Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt ogrodu - wątek zbiorczy: czy warto? co zawiera? jak wykonać? ile kosztuje?


Czy masz projekt ogrodu?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy masz projekt ogrodu?

    • Mam projekt stworzony samodzielnie przeze mnie
    • Mam projekt stworzony przez projektanta, do samodzielnej realizacji
    • Mam projekt stworzony przez projektanta i realizowany przez firmę
      0
    • Tworzę ogród bez projektu


Recommended Posts

Plagą są chyba aukcje na allegro?

Ja tak poza tematem ogrodów, ale w temacie kradzieży cudzej pracy:

http://www.stolarnia.netsystem.net.pl/balkony.php

Zdjęcie balkonu w lewym górnym rogu ten koleś dostał ode mnie jako przykład balkonu, który chciałem u niego zamówić. Fotografia wzięta z tego forum. Koleś bezczelnie wsadzić to jako przykład swojej pracy.

Takich uczciwych inaczej jest niestety sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 602
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

skąd miałeś zdjęcie? Z polskiej strony? Możesz właścicielowi strony napisać, że jego zdjęcie się nielegalnie wykorzystuje.

 

Ja zdjęcia moich klientów umieszczam za ich zgodą. Ale widziałam już taras wykonany wg. mojego pomysłu (zdjęcie klienta, które opublikowałam) ściągnięty na obcego bloga. Na szczęście nie w celach komercyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotografiach można umieszczać znaki wodne z adresem www lub nazwą firmy dla większości ludzi będzie to problem a nie wiem czy jakiś grafik będzie chciał się bawić w usuwanie znaków. Ja w tym roku przy przebudowie galerii takie znaki wprowadziłem. Zdjęcia na stronach też można blokować przed zgraniem najciężej pobrać te ze stron zrobionych we flashu. Tak że można utrudnić kradzież. Niestety najbardziej narażone fotografie są na forach internetowych można albo dawać słabej jakości lub ze znakiem wodnym czy podpisem. Edytowane przez ArturPoniatowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają jak się czyta coś takiego. Ostatnio na forum prawniczym czytałem wypowiedź człowieka, który został pozwany przez fotografa do sądu za bezprawne wykorzystanie zdjęcia i dziwił się dlaczego napisano ten pozew, bo zdjęcie było naprawdę niskich lotów.... Edytowane przez zdzisiek.b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właścicielka dziś napisała, że jej zdaniem za to prokurator nie grozi tylko proces cywilny który będzie trwał długo i zaproponowała 200 zł. odszkodowania.

 

Właściciele sklepów internetowych często sądzą, że są bezkarni. Prawa autorskie szarego człowieka to wciąż zamiatana pod dywan działka bo adwokaci zniechęcani są do procesów odległymi terminami i często ogólnie przyjętą "niską szkodliwością czynu". A przecież jest jeszcze coś takiego jak Ustawa o nieuczciwej konkurencji i moim zdaniem warto na tę drogę sprowadzić postępowanie sądowe. Skoro właścicielka e-clematis.com rekomenduje prowadzenie uczciwej działalności umieszczając baner do programu Rzetelna Firma to widzę tu jakąś sprzeczność albo dalece idące zakłamanie :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej Skierniewiczan myśli o swoim ogrodzie jak coś to jestem do dyspozycji i nawet mamy tu kilka realizacji.

 

Jeżeli chodzi o projekt liczy się z m2 a cena za metr2 w zależności ok wielkości, trudności i firmy.

 

Pozdrawiam

Artur

Edytowane przez ArturPoniatowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej link do dowodów. Firma Foszczka Gerbera. Z okolic Łodzi. Zaczeli produkować trawy in vitro. Zdjęć swoich nie mają bo i skąd, skoro zajmują się tym raptem 2 lata. Firma duża, bogata, mogłaby kupić prawa autorskie do zdjęć. Ale PRL-owska mentalność została. Lepiej sięgnąć po cudze...

http://www.trawyforum.eu/viewtopic.php?f=20&t=122

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ci co odrobine madrzejsi kradną z serwisów zagranicznych. Problem w tym, że oni też u nas kradną :) choć nie na taką skale. Ostatnio znalazłem np. naszego miskanta 'Krater' chyba w Belgii. Zmierzam do tego, że może się zdarzyć, że złodziej ukradnie od złodzieja :) I w rezultacie trafi np. do niesławnej galerii na moim forum :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...