Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt ogrodu - wątek zbiorczy: czy warto? co zawiera? jak wykonać? ile kosztuje?


Czy masz projekt ogrodu?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy masz projekt ogrodu?

    • Mam projekt stworzony samodzielnie przeze mnie
    • Mam projekt stworzony przez projektanta, do samodzielnej realizacji
    • Mam projekt stworzony przez projektanta i realizowany przez firmę
      0
    • Tworzę ogród bez projektu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 602
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a ja nie chcę projektanta, który zaprojektuje, zrobi listę roślin , obmyśli gdzie światło a gdzie woda a potem przyjedzie i to wszystko za mnie zrobi.

Ale baaaardzo chciałabym skontaktować się z osobą, która pomogła by ogarnąć nasze 2560m2 ogrodu i podpowiedziałaby czy moja bardzo wstępna wizja w ogóle ma sens.

Fajnie by było, gdyby ktoś z doświadczeniem, wizją, zmysłem itd podpowiedział , gdzie zrobić jakieś wyższe nasadzenia, zaproponowałby wstępną lista roślin do jakiś bardziej reprezentacyjnych zakątków i ogólnie pomógłby zapanować (oczywiście za pieniążki) nad chaosem działki=ugoru tak, aby spokojnie krok po kroku, we własnym zakresie, można było ten jeden spójny zamysł realizować

Jeśli znalazł by się tutaj ktoś taki, bardzo proszę o kontakt na pw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie pogląd drugiej strony (klienta) – co ta znaczy satysfakcjonująca cena za projekt ogrodu?

http://www.allegro.pl

:wink:

 

A tak powaznie to nie znam projektantow ktorzy biora ponizej 4 zlotych za metr kwadratowy. Skad Wy te ceny ludzie bierzecie?

 

 

Z potrzeb rynku ;-) A tak na pozwaznie, gdybym wyceniala sie na 4 zl/m2 to robilabym pewnie 1 projekt na kwartal, a ja lubie swoja prace i wole miec jej wiecej :wink:

Moze w okolicach stolicy jest juz inaczej, ale np. w Krakowie taka cene zaakceptuja nieliczni. A wydaje mi sie ze rzecza projektanta jest nie tylko zarabiac na tworzeniu projektow ale również propagować dobre, wysmakowane ogrodnictwo, dbać o to, by ogród nie "straszył" w otoczeniu. Pomóc "przecietnemu Inwestorowi" w przekształceniu jego działki w stylowy ogród dopasowany do jego potrzeb. Nie wykluczam, ze moj punkt widzenia uzalezniony jest od tego, ze moja praca jest jednoczesnie moim hobby - nie upieram sie by zarabiac "krocie" bo cieszy mnie ta robota sama w sobie :)

A tak "w o gule" (jak to ktos wyedukowany kiedys pieknie napisal) to nie bardzo wyobrazam sobie uzależnianie ceny projektu od wielkości działki. Niejednokrotnie w zaprojektowanie sensownego zagospodarowania małej, problemowej działki trzeba włożyc o wiele więcej wysiłku niz działki dużej, ale regularnej, gdzie Inwestor zyczy sobie wielki trawnik i "coś po bokach" i nie chce od swojej wizji odstąpić... Wycena - zawsze indywidualna, bo projekty tez sa przeciez indywidualne... A propos - gdzies juz widziałam oferte gotowych projektów ogrodów - to dopiero ubaw... projektanci drżyjcie :wink: :lol: to bedzie chyba dobre dla tych ,ktorzy chca kompletny projekt ogrodu za mniej niz 400 zł -"bo to chyba nie jest dla pani dużo pracy, prawda?" Nie twierdzę że aby było dobrze musi być bardzo drogo, ale za tanio tez nie może być - jak w całym budownictwie zresztą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mymyk, a czy masz może stronkę ze zdjęciami własnych realizacji? Chętnie pooglądam.

To nie a'propos gotowych projektów ogrodów Boże broń :) Raczej z chęci podejrzenia stylu, żeby ewentualnie poprosić o współpracę.

 

 

Stronka jest, tylko ciagle w fazie tworzenia :wink: duzo pracy to i czasu brak po prostu by usiasc spokojnie i powklejac na nia zdjecia i skany... tak ze - poki co - moge podeslac na priv, a adres do stronki podam, jak jak sie zapelni ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zrobię na pewno elektryki, bo nie mam wykształcenia w tym kierunku.

System nawadniający - jego projekt jest zalezny od systemu firmy, którą wybierzesz.

Sam projekt - koncepcja minimum ok. 3 tygodnie, projekt techniczny ok. 2 tygodni. Ale terminy te są aktualne wyłącznie w przypadku, gdy nie ma jednoczesnie innych zleceń.

Tak naprawdę wszystko zalezy od tego, jakich konkretnych rozwiązań oczekuje klient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie planuję co ile może potrwać. Co do oczekiwań to na pewno nie chcę brnąć w jakieś (ogrody francuskie) , na pewno wiele powie sama bryła domu, ukształtowanie działki itd. itd. Działka już jest a projekt dopiero będzie się robił , więc myślę że w porę zaczynam coś robić w tym kierunku.

 

Czy jest możliwość zobaczenia jakiś realizacji choćby na fotkach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wykonawstwa, jedynie robie projekty, stad mam problem z przedstawieniem w pelni wykonanego ogrodu - moi klienci decyduja sie na realizacje etapami, samodzielnie, w miare swoich mozliwosci finansowych.

 

http://forum.muratordom.pl/projektowanie-ogrodow-poznan-i-okolice,t121232.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Jaki skutek - to bedzie zalezeć od projektanta.

Na pewno taniej niz w renomowanej firmie.

Tylko, ze jak projektant z daleka i jeszcze tani, to jak obejrzy twoja działkę? Czy przeprowadzi rozmowy na temat oczekiwań, czy moze jednak wysle ci powtarzalnego "gotowca"?

 

To tak jak z projektem domu z katalogu a na indywidualne zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...