Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak "to" się robi? - czyli bufor ciepła


adam_mk

Recommended Posts

adam_mk

Mozesz zerknac na jeden z madrych watkow, ktore rozpoczales, i dac mi znac, na co mam zwrocic uwage "rozwijajac" hybryde DGP + REKU ?

Wprawdzie zrealizowalm ja inaczej niz proponowales, ale widac, ze jakies wstepne efekty sa.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?152431-hybryda-WM-i-DGP

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chyba wiem o czym mówisz:D. Zakupiłem podobny zbiorniczek z Poznania.

Osobiście ucinam dwa dekle. Później pospawamy tigiem. Zastanawiałem się czy jest sens robić spoinę 8mm.

 

Kolego czy Ty kupiłeś ten zbiornik po gazie? z firmy systh....? Pytam się z ciekawości bo też go kupiłem, ale jak na przyczepkę mi go wrzucili widlakiem to się trochę przeraziłem. Waga to 650kg!!! (doszukałem się wybitej cechy na zbiorniku) Aktualnie robię przygotowania do zamknięcia, obcięty tylko jeden dekiel. Na te potrzeby kupiłem tiga dedry zobaczymy jak pójdzie z max prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czy Ty kupiłeś ten zbiornik po gazie? z firmy systh....? Pytam się z ciekawości bo też go kupiłem, ale jak na przyczepkę mi go wrzucili widlakiem to się trochę przeraziłem. Waga to 650kg!!! (doszukałem się wybitej cechy na zbiorniku) Aktualnie robię przygotowania do zamknięcia, obcięty tylko jeden dekiel. Na te potrzeby kupiłem tiga dedry zobaczymy jak pójdzie z max prądem.

 

Tak. Mi przywieźli pod dom. Też byłem przerażony bo wcześniej sobie przeliczyłem ile to może ważyć. jakbyś mógł bardzo bym prosił jakieś foty jakie tylko masz zw. z tym baniaczkiem. Czym odcinałeś dekiel i czy w miare jest ok odciąć tylko jeden dekiel?

ps. tez mam dederke 203 i ten zbiornik wyczaiłem z tego postu. Ktos nie wiem moze ty umiescil fotę wcześniej i tak po nitce doszedłem do nich

Edytowane przez madric
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę:

http://img585.imageshack.us/img585/2880/conexd.jpg

Dorzucam od wewn.

http://img337.imageshack.us/img337/5815/przejsc.jpg

 

Gdybym wiedział, że te moje Conexy zdobędą taką popularność :):):):) .... to napisałbym do producenta żeby wyprodukowała serię bez zwężenia w środku.

A powietrze ucieka CI przez pakuły - dostaną wody i bedzie O.K. a resztę połączeń sprawdź wodą z mydłem

Mnie irytowały bomble na pakułach i wszystkie Conexy powklejałem na Loctite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam pytanie odnośnie powietrznej próby ciśnieniowej bufora. Czy bufor 1000L można napełnić do ok. 3 bar z butli tlenowej 10L napełnionej do 300 bar (mogę taki pożyczyć), chyba że jest jakiś tańszy sposób niż kupowanie pompki do prób za 300zł?

 

Kompresor, drożej albo porównywalnie ale zawsze się przyda. A i 2 atm wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uczeni w sztuce" zawsze mi to do łba tłukli jak jaką mantrę!

 

Tłuszcze, na które puścisz strugę tlenu, maja brzydki zwyczaj zapalania się.

W temperaturze pokojowej ciśnienie cząsteczkowe jest wtedy zupełnie wystarczające do samozapłonu.

 

Mechanizm podobny do tego z zapalniczki jednorazowej.

WIESZ CZEMU "kamień" od zapalniczki daje iskry?

JAK to robi?

 

Tu jest podobnie.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo w takiej atmoswerze tlenu przy odrobinie tłuszczu to mogłbyś stwierdzić że jesteś Copperfildem bo zbiornik pewnie by się utlenił w kilka sekund. U nas sprężarka tlenowa ważąca 4 tony wykonana ze specjalnego żeliwa zniknęła w 30 sekund. Lepiej kup butle z azotem. Najwyżej się udusisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...