Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A WOKOŁO JEST WESOŁO.........


ESKIMOS

Recommended Posts

mTom

 

Co do wybranych cytatów:

 

10.2005 - zobaczymy po 21.10.2007

 

10.07.2006 - zawsze można sięwyspowiadać

 

15.11.2002 - w pełni sięzgdzam i dlatego madry naród do tego nie dopuścił władzę miało PIS, premier odpowiada za władzę wykonawczą jak dobrzę kojarzę.

 

06.2003 - nie będziemy klikać o kompetencjach pozostałych ministrów w rządzie (np. bajkopisarz, kobitka z recyklingu politycznego, pozer konferencyjny, itd..)

 

25.03.2004 - jest OK przedstawił.

 

16.02.2004 - wieszcz jaki czy co? Samoobrona przy władzy to rzeczywiście było nieszczęście.

 

22.03.2004 - nie rozumiem? Ale o so chodzi? Przecież był przeciwny? Dobrze że nie wyrwałeś wypowiedzi z kontekstu.

 

RMF - jakby tak iść llogicznie to:

niemienie takiej możliwości, żeby było niemożliwe daje na możliwe. Przecież nie PiS popierał Jędrka tylko Samoobrona. Wicepremier od chłopów to nie wicepremier od służb sprcjalnych w końcu.

 

Tak więc:

nie

"Siara i wszystko jasne"

ale

Jarek i "oczywista oczywistość"

 

 

PS. Cholera na czas zrezygnowałem s tych swoich Oczywiście na końcach postów. 8) :lol: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W "Bajkach dla potłuczonych" kabaretu POTEM była taka fraza:

 

"Lże jak pies,

a na dodatek dobrze mu idzie"

 

 

Niestety nie można tak powiedzieć o wymieniankach LeeDu.

 

Takiemu Wojtusiowi dzisiaj w radiu się chlapło, że "każdemu dziecku przedszkole".

 

Widać, że go żonka w ostawkę wzięła skoro takie banialuki opowiada.

Och ChBB sperma do góry sięunosi i do mózgu uderza.

 

Już widzę jak robi przedszkola koedukacyjne z dziećmi upośledzonymi, albo dla PGRów.

Koleżanka akurat prowadzi 2 prywatne przedszkola, wszystkie dziewczyny po wychowaniu pedagogicznym jak tylko mogą to myk do opieki dzieci w UE lub jeszcze dalej.

No ale nich Wojuś próbuje. Niech próbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas, kiedy w Polsce głos Lecha miał duże znaczenie należy raczej do przeszłości, ale na zachodzie taki apel zapewne zrobi wrażenie:

 

Za Onetem:

 

"Udowodnię winy i nadużycia tej władzy"

 

Lech Wałęsa

 

Są w najnowszej historii Polski momenty przełomowe, kiedy trzeba jednoznacznie opowiedzieć się za polską racją stanu i za polskimi sprawami. Widzę, że dziś jest też taki czas. Jeszcze nie znamy wyniku wyborów, choć wierzę, że Polacy zmobilizują się na tyle, aby przerwać marny spektakl ostatnich dwóch lat i uczynić z obecnej władzy władzę odchodzącą - napisał Lech Wałęsa w apelu do Polaków.

Były prezydent wzywa do dalszej walki o normalną Polskę, o rozliczenie zła, które rękami tej grupy zostało ostatnio i przed laty zrobione. Przestrzega przed nadużywaniem władzy przez ośrodek prezydencki w sytuacji przegranej własnego obozu. Jego zdaniem, istnieje wielkie niebezpieczeństwo, że stworzy rękami i na rozkaz partyjnych działaczy z prezesem na czele skuteczny ośrodek blokowania i dywersji.

 

- To wszystko wymaga działań zdecydowanych, łącznie z postawianiem (obecnych władz - przyp. red) przed Trybunałem Stanu. Wystarczające dowody przyniósł ostatni tydzień kampanii, długie dwa lata rządów i wcześniejsza działalność tej ekipy. Pierwszy stanę przed Sądem Rzeczpospolitej Polskiej dla udowodnienia win i nadużyć tej władzy. Przestrzegam, że jakiekolwiek negocjacje z jej przedstawicielami doprowadzą do poważnej katastrofy - stwierdza Wałęsa.

 

- Wzywam Was do aktywności i do wyboru Polski nowoczesnej, Polski Waszych marzeń, a nie wypaczonych pomysłów nazywanych przez niektórych tzw. IV RP. Wzywam Was do obywatelskiego weta dla ludzi nie cofających się przed niczym, nawet przed nękaniem i przesłuchiwaniem Waszych kolegów, młodych wolontariuszy opozycji. Ja staję do dyspozycji i nie mam zamiaru siedzieć bezczynnie. Z Wami zdziałam znacznie więcej! Z Wami skoczę wyżej i razem pokonamy te narosłe ostatnio mury! Wierzę w pomyślność Polski i jej Obywateli. Póki my żyjemy - kończy swój apel Lech Wałęsa.

Jeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do naswyślij link strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/premier_ci_ktorzy_sa_przeciw_nam_sa_za_korupcja_47538.html

 

"Jeśli ktoś nie jest za CBA, popiera korupcję"

 

Deklarowanie, że ktoś opowiada się za walką z korupcją, jeżeli nie popiera jednocześnie Centralnego Biura Antykorupcyjnego, szefa CBA Mariusza Kamińskiego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, jest nic niewarte - mówił premier Jarosław Kaczyński podczas spotkania ze studentami i władzami śląskich uczelni w Uniwersytecie Śląskim w Chorzowie.

 

That's incredible ! :D

 

Panika bijąca z tej wypowiedzi plus lecące na ryj notowania PISiaków to prawdziwy miód na moje do niedawna nieco skołatane serce ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w zeszłym roku, przed świętami Bożego Narodzenia, w Warszawie, w hipermarkecie sprzedawali kaczki pakowane po 2. :D Pyszne były pieczone bliźniaki. :wink: :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niedzielę planujemy danie z kaczki.

Niezależnie od wszystkiego popastwimy się nad drobiem :evil: 8) , mam nadzieję, że na wesoło ogólnie ;)

 

Oszczędź Donalda.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , chociaż dla dobra PO przydałby się jakieś godny szef... 8)

 

no, no, nie ma jak prawdziwy wykształciuch, po dyskusjach o urodzie, wzroście rządzacych, ich matkach, o tym kto jakie ma konto (na priv pewnie kto ile na nim ma), prawach jazdy, potem było o ślubach, teraz mamy kulinaria, w między czasie odkryli aferę przebijającą wszystkie afery III RP bo u prezia wypito 2 wina za dużo...., och ta tematyka w zyciuu na gorąco taka zmienna :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie: "Konkrety ! Jakie badania, kto zlecił, kto i kiedy wykonał, w jaki sposób." Lewuś odpowiada jakże rzeczowo:

 

Są w Polsce środowiska, które w badaniach sondażowych są niedostępne i większość tych środowisk sympatyzuje raczej z PiS niż z PO.

 

Czyli w Polsce sa jacyś ONI :) Szara strefa PISiaków ? A może ci ONI to po prostu OBCY ? :o

 

Tomcius nie manipuluj, jak by cię ludzie nie znali :lol: :lol: :lol: Promo nie jestem autorem tych słów i jest podpis kto to napisał i jakoś sie skłąda że jest to osoba na zupełnie odległym biegunie niż PIS

 

Wiem że masz trudności z myśleniem, ale przypuszczam że autorowi chodzi o środowiska gdzie napewno ankieterzy sondażowi nie docierają....., przecież łatwiej zrobić sondaż pod galerią w wawie.. :lol:

 

Badanie to jest właśnie o tyle ciekawe, że komentarz wygłosiła osoba przeciwna PIS, która podniosła tezę że PIS reprezentuje w największym stopniu przekonania rodaków...

 

 

 

Gdzież pewien Tomeczek który (...) to zakładał wątki o tym jak to od pewnych ludzi wymaga sie kultury a nie rynsztokowych określeń...

 

Proszę o przykład takiego założonego przeze mnie wątku.

(Zapewne nie podasz, bo wygodniej ci wzorem twego idola jak zwykle niewygodne rzeczy przemilczać, zmieniać temat, uprawiać demagogię dla półgłówków i generalnie pitoplić bez sensu)

 

 

http://forum.muratordom.pl/kanalia-i-menda-niemyta,t109771.htm

 

Tomek płacze nad upadkiem obyczajów, a nawet płacze że człowiek wobec drugiego nie powinien używac pewnych słów, nie tyczy się oczywiście włąsnej osoby, bo Tomus dowolnie wulgaryzuje forum..... (Tomuś zapodaj link do swojego "wypier...")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyborcza wyciągnęła największy zarzut wobec PIS i był to strzał trafny, Kaczyński zrealizował reformę Balcerowicza (bodajże którą Kwas zavetował)...., przynajmniej zwolennicy liberalizmu nie maja problemu na kogo głosować, jeśli jeszcze dodać Gilowską....

 

 

a z drugiej strony, nareszcie ktoś w Polsce chce wprowadzić i zapewnić pełen socjal, naz niespotykaną skalę, socjalizm.... to może dać dużo głosów...

 

 

Bezpłatna służba zdrowia dla najbiedniejszych, darmowa edukacja, silna rola państwa w gospodarce i podatek dochodowy wyższy niż w Polsce - taka jest uwielbiana przez szefa PO Donalda Tuska Irlandia, ponoć szczyt marzeń każdego polskiego neoliberała.

 

Zdaniem gazety, lider Platformy zamiast wychwalać kraj św. Patryka, czym prędzej powinien zaapelować do Polaków, by jak najszybciej zwiewali z tego "socjalizmu" do "kraju wolności", jakim wydaje się w porównaniu z Irlandią Polska.

 

Podczas poniedziałkowej debaty z Aleksandrem Kwaśniewskim Tusk nie mógł się nachwalić sukcesów Irlandii. Jego zdaniem, kraj ten zawdzięcza swój "cud gospodarczy" neoliberalnym reformom, przedstawianym przez Tuska jako alternatywa dla "polskiego socjalizmu". Tuska jednak zatkało, gdy Kwaśniewski spytał: "A jak wyglądają podatki w Irlandii?". Okazało się, że on nic nie wie o tym kraju, albo nie chce wiedzieć. Zdaniem "Trybuny", nie bez powodu irlandzki "cud gospodarczy" ma się bowiem do programu gospodarczego PO jak pięść do nosa.

 

 

 

W Irlandii nie ma podatku liniowego, którego domaga się Tusk. Wręcz przeciwnie, podatek dochodowy jest wyższy niż w Polsce i wynosi 20 oraz 42 proc. W dodatku jest to system bardzo skomplikowany z licznymi ulgami, przed którymi polscy neoliberałowie bronią się jak diabeł przed święconą wodą. Partia Donalda Tuska jak mantrę powtarza, że trzeba obniżać kwotę, jaka od każdej pensji idzie na ubezpieczenia społeczne. Otóż w Irlandii opłata na Pay-Related Social Insurance wynosi 16-17 proc. zarobków, z czego pracownik płaci tylko 6 proc. Większość tej sumy przypada więc na pracodawcę. Tak zwalczane przez polskich liberałów minimalne wynagrodzenie wynosi w Irlandii ok. 1300 euro (50 proc. średniej płacy) i należy do najwyższych w Unii Europejskiej. W Polsce zwolennicy neoliberalnej gospodarki gwałtownie protestowali, gdy płaca minimalna wzrosła do ok. 1100 zł (43 proc. średniej).

 

Jeśli chodzi o opiekę społeczną, to Irlandia też nie jest wymarzonym przez Tuska liberalnym rajem. Irlandczycy posiadają tzw. Medical Card uprawniającą ich oraz członków najbliższej rodziny do korzystania z bezpłatnej służby zdrowia. Jeśli np. ktoś potrzebuje pomocy dentysty, to może skorzystać z jednej z państwowych przychodni HSE Area Clinics. W razie kolejki, pacjent dostaje skierowanie do kliniki prywatnej. Oczywiście na koszt państwa.

 

Państwo zapewnia także obywatelom bezpłatną edukację, zagwarantowaną zresztą w konstytucji. Irlandia ma ponadto silnie rozwinięty system pomocy społecznej. Rodzice wychowujący samotnie dzieci mogą otrzymać specjalny, nieopodatkowany zasiłek. Istnieje też tzw. Child Benefit, przy którym polskie "becikowe" może się schować. Świadczenie to przyznaje się bowiem każdemu, kto wychowuje dziecko. Zasiłek wynosi 150 euro miesięcznie na potomka i jest wypłacane nawet do chwili, aż ukończy 19. rok życia. Toż to prawdziwy "socjalizm" .

 

Wbrew temu, co myśli Tusk, państwo ma silny wpływ na gospodarkę. Zachowuje pełną kontrolę nad wieloma dziedzinami, uznawanymi za strategiczne. Irlandzki "cud gospodarczy" nie jest bowiem efektem jakiejś neoliberalnej rewolucji, ale umowy społecznej zawartej w 1987 r. przez partie polityczne, związki zawodowe i organizacje pracodawców. I gwarantowanej właśnie przez państwo i co trzy lata odnawianej. Nikt nie forsuje więc neoliberalnych rozwiązań wbrew ludziom - zauważa gazeta.

 

Nas nie dziwi, że tylu Polaków ucieka od naszych neoliberałów do irlandzkiego "socjalizmu". Planowany przez Platformę "cud gospodarczy" nad Wisłą może sprawić, że kolejne tysiące naszych rodaków rzucą się do panicznej ucieczki

 

 

http://biznes.interia.pl/news/irlandia-czyli-anty-tusk,995139

 

 

 

Magdalena Środa podkreśliła że PO to partia pogardy wobec kobiet, gdyby dodać antyliberalizm Tuska, obawiam się czy baba nie zmieni swegi głosu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niedzielę planujemy danie z kaczki.

Niezależnie od wszystkiego popastwimy się nad drobiem :evil: 8) , mam nadzieję, że na wesoło ogólnie ;)

Świetny pomysł. :D

Podsunę żonce.Robi kaczkę z jabłkami i do tego śląskie kluchy.Jest w tym mistrzynią (i nie tylko w tym :wink: ).

Jak przegrają będzie święto a jak wygrają to też się popastwię. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie IQ ma Nelly R ?

 

http://fakty.interia.pl/raport/wybory_2007/news/nieoczekiwane-oswiadczenie-nelly-rokity,996734

 

Ale czy uczciwością i miłością do ludzi jest wykorzystywanie nagrań służb specjalnych w kampanii wyborczej?

 

To nie jest wykorzystywanie.

 

Jak to nie, sam premier mówi, ze trzeba było te nagrania pokazać przed wyborami, żeby ludzie wiedzieli, na kogo będą głosować. Wyborcy mają prawo wiedzieć, na kogo będą głosować. No to jest wykorzystywanie.

 

Nie, to nie jest wykorzystywanie. Jeżeli pani Sawicka jako poseł bierze łapówkę, to nie jest wykorzystywanie

 

Ale po co pokazywać te nagrania cztery dni przed wyborami?

 

Trzeba pokazać prawdę i pokazać, że nie wszyscy politycy tak się zachowują.

 

Ale prawdę o kim?

 

Między innymi o politykach, którzy ta politykę mieszają z biznesem.

 

Mówi pani o pani Sawickiej?

 

Na przykład.

 

Wie pani, że ona nie kandyduje do parlamentu?

 

Tak, ale jest posłanką, która działała w interesie innych posłów.

 

Tak, ale na cztery dni przed wyborami nie trzeba o niej nic mówić, bo już nie kandyduje.

 

Lecz jest członkinią partii.

 

Nie, partia ją wyrzuciła.

 

Dlatego to dobrze, że partia takich ludzi wyrzuca.

 

Partia ją wyrzuciła, ona nie kandyduje, więc po co o niej mówić przed wyborami?

 

No wie pan, ona jest członkiem partii, wspiera ją.

 

Nie, nie jest członkiem partii. Dlatego, że została usunięta z Platformy Obywatelskiej.

 

Tak możemy mówić o wszystkich ludziach.

 

Nie, nie o wszystkich. Na przykład Donald Tusk jest członkiem partii. Więc gdyby to on się dopuścił korupcji, to mówmy o tym. On kandyduje. Ale Sawicka ani jest członkiem partii, ani nie kandyduje. Więc po co o niej mówić?

 

Pan chyba zapomniał kolejności zdarzeń. Najpierw ona wzięła łapówkę, a później została wyrzucona z partii.

 

To prawda, ale po co pokazywać jej nagrania? Przecież to jest wykorzystywanie służb specjalnych.

 

Ja się dziwię, że wy w mediach tak bardzo bronicie ludzi skorumpowanych.

 

Ja absolutnie nie bronię osoby skorumpowanej.

 

Wszystko na to wskazuje.

 

Nie, tylko doskonale - pani i ja - pamiętamy, że w partii Porozumienie Centrum, też byli ludzie, którzy mieli problemy z prawem. Niektórzy z nich niedawno wyszli z więzienia i gdyby nagrania tych ludzi pokazywano w kampanii wyborczej, to jestem przekonany, że Jarosław Kaczyński krzyczał by, że to hańba.

 

Chyba pan myli pojęcia. Ja się bardzo dziwię.

 

Na przykład Maciej Zalewski, był tak człowiek. Na pewno go pani pamięta.

 

Bardzo się dziwię, że o pani poseł Sawickiej, która jest byłą członkinią Platformy Obywatelskiej, pan wypowiada się, że to jest uczciwy człowiek.

 

Nie. Ja tylko mówię, że nie powinno się pokazywać nagrań z jej rozmów przed wyborami. Zwłaszcza rozmów z człowiekiem, który - jak ona twierdzi - ją uwiódł.

 

Właśnie to nazywam manipulacją. Bardzo udaną manipulacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem autorem tych słów i jest podpis kto to napisał i jakoś sie skłąda że jest to osoba na zupełnie odległym biegunie niż PIS

 

Lewusiu, kłamczuszku drobny, demagogu malutki: czy ja twierdziłem, że to twoje słowa ? Nie, ja tylko prosiłem, żebys konkretnie powiedział co to były za badania i w jaki sposób były realizowane. Odpowiedzi jak dotąd się nie do czekałem. No, ape po prawdzie to konkretnej i rzeczowej odpowiedzi wcale po tobie się nie spodziewałem...

 

 

To jeden wątek. Gdzież reszta ?

 

Tomuś zapodaj link do swojego "wypier...")

 

Jeśli mnie pamięć nie myli: nie "wypier...", tylko "wyp...". Czego zresztą się nie wyp...ieram :D Uważam, że jeśli chodzi o ciebie, to wyp...adałoby wyp...rzeć się swoich wyp...asionych poglądów, bo będąc wyp...isz-wymaluj wyp...isem z kanonu dwóch wyp...ierzonych braci brzmią one jak po wyp...iciu litra. Zatem, lewuś, wyp... !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...