Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt ogrodu - wątek zbiorczy: czy warto? co zawiera? jak wykonać? ile kosztuje?


Czy masz projekt ogrodu?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy masz projekt ogrodu?

    • Mam projekt stworzony samodzielnie przeze mnie
    • Mam projekt stworzony przez projektanta, do samodzielnej realizacji
    • Mam projekt stworzony przez projektanta i realizowany przez firmę
      0
    • Tworzę ogród bez projektu


Recommended Posts

Jatoja podaj jakis namiar na siebie (na priv), bo w przyszłosci, mam nadzieje w przyszlym roku, bede potrzebowala porady. Mam 1000m2 działke w Kampinosie z kilkonastoma sosnami, poza tym piach. Zaczynam budowe domu i chce te drzewka oszczedzic. Poza tym nie chce wydumanego ogrodu, bo naprzeciwko jest las i nie chcialabym miec nie pasujacego do otoczenia ogrodu. Oprocz tych sosen planuje chyba tylko trawe, moze ewentualnie zywoplot. Czy w zwiazku z niezbyt skomplikowanymi oczekiwaniami spadaja tez ceny projektów? Czy cena projektu zalezy od tego, czy zleca sie pozniej wyknawstwo?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 602
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aga... z mieszanek Łuczaja na suche gleby lepsza jest "Murawa kwiatna"

przeczytałam opis "murawy"-rzeczywiście

ale - jest jedno "ale" -Łuczaj pisze,że gdyby zaczęły dominować rośl.azotolubne jak pokrzywy-to łąka jeśt źle dobrana i wymaga zniszczenia

 

może źle oceniłam ziemię?

moja działka to pole pokrzyw po pas

 

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może źle oceniłam ziemię?

moja działka to pole pokrzyw po pas

 

Aga

 

Chyba faktycznie żel oceniałaś swoją ziemię ...;)

Obecnośc pokrzyw wskazuje na dużą żyzność gleby

Jeżlei jesteś zdecydowana na mieszanki Łuczaja ...( choć ma zabójcze ceny)...to wydaje się że najbardziej uniwersalna jest jego "Polska Łąka Kwietna"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacja o suchej glinie-to od sąsiadów kt.robili fundamenty

a jak ocenić wierzchnią warstwę-właściwie nie wiem :(

 

chętnie skomponowałabym sama mieszankę...gdybym umiała

 

może możesz polecić jakąś dobrą literaturę na początek(nie o mieszankach tylko o podstawach zakładania ogrodu)?

 

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacja o suchej glinie-to od sąsiadów kt.robili fundamenty

a jak ocenić wierzchnią warstwę-właściwie nie wiem :(

 

chętnie skomponowałabym sama mieszankę...gdybym umiała

 

może możesz polecić jakąś dobrą literaturę na początek(nie o mieszankach tylko o podstawach zakładania ogrodu)?

 

Aga

 

W pewnym stopniu glebę można ocenić po kolorze i po tym czy ściśnieta w rękach sie klei, zbija w grudki czy rozsypuje...

 

Z ksiązkami jest pewien problem ...nie znam nowości wydawniczych bo książek o podstawach zakładania ogrodów nie kupuje ...;)

Niezłe są ksiązki Brooksa "Projektowanie ogrodów" i "Wielka księga ogrodów" - mało jest w nich informacji o technicznej stronie zakładania ogrodu - ale mogą być niezłą inspiracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Jeżlei jesteś zdecydowana na mieszanki Łuczaja ...( choć ma zabójcze ceny)...to wydaje się że najbardziej uniwersalna jest jego "Polska Łąka Kwietna"

 

Jatoja :) , ja mam 88 arów do zagospodarowania i marzy mi się łąka kwietna.

Faktycznie pan Łuczaj ma zabójcze ceny :( .

Czy może znasz jakieś alternatywne , tańsze źródło takich mieszanek? Przy mojej powierzchni zbieranie nasion we własnym zakresie raczej nie wchodzi w grę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
jatoja ,

 

Ty też zajmujesz sie takimi bajerami? Jesteś przecież fachowcem, architektem krajobrazu.

 

Jak trzeba to podam adres strony internetowej "firmy" , która wykonuje takie "projekty". Robią takie bajery nawet bez oglądania działki :oops: .

Mają cennik od metra kwadratowego.

 

pinus

 

Pinus...Jeżeli klient sobie tego życzy to robie wizualizację komputerową - faktem jest że programy komputerowe nie są idealne ...ale komputer to tylko narzedzie...Projekt i tak powstaje w głowie a czy rysujesz na kalce czy na ekranie to juz szczegół...

Natomiast takiego "projektowania" o którym piszesz - bez ogladania działki, bez zrobienia dołu żeby zobaczyć jaka jest ziemia, czy bez prześledzenia nasłonecznienia ogrodu to sobie nie wyobrażam... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja niestety mam glinę :( W przyszłym tygodniu ( jak dobrze pójdzie ) chcę zrobić "trawnik" na placu zabaw dla dzieciaków ( ok. 30 m kw.) Czy mieszanka trawa + koniczyna sprawdzi się???? Muszę zaznaczyć że teren jest lekko zacieniony przez młode brzózki. Chcę tę ziemię ( tj. i pozostałą) przekopać. Czy dodawać do gliny piasku w czasie przekopywania, a wierzch przykryć 10-15 cm czarnej ziemi? Czy kupić "czarnoziem" z pola uprawnego czy ziemię torfową z "kopalni"??? Nie muszę mieć idealnego trawnika, zastanawiam się nad ta mieszanką na pozostałej części ogrodu. :roll: Kto mi coś doradzi???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...