Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A WOKOŁO JEST WESOŁO.........


ESKIMOS

Recommended Posts

Wojtku, wszystko (jak zwykle :D) racja, ale ja miałam na myśli sprawy jeszcze prostsze niż socjotechnika czy osobowość charyzmatyczna. Takie zupełnie banalne, w których nie wiadomo czemu popełniane są szkolne błędy. Dlaczego np. PO nie może po prostu zatrudnić zdolniejszych grafików, copywriterów i w ogóle zdolniejszych speców od reklamy i wizerunku? Białym mydłem nazywam te 3 billboardy - których mimo szczerej chęci nie da się zapamiętać - nie mówiąc już o wywołaniu reakcji. Ale też: dlaczego nikt nie zadbał o makijaż Tuska w czasie debaty prezydenckiej, ani o to żeby go nie raziło światło? Dlaczego spoty i kampanie są drętwe i nieczytelne? Przecież od tego są zawodowcy i odpowiednie środki wyrazu. Komunikaty PO są trochę trudniejsze, ale w końcu przecież do zrobienia.

 

Dla reklamy nie ma takiej rury na świecie, której nie można odetkać. :D Nawet moherowy umysł jest do obrobienia.

 

Bratki, to wina układu. A na poważnie to tez się dziwię i pytam DLACZEGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Racja Moniko, dla "wykształciuchów" skuteczniejsza jest kampania pozytywna, a nie negatywna. Pytanie, ilu mamy "wykształciuchów"?

Pytanie drugie. Kto z Polski wyjechał "za chlebem"? To może być przysłowiowy języczek u wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bratki

ja zrozumialem o czym mowilas :D , moze tylko nazbyt delikatnie sie wyrazilem, a chodzilo mi o to, ze " i w Paryzy nie zrobia z owsa ryżu".

Mam wrazenie, ze Donald jest tak nieobrabialny iz nawet w berecie i z batem w reku nie trafi do serc furmanów.

Moniko

Myslisz, ze jest sens i PO ma potrzebe akurat teraz, trafiac do wymagajacego wyborcy? :D

Wymagajacy mysli raczej samodzielnie i krytycznie, bez powtarzania sloganow, cytowania gazetowych mentorow i dyrektyw partyjnych - vide : ktos nam znajomy :p . Ten wymagajacy juz wie kogo wybrac.

Wydaje mi sie, ze jesli teraz PO chce cos zrobic, to powinna sprobowac dotrzec do tej niezdecydowanej grupy rozdartej miedzy PiSem, SO, LiDem i LPRem :D :D

Tak wzskazywalaby logika, ale moge sie mylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bratki

ja zrozumialem o czym mowilas :D , moze tylko nazbyt delikatnie sie wyrazilem, a chodzilo mi o to, ze " i w Paryzy nie zrobia z owsa ryżu".

 

Zrobiom, zrobiom! A Lepera z czego ulepili? Jeśli można sprawić, że ludzie kupują Harry Pottera..., albo komórki Ericksona? Albo Windowsy? :D

 

Poza tym jest różnica pomiędzy "niewiele poprawić" a "pogorszyć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O LID wstyd nawet gadać... :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Platforma to Tusk, PLatformy Obywatelskiej już nie ma.

N. Rokita

 

Tak jak nie ma w niej Płażyńskiego, Olechowskiego, Gilowskiej, Religii, jest Tusk i zostali ludzie pokroju Schetyny...., niestety....

 

Czy ktoś cokolwiek z kampanii wyborczej PO zna program tego ugrupowania???

 

Czy może być większy obciach jak Komorowski który obraża Kamińskiego a po paru godzinach przeprasza..., no chyba że w imię zasady Bronka obrzucic kłamstwem, zawsze coś zostanie....

 

Co ciekawe, w słowach czy Kwasa czy opozycji, PO to PIS BIS, to wspólne głosowania za lustracją, CBA, to Tusk przyznaje że jest przeciwnikiem aborcji i eutanazji (wywiad dla Niedzieli przed wyborami prezydenckimi)...., te partie są najbliższe ideowo..., rządów tych partii chcieli wyboircy dwa lata temu i dziś...

 

Nelly Rokita przyznaje:

"PO, PiS i PSL są mi bliskie. Uważam, że przyszłym Sejmie powinny współpracować."

 

Cugowski:

"PIS i PO, szefowie tych partii powinni się dogadać, inaczej będzie katastrofa"

"Zagłosuję na PIS, bo nie mam wyboru. Po nie zrobiła niczego, abym uwierzył że jej rządy bedą lepsze"

 

Trudno się nie zgodzić z Cugowskim....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, ilu mamy "wykształciuchów"?

 

Tomku, że też niektórzy tak bardzą biorą do siebie to słowo, ciekawe dlaczego?

 

Kaczyńscy bronią etosu inteligencji

 

Jeśli w wizji braci Kaczyńskich etos polskiej inteligencji odgrywa podstawową rolę i co więcej, Kaczyńscy z tego etosu się wywodzą, to skąd język, jakim o tej grupie społecznej mówi PiS? Skąd "wykształciuchy" i "łże-elity"?

 

To była krytyka jedynie tych ludzi, którzy udają, że ten etos reprezentują. Z pewnością były to określenia cząstkowe, ale trzeba złej woli, by traktować je inaczej. Naprawdę słowa Dorna i Kaczyńskiego dotyczyły tylko tych pseudoelit i pseudopoglądów ludzi, w których formacji duchowej brak jest ideowego etosu wartości w służbie społeczeństwa. To ludzie wykreowani sztucznie przez komunizm albo swoiści technokraci, ludzie sprzężeni z modnym dziś zanikiem wartości zhierarchizowanych pod hasłami pseudouniwersalnych, globalnych idei zastępczych.

 

.....................

Ostatnio w rządzie Kaczyńskiego znalazł się filozof, prof. Ryszard Legutko, co było trafne, choć trochę zaskakujące. Nie wszystkie środowiska popierające reformy PiS są dostatecznie znane. Na przykład Uniwersytet Jagielloński to nie tylko protesty przeciw lustracji, ale także cały szereg profesorów i naukowców z opiniotwórczego ważnego pisma "Arcana", o którym mało się mówi, bo nie jest dziennikiem. Popieram etos Kaczyńskich i ich dążenia, co nie znaczy, że zawsze są dobrymi technokratami, że umieli rządzić, nie popełniając pomyłek. Proszę jednak wziąć pod uwagę, na jak trudne rzeczy się porwali. Nie wszystko się udało, a jednak niewątpliwie rozpoczęli proces dekomunizacji przez reformę WSI, wzmocnienie IPN, walkę z korupcją. Przyjrzeli się spółkom nomenklaturowym. Toczą także walkę z całą tą formacją, którą ja bardzo dawno temu określiłem jako neotrockistowską - z Michnikiem, "Gazetą Wyborczą". Czasem się przeliczają - przykładem może być sprawa Kaczmarka. Ale pełna realizacja projektu reformy przekracza siły jednego rządu, a nawet jednego pokolenia. Jaką mamy zresztą alternatywę? Wielokrotnie słuchałem Donalda Tuska. Brak mu idei pozytywnych, jest tylko emocjonalna negacja pozbawiona analizy. W PO są prawdopodobnie osoby wybitne, ale jak dotąd w ramach partii nie miały odwagi wysuwać własnych projektów. Kaczyńscy zdają sobie sprawę z tego, że aby Polska mogła się rozwijać, musi wykształcić się nowa klasa tych, których Znaniecki nazywał przewodnikami duchowymi, ludzi odwołujących się do najbardziej żywotnych idei narodowych. Chodzi też o to, by wykształcone elity rzeczywiście stawały się inteligencją.

 

Całość:

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=254&year=2007&nrw=180&art=741

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa. Żeby jeszcze było na co zmienić. Mój małż od jakiegoś czasu postuluje zrzutkę bilety dla całej naszej klasy politycznej. Konkretnie na bilet w jedną stronę na księżyc.

 

A swoją drogą - cudaczne to - w swoim czasie antenowym kodować adwersarzy. W 3 na 4 ten numer, bo szkoły nie liczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczyńscy bronią etosu inteligencji....i co więcej, Kaczyńscy z tego etosu się wywodzą.....

Czy Ty czytasz samego siebie? Zastanów się co piszesz.

Doktorat o wyższości... na strychu na ok.200 stron.

A może treść była nowatorska i rewolucyjna? na strychu?

I etos inteligencji skłonił Panów Kaczyńskich do skumania się z inteligentem Andrzejem i inteligentem Romkiem.

A te wszystkie teksty typu "małpa w czerwonym","TKM" ,o zomo, o łże elitach itd,itd to przejaw wybitnej inteligencji.

Dla nich mam jedno zdanie a raczej cytat "inetligencji IV RP" : "spieprzaj dziadu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu zastanawiam się czym różni się PO od PiS? To, że tak często następują migracje polityków pomiędzy tymi partiami utwierdziło mnie w przekonaniu, że tych różnic jest niewiele.

Znalazłem jednak różnicę o znaczeniu fundamentalnymi. Jest to coś co ostatecznie dyskwalifikuje w moich oczach PiS - czyli kłamstwo. A dokładniej posługiwanie się nim na co dzień. I to nie przez szeregowych posłów, ale przez samego przewodniczącego. Jeszcze premiera, jakby nie było. :evil:

Tak wiec nie ma się co dziwić niektórym forumowiczom, przykład idzie z góry.

 

Premier Kaczyński dał mi słowo honoru, że Antoni Macierewicz będzie powołany tylko na trzy miesiące - powiedział Roman Giertych w Radiu Zet. Potem premier zmienił zdanie - i Macierewicz pozostał szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego - przyznał były wicepremier i lider LPR.

 

Taki sam zarzut pod adresem premiera sformułował Radosław Sikorski w swoim wystąpieniu na konwencji Platformy Obywatelskiej w Gnieźnie. Sikorski wyjawił, że podpisując nominację Macierewicza na szefa Kontrwywiadu Wojskowego dostał zapewnienie od premiera, że jest to nominacja na trzy miesiące. Sikorski był przeciwny mianowaniu Macierewicza na to stanowisko. - Lekkość z jaką Jarosław Kaczyński oznajmił mi później, że w polityce nie wszystkich umów można dotrzymywać sprawiła na mnie porażające wrażenie. Panie premierze, nie można budować lepszej Polski na podstępie i wiarołomstwie - podkreślił b. szef MON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że PO to PIS BIS, czego nie uważam za obraźliwe...

 

http://pl.youtube.com/watch?v=FX2tq10hSH0

 

Donald Tusk o koalicji z LID w Warszawie:

Szef PO Donald Tusk powiedział, że Platforma nie przewiduje koalicji z SLD w Warszawie.

http://platforma.org/index.php/aktualnosci/aktualnosci&pT=details&sP=CONTENT,objectID,900503/CONTENT_2,objectID,900503&L=pl

 

Wywiad w RMF FM.

Konrad Piasecki: A za to on mówi - Stwórzmy koalicję,. Skoro chcecie odsunąć PiS od władzy, to stwórzmy w radzie miasta koalicję SLD-lewica-demokraci-Platforma.

 

Donald Tusk: Nie jest celem Platformy tworzenie koalicji z SLD.

 

Konrad Piasecki: Dlatego, że nie przekroczyliście jeszcze takiego mentalnego Rubikonu?

 

Donald Tusk: Nie przekroczymy tego mentalnego Rubikonu.

 

Cztery miesiące po tych wypowiedziach mamy następującą sytuację: koalicja PO i SLD jest faktem, obie partie współrządzą miastem i wielu działaczy partyjnych z obu ugrupowań ma satysfakcję z posad w miejskich spółkach.

 

Mentalny Rubikon został przekroczony.

 

Dziś Donald Tusk może sobie powiedzieć: "Kłamaliśmy rano, kłamaliśmy wieczorem. Żeby wygrać".

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan prezes się znów popisał ;)

 

 

LiD: Wypowiedź premiera o narodzie jest skandaliczna

 

Podlaski LiD uznał za "skandaliczną" i prezentującą treści "o charakterze ksenofobicznym" wypowiedź premiera Jarosława Kaczyńskiego w czasie niedzielnej konwencji PiS w Białymstoku.

 

- Zwyciężymy, bo to zwycięstwo jest potrzebne Polsce. Jest potrzebne po to, by w tym państwie, w Rzeczypospolitej Polskiej, żył jeden naród polski, a nie różne narody. By Rzeczypospolita była całością, by wszystkie jej ziemie miały takie same prawa. By wszyscy Polacy mieli takie samo prawo do godności - powiedział Jarosław Kaczyński, kończąc swoje wystąpienie na konwencji. Wcześniej mówił o konieczności wyrównywania szans regionów biedniejszych, takich jak województwo podlaskie.

[...]

"Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec pogardy, z jaką Jarosław Kaczyński potraktował dziesiątki tysięcy mieszkańców naszego województwa. Domagamy się od Prezesa Rady Ministrów publicznych przeprosin dla wszystkich Polaków, bez względu na narodowość, którzy poczuli się urażeni i znieważeni jego skandaliczną wypowiedzią" - głosi oświadczenie LiD.

 

"To haniebne"

"Publiczne prezentowanie przez Prezesa Rady Ministrów, w mieście dumnym ze swej wielonarodowości, ksenofobicznych i antydemokratycznych treści uważamy za haniebne. W słowniku ludzi cywilizowanych trudno jest znaleźć słowa, przy pomocy których tą wypowiedź należałoby ocenić" - piszą sygnatariusze listu, wśród nich kandydaci LiD w październikowych wyborach.

 

Województwo podlaskie uważane jest za jeden z najbardziej zróżnicowanych narodowościowo i wyznaniowo regionów Polski. Są tutaj największe w kraju skupiska mniejszości białoruskiej i litewskiej, żyją także Ukraińcy i Rosjanie.

 

Szacuje się, że połowa wyznawców prawosławia w kraju mieszka w tym regionie, a także duża grupa polskich wyznawców islamu.

>>> http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4493888.html

 

 

 

Jedna rasa, jeden wódz ? :lol:

to już było

tyle że tamta rasa ma się dobrze, ale z wodzem jakby gorzej 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

LiD: Wypowiedź premiera o narodzie jest skandaliczna

 

I pomyśleć że takie hasła wywodzą się od partii której lider skompromitował się, nie tylko na całą Polskę co i świat..., a partia i jej wódz (minister za komuny) wywodzi się w prostej linii z partii która chciała sprowadzić świat do jednego systemu, jednego wodza, do "1984"....

 

Nie wspomnę o zegarkach, "osoczu", Sobotce i długo by wymieniać, a za to wszystko zapłacili... podatnicy..., ale przecież są tacy którzy uważają że to było normalne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

LiD: Wypowiedź premiera o narodzie jest skandaliczna

 

I pomyśleć że takie hasła wywodzą się od partii której lider skompromitował się, nie tylko na całą Polskę co i świat..., a partia i jej wódz (minister za komuny) wywodzi się w prostej linii z partii która chciała sprowadzić świat do jednego systemu, jednego wodza, do "1984"....

 

....

 

Nic straconego .

Co sie nie udalo komunie, jak widac z powodzeniem udaje sie teraz Kaczynskiemu.

Jedna partia, jeden wodz, kompromitacja na caly swiat itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Nic straconego .

Co sie nie udalo komunie, jak widac z powodzeniem udaje sie teraz Kaczynskiemu.

Jedna partia, jeden wodz, kompromitacja na caly swiat itd.

 

Jeden wódz to chyba jest w Platformie...

jedna partia to była i jest kiedyś PPR, PZPR, potem coś tam, potem coś tam, potem SLD, teraz LID, tylko się nazwy zmienia by wyborcom po poprzednich kompromitacjach czy próbach wprowadzania światowego komunizmu...łatwiej było głosować....

Kompromitacji jakiej zrobił Kwas w Charkowie to już nikt nigdy nie pobije...

 

Ale chyba powyższe to chyba dla wyborców akurat powody do chwały swych partii.. :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...