowiczom nadal żal Kaczmarka??

 

 

CZy PO ma jakiś program, może jakieś odpowiedzi na powyższe pytania, macie szanse na pozyskanie kilku głosów.

Może coś merytorycznie o PO bez gadania o PIS???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihihi :lol: :lol: :lol: Co wy na to panowie?

....."Stan kawalerski jest zacny i Bogu miły. A plotki o ślubie rozpowszechniane są przez opozycję po to, by pozbawić mnie jakiejś części głosów -.....

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ShowArticleId=64030

 

Czyżby chodziło o głosy śmiertelnie zakochanego damskiego elektoratu? Ciekawe ile tego jest na sztuki, może chodzi o dużą grupę społeczną :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to a'propos.

Premier na konferencji po debacie z Tuskiem stwierdził, ze przyznaję, iż mam taki mały pistolecik.

Mysle , ze teraz drogie Panie nie macie już watpliwosci, skad ten kawalerski wybór :D

 

A podobno rozmiar nie ma znaczenia, liczy się celność i znajomość zasad użytkowania 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...