Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 144
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 5 weeks później...

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Znalazłem w internecie zdjęcia elewacji domu, który bardzo mi się podoba.

Przeglądałem już wiele stron w poszukiwaniu projektu "typowego", który odpowiadałby zdjęciom elewacji... niestety nigdzie nie mogę takiego znaleźć.

Może jest to projekt indywidualny i stąd moje niepowodzenia, jeśli jednak któryś z forumowiczów widział lub budował taki dom uprzejmie proszę o info.

Zdjęcia elewacji tu: http://elewacjezuzzy.blogspot.com/2013/10/zocista-jesien.html

Pierwszy dom z bloga. Pisałem już w tej sprawie do właścicielki bloga... niestety bez odpowiedzi.

 

Pozdrawiam gorąco,

lwb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za ekspresowe podpowiedzi,

 

To rzeczywiście Praktyczny 3. Chcę startować z budową na wiosnę przyszłego roku, i w chwili obecnej jestem na etapie wyboru projektu.

Na tą chwilę to mój nr 1, choć po przeanalizowaniu rozkładu trochę rozczarowałem się stosunkowo małą kuchnią, i brakiem spiżarni.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa rzecz - nie wybieraj domu po elewacji.

Dom wybiera się wyłącznie po wnętrzu a elewację kształtuje na samym końcu. To żaden problem zrobić "nowoczesny look' nawet dla bardzo tradycyjnych domkow - starczy blacha na rabek, zmiana okien, płytki włóknocementowe, oblicówka drewniana, likwidacja okapów, itd. Przerobić elewację na nowoczesniejszą można na etapie adaptacji projektu.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście - powierzchnia domu dość spora, można oczekiwać paru udogodnień w programie użytkowym. Poddasze ciekawe (masterbedroom ze sporą garderobą, niezły pokój nad garażem - nadaje się na pracownię, pokój rekreacyjny, albo po prostu stryszek - magazyn, suszarnię), parter mniej atrakcyjny. Salon typowo otwarty - przebiega przez niego komunikacja na piętro i do gabinetu. Z tego też względu gabinet na parterze mniej nadaje się na sypialnię, gdyby zaszła potrzeba wykorzystania go w ten sposób.

 

Spiżarni brak, kuchnia rzeczywiście nieduża, bez kącika śniadaniowego czy barku. Dla osób gotujących w domu, zaopatrujących czteroosobową lub większą rodzinę za mało przechowywania. Jeżeli zaprojektuje się pakowniejszą wysoką zabudowę, to z kolei mniej będzie blatów roboczych.

 

W wyszukiwarce na dom.pl można wpisać na tyle dużo kryteriów, żeby znaleźć projekt podobny funkcjonalnie. Ta wyszukiwarka pokazuje również projekty podobne, co czasem bardzo pomaga. Do wyglądu elewacji aż tak bym się nie przywiązywała, bo to jest w zasadzie kosmetyka i łatwo ją dostosować do swojego gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy w bryle domu jest garaż (zwłaszcza większy, wygodny), zawsze wystepuje znaczaca dyrpoporcja między wielkością parteru i poddasza. Powiększanie częsci dziennej to kolejne metry na poddaszu. A na poddaszu, poza pokojami dzieci przebywa się tylko w nocy. Jesli ktoś szuka oszczędnosci, to nie powinen nastawiac się na wielkie powierzchnie spialniane.

Stad preferuję garaże dostawiane do domu a nie w bryle budynku, bez użytkowego poddasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie jest. Te metry podłóg, które na parterze dodaje garaż, na poddaszu, dla przeciętnej rodziny są już pewnym zbytkiem. Dla zasobnego inwestora to nie jest problem, bo pomysł na zagospodarowanie zwykle się znajdzie - pracownia, siłownia, pokój bilardowy. :)

Całkowicie się zgadzam, że inwestor z portfelem średnim i chudszym powinien szukać alternatywnych rozwiązań garażowania - lżejszych konstrukcji, bez komplikowania izolacji termicznej budynku mieszkalnego, bez generowania nadmetrażu na drugiej kondygnacji, bez komplikowania konstrukcji budynku (obecność garażu to często różne poziomy stanu zero i stropu, osobna konstrukcja dachu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witam wszystkich

 

Mam na imię Michał, jestem nowym forumowiczem.

Na wiosnę planuje zacząć budowę domu, niestety jestem na etapie projektu. Przeszukałem chyba cały internet lecz nie ma projektu mojego wymarzonego domu, a dokładniej rozmieszczenia pomieszczeń.

Zajmuje się remontami, w ciągu roku oglądam, chodzę i przerabiam kilka, kilkanaście mieszkań, domów lecz szczególną uwagę zwrócił na mnie jeden z domów(szeregowców). Nie będę pisał kto go wybudował i gdzie się znajduje bo nie wiem czy można, zamieszczam kilka zdjęć i zwracam się z pytaniem, czy nie widzieliście podobnego projektu, lub jak można nie dużym kosztem przerobić jakiś inny projekt. Podejrzewam że zrobienie takiego projektu od podstaw trochę by kosztowało. Zależy mi tylko na parterze i widocznym na zdjęciu piętrze ( u mnie piętro to było by poddaszem)

projekt.jpg

projekt 1.jpg

projekt 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny jest projekt Pag A. W ramach adaptacji da się przemieścić kuchnię na front domu, przesunąć łazienkę głębiej i skrócić ścianę przesłaniajacą schody - będzie większa otwarta przestrzeń. Ma też lepsze, od pokazanego przez Ciebie projektu, połączenie części mieszkalnej z garażem. Może bym wyszukała coś więcej, ale nie podajesz, czy jest jakieś "pole manewru". Identycznego projektu gotowego to pewnie nie ma. :)

Jaki to ma być metraż, jaką masz szerokość działki, czym będzie ogrzewany dom, jak się układają strony świata na działce, ile sypialni? Bez tego trudno podsuwać jakiekolwiek zamienniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...