Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt ogrodu - wątek zbiorczy: czy warto? co zawiera? jak wykonać? ile kosztuje?


Czy masz projekt ogrodu?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy masz projekt ogrodu?

    • Mam projekt stworzony samodzielnie przeze mnie
    • Mam projekt stworzony przez projektanta, do samodzielnej realizacji
    • Mam projekt stworzony przez projektanta i realizowany przez firmę
      0
    • Tworzę ogród bez projektu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 602
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja jestem projektatntem ogrodów (po studiach) z kilkuletnią praktyką, ale bez własnej firmy (współpracownik dużych firm). Jestem z Poznania.

 

Witam Elfir ! Ponieważ jest to mój pierwszy post na forum witam również pozostałych forumowiczów !

Buduję się pod Poznaniem . Właściwie to do końca budowy domu jeszcze daleka droga , ale wiem że śmiało mogę już zacząć myśleć o fajnym ogrodzie . A że doświadczenia w zakładaniu takowego nie mam ( wizji jako takiej również nie :wink: ) chętnie jeśli to możliwe skorzystam z Twojej pomocy . Bardzo proszę o podanie telefonu lub innego kontaktu z Tobą

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wiesz, projekt zrobię wysyłkowo, ale chyba nie bedziesz płacił za dojazd, bym mogła obejrzeć Twoją działkę? :)

Ja niestety, z Poznania

 

to już blizej mnie! :D przede mną urządzanie ogrodu i tak sobie pomyslałam, że przydałaby się pomoc fachowca :roll:

tylko zupełnie nie orientuję się cenach :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROJEKTOWANIE OGRODóW ON LINE

http://ciekawyogrod.bnx.pl/news.php

Dariusz Domagalik

( znalazłam na all:)

 

Projektant po AR + własna szkółka ( robił minn. park w Krakowie) - p.Antoni Szlaga - Kasinka Mała tel.018/331 30 15

Przy realizacji, projekt był gratis :), a ceny roslin baardzo konkurencyjne. I oczywiście - z gwarancją!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie projektowanie ogrodów "on line" jest nieporozumieniem. To trochę tak, jakby szyć kostium "na miarę" nie widząc klienta ;-)

 

Istotnym wydaje mi się by mieć kontakt osobisty z właścicielem przyszłego ogrodu, porozmawiać z nim, z całą rodziną, o ich preferencjach, o tym co chcieliby w swoim ogrodzie mieć, czego absolutnie nie, jak spędzają czas wolny, jak chca go spędzac w swoim ogrodzie, czy chce im się poświęcać czas na skomplikowane zabiegi ogrodnicze itp. itd; Ważne jest, by zobaczyć dom - widok z okien, co zasłonić, co podkreslić, oglądnąć działkę - widok z poszczególnych części projektowanego ogrodu na dom, na teren za ogrodzeniem-może zamiast szczelnie się odgradzać, warto coś z otaczającego krajobrazu "wciągnąć" do ogrodu - jak choćby widoczne na horyzoncie drzewo czy wieżę odległego kościółka. Ważne, by pospacerować po okolicy i zorientować się w stosowanych w sąsiedztwie formach, materiałach- co zaadaptować w projekcie by harmonijnie wtopić dom z ogrodem w otaczający go krajobraz. Wreszcie pobrać próbki gleby, zrobić swoje pomiary i zdjęcia - takie, jakie pomogą mi w póżniejszym projektowaniu.

 

Oczywiście można próbowac zrobić to samo "na odległość", ale ja jakoś tego nie widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są ceny za zaprojektowanie ogrodu ?

 

różne ;-)

 

zależy, co wchodzi w zakres projektu. Jeśli jest to projekt pełny - czyli rzuty, przekroje, rysunki małej architektury, spis roślin, projekt nawierzchni, oświetlenia (elektryka), wody, kosztorys, szczegółowy wykaz prac do wykonania i tzw. wskazówki pielęgnacyjne to około 1200-1500 zł.

 

Jesli projekt uproszczony (bez szczegółowej elektryki i wody, ale jest projekt oświetlenia czyli mówiąc prosto wiadomo gdzie ma być jaka lampa ;-) to około 800 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są ceny za zaprojektowanie ogrodu ?

 

różne ;-)

 

zależy, co wchodzi w zakres projektu. Jeśli jest to projekt pełny - czyli rzuty, przekroje, rysunki małej architektury, spis roślin, projekt nawierzchni, oświetlenia (elektryka), wody, kosztorys, szczegółowy wykaz prac do wykonania i tzw. wskazówki pielęgnacyjne to około 1200-1500 zł.

 

Jesli projekt uproszczony (bez szczegółowej elektryki i wody, ale jest projekt oświetlenia czyli mówiąc prosto wiadomo gdzie ma być jaka lampa ;-) to około 800 zł

 

Mymyk

skąd te ceny?

jesteś projektantem/tką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są ceny za zaprojektowanie ogrodu ?

 

różne ;-)

 

zależy, co wchodzi w zakres projektu. Jeśli jest to projekt pełny - czyli rzuty, przekroje, rysunki małej architektury, spis roślin, projekt nawierzchni, oświetlenia (elektryka), wody, kosztorys, szczegółowy wykaz prac do wykonania i tzw. wskazówki pielęgnacyjne to około 1200-1500 zł.

 

Jesli projekt uproszczony (bez szczegółowej elektryki i wody, ale jest projekt oświetlenia czyli mówiąc prosto wiadomo gdzie ma być jaka lampa ;-) to około 800 zł

 

Mymyk

skąd te ceny?

jesteś projektantem/tką ?

 

jestem, jestem ;-)

ceny orientacyjne wlasne ;-)

 

ale generalnie niełatwo jest określić cenę, bo koszt projektu ogrodu można porównac do kosztu indywidualnego projektu domu - może być 5.000 a może być i 25.000...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Ja też szukam projektanta...

 

Mam działkę 8000mkw, dużo chaotycznie rosnących brzóz, trochę małych sosen, kilka głogów, kilka dzikich róż.. po prostu jak na ugór przystało :D

 

Dom w trakcie rośnięcia, i trzeba by sobie jakoś wreszcie ten przyszły ogród zaplanować.

 

Chciałabym mieć coś na kształt parku, z łąką kwietną, małym stawem (do 30mkw), żywopłot naturalny - czyli jak najbliżej natury.

 

Rozmawiałam już z jedną Panią i powiedziała mi że przy standardowych działkach cena oscyluje w okolicach 1zł/m2... Powiedziała że moja wizja się jej podoba i mogła by mi wykonać projekt (po obejrzeniu działki) w cenie ok 1000-2000zł...

Mam się z nią umówić w tym tygodniu.

 

Czy robienie projektu " na odległość" ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martadela napisała "po obejrzeniu działki". Czyli projektant będzie widział ogród. W takiej sytuacji nie wiem co znaczy "na odległość"? Ze projektant mieszka daleko od projektowanej działki? Przecież nie na działce będzie projekt rysował.

Ale dziwi mnie cena 1000 - 2000 zł za profesjonalny projekt? To 0,12-0,25 zł/mkw. Czy to się jakiemukolwiek projektantowi opłaca? 8000 mkw to naprawdę dużo siedzenia i rysowania.

Koncepcja - to jeszcze, ale projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśniam:

- projekt na odległość - dotyczy mojej znajomej która może zrobić mi go free, ale przebywa obecnie w Hiszpanii, więc trzeba by się mocno nakombinować by to wszystko wyszło

- Pani która ma przyjechać do mnie na działkę... cóż tak wyglądała jej oferta :-?

Ja nie oczekuję zaprojektowania każdego m2 ogrodu. Właściwie to chcę by ktoś uporządkował trochę to co już mam, i doprojektował do tego kilka dosłownie rzeczy typu: żywopłot, staw, zaplanować gdzie ma być łąka a gdzie trawa, zrobić między nimi jakieś przejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje w takim razie nie projektanta a dobrego ogrodnika PRAKTYKA czy jak to sie nazywa :wink: kogos kto przyjdzie zbada glebe, rosliny, pomaca :-? wezmie za lopate i sam to pozmienia - na wlasnym przykladzie wiem ze u nas najlepiej sie to sprawdzilo, kilkakrotnie zmienialam fachowcow ogrodnikow - wyuczone na wlasnej skorze - sprawdzic kilka zrobionych projektow "wykonanych" przez fachowca, porozmawiac z klientami o relacjach z tym kogo sie bierze. Duzo tez w naszym przypadku dala wspolna praca z ogrodnikiem, bo nawet jesli zrobil dobrze, to jak samemu sie cos posadzi, przekopie, opryska to pozniej lepiej smakuje, wyglada i cieszy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...