Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt ogrodu - wątek zbiorczy: czy warto? co zawiera? jak wykonać? ile kosztuje?


Czy masz projekt ogrodu?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy masz projekt ogrodu?

    • Mam projekt stworzony samodzielnie przeze mnie
    • Mam projekt stworzony przez projektanta, do samodzielnej realizacji
    • Mam projekt stworzony przez projektanta i realizowany przez firmę
      0
    • Tworzę ogród bez projektu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 602
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

również namawiam do pracy na świeżym powietrzu:) przycięcie kilku roślin raz do roku, garstka nawozu czy nawet skoszenie niewielkiego trawnika to samo zdrowie i chwila wytchnienia w naszym, często zabieganym życiu. póki co, praca na świeżym powietrzu to dla mnie również wiele frajdy, szczególnie że na razie jeszcze mieszkam w bloku... no, może kiedyś postawi się domek:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Hehe a ja dodam jeszcze swoją taką obserwację, ze nieraz (tzn.nie oszukujmy się - rzadko - ale zdarzyło się) na początku klient zarzeka się, ze palcem przy ogrodzie nie kiwnie, a po 2-3 latach dzwoni, ze trzeba rearanżować kompozycję, bo brakuje miejsca na nowe okazy i rozsady! To dopiero motywujące!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracownia architektury krajobrazu Zielony Dizajn.

Witam. Wykonuję projekty, również na odległość. Wystarczy rzut działki, preferencje właściciela i opis warunków środowiskowych- gleba, klimat okolicy, poziom wody itp.(resztę pytan wysyłam w specjalnym formularzu)

Dla klientów z forum 30% rabatu. Zapraszam na priv.

 

Zainteresowanych proszę o odwiedzenie strony z projektami:

 

http://zielonydizajn.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że pielegnacja dobrze zaprojektowanego ogrodu to czysta przyjemność. Przestrzeń jest spójna, więć chce się siedzieć we własnym ogródku. Rośliny rosną, gdyż są posadzone w odpowiednich dla nich miejscach. Wtedy, zamiast zniechęcac się porażkami, że nic nie rośnie tak jak powinno, niedoświadczony ogrodnik dostaje skrzydeł;) Pielęgnuje, przycina,uszczykuje, podlewa i wszystko rośnie. Pojawia się więc myśl, że jednak ogród to może byc przyjemność . Kupuje więc nowe rośliny, czytając najpierw jaka jest gleba- oznaczona wcześniej przez projektatna i kupuje na nią odpowiednie rośliny. I tak z roku na rok powstaje piekny ogród;))) Edytowane przez WiktorK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam po co komu projektant ogrodu... bo jak nie umie się samemu zaprojektować ogrodu - to jedynie ogrodnik Józef będzie go umiał jakoś utrzymać....

 

Z projektantem ogrodu jak z projektantem wnętrz. Można samemu się urządzić, ale jak się nie ma wyobraźni to ciekawego wnętrza się nie zrobi.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest ich, bo widziałam te zdjęcia na stronkach amerykańskich - z resztą zobacz architekturę budynków, klasycznie amerykańska decha. Ta fontanna - te samo zdjęcie dawałam we wątku o podjazdach (ktoś chciał fontannę).

Nawet znalazłam - zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.acheson-glover.com

Chyba producent bloczków i kostki betonowej.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają się czym pochwalić to podpierają się wygooglanym materiałem. Jednym słowem żenada. Czują się bezkarni bo strony ze zdjęciami są z innych krajów. Dobrze, że wyłapujesz takie machlojki. Właściwie to, że znajdujesz te zdjecia i pokazujesz je tutaj ma znikomą wartośc prewnecyjną. Dlatego pytanie do ogółu-może trafi się jakis ekspert od prawa. Gdybym znalazł zdjęcia ze swojej strony u kogoś innego..to gdzie miałbym iść, na Policję??:) I co my możemy zrobić w przypadku takich stron??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawa autorskie są ścigane niestety na wniosek poszkodowanego. Próbowałam raz napisać do właściciela fotek, ale zignorował mojego maila, być może dlatego, że mój angielski przypomina za bardzo angielski z mailowych oszustw nigeryjskich :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...