Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A WOKOŁO JEST WESOŁO.........


ESKIMOS

Recommended Posts

A może by tak coś napisać o Kogutkowie?... :roll:

Sróbuję...

 

Bogusławie! Co ja widze?

Twoja epistolografia przekracza juz ramy zwykłej publicystyki. Powiem wiecej, to wręcz moralitety o charakterze edukacyjnym, rzekłbym , ze alegorie i sama forma jak u mistrza Krasickiego :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kroyena, nie mówimy o rozwiazaniu optymalnym lecz o możliwej chęci zrobienia szmalu.

Ja również jestem wyłącznie za rozwiazaniami optymalnymi.

Niech wypowiadają sią warszwk-iacy...

Jak oni to widzą?

 

Czy proponowane miejsce w Białołęce jest na skrzyżowaniu autostrad?

 

Przyklad Hutmenu Wrocław - właściciel Karkosik wie, że tereny fabryki warte są

800 mln PLN natomiast wartość Hutmenu to jedynie 300 mln.

Jest kwestią krótkiego czasu, że zaklad ten będzie musiał ! opuścić Grabiszyńską.

Tak samo Stadion Narodowy. Powinien być zlokalizowany w okolicach węzła autostrad.

A gdzie będzie?

 

Prawdopodobnie tam, gdzie więcej ludzi z obecnie rządzącej grupy zarobi..

 

Kolego Bogusławie jak dzielicie ludzi po wielkości ptaka, to może dołożycie strusia?

 

 

Mam na myśli kroyena wyłącznie horyzonty. Ty na ten przykład nadajesz się na orła, nie kadząc, gdyż widzisz szerzej, wieloaspektowo.

Nie zaperzasz się i nie zacietrzewiasz. Jesteś cierpliwy i konsekwentny.

Widzisz obie strony medalu, choć po swojemu, jak każdy.

 

W opisywanym Kogutkowie Pan Profesor, znany polityk, może być kogutkiem liliputkiem a pozornie prosty człowiek może mieć naturę orła, któremu jedynie

okoliczności życiowe, determinacje środowiskowe, rodzinne i inne kogutki

nie pozwoliły w swoim czasie rozwinąć skrzydeł.

 

Dlatego nigdy nie dzielę ludzi z punktu. Można być biednym, lecz pięknym

człowiekiem i można być wykształconą i bogatą mendą z zaściankową mentalnością.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas każdy to orzeł.

 

Jeno problem w tym, że jak który orzeł za bardzo skrzydła rozwinie to mu mu te uniesione na ojczyznę skrzydła przetrącim, podetniem lub opalim, wzależeności czy uznamy, że

po pierwsze primo)

ma kręgosłup moralny ze skoliozą w złym kierunku (jak tu co 4 lata przekrzywiać moralny kręgosłup raz w prawo raz w lewo, o a tera to co 2),

po drugie primo)

chce do Irlandii, to mu je podetniem, żeby nie wracał,

po trzecie primo)

jest pułkownikiem, niekoniecznie Kuklinowskim, który dał chłopu trawę redukując koszty. I niech ten pułkownik sięcieszy, że jeno za tego chłopa posiedział, bo medal dostał. Jakby za trawę to byśmy my go na pal nadziali za trucie narodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie potrafię przestać myśleć o tym Lipcu. Czegoś mi cały czas brakowało... I już wiem. 8) Nie był szumnych konferencji, nie było Zbyszka z dyktafonami, Kamińskiego z nagraniami. Cisza... :wink:

 

To wyraznie zaciemniłoby obraz pozytywnej kampani i byloby zbyt agresywne w stosunku do PO, a tego PiS przeciez nie robił.

:D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusławie ludzi do przodu popycha ( :oops: :roll: :lol: ) seks i pieniądze. Jeżeli coś innego to moze jeszcze święty spokój, jak to Wały Jagiellońskie śpiewały pod gruszą.

Więc nie można winić nikogo za chęć robienia szmalu. Dlatego, że tylko premir był w aparacie ustępującym bez zmazy bo miał doktorat z dawnych lat, podrobioną teczkę z dawnych lat i brak konta bankowego.

Ludzie zawsze będą chcieli robić szmal tylko trzeba to gufno ładnie opakować i sprzedać. Uważam że HGW (różni ludzie różnie ten skrót rozpisują :roll: :oops: ) popełniła błąd wysuwając argument jedynie pieniężny, ale bez dodatku, że to zostanie zainwestowane z korzyścią dla społeczeństwa.

Za róznicę z takiej kwoty można b. łatwo dołożyć do projektów Unijnych np. rozwiązania węzła komunikacyjnego (kolej, metro, itd..) w Białołęce, czy gdziekolwiek logicznie i logistycznie poprawnie bądź.

Tylko człowiek nie budujący w Polsce może naklikać, że nie dopłacił projektantowi za popchnięcie projektu, albo dołożenie do inwestycji gminnej kawałka rury, albo odnalezienie się w elektrowni z przyłączem. Czesem torcik, czasem czekolada jak niezobowiazująco, a czasem i koperta jeżeli skutek pewien.

Nie żebym kogokolwiek pomawiał czy kusił, ale i tak u nas nie jest najgorzej, nikt np. nie podpala jak w Grecji lub Włoszech Lasu Kabackiego albo jaka tam ta Puszcza na północny zachów od Wawy?

Dla tych co chcą coś po sobie rzeczywiście pozostawić nie liczy się otoczka liczy się SKUTECZNOŚĆ.

 

A jak widzę Ministerstwo, które po pierwszej przegranej sprawie oddania Niemcom Ziemi nie potrafi wysłać do kilkuset wójtów gmin wezwania do sprawozdania jaki mają stan księg wieczystych to mnię po prostu zalewa ta resztka krwi piastowskiej jaką posiadam.

 

Unia to nie carat, tu jedzie się po bandzie na podstaqwie twardych papierów, a nie ukazem cara.

 

Czy ktoś z TV zrobił statystykę jak zareagowali wójtowie odpowiadajacy za majątek gmin w sprawie wyprostowania sporów należącego do gmin majątku?

 

Nie nikt nie wpadł na to żeby pogonić gminy w sprawie prostowania ksiąg wieczystych.

 

I co i za chwilę Europa powie, że Śląsk to rdzennie niemieckie ziemi (pierdu pierdu), tak samo jak Zachodnia Ukraina, po utracie przez Polskę austriackie, a nie pruskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. HGW nie zrównoważyła swojej wypowiedzi a jedynie mówiła o kwocie, mozliwej do uzyskania.

 

Za nieuporządkowanie kwestii ksiąg wieczystych powinno się ciągać przed

Trybunał Stanu lub ustawą zagrozić pierdlem lokalnym kacykom za niedopełnienie obowiązków.

 

Jeszcze na miesiąc przed podpisaniem przez Millera papierów akcesyjnych,

sprawę nieuporządkowania własnosci poniemieckiej i pożydowskiej i wszelkiej innej po... widzialem jako jeden z głównych powodów do wstrzymania sie z tym krokiem.

Wobec nadrzędności prawa unijnego w kwestii własności, pozostawienie tego problemu na boku kwalifikuje się do postawienia przed plutonem....

"Mądry Polak po szkodzie.."

 

Ale to było już dawno.......

"Polak nowe przysłowie wrychle sobie kupi, że i przed szkodą i poszkodzie głupi"

Kto to powiedział ? Kiedy?

Czas płynie a problemy w Kogutkowie te same od wieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to, że Senat otwiera człowiek, który jest skompromitowany kłamstwem oświęcimskim? Prezydent odreagowuje? :wink:

 

Bendera wyznaczył na marszałka seniora :o

No tak, ale on kiedys sie tłumaczył, że to nie on, że on tylko cytował ..............................siebie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 10 lat starszy od Rossa i Religi jest Kutz. Ale jego prezytent nie lubi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście ten wywiad z Jarkiem?

 

Nie tylko Kurski narzeka.

 

— Zaczynaliśmy z poparciem około 20-proc., skończyliśmy na 32% i to przy tak wysokiej frekwencji, jakiej sobie nie wyobrażaliśmy. Jeszcze w czwartek w nocy, kładąc się spać, myślałem, że jeśli zdobędziemy 5 mln głosów, to wygramy. Zdobyliśmy więcej, a przegraliśmy. Nikt tego nie przewidział. Powodów było wiele. Po pierwsze moja wpadka w debacie z Tuskiem. Poszedłem na nią wymęczony, trochę chory i jednocześnie nieprzygotowany. I skończyło się źle. Druga sprawa, to że Aleksander Kwaśniewski swym zachowaniem odebrał LiD 3-4 procent poparcia i dorzucił je PO. Sądzę też, że zaszkodziła nam sprawa Beaty Sawickiej. Trzeba było dać sobie z tym spokój. Ale Mariusz Kamiński sądził, że jeśli ujawni kulisy akcji CBA już po wyborach, to nikt tego nie usłyszy. Był szczerze rozgniewany, bo oskarżano go o łajdacką robotę. A było, tak jak każdy mógł zobaczyć. To, że ta pani później odegrała swoją rolę ze łzami w oczach… Cóż, jest sporo pań, którym można zrobić krzywdę. Nie wydaje mi się jednak by pani Sawicka do nich należała. To bardzo mocna osoba.

 

Nie dostrzega pan błędów w taktyce przygotowanej przez Adama Bielana i Michała Kamińskiego?

 

Błędem była zgoda na debatę. Lepiej było wysłuchać jeszcze parę razy od PO, że jestem tchórzem. Ale wyborów i tak byśmy nie wygrali. To, co maksymalnie mogliśmy osiągnąć, to mniej więcej remis z Platformą. Byłoby to dla dla nas rozwiązanie honorowe, ale władzy i tak byśmy nie utrzymali. Na to potrzebne było zdecydowane zwycięstwo nad PO. A to jak dziś już wiemy, było poza zasięgiem ze względu na słabość LiD i wielką kampanię mobilizacyjną przeciw nam. Najbardziej spektakularnym elementem tej kampanii była akcja telewizyjna „Idź na wybory — zmień Polskę”, która trwała w TVP nawet podczas ciszy wyborczej.

 

Wynika z tego, że:

a) Kaczyński przegrał jednak debatę z Tuskiem

b) robił wszystko, żeby kosztem PO wzmocnić postkomunistów

 

Cały Jarek, a fe. A miał być wielki strateg, Napoleon prawie. :lol:

 

A tu jeszcze parę słów o klasie, a dokładniej jej braku:

http://fakty.interia.pl/salon24/warzecha/news/kto-tu-nie-umie-przegrywac,1000383

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...