Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt ogrodu - wątek zbiorczy: czy warto? co zawiera? jak wykonać? ile kosztuje?


Czy masz projekt ogrodu?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy masz projekt ogrodu?

    • Mam projekt stworzony samodzielnie przeze mnie
    • Mam projekt stworzony przez projektanta, do samodzielnej realizacji
    • Mam projekt stworzony przez projektanta i realizowany przez firmę
      0
    • Tworzę ogród bez projektu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 602
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

czy możecie kogoś polecić (niedrogiego) do zaprojektowania ogrodu?

Chodzi mi o koncepcję i żeby był plan nasadzeń, bo roślinki będziemy zakupowali i wsadzali samodzielnie.

Moze ktos z was korzytsał z usług jakiejś dobrej i niedrogiej firmy lub moze studentki z wydziału architektury krajobrazu w tym zakresie?

Jakie ta są w ogóle poziomy cen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze jakiś namiar na tą znajomą?

Ja też szukam kogoś kto zaprojektuje mi ogród i tez myślałam o studentce architektury krajobrazu.

 

Buniaa,

 

Jest tylko mały problem - Ty jesteś z Warszawy a ona jest z pyrlandi.

Tak więc, ona chyba odpada.

Poza tym muszę ją najpierw sprawdzić żeby polecić, a projekt dopiero się robi.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem teraz na etpaie poszukiwania projektu ogrodu. Jak przebiegło spotkanie z projektantem?

Czy moge dostać jakieś namiary na niego?

Odpowiem od końca: namiary mogę Ci przesłać, ale on jest z Olsztyna, więc raczej pewnie nie będziesz zainteresowana (bo jak widzę jesteś z Warszawy).

Pan - wybrany intuicyjnie (pewnie tu polecą na mnie gromy - widziałam tylko rysunki, zdjęć z realizacji miał mało, ale u nas raczej niewiele osób korzysta z takich usług, a jak korzystają to raczej tylko firmy i planują przestrzeń inaczej niż w prywatnym ogrodzie) na szczęście się objawił, pogadaliśmy - zadał mi wszystkie te pytania, które wg forumowiczów powinien zadać, więc się zdecydowaliśmy na projekt. Na razie, bo na wykonanie całości chwilowo brak nam kasy, poza tym chciałabym przynajmniej część roślin posadzić sama.

Mieliśmy mały problem z niwelacją terenu - niby prosty, ale w niektórych miejscach trzeba wybrać, w niektórych nadrzucić i już tutaj pan miał ciekawy pomysł, więc rozmawialiśmy dalej. Powiedziałam, jak sobie wyobrażam ogród, co chciałabym w nim mieć, czego nie, pan proponował, my słuchaliśmy i mówiliśmy swoje. Dostał mapkę, ale nie do końca taką jak chciał, miał przyjechac jeszcze kilka razy, pochodzić, porobić zdjęcia itp. To ma trwać ok 2-3 tygodni, po których mamy dostać rysunki, proponowany wykaz roślin, potem możemy dostać również szczególowy kosztorys, po wprowadzeniu ewentualnych zmian. Jak dostaniem rysunki, będę wiedziała, czy mi się podoba, czy nie. Myślę, że wkrótce się odezwie.

Acha, sam projekt ma kosztować 600 zł i obejmować te szkice i wydruki, szczególowy wykaz roślin (chyba z wielkością). Szczegółowy kosztorys dodatkowo 200 zł. Architektury żadnej nie przewiduję, oprócz pergoli jednej, albo kilku, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przeccytałam cały watek.

Ale tak naprawde Mieczu podaje tylko jedną sprawdzonaą firmę od zakłądania ogrodu i sprawdzoną firmę od rolek trawy, a mi chodzi przede wszytskim o projekt ogrodu i namiary na projektantów. Więc szukam dalej i prosze was dalej o jakieś namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Negocjujcie, negocjujcie z projektantami i wykonawcami.

Nawet przy cenie nasadzeń, bo i one kryją narzuty.

Oto dowód ze strony gliwickiej szkółki roslin ozdobnych :"Dla sklepów ogrodniczych, hurtowni ogrodniczych oraz firm projektujących i wykonujących ogrody ceny materiału roślinnego są o 20% niższe od podanych w cenniku."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam ten projektant powiedział, że oni mają rośliny z dużymi upustami, dlatego jeżeli ten upust będzie tak duży, że roślina z posadzeniem będzie kosztowała tyle, ile zapłaciłabym w szkółce lub sklepie bez upustu, zdecyduję się na to, żeby mi ją posadzili. Ale w tym roku raczej chyba już nie, bo kasa się kurczy niemiłosiernie :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić dwie młode dziewczyny po architekturze krajobrazu, zrobiły mi fantastyczny projekt bardzo dużego ogrodu. Ponieważ niedawno zaczęły prace ceny mają przyzwoite. Są naprawdę utalentowane i solidne. Polecił mi je kolega z forum, u którego też zrobiły świetny projekt. Dodam jeszcze, że nasze dwa ogrody są w kompletnie innym stylu. Namiary na priv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

i nastąpił mój debiut...

 

odzywa się.... architekt krajobarazu , co prawda zajmuję się teraz innymi tematami, ale ogrody kręcą mnie od zawsze...

służę kontaktem z projektantami i firmami, może sama coś podpowiem...

mój ogród mam w głowie, a realizacja startuje...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

este,

Ja mam już ogródek, nawet troszkę zadbany, ale coś bym w nim zmienił, brakuje mi pomysłu. W tym roku będzie tu budowa, chyba od września, więc ogród zagrożony, ale znaleźliśmy ekipę, która jest na tyle solidna, że jakoś się dogadamy. I strat większych może ne będzie, tylko trudności przy budowie, bo niektóre rośliny trzeba będzie przenieść na nowe miejsca itd.

Ale o ogrodach możem rozmawiać 24 godziny na dobę, więc tylko jak będziesz miał(a) czas to odezwij się na priv to będziemy kontynuować naszą rozmowę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zygmor,

ciesze się że będę miała z kim pogadać ;)

obejrzałam Twoją kolekcję- ładna, u siebie też planuję troche wrzosowatych więc poradzisz co wybrać.

Ze zmianami w ogrodzie poczekaj może do zakończenia budowy, przenieś tylko to co niezbędne.

Od ilu lat tworzysz swój ogród?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

este,

Będzie tego tak ze dwadzieścia latek ja działamy na swoim. Wybrałliśmy wrzosowate, bo teren przyleśny, sosny, dęby i brzozy. Wszystko zaczęło się od rozmnażania różaneczników z nasion, one otwrzą trzon naszej kolekcji.

Późnej zaczęliśmy uzupełniać to innymi krzewami, przede wszystkim iglastymi, ale nie tylko. Obecnie nazbierało się tego troszkę. Samych różaneczników jest obecnie kilkaset może ( 400)?

Ogród jest tak urządzony, że większość nasadzeń dokonaliśmy na obrzeżu ogrodu, środek jest pusty tu króluje trawnik. Od niedawna działa automatyczne podlewanie i to ułatwiło nam zadanie, bo przy takiej liczbie roślin podlewane wężem było problemem. Brakuje nam w ogrodzie czegoś co truno określić. Musisz pewnie to obejrzeć i może wspólnie coś postanowimy. Jak nie problem i moglibyśmy się spotkać kiedyś tu w ogrodzie to byłoby fajnie.

 

Reszta na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

nosze się z zamiarem powtórnego wykonania projektu ogrodu, ten który mam w tej chwili i posadzone rosliny zupełnie nie odpowiadają mojej wcesniejszej wizji : rosliny nie kwitną etapami, tylko wszystkie na raz, rabat wykonanae sa bez fantazji, co jakis czas powtarza się ta sama grupa roslin, brak drzew - same krzewy , brak elementów drewnianych ,brak ciekawych zakątków w ogrodzie,

ogrodnik ograniczył się do poosadzenia roślin tylko wzdłuż ogrodzenia, nieprzemyslane sadzenie roslin, wieksze z przodu, mniejsze z tyły, zupełnie zarosnięte itd, itd. jednym słowem ogród wyglada nijak

 

na bazie tego co mam chcę zrobić nowy projekt na co powinnam zwrócić uwagę , jak rozmawiac z nowym ogrodnikiem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosze się z zamiarem powtórnego wykonania projektu ogrodu, ten który mam w tej chwili i posadzone rosliny zupełnie nie odpowiadają mojej wcesniejszej wizji : rosliny nie kwitną etapami, tylko wszystkie na raz, rabat wykonanae sa bez fantazji, co jakis czas powtarza się ta sama grupa roslin, brak drzew - same krzewy , brak elementów drewnianych ,brak ciekawych zakątków w ogrodzie,

ogrodnik ograniczył się do poosadzenia roślin tylko wzdłuż ogrodzenia, nieprzemyslane sadzenie roslin, wieksze z przodu, mniejsze z tyły, zupełnie zarosnięte itd, itd. jednym słowem ogród wyglada nijak

 

na bazie tego co mam chcę zrobić nowy projekt na co powinnam zwrócić uwagę , jak rozmawiac z nowym ogrodnikiem.....

 

Radziłbym Ci spisać w punktach wszystko co chcesz mieć w ogrodzie

Ulubione kolory kwaitów, pory kwitnienia czy atrakcyjności roślin, ulubione gatunki, to czego nie lubisz (np: ostrych zapachów roślin) itd itd

Najtrudniej jest projektować dla klientów którzy mówią mi - "Niech Pan zrobi tak żeby było ładnie , żebyśmy byli zadowowleni"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Czy ktoś może polecic architekta krajobrazu i projektanta ogrodu z Krakowa? Mamy działkę 23 ary ze skarpami (uroczą), głównie chodzi o fachowe doradztwo w sprawie ukształtowania terenu, niekoniecznie kompleksowe wykonanie. Ale zaufana firma ogrodnicza też by się przydała.

Pozdrawiam

Izobara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...