Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt ogrodu - wątek zbiorczy: czy warto? co zawiera? jak wykonać? ile kosztuje?


Czy masz projekt ogrodu?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy masz projekt ogrodu?

    • Mam projekt stworzony samodzielnie przeze mnie
    • Mam projekt stworzony przez projektanta, do samodzielnej realizacji
    • Mam projekt stworzony przez projektanta i realizowany przez firmę
      0
    • Tworzę ogród bez projektu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 602
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jestem architektem krajobrazu z kilkuletnim stażem. Od roku prowadzę własną pracownię projektową.

 

Praca nad każdym ogrodem jest dla mnie wyzwaniem, z pasją pracuję nad każdym rozwiązaniem. Ogród (rośliny, nawierzchnie, małą architektura, światło) powinien pasować nie tylko do budynku, a przede wszystkim do właścicieli, żeby stworzyć taki projekt muszę troszkę "wejść z butami" w życie domowników, by potem nie czuli się we własnym ogrodzie jak w obcym miejscu.

 

Zajmuję się też projektowaniem i aranżacją wnętrz (ustawienie zabudowy z płyt g-k, dobór mebli, rozmieszczenie gniazd, oświetlenia, włączników, sufitów obniżanych, układ podłóg, projekty kuchni, łazienek).

 

Zapraszam wszystkich zainteresowanych z województwa warmińsko-mazurskiego :)

 

rysunki projektów, zdjęcia obiektów wykonanych na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem projektantką ogrodów i właśnie otworzyłam własną firmę. Szukam chętnych, którzy pomogą mi skompletować portfolio :D W zamian proponuje atrakcyjne ceny. Na pewno się dogadamy.

Projektowaniem zajmuję się w woj. mazowieckim, głównie w okolicach warszawy ale czasem skuszę się gdzieś dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałabym zacząć urządzać ogród, miałam plan, że pomału zacznę robić to sama, ale jednak nie ma to jak zlecić pracę fachowcowi. Czy możecie polecić kogoś Warszawy i okolic kto wykonałby projekt ogrodu i ewentualnie później zająłby się jego wykonaniem?

Chciałbym sprawdzone osoby, poszperałam trochę w necie i jest mnóstwo takich firm, ale wolałbym kogoś z polecenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Poszukujących projektanta zieleni zapraszam do zapoznania się z ofertą pracowni architektury krajobrazu na http://www.katarzynamucha.pl/.

Pracownia zajmuje się projektowaniem zieleni zarówno dla klientów indywidualnych, jednostek publicznych, jak i deweloperów oraz biur architektonicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Czy projektant ogrodów zajmuje się całym otoczeniem działki, czy trzeba szukać kogoś innego?

Mam co prawda w projekcie budowlanym zagospodarowanie terenu, ale chętnie zastanowiłbym się jeszcze raz nad całością - ogród plus ścieżki, podjazd, 2 tarasy, ogrodzenie - kompleksowo. Czy tak się robi?

 

Proszę o polecene kogoś ze Śląska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt ogrodzenia może zrobić architekt a nie projektant ogrodów. Projektant ogrodów może jedynie zasugerować wygląd ogrodzenia, tarasów, nawierzchni. Ale żaden ogrodnik nie ma uprawnień budowlano-projektowych.

 

Chyba, ze znajdziesz pracownię kompleksową zatrudniająca i architektów i elektryków i ogrodników, którzy wykonają projekty branzowe kompleksowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt ogrodzenia może zrobić architekt a nie projektant ogrodów. Projektant ogrodów może jedynie zasugerować wygląd ogrodzenia, tarasów, nawierzchni. Ale żaden ogrodnik nie ma uprawnień budowlano-projektowych.

 

Chyba, ze znajdziesz pracownię kompleksową zatrudniająca i architektów i elektryków i ogrodników, którzy wykonają projekty branzowe kompleksowo.

 

Elfir - żeby robić projekty ogrodzeń to nie trzeba mieć uprawnień

Ogrodzenie zwykle nie jest obiektem architektonicznym i ja staram się je projektowac - tak by grały z ogrodem, nawierzchniami i małą architekturą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto w końcu zrobił projekt Sienkiewiczówki w Krakowie,

 

pr____eni: http://www.projektzieleni.pl/portfolio.html

 

czy Katarzyna Mucha: http://www.katarzynamucha.pl/sienkiewiczowka ?

 

na pewno nie ja ;-)

może przy tym projekcie po prostu wspólpracowali? :) a poza tym wiesz jak to jest - sukces ma wielu ojców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt ogrodzenia może zrobić architekt a nie projektant ogrodów. Projektant ogrodów może jedynie zasugerować wygląd ogrodzenia, tarasów, nawierzchni. Ale żaden ogrodnik nie ma uprawnień budowlano-projektowych.

 

Chyba, ze znajdziesz pracownię kompleksową zatrudniająca i architektów i elektryków i ogrodników, którzy wykonają projekty branzowe kompleksowo.

 

Elfir - żeby robić projekty ogrodzeń to nie trzeba mieć uprawnień

Ogrodzenie zwykle nie jest obiektem architektonicznym i ja staram się je projektowac - tak by grały z ogrodem, nawierzchniami i małą architekturą

 

tak to ja też się staram je projektować ;-)

ale do obliczenia np. głębokości fundamentów czy ilości zbrojenia ogrodzenia murowego biorę branżowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir - żeby robić projekty ogrodzeń to nie trzeba mieć uprawnień

Ogrodzenie zwykle nie jest obiektem architektonicznym i ja staram się je projektowac - tak by grały z ogrodem, nawierzchniami i małą architekturą

 

Nie masz racji. Projekt ogrodzenia (ja tu nie mówię o płotku ze sztachet czy siatce na słupach, ale o ogrodzeniu murowanym, z fundamentem) może wykonywac osoba posiadająca uprawnienia. Prosze spojrzec na pracownie architektoniczne - sprzedaja projekty ogrodzeń.

Ogrodzenie od strony ulicy winno być zgłoszone do Urzedu. Kto się podpisze pod dokumentacją? ogrodnik?

Starczy rozejrzeć się po specyfikacjach zamówień publicznych na stawianie ogrodzeń - wszędzie wymagany jest projekt ogrodzenia sporządzony przez osbobę z uprawnieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrodzenie od strony ulicy winno być zgłoszone do Urzedu. Kto się podpisze pod dokumentacją? ogrodnik?

 

Własnie w tym rzecz - bo w sytuacji np. zawalenia się części murka (nieistotne z jakich powodów) i np. złamania przechodniowi nogi tymże murkiem, sprawdzona zostanie m. in. dokumentacja. Nie brałabym na siebie odpowiedzialności za kwestie techniczne (jak pisałam wczesniej - choćby ilość zbrojenia) bo są inni, którzy znaja się na tym lepiej ode mnie i im trzeba to zlecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrodzenie od strony ulicy winno być zgłoszone do Urzedu. Kto się podpisze pod dokumentacją? ogrodnik?

 

Własnie w tym rzecz - bo w sytuacji np. zawalenia się części murka (nieistotne z jakich powodów) i np. złamania przechodniowi nogi tymże murkiem, sprawdzona zostanie m. in. dokumentacja. Nie brałabym na siebie odpowiedzialności za kwestie techniczne (jak pisałam wczesniej - choćby ilość zbrojenia) bo są inni, którzy znaja się na tym lepiej ode mnie i im trzeba to zlecić.

 

Przeciez nie każde ogrodzenie powstaje na podstwie projektu, powiedział bym że rzadko które ma jakąkolwiek dokumentację.

Zgłoszenie do Urządu nie ma nic wspólnego z projektem

Zgłasza inwestor

A ja wykonuje projekty ogrodzeń własnie po to by "moje ogrody" nie miały tła w postaci niefajnego ogrodzenia.

A kwstie techniczne w przypadku ogrodzenie nie są aż tak skomplikowane - to nie statek kosmiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał szukanie kogoś na całość. Jesli dogadasz sie co do stylu i gustów to masz potem spokojną głowę ,że wszystko bedzie do siebie pasowało. Bedzie z jednej bajki. Zgadzam sie z a4ogrody ,że nasze otoczenie to nie statek kosmiczny. W razie wątpliwośći masz pewnie kogoś kto rzuci okiem na wykopany fundament czy ułożone zbrojenie pod ogrodzenie. Jesli inwestor ma życzenie moge zlecić wszelkie nawet Profesorskie ekspertyzy dotyczące zleconych prac .Przyznam sie jak robię ogród staram sie dać ofertę na wszystko bo nie lubie jak inni wykonawcy krecą mi sie po terenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...