Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A WOKOŁO JEST WESOŁO.........


ESKIMOS

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie zrezygnowała, tylko doszła do słusznego wniosku, że nie jest w stanie go (podatku) wprowadzić w obecnym sejmie. Skoro ich koalicjanci sa "przeciw", nie mówiąc już o reszczie (Sejm, Prezydent), to co nowe wybory? :o

Już raz "umierali za Niceę" i widać wyciagneli z tego wnioski. Moim zdaniem jest to raczej na PLUS dla PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew-ka, a dlaczego zależy Ci na tym podatku?

 

Bogusławie, Kaczyński premier w ogóle nie znał się na gospodarce, o finansach nie miał pojęcia, ze wskaźników ekonomicznych znał tylko 2, itd, itp.

po to .... żeby płacic mniejsze podatki .... :wink: jestem od 2 lat na liniowym i z tym mi dobrze ..płacę 19 % a nie 40 ...i tu jest różnica ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrezygnowała, tylko doszła do słusznego wniosku, że nie jest w stanie go (podatku) wprowadzić w obecnym sejmie.

Ale było to sztandarowe hasło wyborcze PO. Od tego podatku zależy podobno rozwój gospodarczy itp., itd. Odroczenie wprowadzenia rewolucji podatkowej pogrąży, jak mniemam z zapowiedzi przedwyborczych PO, kraj w gospodarczej stagnacji. A ja chcę tej cholernej Irlandii jak najszybciej! Chyba muszę tam pojechać. [A mogłem zagłosować na Partię Kobiet :cry: ]

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew-ka, a dlaczego zależy Ci na tym podatku?

 

Bogusławie, Kaczyński premier w ogóle nie znał się na gospodarce, o finansach nie miał pojęcia, ze wskaźników ekonomicznych znał tylko 2, itd, itp.

po to .... żeby płacic mniejsze podatki .... :wink: jestem od 2 lat na liniowym i z tym mi dobrze ..płacę 19 % a nie 40 ...i tu jest różnica ... :-?

Ja osobiście pod hasłem "liniowiec" widziałem proste i tanie w obsłudze podatki. Czyli takie prawo podatkowe, które jest jasne dla wszystkich i nie może być interpretowane przez urzędników (wszyscy znamy sytuacje, gdzie jeden urząd skarbowy respektuje dane odliczenie, inny nie). To czy będzie to 15%, 10% czy 20%, to aczkolwiek ważne, jest jednak sprawą wtórną. Mamy przecież jeszcze kwotę wolną, ulgi i odliczenia...

Musze Cię zmartwić, przechodząc na liniowy nie ma co liczyć na znaczące obniżenie płaconych podatków PIT - wszystko przecież musi się bilansować. A na zmniejszenie biurokracji (wydatków budżetowych) raczej sie nie zanosi. Przypominam, że prezydent zapowiedział, ze na 100% zawetuje podatek liniowy - po co się więc kopać z koniem? Stanął więc na straży biurokracji. Ostatnio reformę finansów zablokował niejaki Kwaśniewski w 1999 r.

 

PS, w Irlandii nie ma podatku liniowego i nigdy nie było. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Ew-ko, toż to nie oszustwo, toż to tylko kompromis! I to chyba nie jedyny jaki musi zawrzeć PO z PSL i odwrotnie. A wyborcze obiednice? Diabła tam!

 

i to mnie wk...rza :evil: można obiecywać a potem ....siła wyższa :-?

w taki sposob to można obiecać ,że zamoast deszczu złotówki polecą z nieba :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo ;)

 

http://www.polityka.pl/_gAllery/63/98/63983/Mleczko375.jpg

 

 

 

mam hita :lol:

 

 

 

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/18646/anna_fotyga_posiedzenie_450.jpeg

 

 

 

 

nieraz się tu niektórzy czepiali, że krytyka WADZI jest za ostra ;)

 

Australijska gazeta SYDNEY MORNING HERALD tak zatytułowa swój artykuł podsumowujący wizytę Nicolasa Sarkozy'ego w USA:

Cheese-eating surrender monkey goes ape about Uncle Sam

Co w wolnym, ale tylko lekko wolnym, tłumaczeniu oznacza:

KOPNIĘTEJ TCHÓRZLIWEJ MAŁPIE ODWALIŁO NA PUNKCIE WUJKA SAMA.

:o :lol:

>>> http://bartoszweglarczyk.blox.pl/2007/11/Cheese-eating-monkey-Sarkozy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol:

CBŚ trafiło pod strzechy :lol: :lol:

Tajemniczy mężczyzna przyszedł rano do przedszkola w Mysłowicach i zażądał spotkania z kierownictwem. Błysnął legitymacją i stwierdził, że jest funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego. Przedszkolanki nie uwierzyły. Wezwały policję. Fałszywy agent został zatrzymany.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/18644/pawlak_wybory_450.jpeg

 

no ! tom was ciupnął teraz, ha !

 

 

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/18644/tusk_po_wyborach_mina_450.jpeg

 

nie gniewaj się, Waldek, ten stolek jest faktycznie twój, a reszta moja...

 

 

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/18644/jaroslaw_kaczynski_katowice_mina_450.jpeg

 

tak nas ciagle obrażają, że chyba któremuś ......

 

 

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/18562/olejniczak_portret_mina_450.jpeg

 

...no to będzie dym...

 

 

wszystkie foty z Wybierz Minę Miesiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew-ka, a dlaczego zależy Ci na tym podatku?

 

Bogusławie, Kaczyński premier w ogóle nie znał się na gospodarce, o finansach nie miał pojęcia, ze wskaźników ekonomicznych znał tylko 2, itd, itp.

No wlasnie.

Zawsze powtarzam , ze ludzie, ktorzy do niczego w zyciu nie doszli , dla jasnosci dodam , ze nie doszli do pieniedzy [ze o prawie jazdy i wlasnym samochodzie nie wspomne , bo to chyba az niemozliwe :roll: ] ,

nie powinni zajmowac sie finansami czy rzadzeniem , gospodarka kraju .

Najpierw trzeba pokazac , ze sie umie na siebie zarobic , praca , jakakolwiek , a nie jako politycy ku@@@ lapowkami :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcięło wątek o Cimoszce? :o

A inne teksty moderatorom nie przeszkadzają? :o

Trafiony, zatopiony :lol:

To się nazywa ręczne sterowanie opinią publiczną i "wolność słowa" jak się zowie.

Komuś to baaaardzo nie pasowało. :p

Okazuje się, że nie forma lecz treść się liczy. To bardzo niedobry znak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff..... ale pojechałeś po bandzie!

 

Jolu/Krzyśku (?), zastanów się: nieprawdę mówię ?

Ludzie w święta cenią sobie to, że... jest święto właśnie. Czas, kiedy codzienne sprawy i obowiązki można odłożyć na bok lub wręcz mieć w głębokiej d...pie i złapać oddech. To widać zwłaszcza w dzisiejsdzych, zagonionych i egoistycznych czasach. Uważasz, że ogół Polaków jest świadomy wagi wydarzeń z czasów Piłsudskiego ? No to taka mała zabawa dla wszystkich forumowiczów - kto "z marszu", bez zaglądania w książki, czy w internet odpowie prawidłowo na trzy proste pytania, ten ma u mnie piwo:

 

1) 11 listopada, owszem, ale ale którego roku ?

2) Kiedy tak naprawdę nastąpiło ogłoszenie niepodległości Polski ?

3) Jaki organ przekazał 11 listopada władzę Piłsudskiemu ?

 

Ciekaw jestem przeogromnie, jaki jest poziom świadomości forumowiczów - ludzi zazwyczaj wyraźnie wykraczających ponad przeciętny poziom intelektualny statystycznego Polaka... I założę się, że procent osób, które będą potrafiły odpowiedzieć przynajmniej na 2 z 3 pytań będzie się wyrażał liczbą jednocyfrową. Dla ścisłości: niską liczbą jednocyfrową. Ot, patrioci...

 

A jeśli chodzi o moje poprzednie "mnie też": kraj kocham, państwa nienawidzę. A patriotą jestem lokalnym. Bardzo mnie interesuje co się dzieje w mojej gminie. Natomiast taka np. Warszawka obchodzi mnie tyle, co Pcim, Kłaj, czy inne Kacze Doły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak działa podatek liniowy na przykladzie małego miasteczka.

 

Masz firme zatrudnisz kilka osób.

 

Mówisz że gdyby był podatek liniowy to mógłbyś te zaoszczędzone kilka tysięcy przeznaczyć na zatrudnienie dodatkowych pracowników.

 

Te kilka tysięcy jak mówisz możesz ale nie musisz przeznaczyć na zatrudnienie nowych pracowników (bo ci się opłaci albo nie).

Państwo chce jednak żeby te pieniądze jednak poszły na cele ogólnospołeczne (miasteczka) i dlatego ci je zabiera.

 

Nawiasem mówiąc ile zarabisz miesięcznie ? a ile zarabiają twoi pracownicy ? (Proporcje kilka do jednego lub więcej)

 

Widzisz teraz jak pogłębiają się dysproporcje między twoim majątkiem a twoich pracowników ?

 

Po kilku latach wykupisz na własność ich mieszkania i będziesz zarabiał na czynszach przez nich płaconych.

Będziesz bogatszy. Potem wykupisz ich ziemie (gdzieś trzeba inwestować) i wydzierżawisz im żeby tam siali orali...twoje plony (będziesz jeszcze bogatszy).

Dogadasz się z prawnikami, z władzami miasta... dostaniesz wyłączność na sprzedaż alkocholu w miescinie (będziesz zarabiał na swoich ludziach gdy będą pili) będziesz znowu bogatszy...

itd.. itd...

 

W następnym pokoleniu będziesz jaśnie państwo .. a oni to chamy...prostaki niemyte, niewykształcone...bez zebów zdani na twoją łaskę bo bez twojej łaski zdechna z głodu (przykład .. Stokłosa i pewnie wielu innych).

 

Państwo niepowinno dopuścić to takich relacji społecznych a one są nieuchronne w systemie liberalnym.

 

Dlatego zabiera ci te kilka tysięcy zł by budować jednak państwo obywatelskie a nie państwo jaśniepanów i morza chołoty.

 

 

 

 

 

~katon , 12.11.2007 21:36

 

i dalej

 

 

Jak działa podatek liniowy na przykladzie małego miasteczka.

 

Jedyna merytoryczna odpowiedź. Reszta same obelgi.

 

Opisujesz naszą chorą rzeczywistość.

Siła liberalizmu jest ogromna... różnymi sztuczkami i trickami bogaci linearyzują swoje podatki o ile wogóle ich nie omijają.

To trzeba zlikwidować razem z przeróżnymi futrkami stworzonymi specjalnie w tym celu (liberałowie u władzy).

 

Korzyścią dla pracownika jest to że będzie mógł jednak dziecko wykształcić (liberałowie by mu na to nie pozwolili).

A wykształcone dziecko to wyższy status społeczny i szansa na wyrwanie się z biedy.

 

W liberaliźmie dzidziczna jest bieda i dziedziczne bogactwo.

Tak jak to bywało w historii od zarania dziejów.

 

Zmiany dokonywały się w skutek krwawych rewolucji, buntu biedoty (na początku krwawo tłumionych - patrz republiki bananowe).

 

Liberalizm jest łatwy i przyjemny dla wykoształconych pięknych i bogatych.

Ale to zbrodnia na biednych , głupich, niezdolnych, tępch i złych. A tych jest 80% społeczeństwa.

 

 

To pocieszajace ze sa jeszcze ludzie , ktorzy potrafia logicznie myslec!!!

No ale dzisiaj mi nie jest wesolo :( :cry: :( :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:evil: :evil: :evil: nasza NARODOWA natura - sam nie mam i innemu też nie dam aby miał :-? :-? :-? :-? :-? :o :o :o , a może - sam nie mam ale będę robił wszystko (nauka, praca uczciwość) abym miał jak inny :lol: :lol: :lol:

 

Polecam Pana Bartoszewskiego i jego wykłady i wypowiedzi "co warto i co się opłaca" :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...