Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt ogrodu - wątek zbiorczy: czy warto? co zawiera? jak wykonać? ile kosztuje?


Czy masz projekt ogrodu?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy masz projekt ogrodu?

    • Mam projekt stworzony samodzielnie przeze mnie
    • Mam projekt stworzony przez projektanta, do samodzielnej realizacji
    • Mam projekt stworzony przez projektanta i realizowany przez firmę
      0
    • Tworzę ogród bez projektu


Recommended Posts

jakie są ceny za zaprojektowanie ogrodu ?

 

różne ;-)

 

zależy, co wchodzi w zakres projektu. Jeśli jest to projekt pełny - czyli rzuty, przekroje, rysunki małej architektury, spis roślin, projekt nawierzchni, oświetlenia (elektryka), wody, kosztorys, szczegółowy wykaz prac do wykonania i tzw. wskazówki pielęgnacyjne to około 1200-1500 zł.

 

Jesli projekt uproszczony (bez szczegółowej elektryki i wody, ale jest projekt oświetlenia czyli mówiąc prosto wiadomo gdzie ma być jaka lampa ;-) to około 800 zł

 

Mymyk

skąd te ceny?

jesteś projektantem/tką ?

 

jestem, jestem ;-)

ceny orientacyjne wlasne ;-)

 

ale generalnie niełatwo jest określić cenę, bo koszt projektu ogrodu można porównac do kosztu indywidualnego projektu domu - może być 5.000 a może być i 25.000...

 

Czy masz swoje biuro czy z kimś współpracujesz? Macie jakąś stronę internetową albo coś żeby obejrzeć przykładowe propozycje?

 

Czy projekt ogrodu zrobić przed budową czy już przy wykańczaniu? Różnie ludzie doradzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 602
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jakie są ceny za zaprojektowanie ogrodu ?

 

różne ;-)

 

zależy, co wchodzi w zakres projektu. Jeśli jest to projekt pełny - czyli rzuty, przekroje, rysunki małej architektury, spis roślin, projekt nawierzchni, oświetlenia (elektryka), wody, kosztorys, szczegółowy wykaz prac do wykonania i tzw. wskazówki pielęgnacyjne to około 1200-1500 zł.

 

Jesli projekt uproszczony (bez szczegółowej elektryki i wody, ale jest projekt oświetlenia czyli mówiąc prosto wiadomo gdzie ma być jaka lampa ;-) to około 800 zł

 

Mymyk

skąd te ceny?

jesteś projektantem/tką ?

 

jestem, jestem ;-)

ceny orientacyjne wlasne ;-)

 

ale generalnie niełatwo jest określić cenę, bo koszt projektu ogrodu można porównac do kosztu indywidualnego projektu domu - może być 5.000 a może być i 25.000...

 

Czy masz swoje biuro czy z kimś współpracujesz? Macie jakąś stronę internetową albo coś żeby obejrzeć przykładowe propozycje?

 

Czy projekt ogrodu zrobić przed budową czy już przy wykańczaniu? Różnie ludzie doradzają...

 

mam swoją pracownię. Strona internetowa jest w trakcie powstawania :oops: ciągle brak czasu na jej stworzenie.. ale skany z wyboru projektów moge przysłac na maila.

 

Projekt przed budową - to "jasna jasnośc" w następujących sprawach: jak kształtowac teren, w jakim kształcie i z jakich materiałów zrobic podjazd, jak będzie wyglądac ogrodzenie, gdzie zlokalizowac śmietnik, jaki będzie taras, którędy poprowadzic kable do oświetlenia ogrodu/podjazdu/tarasu itp. itd. To możliwośc uniknięcia różnych późniejszych przeróbek i ciekawszego zaaranżowania przestrzeni. Natomiast nalezy się liczyc z niespodziankami - np. u znajomych w wyniku błędu budowlańców dom jest podniesiony o 20 cm i w projekcie ogrodu - w części dotyczacej tarasu, a konkretnie schodków z niego - wystąpiły zmiany.

 

Projekt "na wykończeniówce" - to często kompromisy i dostosowanie się do istniejących już rozwiązań (np. jest juz taras i skarpa, a mozna by bylo zrobi ciekawiej, ładniej, oryginalniej). Za to brak niespodzianek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam kogoś kto wykona mi projekt nawadniania ogrodu on- line i bez tych potwornych cen za m2 mam 40 arów i koszt wykonania takiego projektu jest ogromny, chciałabym projekt a nawodnienie wykonywać przez parę lat jak uzbieram kasę na poszczególne etapy,muszę mieć projekt taki podzielony na etapy w zależności od części ogrodu i zestawienie na poszczególne etapy potrzebnego materiału. Trudno takich znaleźć.

Projekt ogrodu mam w głowie i wiem co chcę , mam go narysowany na papierze mm -jakoś mi to wyszło.Ale nawodnienie to czarna magia dla mnie.Może znacie kogoś takiego jak Elfir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki u ciebie byl koszt projektu nawadniania?

 

ale przecież firmy sprzedające nawadnianie robią projekt nawadniania (na podstawie projektu ogrodu) wraz z wykazem wszelkich niezbędnych materiałow i ich kosztorysem gratisowo - a właściwie "za kaucja", ktora zostaje zwrócona gdy się u nich póxniej kupi materiały.

np. krakowscy przedstawiciele gardeny biora za taki projekt 200 zł - pózniej odliczane od faktury za materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt nawadniania w porównaniu z całością systemu to jak kropla w morzu, co innego gdy ktoś ma wykonać tylko projekt pewnie tylko firmy które sprzedają lub jacyś początkujący chcieli by się bawić za dwie stówki często bywa tak że trzeba wykonać inwentaryzację terenu to następne koszty.

Budowa systemu na własną rękę bez podstawowej wiedzy może trochę przy stworzyć problemów. Sam projekt wskazuje jakby jak system będzie rozprowadzony, lecz montaż wszystkich elementów nie zawsze jest takie proste ale opłaca się jest dużo satysfakcji gdy system ruszy ;)

 

Pomyślności;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego źródła będzie pobierana woda do systemu znasz parametry ?? jak bardzo skomplikowany jest Twój ogród, skarpy wzniesienia, dużo zakamarków, niewygodnych kątów, rośliny chcesz podlewać kropelkowo czy z zraszaczy do wykonania projektu należny zbadać wodę czy nie zawiera czasem żelaza. Jak masz jakieś zdjęcia lub projekt to wklej może Ci pomożemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast współpracuje z firmą która dział w europie wschodniej, która nie bawi się w małe ogródki ale dostarczają mi części do montażu i wiedzę.

Natomiast projekty czy to, ogrodu czy nawodnienia wykonuje sam i tak jak Elfir napisala jeżeli wykonuję inwestycję to często za projekt ogrodu biorę 1/2 lub dostarczam go gratis i podobnie z projektem instalacji nawadniającej lub elektrycznej. Elfirku tak się zastanawiam czy osoba która nigdy nie maiła styczności z budową sytemu czy poradzi sobie mając gotowy projekt?? (system to również połączenia elektryczne, jest dużo ustawiania zraszaczy, kątów, zasięgu, elektrozawory, sterowniki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogród mam na płaskim terenie, źródło wody studnia własna, do montażu mam człowieka ze złota rączką, zna się na rurach złączach w PDF sa opisane wszystkie parametry , przeglądał to ale wyraźnie potrzebuje projekt aby wiedzieć co z czym i aby to miało ręce i nogi.Nie ma doświadczenia w nawadnianiu-sam tego nie wymyśli.

Mam projekt ogrodu na papierze mm , muszę tyko zbadać wydajność wody wiem że jest duża, żelazo też jest niestety.

Jak on sobie nie poradzi to wtedy skorzystam z firmy ale to ostateczność.

Spróbuję zeskanować ten rysunek to go wkleję. Mam płotu ok250mb pod nim nasadzenia-tuje, świerki , berberysy,pecherznice-to do kropelkowego, podobna rabata wokół domu- też do nawadniania kropelkowego, reszta to tyko trawnik-czyli zraszacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz własną studnię to można się pobawić chyba że masz już pompę która dokładnie określi wydajność (m3/h) i ciśnienie (Bar) wtedy raczej będziemy musieli się dostosować do pompy i kombinować. Linia kroplująca w Twoim wypadku nie będzie dobrym rozwiązaniem zażelaziona woda szybko zapycha niewielkie szczeliny a filtry są bardzo drogie, można to rozwiązać w inny sposób;)

 

Według tego co piszesz Twoja działka i nasadzenia to raczej geometryczne układy ale dla pewności rzucę okiem na skan, jeżeli nie będzie to bardzo skomplikowane jestem wstanie wykonać dla Ciebie teki projekt z pewnością że sobie poradzisz z montażem. Tak a propos, jakiej firmy chcesz mieć system? ja robię na częściach Hunter ewentualnie Toro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam bladym świtem :)

 

Kto ma namiar na ludzi kto by obejrzał zaprojektował i kto wykona prace. (Radom)

Plizzzzz.

 

Uznałam, że czas wziąć się za ogródek (chyba 400m2)

strasznie zieeeelooony busz.

Remontowany był dom a ogródek "leżał odłogiem".

 

Temat ogródka mnie tej nocy pochłonął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...