Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A WOKOŁO JEST WESOŁO.........


ESKIMOS

Recommended Posts

Nie kłam więc, że PiS był przeciw.

 

W jednym głosowaniu PiS ramię w ramię z SLD faktycznie był przeciw polityce prorodzinnej - propozycji Jurka i Zawiszy.

 

 

 

Ciekawe że obecnie największym zarzutem opozycji wobec PIS jest to że rząd jest przeciwko rozdawnictwu pieniędzy jakie nam PO, LPR i Samoobrona zaprezentowała....

 

Gilowska puka w czoło....

 

p.s. 19.30 wiadomości Giertych na mównicy sejmowej, Donald Tusk pierwszy mu kibicuje..., można zobaczyć w internecie:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Teraz ja wkleję troszkę papieru toaletowego :oops: . Padło zdanie o głosowaniu na Korwina. Weszłam na stronę UPR, przeczytałam program - i to jest recepta na małą sympatyczną dyktaturkę :o

 

 

 

3. Władze powinny zostać zdecentralizowane i ustawione tak, by się wzajemnie kontrolowały i ograniczały. Sprawujący władzę muszą podlegać lustracji. Zasadniczym celem władzy wyższej jest obrona obywatela przed samowolą władzy niższej. Władza powinna zostać zdecydowanie wzmocniona - a jednocześnie sprowadzona do właściwego jej obszaru. Będziemy przeciwstawiać się tendencjom totalitarnym poprzez ścisły trójpodział władzy i zakaz łączenia stanowisk.

 

Podkreślenia oczywiście moje....

 

To po prostu niesamowite :lol: :lol: :lol:

Babo rozumiesz język ojczysty :D :D Tak pokrętnego rozumienia tego co jest jasno napisane jeszcze nie widziałem..., naprawdę w tym co pisze JKM widzisz dyktaturę....????????? Kolejna kompromitacja..., zresztą nie pierwsza baba dopiero co ze smutkiem zauważyła aresztowanie Kaczmarka.... :D :D :D :D :D

 

Babo, skoro się tak boisz dyktatury, nie razi Cię że w Polsce w wyborach będzie głosował LID, gdzie większość liderów udziela się ku chwale ojczyzny po pisemkach zagranicznych, a odchudzający się ulubieniec kobiet, Kwas własnie w sąsiednim kraju namawia do polityki antypolskiej....

 

Czy nie mieliśmy takich samych liderów w czasach Targowicy, którzy po dworach ościennych dyktowali jaka ma być polityka w własnym kraju...

 

Może to tylko tłumaczyć że wielu liderów LID wywodzi się wprost z partii która przyjacielskie interwencje trenowała kilkadziesiąt lat....

 

Odpowiesz merytorycznie, bez wstawek personalnych?

 

 

p.s. "Szlak wskazywał mu Adam Michnik skarżący się za granicą na pełzający zamach stanu w naszym kraju i przywożący w jego granice Vaclava Havla, aby ten wezwał do międzynarodowej kontroli wyborów w Polsce. Trzeba wreszcie przywołać do porządku niesfornych Polaków...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Gilowska puka w czoło....

...

ileż to już razy przeczytałem :) ... jeszcze kilka razy "się puknie" i ... sobie gotów dziurkę zrobić ;) ... jakieś "nowości" poproszę :)

 

pzdr

 

To zależy ile jeszcze ulg od podatków Donald Tusk uchwali razem z posłem Piłką, Zawiszą i Jurkiem...

 

Becikowe, ulgi rodzinne, antykorupcyjne finansowanie partii przez budżet państwa to mocne atuty Platformy Obywatelskiej z tej kadencji...., nic tylko się cieszyć nad troską PO nad rodziną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozluźnienie

:wink:

Syn pyta ojca:

- Tato, co to jest POLITYKA?

Ojciec odpowiada:

- Zobacz, ja przynoszę pieniądze do domu, więc jestem KAPITALISTĄ, Twoja mama rządzi tymi pieniędzmi, więc jest RZĄDEM, dziadek uważa, żeby wszystko było na swoim miejscu, więc jest ZWIĄZKIEM ZAWODOWYM, nasz pokojówka jest KLASĄ ROBOTNICZĄ, a wszyscy mamy jeden cel, aby się Tobie lepiej wiodło! Ty jesteś LUDEM, a Twój młodszy brat, który leży jeszcze w pieluchach jest PRZYSZŁOŚCIĄ!!! Zrozumiałeś synku???

Chłopiec zastanawia się i mówi, że musi się z tym wszystkim jeszcze przespać. W nocy budzi chłopca płacz młodszego brata, który narobił w pieluchy i drze się wniebogłosy. A, że chłopiec nie wiedział co ma zrobić, poszedł do pokoju rodziców. W pokoju była tylko mama, ale spała tak mocno, że nie mógł jej dobudzić, więc poszedł do pokoju pokojówki, gdzie akurat zabawiał się z nią ojciec, a dziadek podglądał ich przez okno. Wszyscy byli tak sobą zajęci, że nie zauważyli, że chłopiec jest w pokoju. Malec postanowił więc, że pójdzie spać i o wszystkim zapomni. Rano ojciec pyta go:

- Synku, możesz mi powiedzieć własnymi słowami co to jest POLITYKA??

- TAK!!! - odpowiada syn. - KAPITALIZM wykorzystuje KLASĘ ROBOTNICZĄ, ZWIĄZKI ZAWODOWE się temu przyglądają, podczas gdy RZĄD śpi, LUD jest całkowicie ignorowany, a PRZYSZŁOŚĆ leży w gównie!!! TO JEST POLITYKA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwycięska partia ostatnich wyborów, PiS, zyskała aktywne poparcie zaledwie jednego na dziesięciu uprawnionych do głosowania Polaków, dokładnie 10,54 proc. głosów. Dodając ponad 4 proc. Samoobrony i ponad 3 proc. LPR, możemy powiedzieć, że rządziła nami koalicja mająca faktyczne poparcie 19 proc. Polaków.

To światowy rekord delegitymizacji pozornie większościowej koalicji rządowej.

 

http://www.polityka.pl/polityka/index.jsp?place=Lead33&news_cat_id=933&news_id=228311&layout=18&forum_id=11524&fpage=Threads&page=text

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewakk - to, że masz kłopoty z czytaniem i rozumieniem jednocześnie i jak temu zaradzić, nadmieniłam już wcześniej...

A jeśli chodzi o UPR - hmmm, można i tak. Wprowadzić mechanizmy bardzo sprzyjające dyktaturze (bardzo duża i akcentowana rola policji, dużo tych policji nie wiadomo przed kim odpowiadających, mocna władza wykonawcza służebna ustawodawcza, co ta ma bronić przed wyskokami wykonawczej "szarego obywatela", silne sądy powiązane z policją, podatki nakładane uznaniowo, cenzura "za łgarstwa" i kara śmierci"... I do tego sosu dopisać - aha - żeby nie było dyktatury stosujemy trójpodział władzy :lol: . Władza ma być wzmocniona znacznie, ale "sprowadzona do właściwego poziomu" :o . No i poszczególne władze i władzuchny różnego autoramentu mają się nawzajem kontrolować (próbkę, co się dzieje jak władza napuszcza władzę na władzę mamy już teraz ;)).

Rewelacyjny ustrój - dla policji i władzy wykonawczej. No i sędziów ;) I jeszcze gdzieś musi się pojawić Wielki Strateg - nie ma go w programie, ale z jego lektury wynika, że być musi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewakk - to, że masz kłopoty z czytaniem i rozumieniem jednocześnie i jak temu zaradzić, nadmieniłam już wcześniej...

Myślisz, że ma kłopoty? Moim zdaniem to celowe działanie. 8)

 

Oho, zaczyna się przypisywanie sobie zasług. Wątpliwych...

 

"Cały plan przywracania porządku w polskich szkołach, to był plan PiS, a nie plan pana Giertycha. Tu Giertych robił to, co myśmy mu nakazywali" - stwierdził premier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewakk - to, że masz kłopoty z czytaniem i rozumieniem jednocześnie i jak temu zaradzić, nadmieniłam już wcześniej...

A jeśli chodzi o UPR - hmmm, można i tak. Wprowadzić mechanizmy bardzo sprzyjające dyktaturze (bardzo duża i akcentowana rola policji, dużo tych policji nie wiadomo przed kim odpowiadających, mocna władza wykonawcza służebna ustawodawcza, co ta ma bronić przed wyskokami wykonawczej "szarego obywatela", silne sądy powiązane z policją, podatki nakładane uznaniowo, cenzura "za łgarstwa" i kara śmierci"... I do tego sosu dopisać - aha - żeby nie było dyktatury stosujemy trójpodział władzy :lol: . Władza ma być wzmocniona znacznie, ale "sprowadzona do właściwego poziomu" :o . No i poszczególne władze i władzuchny różnego autoramentu mają się nawzajem kontrolować (próbkę, co się dzieje jak władza napuszcza władzę na władzę mamy już teraz ;)).

Rewelacyjny ustrój - dla policji i władzy wykonawczej. No i sędziów ;) I jeszcze gdzieś musi się pojawić Wielki Strateg - nie ma go w programie, ale z jego lektury wynika, że być musi...

 

jedyne co "zrozumiałaś" to, że to pachnie dyktaturą

 

oczywiście, wg Ciebie, SŁABA władza jest lepsza,

lepszy jest ustrój anarchii politycznej i gospodarczej, silnych kacyków rządzących lokalnie (np Stokłosa), dyktujących ustawy i kierunek priorytetów państwowych/publiccznych,

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silan władza jest dobra, pod warunkiem, ze czytelnie umiejscowiona i zjasnymi kompetencjami. A to co tutaj jest opisane to dyktatura jak choroba. Niejasne układy silnych i wielorakich jednostek władzy...

A miał być liberalizm :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

A miał być liberalizm :o

raczej miała być Polska solidarna a nie liberalna !! to taką mamy!!

co chwila dymisje, odwoływania a odprawy trzeba dać!,

 

gdzie te mieszkania, gdzie te autostrady? ale za to można usłyszeć że w Polsce jest dobrze jak nigdy dotąd, może jest dobrze ale to tylko za sprawą zaradnych, zwykłych mieszkańców tego kraju.

 

Festiwal nieodpowiedzialności polskich posłów

 

Ponad 20 miliardów złotych potrzebnych będzie w przyszłym roku na realizację ustaw, przegłosowanych przez Sejm w tym tygodniu. Ekonomiści na łamach "Rzeczpospolitej" uważają, że finanse publiczne wymknęły się posłom spod kontroli.

Posłowie na posiedzeniu Sejmu w tym tygodniu podjęli decyzje niosące ze sobą ok. 25-miliardowe skutki, w tym ponad 20 miliardów potrzebnych będzie już w przyszłym roku. Głosowali ponad osiem godzin bez przerwy.

 

- Jeszcze kilka wyborów parlamentarnych i zupełnie zbankrutujemy - z rozgoryczeniem komentuje prof. Witold Orłowski, główny ekonomista PricewaterhouseCoopers. -Od kilkunastu lat, gdy kończy się kadencja parlamentarna, myślę sobie: nie przebiją poprzedników w rozdawnictwie pieniędzy. Ale potem okazuje się, że nie miałem racji.

 

- Gospodarka jest na topie, ma się dobrze, więc nikt się nie zastanawia, co będzie dalej - komentuje Bogumiła Nawrot-Turowiecka, ekspert Konfederacji Pracodawców Polskich.

 

- Staramy się zachować umiar -powiedziała "Rz" w trakcie głosowań Aleksandra Natalli-Świat, szefowa Komisji Finansów Publicznych, o działaniach posłów ze swojego klubu. - To jest festiwal nieodpowiedzialności - uważa jednak prof. Orłowski.

 

Natalli-Świat przyznała, że większość ustaw właśnie przegłosowywanych ma poważne konsekwencje budżetowe. - O części z nich, tych proponowanych przez rząd, wiadomo było wcześniej, więc na pewno są uwzględnione w pracach nad budżetem - mówiła. - Kłopotem jest zwiększona ulga podatkowa na dzieci oraz likwidacja (przy okazji głosowań na temat waloryzacji) od marca przyszłego roku starego portfela -dodała posłanka PiS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jedyne co "zrozumiałaś" to, że to pachnie dyktaturą

 

oczywiście, wg Ciebie, SŁABA władza jest lepsza,

lepszy jest ustrój anarchii politycznej i gospodarczej, silnych kacyków rządzących lokalnie (np Stokłosa), dyktujących ustawy i kierunek priorytetów państwowych/publiccznych,

:-?

 

DZiwisz się że tylko tyle zrozumiała??? Nie spodziewaj się nic więcej!

 

Oczywiscie że dla niektórych jest lepszy..., to w tej dyskusji przewijała się tęsknota za III RP, to tu u jednego yntelygenta padło stwierdzenie że korupcja w III RP to mit :lol: :lol: :lol:

 

To tu WIELKIM STRATEGIEM jest polityk który w sąsiednich państwach dyktuję zaostrzenie polityki wobec własnej ojczyzny....

 

 

a lyberałami są politycy którzy razem z posłem PIłką uchwalili ulgi podatkowe i becikowe zamiast podatku liniowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaa, nie spodziewaj się nic więcej...

 

No to spróbujmy inaczej, zadam dwa proste pytania:

 

1. Co ci się podoba w tym programie konkretnie? I jakich to wielkich idei ja niby nie zrozumiałam? Tylko czytelnie i swoimi słowami ;)

2. Jak się ustosunkujesz do moich wątpliwości, jeszcze raz powtórzę: niejasny podział władzy, mnogość policji i podatków dowolnie tworzonych i nakładanych, słabość władzy ustawodawczej i bardzo duże uprawnienia wykonawczej, cenzura za "łgarstwa" (kto to ocenia?), ogromne uprawnienia sędziów, niejednolitość aktów prawnych...

 

Tylko proszę o konkrety, bez bełkotu i nazwisk polityków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa proste pytania wymagające elaboratów :D

ale tak krótko:

1. przeczytaj to jeszcze raz jakby to były same pozytywy - masz odpowiedź

(to niewytłuszczone też)

2. przeczytaj jeszcze raz starając się dokładnie zrozumieć - masz odpowiedź

 

konkretniej chyba się nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłeś na łatwiznę. Ja w krótkich swoich słowach napisałam co mi się nie podoba. Dlaczego mam teraz czytać tak, żeby mi się nagle spodobało i żebym zrozumiała geniusz idei wątpliwej jakości? Spróbuj mnie przekonać ;)

Żadno z moich pytań nie wymaga długiego pisania. Wręcz przeciwnie - im krócej, tym lepiej i czytelniej. Spróbuj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babo skoro jedyne co odczytałaś w programie JKM to dyktatura i to co jedynie zrozumiałaś....., to już tylko Twój problem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

ale moge powiedzieć że znacznie bardziej podobami się ten program, niż program LID..., czytając wprost to program pełnej swobody korupcji, rządzenia przez uklady i proszenia się państ sąsiednich o kontrolowanie Polski...

 

nawet bardziej niż tkz partii liberalnej która głosuje w imię dobra narodu za finansowanie partii przez budżet, za becikowym oraz w ostatnich dniach sejmu za 20 miliardami wydatków...., gdy przez cały czas mówi się o ograniczeniu wydatków budżetu..., a poseł tej partii wczesniej głosowanie za VAT 7% w budownictwie nazywa salcesonem wyborczym....

 

p.s. a swoją droga Babo Ty jaką partię preferujesz??? CZy raczej wstyd Ci się przyznać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewakk, nie odpowiem póki mi nie dopowiesz na moje pytanie :lol: Bo jak na razie to znowu bełkotanie naokoło, żadnych argumentów merytorycznych :(

Chyba, że nie umiesz sprecyzować myśli, ale to już ewidentnie twój problem wtedy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jak się ustosunkujesz do moich wątpliwości, jeszcze raz powtórzę: niejasny podział władzy, mnogość policji i podatków dowolnie tworzonych i nakładanych, słabość władzy ustawodawczej i bardzo duże uprawnienia wykonawczej, cenzura za "łgarstwa" (kto to ocenia?), ogromne uprawnienia sędziów, niejednolitość aktów prawnych...

 

Tylko proszę o konkrety, bez bełkotu i nazwisk polityków.

 

Jezeli tak zozumiałaś program JKM :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: To w pełni popieram wszystko..... , tyle w temacie mojego ustosunkowania się.

Najbardziej podoba mi się z czego kazdy zna JKM mnogość podatków, dowolnie tworzonych, gdziekolwiek słyszę JKM zawsze to powtarza im więcej tym lepiej....

 

czas na Twoją odpowiedź, kogo popierasz, nie wstydź się :D :D :D :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłeś na łatwiznę. Ja w krótkich swoich słowach napisałam co mi się nie podoba. Dlaczego mam teraz czytać tak, żeby mi się nagle spodobało i żebym zrozumiała geniusz idei wątpliwej jakości? Spróbuj mnie przekonać ;)

Żadno z moich pytań nie wymaga długiego pisania. Wręcz przeciwnie - im krócej, tym lepiej i czytelniej. Spróbuj ;)

 

widzisz, znowu nie zrozumiałaś

mój odbiór jest pozytywny, dlatego napisałem:

przeczytaj jeszcze raz, tak jak by to były pozytywy, miałabyś obraz tego, co mi się podoba

co do wątpliwosci:

zarzucałaś lewakkowi, że tylko przepisuje teksty

Ty zrobiłaś to samo wytłuszczając coś, co chyba niebardzo zrozumiałaś

poszłaś na łatwiznę

 

a to co tam jest napisane to jak projekt budowlany, który przyskomplikowanych budowach jest niewystarczający, żeby zrealizować zadanie - potrzebny jest projekt wykonawczy, tam sa niezbędne szczegóły

 

może pokaż przykład innego programu, takiego który Tobie pasuje, o tym też możemy podyskutować, nie musimy o JKM, chociaż mi się podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...